Skocz do zawartości
Martyna

Problem Z Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłam niedawno monitor Samsung SyncMaster 2032 BW i mam z nim następujący problem.

Pare godzin po włączeniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. pierwszego dnia używania po paru godzinach od pierwszego włączenia monitor robił się czarny na jakieś parę sekund po czym z powrotem się włączał.

A dziś to samo z tym że pozostaje czarny.

Nie znam się na tym kompletnie więc nie wiem czy to coś z monitorem czy moim sprzętem. Może to być wina karty wideo , dosyć starej ? ( nVIDIA GeForce FX 5600)

 

Aha miałam podłączone obydwa kable tzn analog i digital. Potem próbowałam tylko z jednym kablem.

Na digital sytuacja ta sama.

A na analogu niby ok ale ekran dziwnie drży co chwila :/

 

 

Proszę o rady !

Edytowane przez Martyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miała możliwość podłączenia monitora do innego komputera - w ten sposób najłatwiej będzie wykluczyć wadę monitora. Proponuję także sprawdzić czy karta graficzną dobrze "siedzi". Przeczyścić też nie zaszkodzi :) Sprawdź także czy wszystkie kable są dobrze dociśnięte. Podłączaj tylko cyfrowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w ustawieniach oszczedzania energii/opcje zasilania czy nie masz wlaczonej funkcji wygaszania monitora gdy komputer bezczynny....czy po ruszeniu mysza obraz sie pojawia?

 

jak to nie pomoze to metoda kolegi(nie koniecznie cyfrowym - cyfrowym jak mozesz podlaczaj dla uzyskania najlepszej jakosci obrazu)

 

jak to tez nie to sprawdz czy nie masz jakis problemow z zasilaniem(wypadajacy kabel, zle dzialajacy wlacznik czy moze gniazdko/listwa)

 

po tym jesli dalej bedzie zle to serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...