Skocz do zawartości
whpower

Pomoc W Wybraniu Chlodzenia !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym się dowiedzieć jakie będzie najlepsze chłodzenie na mój procesor i czy wejdzie do mojej płyty.

Przedział cenowy to około 100-150 zł.

 

Płyta: Abit QuadGT

Proc: CoreDuo E6850

 

Dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auras Wave

Pentagram Karakorum

 

 

Wybierz sobie jeden z tych. Głównie możesz wybierać patrząc na wygląd, bo wydajność mają wręcz identyczną.

Na Twoją płytę główną wejdą oba na 100%

Ale czy wejdą do obudowy ? Jaka szeroka jest obudowa? Auras Wave zmieści się nawet do małych, ale z Karakorum może już być problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Chcialbym kupic chlodzenie na procesor ale nie jestem pewny czy nie bedzie problemu z jego mocowaniem, czy mogły ktos mi poradzic jakie wentylatory do ok 100 zl wejda na plyte MSI P35 NEO FR i obudowa coolermaster elite 330 o wymiarach Wysokość 413 mm, Szerokość 203 mm, Głębokość 486 mm.

 

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auras wave

Pentagram Karakorum

Co wybierziesz będzie ok, oba chłodzenia mają podoboną wydajność.

 

No nie jestem przekonany czy podobną, oba mają po 4 rurki cieplne, ale pentagramowe bezpośrednio dotykają powierzchni procesora, więc szybciej oddają ciepło. Powierzchnia finów oddających ciepło jest kolosalnie większa w Karakorum, i na koniec wentylator który ma dużo większy przepływ powietrza. Co do wykonania to jedyne co jest gorzej dopracowane w Karakorum to podstawka, pół godziny zabawy z papierem ściernym i będzie lepsza niż w Aurasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem przekonany czy podobną, oba mają po 4 rurki cieplne, ale pentagramowe bezpośrednio dotykają powierzchni procesora, więc szybciej oddają ciepło. Powierzchnia finów oddających ciepło jest kolosalnie większa w Karakorum, i na koniec wentylator który ma dużo większy przepływ powietrza. Co do wykonania to jedyne co jest gorzej dopracowane w Karakorum to podstawka, pół godziny zabawy z papierem ściernym i będzie lepsza niż w Aurasie.

Potwierdzam, dlatego wybor padl na karakorum..

No i jeszcze kwestia glosnosci 120 na pewno bedzie sichsza..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania to jedyne co jest gorzej dopracowane w Karakorum to podstawka, pół godziny zabawy z papierem ściernym i będzie lepsza niż w Aurasie.

Takie gadanie ;) Pół godziny przy Aurasie z papierem ściernym i każda kobieta będzie zachwalać to lusterko :D Więc za każdego można się zabrać...

 

No i jeszcze kwestia glosnosci 120 na pewno bedzie sichsza..

A właśnie że Pentagram na max jest głośniejszy od Wave na max ;) Ale jeśli chodzi o inne prędkości obrotów to raczej 12cm wygrywa.

PS: W każdym coolerze można wymienić wentylator, a do aurasa można spokojnie dać Noctue 120mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie źle porównałem jeżeli chodzi o wydajność bo to zupełnie inna liga jeżeli chodzi o wielkość, Auras jest bardziej kompatkowy i nadaje się do mniejszych obudów. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to miałem w rękach tego Auras i pod względem Pentagrama (nie Karakorum ale poprzednia wersja która nazywał się chyba HP-100) to jest dużo lepszy, Karakorum nie miałem w rękach więc nie wiem jak jest wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie ;) Pół godziny przy Aurasie z papierem ściernym i każda kobieta będzie zachwalać to lusterko :D Więc za każdego można się zabrać...

Nie no, ponoć Auras to ideał.... dzieło skończone ;) A serio to raczej tylko pogorszysz sprawę jak zetrzesz nikiel z podstawki.

 

A właśnie że Pentagram na max jest głośniejszy od Wave na max ;) Ale jeśli chodzi o inne prędkości obrotów to raczej 12cm wygrywa.

Tak, ale porównujesz głośność wentylatorów z których jeden ma 80 a drugi 47 CFM.

Pentegram daje w zestawie regulatorek obrotów więc jego głosność to nie taki wielki problem.

 

Z mojej strony EOT bo za chwilę znów się rozpęta święta wojna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...