Skocz do zawartości
pastor

DURON 850 poszedl na 170 na magisterce!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie chcialem sie pochwalic moj duron ktorego sam odblokowalem 850, na chlodzeniu powietrznym to bylo na coolerze VOLCANO 7+ chodzi zaledwie tylko na 120 na magistrali stabilnie , niedawno zalozylem WC na bloczku NUKLEON zdiolem mojego athlona i zalozylem na probe duron u ku mojemu zdziwieniu odpalal sie na 180 na magistarli z napieciem 1,7V a stabilnie przechodzi testy na 170 na magistrali a mnoznik mam chyba 5.5 albo 6.0 co daje nieco ponad 1Ghz. prosze o pytania jak kogos to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam troche słabo spalilem athlona 1200 i zalozylem pozyczonego Durona 800. Pracuje stabilnie na 1040 Mhz na Termaltake Vulcano6 Cu.

Moja plyta nie radzi sobie dobrze z mnorznikami albo default albo 12.5,

wiec poszedlem na szynie. Odpalal sie do 1160 Mhz ale tego nie wytrzymywaly moje pamiatki wiec musialem zejsc nizej ( do tego nie jest muj ?) I Co Ty na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem sie pochwalic moj duron ktorego sam odblokowalem 850, na chlodzeniu powietrznym to bylo na coolerze VOLCANO 7+ chodzi zaledwie tylko na 120 na magistrali stabilnie , niedawno zalozylem WC na bloczku NUKLEON zdiolem mojego athlona i zalozylem na probe duron u ku mojemu zdziwieniu odpalal sie na 180 na magistarli z napieciem 1,7V a stabilnie przechodzi testy na 170 na magistrali a mnoznik mam chyba 5.5 albo 6.0 co daje nieco ponad 1Ghz. prosze o pytania jak kogos to interesuje

Jakis dowod rzeczowy :0

Screen z wincpuid ? :) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem sie pochwalic moj duron ktorego sam odblokowalem 850, na chlodzeniu powietrznym to bylo na coolerze VOLCANO 7+ chodzi zaledwie tylko na 120 na magistrali stabilnie , niedawno zalozylem WC na bloczku NUKLEON zdiolem mojego athlona i zalozylem na probe duron u ku mojemu zdziwieniu odpalal sie na 180 na magistarli z napieciem 1,7V a stabilnie przechodzi testy na 170 na magistrali a mnoznik mam chyba 5.5 albo 6.0 co daje nieco ponad 1Ghz. prosze o pytania jak kogos to interesuje

Jakis dowod rzeczowy :0

Screen z wincpuid ? :) :P

no spiderman ma racje tez chetnie zobaczylbym taaakie rzeczy. Ale mysle ze to fakty wiec... gratulacje :D

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem sie pochwalic moj duron ktorego sam odblokowalem 850, na chlodzeniu powietrznym to bylo na coolerze VOLCANO 7+ chodzi zaledwie tylko na 120 na magistrali stabilnie , niedawno zalozylem WC na bloczku NUKLEON zdiolem mojego athlona i zalozylem na probe duron u ku mojemu zdziwieniu odpalal sie na 180 na magistarli z napieciem 1,7V a stabilnie przechodzi testy na 170 na magistrali a mnoznik mam chyba 5.5 albo 6.0 co daje nieco ponad 1Ghz. prosze o pytania jak kogos to interesuje

Wszystkie Athlony i Durony są na magistali danych EV6 a ona była projektowana do pracy przy częstotliwości do 200MHz (efektywnie 400) zatem nie ma się co dziwić... Wcześniejsze konstrukcje płyt głównych nie pozwalały wykorzystać takich możliwości ale teraz można to osiągać na loozie (jeden z forumowiczów puścił Durnia na FSB 230MHz ... pozdro ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój duron sie wygręcił na 890 MHz dałby rade pewnie wie cje ale sałby cooler miałem a i tak teraz musiałem go do 770 cołnąć bo nowag grafa fsb nie wytrzymywała w quake :(. Sandratowo to duronek 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem sie pochwalic moj duron ktorego sam odblokowalem 850, na chlodzeniu powietrznym to bylo na coolerze VOLCANO 7+ chodzi zaledwie tylko na 120 na magistrali stabilnie , niedawno zalozylem WC na bloczku NUKLEON zdiolem mojego athlona i zalozylem na probe duron u ku mojemu zdziwieniu odpalal sie na 180 na magistarli z napieciem 1,7V a stabilnie przechodzi testy na 170 na magistrali a mnoznik mam chyba 5.5 albo 6.0 co daje nieco ponad 1Ghz. prosze o pytania jak kogos to interesuje

Zrobiłeś małe @ przy dużym FSB.

Może rekordu nie ma, ale i tak gratulację.

Ps.

zobacz jak chodzą XP1700 DLTC3

ze 133Mhz idą na ponad 230Mhz,

a @ to 1700+ @ 2800+ bez zmiany napiecia.

To jest PROCEK !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mój dureń 800 słąbo się kręci. co prawda nie podnosiłem napięcia powyżej 1,7 V ale szedł max na 124x8 czyli 992. ale magistrala 124 lekko kosiła wydajność pamięci więc nie bawiłem się dalej. nie chcę odblokowywać mnożnika (np 7) bo za jakieś pół roku zasadzę moe antka i łatwiej sprzedam niekręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GR8 ,w durniu odblokowanie zaweza sie do pomalowania go olowkiem tak ze niewiem czego sie obawiasz, olowek mozna bez problemu zmyc ;).

A duraki to swietne bestie byly :) ,moja 600tka testowo lazilna na 6x200 ... ,to jest procek ;] ,w porownaniu z nim to moj 1700+ sie kreci marnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś mój dureń 800 słąbo się kręci. co prawda nie podnosiłem napięcia powyżej 1,7 V ale szedł max na 124x8 czyli 992. ale magistrala 124 lekko kosiła wydajność pamięci więc nie bawiłem się dalej. nie chcę  odblokowywać mnożnika (np 7) bo za jakieś pół roku zasadzę moe antka i łatwiej sprzedam niekręcony.

No ja nie wiem, czgo tu sie bac. I tak za tego Duraka nie wezmiesz wiecej nic 80 zeta :P

Wiec ryzyko jest oplacalne, a do tego praktycznie nie ma zadnego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy durq pujdzie na fsb 200-250..

Pewno że pójdzie tylko trocheto zaczyna być nie opłacalne, bowiem wykorzystanie pamieci jest już przy takiej magiostrali niewielkie i benchmark efficiency jest poniżej 70 %

 

MI ostatnio troche grafitu z mostków ubyło i nei działają mnożniki z połówkami, ale normalnei to raczej będę na 186*6,5 biegać bo:

pamięci mogą na max. biegać a i chipset wyrabia fast command rate na "fast".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...