Skocz do zawartości
Kwazor

Wszystko O Wd Caviar Green

Rekomendowane odpowiedzi

Dopłata do 1.5TB to w sumie tylko 40zł, a do 2TB cena rośnie o dodatkowe 80zł.

 

Mimo że kusi nowe F4 to odpuszczę raczej bo wydatków i tak nadto. A rozumiem że F2EG i WD całkiem podobne? Skoro nie są to jakieś "czarne serie" to myślę że łyknę WuDe co by nie być monotematycznym, jeden Samsung już jest, Starczy na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: ten dysk nie ma SATA III tylko SATA II - opisem na Allegro się nie sugerujemy! ;)

Po 2: NIE, bo to stary wypust na talerzach 500GB i jest wolniejszy nawet od tańszej konkurencji w postaci Samsunga HD204UI, który ma 3 talerze 667GB.

Za lekką dopłatą (ok 340zł można wyrwać) jest minimalnie szybszy Seagate od tego Samsunga - ST2000DL003.

Jedyna zaleta tego modelu - wg testu na Chip.pl jest cichszy od Samsunga podczas pracy głowic (Seagate na razie nie był przez nich testowany)... ale jeśli użytkowanie Samsunga nie będzie polegało na zapuszczaniu testu na czas dostępu, to go nie usłyszysz - wiem, bo mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie WD10EARS o pojemności 1TB. Po podłączeniu, dysk został bez problemów wykryty. W "zarządzaniu komputerem" ( win7 ) utworzyłem dwie partycje, dzielące dysk na pół. Postanowiłem przerzucić część filmów ze starszych dysków na ten nowy. Na początku transfer był ładny, ale po kilku minutach wszystko strasznie zwolniło ( transfer rzędu 800 kb/s ). Pacnąłem anuluj, bo myślałem ze kopiowanie 120 gb na raz to może nie był za dobry pomysł. Po dosyć długim czekaniu na anulowanie, zacząłem przerzucać kolejną porcję danych, ale po chwili uzyskałem taki sam efekt. Tym razem klepanie w anuluj nic nie dało, więc zakończyłem proces restartując kompa ;]

 

Po tej akcji dysk już nie jest widoczny przez system. W biosie dysk jest widoczny, zarówno w moim kompie, jak i u brata ( u niego dodatkowo po podłączeniu tego dysku, za chiny ludowe nie chce się załadować system ( xp )).

 

Co zrobić z tym fantem? Istnieje możliwość wykonania formatu z poziomu niższego aniżeli system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dysk zniknął z "Mój Komputer", czy sprawdzałeś w menadżerze urządzeń?

Podczas resetu prawdopodobnie tylko siadły partycje - można naprawić, ale także zakładam, że danych nie wycinałeś ;)

Podłączasz u siebie, jak podłączałeś i zapuszczasz zarządzanie dyskami (diskmgmt.msc w poleceniu "Uruchom") - powinien być widoczny.

Poza tym, to zrób zrzut SMART. Tak niski transfer oznacza, że dysk działa w trybie PIO, a ładny transfer na początku (zależy ile trwał) mógł oznaczać po prostu ładowanie do pamięci z dysku którego zgrywałeś - taki fjuczer w Win 7. Na początku, póki jest gdzie ładować (ilość RAMu) to jest wysoko, ale jak 2 dysk nie zacznie zapisywać z należytą prędkością - cyferki zaczynają topnieć.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...