Skocz do zawartości
Kwazor

Wszystko O Wd Caviar Green

Rekomendowane odpowiedzi

Warto?

 

http://www.allegro.pl/item583359569_wd_640...ooszczedny.html

 

ma byś bezawaryjnie i dość szybko :)

 

kurcze nie mogę znaleźć żadnego testu tego dysku :( mam nadzieję, że jest względnie szybki

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trofix

Standardowo użytkownik allegro nierzetelnie podaje informacje. W tytule aukcji 6400AACS, a w opisie 5000AACS.

 

Pełne oznaczenie modelu to WD6400AACS, a test masz niżej na tej stronie: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1341145 Wg mnie wciągaj już jak coś WD6400AAKS. Różnica w cenie prawie żadna, a ten drugi jest szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które WD są mniej awaryjne - AAKS czy AALS, a może AACS???Myślę o 640 GB, no chyba ,że 1TB sa szybsze i równie mało awaryjne.

jak mój Samsung wróci z serwisu idzie od razu na Ebay - i nigdy więcej Szajsunga.

A może polecicie jakiś inny dysk - ma być bezawaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z WD 6400AAKS, dostałem wczoraj nowy podpinam i nie czyta go w biosie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

podczas instalacji Visty jest takie coś:

 

Dołączona grafika

 

po zainstalowaniu sterów SATA z płyty do mobo pozycja Dysk 0 znika i nie ma nic.

 

i jakieś dziwne dźwięki wydaje, nie znam się na dyskach SATA, po prostu odłączyłem stary IDE i podłączyłem ten, może coś trzeba jeszcze zrobić?

 

Nie dostałem z dyskiem żadnej instrukcji.

 

Próbowałem z zworkami, na chyba ustawieniu dla SATA1 dysk przestał pstrykać i strzelać (wcześniej tak robił) ale w dalszym ciągu nie jest wykrywany przez Bios, próbowałem ustawień Native IDE i AHCI. Bez skutku.

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu ustawiasz Native IDE? Skoro chcesz zainstalować świeży system to ustaw AHCI. Potem w ekranie wyboru partycji w opcjach zaawansowane można założyć partycje (tylko nie wiem jak z tym miejscem to pokazywało)

Możesz też spróbować "załadować sterownik". Wrzucasz płytkę CD od płyty głównej i gdzieś w folderze, zazwyczaj Drivers powinieneś mieć folder odpowiadający nazwie twojego chipsetu. W instrukcji do płyty jest zazwyczaj wszystko ładnie opisane.

Gdyby to była wina dysku, to wada ta byłaby bardzo, ale to bardzo dziwna. Dysk działa, a miejsca nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek wszystko to już robiłem, z resztą pisałem, że ustawiałem AHCI, instalowałem stery i wtedy dysk już w ogóle zniknął, BIOS go w ogóle nie wykrywa, do tego jakoś dziwnie pstryka i strzela, po czym się zatrzymuje.

 

U koilegi to samo, nawet do biosu nie da się wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dysk (WD 6400 AAKS, przyszedł właśnie z gwarancji), BIOS go widzi, menager zadań też, ale nie wiem jak zainstalować na nim windę, bo gdy wkładam płytę z Vistą/XP to mam komunikat:

 

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mam tez AAKSa i to z niebiesko-biala etykieta - zero problemow. Sprawdz czy nie masz czasem AHCI wlaczonego bo jesli tak to stery flopka. Of koz zmieniles botowanie ?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam AHCI, a co innego mam ustawić? Bootowanie jest 1) CD-ROM, 2) HDD, 3) None

 

Flopka mam raczej niesprawnego i nie mam pojęcia kto może mieć taki archaizm :lol:

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dysk (WD 6400 AAKS, przyszedł właśnie z gwarancji), BIOS go widzi, menager zadań też, ale nie wiem jak zainstalować na nim windę, bo gdy wkładam płytę z Vistą/XP to mam komunikat:

 

DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

 

Co mam zrobić?

Wygląda na to, że ci wogóle nie startuje z płyty. Sprawdź ponownie czy dobrze ustawiłeś bootowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

mam AHCI, a co innego mam ustawić? Bootowanie jest 1) CD-ROM, 2) HDD, 3) None

 

Flopka mam raczej niesprawnego i nie mam pojęcia kto może mieć taki archaizm :lol:

No to jakim cudem chcesz zainstalowac system nie podajac mu sterownikow do SATA ?

 

W trybie AHCI przy braku djrawerow system nie widzi dysku w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakim cudem chcesz zainstalowac system nie podajac mu sterownikow do SATA ?

 

W trybie AHCI przy braku djrawerow system nie widzi dysku w ogole.

Jest coś takiego jak nlite, mały program, który potrafi scalić sterowniki raid/ahci z płytą instalacyjną xp-ka(koszt cd-r to 50gr no i trzeba mieć nagrywarkę ale nie podejrzewam, że ktoś na tym forum nie ma nagrywarki dvd-rw o cd-rw nie wspominając).

Między innymi dlatego mój napęd FDD rok temu poszedł do kosza bo to jest archaizm największego kalibru, który już do niczego się nie przydaje. No sorry, dla ZUS-u te "nośniki" są jeszcze przydatne.

 

A do visty/7 stery raid/ahci można już podawać przez pendrive'a.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie ujmujac jakos nie wierze , ze bawiles sie nlitem skoro wyzej masz problem takiej natury :> , ze Ci system nie widzi dysku - jesli ten jest sprawny to przy AHCI off musi byc widoczny , jesli jest AHCI on , a nie dales sterow* to go ni ma :>

 

 

*tez poprawnej integracji w nlite :>

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakim cudem chcesz zainstalowac system nie podajac mu sterownikow do SATA ?

 

W trybie AHCI przy braku djrawerow system nie widzi dysku w ogole.

Jeśli instaluje Vistę, to sterowniki do dysku można wrzucić z CD od płyty głównej. Flop jest niepotrzebny.

 

Trofix - tobie po prostu nie startuje z płyty. Albo masz źle nagrany obraz - niebootujący, albo źle ustawione w Biosie startowanie.

Podczas włączania komputera jeśli masz wyłączone logo płyty zazwyczaj pisze, co trzeba nacisnąć, żeby pojawiła się lista urządzeń do bootowania. Wg mnie klikanie tego jest lepszym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba latać po biosie wte i nazad, gdy chcemy zainstalować system.

OT: Zamiast Visty zainstaluj sobie Win7.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry.

Dysk bardzo cichy a mimo wszystko w miarę cichy.

W razie pytań służę pomocą jako użytkownik owego "dyskacza" ;)

ale to jest dysk 2 talerzowy? czy 3?

i prosilbym o wykres hdtach-a i hdtune...

planuje jakis raidzik, i nie wiem czy nie czekac na jakis 1-talerzowy 500gb od WD - ale 7200rpm...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest dysk 2 talerzowy? czy 3?

i prosilbym o wykres hdtach-a i hdtune...

planuje jakis raidzik, i nie wiem czy nie czekac na jakis 1-talerzowy 500gb od WD - ale 7200rpm...

Dołączona grafika

Teoretycznie 3 talerze, prawdopodobnie większy brak serii AAKS ;)

Natomiast WD20EADS jest na talerzach 500gb, co mogłoby sugerować że 10EADS ma ich 2.

Dysk ma tak wysoką kulturę pracy, że wątpliwe jest by pracowały tam aż 3 talerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 3 talerze, prawdopodobnie większy brak serii AAKS ;)

Natomiast WD20EADS jest na talerzach 500gb, co mogłoby sugerować że 10EADS ma ich 2.

Dysk ma tak wysoką kulturę pracy, że wątpliwe jest by pracowały tam aż 3 talerze ;)

'sugerowac' - dobre okreslenie, przeszukalem wiele stron z opisem i 10eads 'powinien miec 2' ale jednak ma 3 talerze - tylko 5400rpm;

czyli trzeba poczekac na pewne 1TB z 500GB nawet 5400rpm ale z 2 talerzami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...