Skocz do zawartości
WRX

Jakiego Windowsa Moge Zainstalowac Legalnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam netbooka Acer Aspire One z zainstalowanym Windows XP Home Edition SP3 (licencja ULCPC), tak pisze na naklejce i jest tam tez numer rejestracyjny. Chce przeinstalować system poprawiajac go przy okazji za pomoca nLite. Niestety z komputerem nie bylo zadnych plyt cd/dvd. Podejrzewam ze oprogramowanie jest na ukrytej partycji ale jest to tylko obraz partycji, a nie wersja instalacyjna systemu.

Na sieci sa rozne .iso Windowsa ale nie wiem jaka moge zainstalowac legalnie na tym komputerze, sa miedzy innymi "oem", "retail" itp.

Jakie jest ryzyko ze z takim .iso zainstalują mi sie jakies niechciane rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg Microsoftu jeśli masz wersję dołączoną do laptopa (odpowiednia adnotacja na naklejce licencyjnej) to nie możesz zainstalować sobie OEM'a ponieważ nie przejdzie on aktywacji.

Prawda jest taka, że przejdzie, ale tylko telefonicznie i pod warunkiem, że na pytania zadawane przez automat będziesz odpowiadał tak jak byś miał OEM'a czyli, że był dokupiony osobno, jest zainstalowany na jednym komputerze, kolejna aktywacja itd.

Windows się zaktywuje, będzie bez problemu ściągał poprawki, ale w razie jakiejś kontroli jest to nielegalne.

Co do ryzyka, że coś ci się z ISO zainstaluje to jest małe, ale najlepiej zdobyć "czystą" wersję od kogoś znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRX- Najlepiej zrobisz dzwoniąc do MS anonimowo. Zapytaj i po sprawie.

 

Prawda jest taka, że przejdzie, ale tylko telefonicznie i pod warunkiem, że na pytania zadawane przez automat będziesz odpowiadał tak jak byś miał OEM'a czyli, że był dokupiony osobno, jest zainstalowany na jednym komputerze, kolejna aktywacja itd.

Oni to mają zanotowane w bazie wszystko. Więc jeśli ten serial jest z systemu preinstalowanego to oni o tym wiedzą. Czy takiego aktywują nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Microsofcie nic nie mają ;)

To wygląda tak (wiem bo sprawdzałem):

 

SCENARIUSZ A:

Dzwonimy do MS w celu aktywacji Windowsa. Na początku włącza nam się automat i za pomocą klawiatury telefonu podajemy odpowiedzi na zadane pytania. W tych pytaniach jest między innymi jedno o to czy system był zakupiony osobno (OEM, BOX) czy był już zainstalowany na komputerze (preinstall). Jeśli wybierzemy preinstall dostajemy informację, że nie mogą aktywować produktu i łączy z konsultantem.

 

SCENARIUSZ B:

Dokładnie taki sam jak A tylko w pytaniu o pochodzenie systemu wybieramy, że był dokupiony osobno. System się zaktywuje, ale tak jak mówiłem wg. MS nie jest to już legalna wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...