Skocz do zawartości
Kwazor

Wszystko O Wd Caviar Green

Rekomendowane odpowiedzi

'sugerowac' - dobre okreslenie, przeszukalem wiele stron z opisem i 10eads 'powinien miec 2' ale jednak ma 3 talerze - tylko 5400rpm;

czyli trzeba poczekac na pewne 1TB z 500GB nawet 5400rpm ale z 2 talerzami...

Albo kupić Samsung'a F2EG HD103SI 1TB :rolleyes: bo ten WD to sie rusza jak mucha w smole z wypuszczeniem 1TB z talerzami 500gb czy to Greena czy Blue/Black. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odświeżyć temat.

Pojawiło się coś takiego jak WD15EARS, podobny do EADS ale ma 64MB cache.

I jest pierwszym dyskiem na świecie z 4kB sektorami czyli takimi jak domyślnie formatowane w NTFS.

Przy okazji artykułu o 4K sektorach http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3691&p=2 jest na końcu wspomniane o serii EARS ale tylko pod kątem wspomnianej nowości.

 

Może już ktoś zakupił? Mam problem ze znalezieniem choć jednego testu. Waham się z zakupem żeby nie okazał się głośniejszy od EADS która jest rewelacyjnie cicha.

Choć można założyć że do poprzedniej serii dołożono tylko cache i nowy sposób architektury dysku.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prócz 1,5TB pojawił się tez 1TB i 2TB z tego co wyczytałem to wszystkie te dyski maja 500GB talerze dodatkowo WD20EARS ma być wyposażony w SATA-III

http://forums.vr-zone.com/hardware-arena/5...s-wd20ears.html tu można zobaczyć odczyt WD10EARDS w HD-Tune tylko nie wiem czy mu wierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, bo rozważam zakup tego dysku (chodzi mi żeby było cicho), czy ktoś posiadający go mógłby zrobić screenshota testu albo podać wyniki CrystalDiskMark?

  • Włączyć wyciszanie AAM (Advanced Acoustic Management) programem HDD Scan http://hddscan.com/

    Wchodzi się w IDE Features i ustawia "128" + set.

  • Zrobić test programem CrystalDiskMark przy ustawionej wielkości testu najlepiej 1000MB i włączonym AAM (w poprzednim punkcie). Crystal Disk Mark: http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/19359.html
Zależy mi na teście właśnie przy włączonym AAM i konkretnie tym programem CrystalDiskMark. Spodziewam się że dysk jest bardzo powolny przy małych plikach, ale interesuje mnie jak się sprawuje z AAM. Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prócz 1,5TB pojawił się tez 1TB i 2TB z tego co wyczytałem to wszystkie te dyski maja 500GB talerze dodatkowo WD20EARS ma być wyposażony w SATA-III

http://forums.vr-zone.com/hardware-arena/5...s-wd20ears.html tu można zobaczyć odczyt WD10EARDS w HD-Tune tylko nie wiem czy mu wierzyć

Wydaje się to wiarygodne bo bardzo zbliżone do EADS http://www.tomshardware.com/reviews/1.5tb-...iar,2331-6.html

 

Oby tylko nie były głośniejsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tyle mi wystarczy żeby go kupić na magazyn danych.

 

@Cavea to że jest wolny dla małych plików to oczywiste bez robienia pomiarów, seria GP w końcu a nie dysk SSD.

Jak chcesz szybki HDD podobnej pojemności to nowe 2TB Black wymiatają że czasem od velociraptora są szybsze. Z tym że niezbyt ciche pod obciążeniem. Jak to Black.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa,tego Wd z czystym sumieniem polecam,oprocz wyzej wymienionych zalet jeszcze dodam energooszczednosc,bo dopiero zauwazylem,ze pobiera mniej pradu od mojego WD 250 AAJS.Docelowo ma sluzyc u mnie jako drugi dysk,na system zakupie SSD. Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego namawiałem na EADS i kupił dwa i wciąż jesteśmy pod wrażeniem jak 1.5TB może cicho pracować, bezapelacyjnie są najlepsze! Wygląda na to że EARS muszą być mechanicznie takie same. Zresztą nie było co poprawiać :)

 

Zamawiam na pewno w tym lub przyszłym tygodniu. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego namawiałem na EADS i kupił dwa i wciąż jesteśmy pod wrażeniem jak 1.5TB może cicho pracować, bezapelacyjnie są najlepsze! Wygląda na to że EARS muszą być mechanicznie takie same. Zresztą nie było co poprawiać :)

Zamawiam na pewno w tym lub przyszłym tygodniu. Dzięki.

Nie powiedziałbym :D Seagate 1,5TB jest jeszcze cichszy - w IDLE 38.3dBA (I/O wyszło identyko 43dBA)... więc WD nie ma za bardzo czym się chwalić ze swoimi 5400RPM vs 7200RPM HEEH. Testy barki też są na Toms w zestawieniu ogólnym.

BTW: Mówiłem, że Samsung 1,5TB F2EG pierdzi - 50,2dBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeg255, czy możesz napisać gdzie był wyprodukowany WD10EARDS który kupiłeś w Malezji czy Tajlandia ?

I jak byś mógl jeszcze zrobić fotkę etykiety z dysku z danymi i wrzócić

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą fotkę akurat już widziałem, jest na ukcji firmy lorien i nie wiem czy to jest foto real :blink:

jak byś dotarł do domu to napisz gdzie dysk był wyprodukowany

widzę że jesteś z warszawy, gdzie kupowaleś dysk bo jutro mam zamiar kupić identyczny i mialem zamiar kupić w lorienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym :D Seagate 1,5TB jest jeszcze cichszy - w IDLE 38.3dBA (I/O wyszło identyko 43dBA)... więc WD nie ma za bardzo czym się chwalić ze swoimi 5400RPM vs 7200RPM HEEH. Testy barki też są na Toms w zestawieniu ogólnym.

BTW: Mówiłem, że Samsung 1,5TB F2EG pierdzi - 50,2dBA

Ja wiem Twa że miłość do marki jest ogromna...

 

Ale mówiąc o konkretach, jeśli masz na myśli Seagate Pipeline to jest cichszy tylko w idle za to jest głośniejszy w seek i bardziej wibruje. Ma 5900 a nie 7200

Jeśli mówisz o zwykłych Baracudach .12 to chyba żarty robisz! To już nawet jedno talerzowy 500GB dysk jest głośniejszy od 1.5TB GP a co dopiero 3 talerzowy Seagate!

Jak mówimy o cichych kompach to lepiej popatrzeć na autorytety w tej dziedzinie bo na pewno THG nim nie jest.

W dysku nie tylko ogólne natężenie dźwięku jest ważne ale też jego charakterystyka, bo niektóre dźwięki mniej przeszkadzają od innych.

Dorzucając jeszcze różnice w poziomie wibracji i ok 40% mniejsze zużycie prądu pod obciążeniem...

 

BTW dla mnie 5400/5900 jest zaletą w stosunku do 7200.

 

Popatrz tu:

http://www.silentpcreview.com/article1004-page5.html

 

Co do wyników na THG, ok. 40db? Chyba jakby dysk leżał ci na uchu! Dziwny sposób pomiaru i dziwne wyniki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tą fotkę akurat już widziałem, jest na ukcji firmy lorien i nie wiem czy to jest foto real :blink:

jak byś dotarł do domu to napisz gdzie dysk był wyprodukowany

widzę że jesteś z warszawy, gdzie kupowaleś dysk bo jutro mam zamiar kupić identyczny i mialem zamiar kupić w lorienie

Mam identyko,tez Thailand,a kupowalem u nich:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2524235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

Jakie zamiłowanie? Trochę się zagalopowałeś hehe. Mówię tylko to co widzę na wykresach i słyszę - bo mam porównanie w domu. Nie mówiłem o Pipelinach, ani o 12 Btw: Pipeline i 12 nie mają swoich wersji 1,5TB, a przecież nie było rozmowy o innych rozmiarach ;) Mówiłem o tym co mam w sigu. I jeśli chodzi o tego Seagate'a i Samsunga, to wg mnie wyniki na THG się zgadzają. Skoro zgadzają się do tych dysków (i innych jakie mam) to podejrzewam, że z resztą jest podobnie. Nie wiem jak mierzą, ale wiem co słyszę ;). Na silentpcreview nie ma Samsunga, wiec trudno mi o porównanie do tamtych wyników, ale zgadzam się z jednym. Wszystko zależy od tego jak się testuje.

Jeszcze odnośnie dziwnych pomiarów - to samo mogę powiedzieć o tych z silentpcreview. Dyski z 1m mają koło 15dBA? Z tego, co się uczyłem, to głośność samego tła w nocy o 4 nad ranem - czyli dla człowieka niemal cisza totalna to coś koło 25-30dBa. Dziwne, że wtedy bardzo dobrze słyszę te 15dbA dyski nawet z 2m ;)

Firma Seagate mierzy tak http://www.silent.se/iso-7779.php Ci wyżej wymienieni, jak mierzyli - ?

Co, jak co, wyniki koło 40dBA są dla mnie bardziej wiarygodne, nawet jeśli pomiar robiono 10cm od dysku, niż cisza absolutna dla wszystkich testowanych na silentpc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że oni mierzą hałas samego dysku w odpowiednio zbudowanej komorze a nie mierzą hałasu tła. Stąd wiemy dokładnie co i ile generuje testowane urządzenie.

 

Samsungi w tabeli sa dwa, F1 750GB i F2 Eco.

Nie mam nic do Twojego porównania Seagate Samsung. Skoro tak mówisz tak jest. Chodziło mi o to że EADS to naprawdę świetny dysk.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co sprzeczac ktory cichszy.Sam jestem cichofilem i na tym punkcie mam bzika,a WD spelnia moje oczekiwania,nawet moglem zamonotowac go w szynie,co z malo ktorym dyskiem jest to mozliwe w mojej budzie,gdyz przenosi wibracje co powoduje minimalne buczenie,ktorego nie znosze. Caviar chodzi sobie prawie nieslyszalnie (pojecie wzgledne),no i chrobotanie podczas zapis/odczyt jest umiarkowane,wydaje mi sie,ze lagodniejsze od Samsunga F2EG.

Pod raz drugi nie zawiodlem sie na WD,nie wiem jak jest teraz z Samsungami,ale po moich doswiadczenia z ta marka wiem,ze po roku-dwoch potrafia swiszczec lozyska.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Ciężko mi uwierzyć, że dyski mają w jakiejkolwiek komorze tylko 15dBA skoro np: tutaj jest napisane http://www.anc.pl/definicje/komora/ukl_pom.htm że szumy własne wynoszą w komorze 14,4dBA. Jeśli tak, to będąc w tej komorze i włączając dysk oraz nasłuciach!ąc z 1m - nie usłyszałbym go. Wiadomo, że w komorze dźwięki mało się na siebie nakładają (nie odbijają się od ścian) ale bez przesady - usłyszałbym go bez problemu. Siedziałem kiedyś w komorze bezechowej i... fajnie tam jest. Chciałbym mieć takiego cichego kompa LOL

Jeśli w silentpcreview robią pomiar za pomocą jednego mikrofonu zawieszonego nad dyskiem, to pomiar ten jest strasznie niemiarodajny, bo jak wiadomo różne dyski emitują dźwięk w różnych kierunkach. Jeden będzie sypał więcej na boki, drugi nad siebie. Test ISO jest najlepszy, bo zbiera dźwięk wokół całego testowanego przedmiotu.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na słowackim forum taki test:

 

Odczyt:

Dołączona grafika

 

Zapis:

Dołączona grafika

 

Link do tego forum:

http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/viewtop...=13&t=59285

 

Chce taki dysk zamontować w całkowicie wyciszonym komputerze.

Ten dysk to będzie jedyny hałasujący element. Jest jeszcze wiatrak na grafikę i procek 500obr/min którego nie da się usłyszeć.

Jak sądzicie, sprawdzi się jako dysk na system?

Edytowane przez kz5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, choć jak na dysk GP to maja całkiem niski czas dostępu. Na system znam lepsze rozwiązania :P

Do piątku powinienem mieć tego 15EARS, zobaczę na żywo jaki to postęp do starszego AACS. Na magazyn plików będzie i zastąpi prawdopodobnie obecne dwa dyski. Będzie jeszcze ciszej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...