Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po raz pierwszy od dawna przestanę mieszać nfs-a z błotem już przed wydaniem, bo gra wygląda naprawdę obiecująco.

przeczytaj wszystkie tematy o nfsach tutaj.... wszyscy pisali ze beda super ... do czasu kiedy nie wyszedl... wiec tutaj tez nie spodziewaj sie nie wiadomo czego :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo_x

Ale każdy temat o NFS zaczyna się prędzej czy później od wyliczanki która część była the best. Ja na razie wstrzymam się z mieszaniem z błotem do czasu demka. Chociaż później okaże się że fajne demko zostało przygniecione pełną, płytką i dziecinną wersją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie kupią??? - iga wyrwał (czy jak ma ta 'tańcząca gwiazda' :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: na imię ) na plakatach + dziś widziałem, że w empiku przy zakupie cd jamala bodajże dają i tłum pod kasą :) Jak tak dalej pójdzie to więcej w siatce będzie 'bonusów' niż samej gry ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego gamepleja też mi to Forze 3 przypomina. Powiem nawet, że widok z kokpitu prezentuje się lepiej niż w FM3 ( porównując gameplay FM3 Bugatti Veyronem na Nordschleife z kawałkami gameplaya w Bugatti z Shifta).

No super Babiczka na początku stoi z flagą w samochodzie... piękny bug :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję przedmówcom w pisaniu pierdół i laniu spamem. Sam napiszę coś sensownego. No więc w skrzynce z małym opóźnieniem znalazłem najnowszy CDA gdzie Allor testuje betę Shifta i postanowiłem podać parę cytatów. Więc lecimy:

 

NFS to jedna z najbardziej zasłużonych serii na PC, jednak ostatnimi czasy ma się tak sobie. Fajny mim zdaniem ProStreet nie spodobał się fanom, a Undercover, choć wymagający, był na tyle niedopracowany, że nie spodobał się niemal nikomu. Teraz na odsiecz rusza Shift, który... mocno dziwny jest.

I tu się zgadzam z autorem. ProStreet mi się podobał bo mam G25, no ale większość fanów "symulacji" ma klawiaturę więc...

W poszukiwaniu przyjemności. Jeśli w dodatku dysponujemy tylko klawiaturą i myszką, jesteśmy w ogóle na straconej pozycji. I to nie dlatego, że nie mamy szansy wygrać - przy słabych przeciwnikach i wszystkich pomagaczach nie musimy nawet naciskać hamulca (jest automatyczny). Wystarczy trzymać wdepnięty gaz i zakręcać, a podium powinno być nasze! Ale co z tego, skoro nie daje to niemal żadnej satysfakcji?

 

Niewiele lepiej jest gdy gramy na padzie. Owszem można poskusić się o wyłączenie części pomagaczy, ale większość kontrolerów jest na tyle mało precyzyjna, że po opuszczeniu najsłabszej grupy (a w grze są w sumie cztery) zaczyna się sajgon. Prędkości stają się bowiem na tyle duże (w porównaniu do szerokości torów), że brak precyzji pada stanowi poważny problem! A włączenie pomagaczy kończy się tak samo jak w przypadku sterowania klawiaturą - ulotnieniem się frajdy.

 

Tylko kierownica. Sytuacja zmienia się dopiero gdy postawimy na kierownicę. Shift staje się wtedy zupełnie inną grą! I to w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu - nagle okazuje się, żę sprawia frajdę. Ogromną! Po dwóch dniach męki mogłem sobie tylko rwać włosy z głowy że nie zacząłem od razu od kółka, bo dawno nie bawiłem się tak dobrze przy samochodówce (gwoli wyjaśnienia: Grid od pewnego czasu leży na półce ze względu na brak czasu.

Także w tym przypadku przyszedł już czas nawet aby niedzielni kierowcy sięgnęli po kierownicę. I polecam G25 bo kiera naprawdę warta jest swojej ceny (sprzęgło - mam nadzieję że ten shift będzie miał jego obsługę :(, manual shifter robią swoje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No tak , teraz to NFS to sim pelna geba bo w CDA o tym pisali... Nie chce mi sie nawet pytac czy ktos z nich serio w sima gral ciut dluzej , ale TOCA tez kiedys niby simem byla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , teraz to NFS to sim pelna geba bo w CDA o tym pisali... Nie chce mi sie nawet pytac czy ktos z nich serio w sima gral ciut dluzej , ale TOCA tez kiedys niby simem byla...

Jak już mamy trzymać się faktów ściśle to gościu z CDA nie napisał, że nowy NFS to sim, napisał tylko że najlepiej gra się w to na kierownicy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak już mamy trzymać się faktów ściśle to gościu z CDA nie napisał, że nowy NFS to sim, napisał tylko że najlepiej gra się w to na kierownicy i tyle.

Piszac o simie ironizowalem, seria skierowana jest przewaznie do "nastolatkuff" , a skoro na klawie/padzie nie da sie grac i trzeba kiere to sim pelna geba ;)

 

Jak mowilem , Toca tez niby byla "simem"...zwlaszcza , gdy przeciwnika trzeba bylo wypchac z toru (wyscigi ciezarowym Fordem 900 jesli dobrze pamietam). Nie zarzucam niz recenzji , ale osoby , ktore nie graly dluzej na czyms co sie nazywa simem beda inaczej podchodzic do gry/recenzji czegos co nagle wymaga kierownicy do grania. O to mi chodzilo ;)

 

O ironio , bede smial sie do lez jesli okaze sie , ze ta czesc rowniez nie sprzedala sie ze wzgledu na wymagania dotyczace kierownicy :lol2:

 

Edit - ty mnie czytania ze zrozumieniem nie ucz. Wyzej sam napisales , ze sterowanie na padzie (wg. recenzji) nie jest precyzyjne.

Niewiele lepiej jest gdy gramy na padzie. Owszem można poskusić się o wyłączenie części pomagaczy, ale większość kontrolerów jest na tyle mało precyzyjna,

Rozumiesz czy sam masz problemy z czytaniem? Skoro tak "piieknie" piszesz o konsolach tak tam glownym kontrolerem jest pad , a nie kierownica. Ring a bell?

 

Ps - bzdur o tym , ze na konsolach mniej sie piraci nawet nie bede roztrzasal bo to nie miejsce na tego typu rozmowy. BTW, gdyby konsol nei dalo sie piracic i nie przychodzilo to latwo tak sama konsola nie mialaby takiej sprzedazy. Mowisz mi o USA? Mam znajomych w GB , ktorzy dobrze zarabiaja i nawet ich cena COD6 rozsmieszyla. Konsole to glownie USA? Ciekawe, mniejsza o to.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też autor nic nie napisał że wymagana jest kierownica, zasugerował jedynie aby takiej używać aby mieć pełną satysfakcję z jazdy. To że na padzie i klawiaturze da się spokojnie grać to normalne ale wtedy granie jest uproszczone i mało satysfakcjonujące jest takie wygrywanie... tak właśnie jak w poprzednich NFS'ach. Więc nie widzę problemu w tym czemu gra nie miała by się dobrze sprzedać bo jeśli nawet fani "neo-streetu" tej gry nie kupią to zrobią to fani pół-symulacji ala GRID.

 

Piszac o simie ironizowalem, seria skierowana jest przewaznie do "nastolatkuff" , a skoro na klawie/padzie nie da sie grac i trzeba kiere to sim pelna geba

Nie wiem czemu się tak kompromitujesz bo twoja wypowiedz dobitnie świadczy o tym że masz małe pojęcie o rynku gier (jeśli nie żadne). Zyski ze sprzedaży gier to głównie konsole a jak konsole to tam gdzie się mniej piraci, czyli USA, a tam średnia wieku gracza to 35 lat a 28% ma więcej niż 50. Gra to gra może grać w nią każdy i w każdym wieku. Z twojej wypowiedzi wynika że jak gra jest prosta to jest dla nastolatków więc jeśli żyłeś w czasach Atari i Commodore to pewnie jak skończyłeś 8 lat to przestałeś grać bo gry były dla ciebie za głupie jak na twój wiek i dopiero jak dorosłeś a jednocześnie z tobą poziom gier zacząłeś w nie grać znowu. Teraz z kolei jak jesteś już taki stary to wchodzisz w tematy z grami dla nastolatków bo co? żona ci nie daje? No i naucz się czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyski ze sprzedaży gier to głównie konsole a jak konsole to tam gdzie się mniej piraci, czyli USA, a tam średnia wieku gracza to 35 lat a 28% ma więcej niż 50.

Na xbox 360 mniej się piraci?? Chyba sobie żartujesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A kto na Xboksie piraci w USA czy UK? Nie dość że mają kasę, to jeszcze jest masa wypożyczalni gier. Tam prawie każdy ma Golda, nie mówiąc już o nieprzerobionych konsolach.

 

Jakby M$ wsadził Blu-ray do konsoli to by nie było piractwa w zacofanych krajach.

 

Co to też za idiotyczne wojny sim non-sim. Fakt że to coś nowego w tematach o NFS, ale nie wiem jaki to ma sens. Tylko kierownica? Jak ktoś nie umie grać na padzie to może i tak. Znam takich co padem grają tak samo jak na klawie, czyli gaz/hamulec do dechy i analog na całość w lewo/prawo. Sam tak zresztą robię w prostych arcade-ówkach. Nie wiem jak inne pady, ale ten od X360 pozwala na minimalne skręcanie i naciskanie "pedałów". Trzeba mieć go bardzo dobrze wyczutego. Wiadomo że to nie to samo co kiera, ale nie można zrobić gry w którą nie będzie się dało grać na padzie gdy jest to podstawowy kontroler dla konsol, no chyba że planują dołączać kiery w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

@Keniger no tak jesteś PRO bo masz G25 więc każdy musi się liczyć z Twoim zdaniem. Głównie zyski to konsole powiadasz? Ostatni kwartał EA pokazał, że PC wyprzedza tylko Wii na które to i tak Shifta nie będzie.

 

http://ve3d.ign.com/videos/55344/PC/Need-f...-Battle-Trailer

 

Kokpity wyglądają na naprawdę dobrze wykonane. Może kilka modów na fizyke zrobi coś z tej gry ;]

 

PS widzieliście reklame Shifta w TV? Tylko wersja Xboxowska jest pokazana, czyżby MS posmarował?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@Keniger no tak jesteś PRO bo masz G25 więc każdy musi się liczyć z Twoim zdaniem.

Ja mam tylko DFP wiec nic nie mowie :lol2:

 

Co do reklamy :

 

Juz widze jak sterowanie "nie daje rady" przy padzie/klawie zwlszcza przy tym zatrwazajacym nitro :P

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się okaże, że gra jest choćby pseudo simem, to z chęcią po nią sięgnę, dlaczego? Zonda! Dodatkowo, z MW pamiętam, że dzwięki śilników stały na najwyższym poziomie, mam nadzieję, że teraz też tak będzie.

Na codzień bawię się raczej simami, ale mogę zrobić wyjątek i pobawić się w NFSie w jakąś karierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

ToCA 3 była niezła, przechodziłem ją parę miechów temu. Dawniej grałem na klawie i było beznadziejnie (przynajmniej w tych szybkich seriach). Teraz przechodziłem na padzie i było super, choć czasem kiera wydawała się niezbędna (np. F1 czy niektóre open wheel z bardzo słabą przyczepnością). Tego typu model jazdy był by spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak gra, ktora miala najprzyjemniejszy model jazdy pozostanie na zawsze MBWR i chcialbym zeby w takim kierunku zmierzal nowy nfs, ale "chcialbym" bo pewnie i tak shit z tego bedzie, no ale zobaczymy, jestem optymista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie dotykasz bo wiesz, że gra będzie do [gluteus maximus], czy dlatego, że postanowiłeś, że Underground będzie dla ciebie ostatnią grą tej serii?

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak ostatniego posta stuknąłem kończąc stwierdzeniem, że jak fizyka nie będzie lipna to będzie fajnie, ale jakby się zastanowić, to w gridzie była średnia, a w TDU wręcz tragiczna, więc w sumie chyba przęłknę tą grę. Dawać ją. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...