Skocz do zawartości
wojtasik6

[c++} Stos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do napisania taki programik:

 

1. Zaimplementuj stos przy użyciu mechanizmu tablic. Musisz zdefiniować dwie funkcje: push (x) - odkładająca na stos liczbę x oraz pop() zwracająca górną wartosć ze stosu i usuwająca ją.

2. Wykorzystując struktury z zadania 1 napisz program realizujacy operacje matematyczne zgodnie z ONP. Zakładamy, że wielkość stosu nie będzie większa niż 100 elementów.

 

Wiedział by ktoś jak go napisać?

Niestety nie było mnie wtedy na zajęciach i teraz mam.

 

bardzo proszę o pomoc jeszcze dzisiaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj regulamin najpierw! z pierwszym Ci pomogę trochę, chociaż kompilatora w głowie nie mam i będzie to na szybkiego bardzo

 

int *stos;void put(int);int pop();int rozmiar = 1000;int index = 0;int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[]){	stos = (int *)malloc(rozmiar * sizeof(int));	put(1);	put(2);	int a = pop();	return 0;}void put(int x){	int ile = sizeof(stos);	if(ile<rozmiar-1){		stos[index++] = x;	}	else{		printf("Przekroczono rozmiar stosu");	}}int pop(){	return stos[index--];}

jeśli chodzi o ONP, to pamiętam, że na wikipedii jest całkiem nieźle to wytłumaczone i jak już załapiesz jak działa algorytm to pojdzie szybko. pamiętam, że dobre pół godziny gapiłem się na algorytm i jak sobie narysowałem to wszystko zrozumiałem (ach te dawne czasy... ;) )

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...