Skocz do zawartości
marekos

Instalacja Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się zainstalować jakąś dystrybucję Linuxa na sprzęcie takim jak mój czyli płyta główna na P45 i wszystkie napędy i dyski na SATA. Mam Raid i sprawdza się bardzo dobrze pod windowsem, ale teraz potrzebuje Linuxa, kupiłem nawet trzeci dysk na Linuxa Samsung 500GB też SATA, bo instalacja na Raid raczej odpada.

Z bootowaniem systemu też nie będzie problemu bo przy starcie wciskam F11 i wybieram dysk z którego ma bootować komp, więc grub nie musi widzieć instalacji windy na Raidzie.

Próbowałem Ubuntu 8.10 startuje pasek postępu idzie i zatrzymuje się na czarnym ekranie i wisi. Tak samo wersja LIVE.

Debian też startuje a w chwili gdy wyszukuje napędy krzyczy że nie widzi napędu DVD (napęd z którego wystartował) i potrzebuje jakąś dyskietkę ze sterownikami.

Płyty instalacyjne dobre bo na innym kompie starym chodzi wszystko jak należy

 

Co mogę jeszcze zrobić żeby linux osiadł na moim komputerze? Podobno OpenSUSE sobie radzi z takim konfigiem, ale jeszcze nie próbowałem bo moje łącze internetowe nie wyrabia przy sciaganiu kolejnych dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Debian też nie widzi napędu już przy instalacji, chociaż dziwne że u Ciebie nie widzi jak masz na sata (ja mam na ide i chip p35). Znalazłem na niego sposób - dociągnij ftp://ftp.pl.debian.org/debian/dists/test...dia/boot.img.gz (zakładam że masz debiana testing/lenny), wypakuj plik boot.img i zgraj na pena za pomocą WinImage, a obraz iso instalki Debiana skopiuj na oddzielną partycję najlepiej ext3, możesz to zrobić np. za pomocą konsoli w gparted (ten chyba wszędzie odpala) lub jak masz winde to zainstaluj Ext2 IFS i możesz zapisywać/odczytywać. Ale nie powinna być to partycja na której instalujesz system lub montujesz /home, stwórz jakąś nową na potrzeby instalacji. Odpal komputer z pena i powinno palić.

 

Po instalacji debiana z obrazu płyty CD mojego napędu dalej nie widzi, natomiast jak zainstaluję z obrazu DVD to śmiga.

 

PS. może ktoś spyta po co tak kombinuję - a bo lubię debiana :E pozdrawiam.

Edytowane przez dariosso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak poradziłem sobie z tym w taki sposób że zainstalowałem ubuntu w wersji 8.04. O dziwo wszystko poszło bez żadnego zgrzytu i hula aż miło, poza tym że ten instalator wyczyścił mi wszystkie partycje na RAID 0, natomiast RAID 1 w pełni się odbudował.

Czarne ekrany może faktycznie powodować moja karta graficzna, bo przy instalacji Mandrivy 2008 w trakcie instalacji w momencie konfigurowania karty wyskoczył czarny ekran i tak zostało.

 

Płyty wypalałem w ashampoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...