Skocz do zawartości
_bartx

Celeron D347 @ Ln2

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu przyszedł czas na jakieś poważniejsze kręcenie :rolleyes: Sprzęt leżał od jakiegoś czasu, natomiast parę dni do tyłu udało mi się pożyczyć 4 litrowy dewar (mały, ale ciesze się, że w ogóle miałem taką możliwość). Z taką ilością ln2 to tylko 2h zabawy, także powalających wyników nie ma, ale co się nauczyłem to moje ;) W ogóle były dwa benche, bo za pierwszym razem nie było ln2, to kupiłem 2l ciekłego argonu :lol2: Niestety -110C, które widziałem to było max. Valid 6670MHz. Z ln2 już lepiej poszło ;)

 

Sprzęt:

Celeron D347 (valid 5,5GHz na AC)

P5B Deluxe full modded

2GB Cruciali na Micronach

7300gt

Modecom MC400

 

ColdBuga nie było, cold bug boot chyba na -140C, chociaż nie jestem do końca pewien ;) Za mało azotu, żeby poznać sprzęt i zrobić coś konkretnego, ale i tak jestem zadowolony. Mogłem użyć lżejszego kontenera, bo i ochładzanie i ogrzewanie trwało bardzo długo :angry: Jutro miałem znowu po ln2 jechać, ale na 95% ubiłem tego Celka w bardzo głupi sposób już po benchu :sad: W przyszłym tygodniu powinienem mieć jeszcze jakiegoś procka to pewnie znowu coś pokaże ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I mała galeria:

http://picasaweb.google.pl/bartekx/CeleronD347OnLN2#

 

THX dla MaSella i jeszcze paru innych osób za support B-)

 

Pozdro

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie. Mam mobo, w którym nie działa usb, jak nie wyłączę w biosie, to mam 100% obciążenia nawet w biosie (~55C). Zresetowałem bios, nie przestawiłem tego i nie podłączyłem tez wentyla od boxa. Za chwile zwiech w windowsie i potem się wyłączył i już nie odpalił... Vcore było ~1,4V. Myślałem, że te procki mają jakieś zabezpieczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moje ;) Właśnie do tego potków potrzebowałem, ale w końcu przylutowałem te co miałem i chyba nawet lepiej to wyszło ;) Wrzucę też jakieś zdjęcia płytki jutro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B Deluxe Extreme Edition :wink:

 

Lista modów:

vcore

vdrop

vdimm

vnb

Do tego punkty pomiarowe każdego z napięć. Kręcenie na takiej płytce to świetna sprawa, prawie idealne napięcie procka no i można wszystko regulować w locie. Zaizolowane gumką chlebową (taka dla plastyków, na XS jest spory temat o tym) - zero problemów z wodą i nie trzeba tego zdejmować nawet jak się na AC kręci, bo zrobiłem to tak, żeby mosfety były odsłonięte.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Gratki Bart u mnie masz jeszcze dodatkowo +1 do szacunku,dobrze ze sa tacy co nadal walcza

Gratuluje wyniku i cepa,jak bedziesz mial jakies namiary na takie sztuki to daj znac :D

No i do tego nadal nie dalismy sie i4memory i Jmax-Hardware ;)

 

za 2tygodnie bede ial 7600GT i jakies low endy to kilkadziesiat tez dorzuce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulki Bart!

Niewiarygodne, że starczyło Ci 4l azotu do zabawy z Celiną. U nas tak żłopała azot, że postanowiliśmy dać spokój i przerzuciliśmy się na E8400, ech dawne czasy...

Tak trzymaj.

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ;) Właśnie z powrotem poskładałem całą platformę i procek wygląda na cały i zdrowy :rolleyes: Wczoraj chyba coś źle poskładałem (miałem tą gumkę dookoła otworów w płycie i boxowy radiator chyba nie przylegał w ogóle, stąd procek nie odpalał). Szkoda tylko, że się teraz zorientowałem, bo jakby to było rano, to bym jeszcze raz zdążył po azot zajechać, a tak muszę czekać do czwartku :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Bart u mnie masz jeszcze dodatkowo +1 do szacunku,dobrze ze sa tacy co nadal walcza

 

za 2tygodnie bede ial 7600GT i jakies low endy to kilkadziesiat tez dorzuce ;)

Rowniez szacun za wytrwalosc, sam kupiłem ostatnio Celine (dzieki ryba) zeby pobic swoj dawny wynik ktory robilem na P4 631...(lata temu)

 

Mam 2 szt commando wiec ne powinno byc zle... tylko vdrop i core moda trzeba zrobic i jazda

 

Szkoda tylko, że się teraz zorientowałem, bo jakby to było rano, to bym jeszcze raz zdążył po azot zajechać, a tak muszę czekać do czwartku :mad:

Hej Jako ze jestes z Pszczyny to sumie nie az tak daleko ode mnie, moglbym podjechac cos pobenchowac jesli Tobie to nie przeszkadza, lub przynajmniej dewar musze skombinowac :)

 

Bo niestety (albo i stety) bez OC dlugo zyc sie nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Rowniez szacun za wytrwalosc, sam kupiłem ostatnio Celine (dzieki ryba) zeby pobic swoj dawny wynik ktory robilem na P4 631...(lata temu)

 

Mam 2 szt commando wiec ne powinno byc zle... tylko vdrop i core moda trzeba zrobic i jazda

 

 

 

Hej Jako ze jestes z Pszczyny to sumie nie az tak daleko ode mnie, moglbym podjechac cos pobenchowac jesli Tobie to nie przeszkadza, lub przynajmniej dewar musze skombinowac :)

 

Bo niestety (albo i stety) bez OC dlugo zyc sie nie da :)

prosze mie sie szybciutko dogadac i pkt trzepac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze mie sie szybciutko dogadac i pkt trzepac :D

W poniedzialek powinien byc obiecany celofan i odrazu go testuje... moze toman jeszcze mi chlodzeniw ysle to byloby juz wogole pieknie(do testow ac) a pozniej wszysko oczywiscie mam (cpu/gpu/nb) tylko chcialbym azot :) wiec cos sie porobie w najblizszym czasie bo juz mnie nosi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z azotem to sam mam mały problem, bo dewar jest 4litrowy i jak to starcza na 2h (z czego na testy zostaje 30 min) to jest wszystko. Może będę miał większy dewar w marcu na jakiś czas, ale to nic pewnego. Popytaj też u siebie, może pójdzie coś załatwić. IMO minimum na takiego Celka to 10l, a najlepiej 25 :lol2: Znacznie cieplejszy procek niż mój Conroe. A ten Celek co go masz mieć to jak się kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wczoraj nabylem mysle ciekawego cepa Bart wie o co chodzi,podobno na single stage robi 6.2Ghz bez zadnych problemow a mowa o celku 356.Tylko,ze ja z LN2 slabo,wiec conajwyzej ss a jak bede w pl za ok 2 miechy to w sumie moglbym gdzies podjechac z jakims sprzetem :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zrobiłem jeszcze spi32m, ale tym razem na DI:

 

Dołączona grafika

 

WR jest ;) 16s lepiej i 350MHz niżej od następnego usera na hwbocie :lol2: Wynik byłby jeszcze lepszy, ale 100MHz wyżej wywalił się na 18 loopie :mur: Wprime 1024m też szło, ale wywaliło się po 20 min. W ogóle ten celek grzeje się masakrycznie w porównaniu do c2d - podczas wprime -58C na kontenerze, na c2d 4,6ghz 1,8v nie było więcej niż -65c, niezależnie od testu. A słaby kontener to nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...