Skocz do zawartości
sid86

Ocena Zestawu,sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak widac po mojej sygnaturce moja przygoda z kupowaniem nowych pecetow skonczyla sie jakies 5 lat temu i od tego czasu raczej nie interesowalem sie zbytnio nowinkami na rynku, czas jednak biegnie i przyszla pora wymienic wysłużonego bartonika na cos nowszego. Zapoznalem sie z topikiem o zestawach na luty, cos tam poczytalem o nowych gpu i chipsetach ale ciagle mam watpliwosci (np w tych zestawach Miguel aby uciac koszty wklada plytki gigabyte krore jak sam napisal nie sa rewelacyjne) Prosilbym was o porady i ocene zestawiku:

 

Proc - Xeon 3100 - 739zl pewnie leciutko @ :)

Mobo: Tu mam najwiekszy dylemat, myslalem o czyms na P45 ale z tego co czytalem to ludzie dosc krytycznie sie wyrazeja, co byscie polecili w cenie 400-450 zl(z naciskiem na mniej:P) glownie zalezy mi na najlepszej jakosci cena/jakosc/stabilnosc!! I jaki producent? Zawsze bylem przywiazany do abita :(.

Ram: Tutaj tez wielka niewiadoma, po pierwsze ile?(z jednej strony winda 32bitowa i tak nie zobaczy wiecej jak 3gb z groszami wiec po co kupowac 4gb jak i tak nie beda wykorzystywane, z drugiej czy naprawde warto dokladac do 1066?

Grafika tutaj tez zonk, juz bylem zdecydowany na radeona 4870 z 1gb (moge go miec za 880zl) ale czytalem wiele dobrego o gtx 260 z 216sp, tylko jest ona o 100zl drozsza, czy roznica bedzie az tak wielka, dodam ze gral i tak pewnie bede w rozdzialce 1400x900 bo moj monitorek ma taka rozdzialke natywna.

zasilacz Tutaj pewnie wezme pewnie Pentagram CAV-500-A12S - 230 zł (500 wystarczy??)

buda Tutaj zostanie chyba moja poczciwa Sonata, tylko boje sie ze moze byc ona za mala bo teraz jest dosc klaustrofobicznie a nie wiem co bedzie jak wsadze tam te nowe karty graficzne (czy sa one o wiele dluzsze niz moja obecna karta?)

cooler pewnie karakorum,

hddWD 320GB 8MB Cache AVJS - 179 zł

 

 

Hm to chyba wszystko, prosze podajcie jakies swoje propozycje, nie interesuja mnie jakis fajerwerki tylko sprawdzone czesci, w sumie super by bylo zebym sie zmiescil w 2600zl ale jak wyjdzie troche powyzej 2800 to tez nie bedzie zle,

Z gory dziekuje za pomoc

 

 

Edit:

 

A co sadzicie o takim zestawie?

 

 

Config 2:

 

Procesor: Intel Xeon E3110 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 739 zł

Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79 zł

Płyta główna: DFI Infinity Blood Iron P35-T2 /Intel P35/ 399 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP 315 zł

Dysk twardy: Western Digital 320GB 7200rpm 8MB cache SATAII [WD3200AVJS] 195 zł

Karta graficzna: Palit GeForce 9800GTX+ 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI 659 zł

Zasilacz: Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S 230 zł

 

Razem: 2616zl

Edytowane przez sid86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stivo---> czyli brac 800? bo cos gdzies czytalem ze moze byc problem jak bym chcial podkrecic tego procka z ramami 800 i ze lepiej dolozyc do 1066?

 

 

andrew777 -> a pierwszego posta czytales? Czy po prostu automatycznie wrzucasz linka... Przegladalem ten temat, siedze juz troche na forum i pierwsze co robie to szukajka. Jak napisalem w pierwszym poscie nie interesuja mnie super nowosci a wole sprzet sprawdzony, a zestawy na luty np zawieraja moim zdaniem niezbyt ciekawa plyte dlatego szukam alternatywy. Prosze tylko o opinie, w koncu od tego jest ten dzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy sa bardzo dobre, i moim zdaniem odwaliles kawal roboty je tworzac i za to naprawde wielki szacunek. Mi osobiscie nie pasuja plyty gigabate(mialem z nimi stycznosc i niemilo wspominam). Ja po prostu chce troche spersonalizowac pod siebie config. Chodzi mi o to ze napewno nie bede gral w rozdzialkach wiekszych niz 1400x900 (pol roku temu padl mi monitor, kupilem 19 i taka ma rozdzielczosc natywna, i pewnie go zmienial nie bede, to samo tyczy sie komputera raczej posluzy on mi 2 latka jak nie wiecej, z reszta pod gry mam xklocka) totez raczej nie jest mi potrzebna karta pokroju gtx260 czy hd 4870 z 1gb ramu (tak przynajmniej wywnioskowalem z tego testu: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_..._klasy_sredniej) no chyba ze sie myle, z reszta wydaje mi sie ze lepiej wydac w tym momencie mniej na karte a dolozyc do procka, a powiedzmy za rok wymienic grafike). Dlatego chcialbym o doszlifowanie tego zestawiku, bo chcialbym kupic stabilny zestaw, jak najlepszy za ta cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stivo---> czyli brac 800? bo cos gdzies czytalem ze moze byc problem jak bym chcial podkrecic tego procka z ramami 800 i ze lepiej dolozyc do 1066?

Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale 800 tak samo dobrze powinny się kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...