Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Shift demo

 

Sprzęt:

Radeon 4850@690/2200

Phenom 2 945@3.5GHz

 

 

Trasa London, widok ze środka, 1920x1200 AAx4, AFx16, wszystko na full

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

8815, 236838, 29, 45, 37.220

 

Trasa Spa DP, widok z tyłu, 1920x1200 AAx4, AFx16, wszystko na full

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

14621, 369794, 30, 49, 39.538

 

Trasa Spa DP, widok z tyłu, 1920x1200 AAx2, AFx8, wszystko na full

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

14992, 357482, 32, 49, 41.938

 

A ponoć Shift źle chodzi na ATI ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak zmniejszyć dobijanie na spa ? bo czasami mnie wybija z toru :<

Nie wiem czy jeździsz ze strzałkami, ale jeśli tak, to odpuść gaz trochę wcześniej, jeszcze zanim pojawią się żółte, później delikatnie przyhamuj (jeśli trzeba to kilka razy - ja mam ABS wyłączony) i w połowie zakrętów (ostrych) dociska się gaz (nie do oporu, bo się samochód obróci), a jak łuk jest spokojniejszy, to po takim manewrze można 'przejść' zakręt z pedałem w podłodze (na pograniczu zielonych i żóltych strzałek, w razie czego delikatne odjecie gazu pomoże odzyskać sterowność)

 

Niestety ten 'myk' nie da się wykonać na klawiaturze, a i na padzie jest ciężki do zrobienia, bo w Shifcie samochody średnio są zeskalowane z przepustnicą. Zarówno w Grid jak i Colinie Dirt można było precyzyjnie ustawić obroty silnika, w zależności od tego jak głęboko klawisz był wciśnięty, tutaj działa to jakby chciało, a nie mogło.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kojak_ct jeśli Twój samochód to ten z awatara to on te 200 koni pokonuje samą grawitacją ;)

Do 70km/h te 200 koni pokona grawitację! B-) Powyżej grawitacja wygrywa. :D Co nie zmienia faktu, że nie ma możliwości postawić boka z ASC. Jak są niedowiarkowie to mogę się zreflektować i nagrać filmik z i bez. Czasami jeżdżę się poślizgać i zapominam wcisnąć magiczny przycisk ASC i wychodzi ..... k.u.p.a. :mrgreen: A w NFS czy mamy TC czy nie mamy to i tak auto ślizga się przy każdej prędkości. :smile2:

 

Zaraz odpalam DFP i piję desperadosa. Nie czepiajcie się, że prowadzę po piwku. Inaczej chyba się nie przełamie. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupa kupą ale mi chodzi o to że choć masz te wspomagacze są zbyt powolne, pojedź gdzieś na lotnisko i wykonaj nagle ostry skręt przy 110km/h ostry ostro skręć kierą i tak trzymaj wtedy zobaczysz jak działa esp tył najpierw poleci i później zostanie opanowany. a wielu myśli że te magiczne esp nawet do tego nie doprowadzi i mieli i kontruje i rozbija się na drzewie, tak jak pisałem, nie twierdzę że nic to nie daje. bo owszem jest to coś co jest w stanie coś zrobić ale efekty są tak znikome że nie warte zachodu. widziałem na własne oczy jak to cudo działa i owszem potrafi obrócić jadący tyłem samochód ale jednak dopuściło najpierw do obrotu samochodu... kierowca przez długą chwilę nie panował nad autem, więc po co mu to było przez te kilka sekund?

 

anyway end off topic... jak ktoś chce dalej to drążyć to zapraszam do oślej łączki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wysypywania się gry - miałem u siebie to samo jak po 2 wyścigach zacząłem kombinować z ustawieniami grafiki żeby mieć więcej jak 20fps. W końcu gra przestała się sypać przy takich ustawieniach:

ustawienia

Może komuś to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem że naciśnięcie przycisku zmiany kamery wyłącza tą dłużyzne na początku wyścigu, jeśli ktoś już o tym pisał to musiałem przeoczyć.

Dobre, przyda się :)

 

 

Jeździliście Veyronem?

Jak dla mnie tragedia. Odczucie prędkości jest niezłe i w połączeniu z modelem jazdy powoduje, że wiele zakrętów kończę na piachu/trawie. O niemożliwym do zrobienia jechaniu 'idealnym torem' nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory gierka miała dwa zwisy, podczas ładowania wyścigu. (W menadżerze zadań - brak odpowiedzi) Dobrze mi się jeździ, może dlatego, że zazwyczaj nie gram w samochodówki? Gram na klawiaturze.

 

Jako pierwszy samochód wybrałem Civica.

 

p.s. Albo ten nfs jest jednak słaby, albo mnie już samochody nie kręcą...

 

Edit: Jeszcze kwestia sprzętu :P

Chodzi! Ba, nawet jeździ w 1024x768 + AAx2 + reszta na max ( opcja chyba numer 106, czy 105 ). Oczywiście na starcie 15fps, albo mniej. Ale jak już się przebiję do czołówki, gdzie jest mniej samochodów, to jest nieźle, na granicy płynności.

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wrażenie jak bym grał w grę stworzoną dla 7latków. Jakieś zbieranie punkcików nie wiem za co, gwiazdek, super efektowne ślizganie się na zakrętach, no i oczywiście pomoc w hamowaniu i skręcaniu tak jak bym ja grając przez 20lat w gry nie wiedział kiedy trzeba skręcić i przyhamować. Brak jakichkolwiek uszkodzeń, można walić w bandę ile się chce. Szkoda że nie ma tylko przygłupiej fabuły w stylu poprzednich części: Jestem nowy w mieście i muszę rozprawić się z tutejszym bossem, pomaga mi w tym piękna dziewczyna. Dziecinada! Oczekiwałem czegoś w stylu Grida a dostałem gierkę dla niedzielnych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecinada! Oczekiwałem czegoś w stylu Grida a dostałem gierkę dla niedzielnych graczy.

Hm rozwaliło mnie to. Czyli GRID w którym można sie jarać właściwie tylko kraksami, zaczynać hamować na apeksie a w razie kolizji cofnąć sobie wyścig do wybranego momentu jest dla pro graczy? Jak chodzi o jazde bokiem to polecam przejchanie sie (w GRIDZIE) np. Lambo RGT z powyłączanymi helpami. W nfs fakt mogłyby być kolizje wpływające na jazdę ale w zasadzie teraz i tak zatrzymanie na bandzie a często po prostu wyjazd na pobocze uniemożliwia już wygranie wyścigu więc restart tak czy siak. Dobrze ktoś napisał w jednej recenzji - wielu graczy ta gra odrzuci zanim zobaczą jej dobre strony. U mnie było prawie tak samo ale pograłem jeszcze troche, zdobyłem szybsze wozy i mnie wciągnęło.

PS: Fonzi - skoro od 20 lat wiesz kiedy hamować i skręcać to po co grasz z helpami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Grida bardzo dużo na serwerach i tam nie było żadnego cofania czasu a każde walnięcie w bandę pogarszało osiągi samochodu a czasami powodowało urwanie koła i koniec jazdy. A co do grania z helpami to gram na klawiaturze i myślę że to wystarczy żeby opanować każdą arcadową grę. Nie wiem czy jest inny taki tytuł oprócz NFS gdzie mamy do pomocy automatyczne hamowanie i skręcanie. Jest to ukłon w kierunku młodych graczy, dzieciaków. Oczekiwałem normalnego arcadowego grania, a nie zbierania punktów i gwiazdek za zarysowanie czy stuknięcie kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem normalnego arcadowego grania, a nie zbierania punktów i gwiazdek za zarysowanie czy stuknięcie kogoś.

Czy ktoś każe Ci je zbierać ?? <_<

Ja tylko zbieram za zrobienie dobrego czasu okrążenia, czysty przejazd, ew. za jazdę optymalnym torem w iluś tam %, natomiast gwiazdki pt. obróć 10 przeciwników z góry olewam, a co najlepsze jeśli nie wykonasz jakiegoś tam zadania na gwiazdkę, a wygrasz wyścig to kasy dostajesz tyle samo co za zdobycie wszystkich gwiazdek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fonzi

Bez przesady. Na pewno to nie jest gra dla dzieciaków już. Trzeba hamować, w miare opanować samochód. Przynajmniej to już nie jest taki el0 NFS jak ostatnio. Jest dużo lepiej ale jednak ja pasuje (u mnie liczy sie kupienie gry no ale mimo ze kosztuje 89 zł - co jak na EA nie jest dużo nie wydam takiej kasy bo jednak kilka elementów za bardzo mi przeszkadza w tym słaba kariera).

 

Plus Shifta jest taki ze go nie można raczej już nazwać NFS Shit bo Shitem po prostu nie jest ale ma swoje wady, które w recenzjach na GS i w jakieś polskiej bardzo dobrze wychwycili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prznar1

Właśnie dla tego chciałem pokazać filmik przy ok 60km/h. Nie da się u mnie postawić bokiem bo ASC na to nie pozwoli dla tego, że koła od razu zaczna same hamować a silnik traci na mocy. Bynajmniej w BMW działa to bardzo sprawnie. Pewnie w innych samochodach typu Yaris czy Golf, TC sprowadza się tylko do zwykłego domykania dopływu powietrza co za tym idzie reakcja jest zbyt wolna i stąd masz takie zdanie? Ale ok. Koniec tego offtopa bo grze i tak nic nie pomoże.

 

I teraz moje zdanie po zagraniu na DFP!!! Ten NFS powinien się nazywać NFS: Destruction Derby!!! Przeciwnicy jeżdżą jak opętani! Rozbijają się pewnie po to by zdobyć jakieś gwiazdki. :) Ja nie wiem skąd te pomysły. Widać silne przywiązanie do burnouta. Niestety nie wyszło to grze na dobrze. Wczoraj po frustrujących przejażdżkach odpuściłem na długo. Sterowanie do bani. Uślizgi jak na lodzie. Podziękuję. Niech grają prawdziwi zapaleńcy. Gra ma sprawiać przyjemność a nie frustrować. :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwile na klawie i musze chyba odkurzyć moją kierownicę... tylko gdzie ja znajdę teraz gameport :rolleyes: FAkt grałem tylko w demo i odrazu wyłączyłem wszystkie wpomagacze, ostatnio takie bączki kręciłem chyba w F1 2000. Tamta mało wybaczała :razz: NIewiem ile graczy narzeka na poziom zniszczeń ale jest ich chyba dużo, ciężko zrobić taki że jak się puknie przy 60 w mur to jest koniec jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Gra włącza się normalnie, wybieram kariere (już troche wyścigów przeszedłem) pojawia się samochód, drużyna, jedno z czerwonych światełek na start i gra się wyłącza i pokazuje błąd. Nie ma kodu błędu ani nic, czasem się pojawi przy "światłach" czasem jak ruszę. Wcześniej nie miałem tego problemu. Od czego to może być? Gra ofc. oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt stabilny bo wcześniej grałem i było ok, Intel BurnTest przechodzi, Furmark równieź. Stery? To tylko na myśl przychodzą od grafiki. Ale to było tak że wczoraj o 15 grałem normalnie (wcześniej też) a o 19 już nie mogłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kilka szybkich pytań, bo nie mam czasu czytac całego wątku, więc z góry sorki, jakbym się powtarzał:

1. Czy Shift jest lepszy niż Most Wanted? To ostatnia część którą pamiętam, że jeszcze była w miarę sensowna i auta prowadziły sie dość realistycznie (jak na NFS ofkoz).

2. Czy gra mocno obciaża proca? A jeśli tak, to czy potrafi wykorzystać 4 rdzenie?

3. Jak z grafiką w porównaniu np. do GRIDa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pelen marud....

Marud ktore po NFS spodziewaly sie symulatora. Phi!!

 

 

Mamy kolejna scigalke, z innym, lepszym niz w 2 poprzednich czesciach modelem jazdy.

Tuning w koncu wyglada w miare normalnie.

Samochody sa sliczne

Fajna jest mozliwosc modyfikacji na profesjonalny bolid

 

Jest lepiej niz poprzednio, ale i tak znajda sie marudy

Gra jest dynamiczna, drift wymaga juz ciut wyczucia.

 

A to ze [gluteus maximus] ucieka ludkom grajacym na klawiszach to sorry batory....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Temat pelen marud....

Marud ktore po NFS spodziewaly sie symulatora. Phi!!

 

 

Mamy kolejna scigalke, z innym, lepszym niz w 2 poprzednich czesciach modelem jazdy.

Tuning w koncu wyglada w miare normalnie.

Samochody sa sliczne

Fajna jest mozliwosc modyfikacji na profesjonalny bolid

 

Jest lepiej niz poprzednio, ale i tak znajda sie marudy

Gra jest dynamiczna, drift wymaga juz ciut wyczucia.

 

A to ze [gluteus maximus] ucieka ludkom grajacym na klawiszach to sorry batory....

Ciekawe podejscie. Mamy nowego NFSa , na ktorego sporo osob majacych pada/kiere narzeka miedzy innymi za lagi w sterowaniu i niemoznosc np. kalibracji analogow. Czekaj , wedlug Ciebie to sterowanie jest dobre i nie powoduje frustracji/irytacji , a np. Grid mial gorsze sterowanie bo dalo sie auto utrzymac na wprost?

 

Co znaczy lepiej niz poprzednio? To ma byc jakis zart? Ktos ma placic od 80 do 120 zl i podniecac sie tym , ze jest "lepiej niz poprzednio" , ale nie do konca bo sterowanie po prostu wk*** Idac tym torem to w ogole mozna wydawac pieniadze na crapy , ratowac gospodarke i chwalic tworcow.

 

A to , ze "[gluteus maximus] ucieka" w jezdzie na wprost kiera to "sory batory" tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kilka szybkich pytań, bo nie mam czasu czytac całego wątku, więc z góry sorki, jakbym się powtarzał:

1. Czy Shift jest lepszy niż Most Wanted? To ostatnia część którą pamiętam, że jeszcze była w miarę sensowna i auta prowadziły sie dość realistycznie (jak na NFS ofkoz).

2. Czy gra mocno obciaża proca? A jeśli tak, to czy potrafi wykorzystać 4 rdzenie?

3. Jak z grafiką w porównaniu np. do GRIDa?

1. Kwestia gustu, IMO jest inny, lepszy i ciekawszy choc nie pozbawiony wad.

2. Nom, ale korzysta raczej z 2 jaj (sparwdze wieczorem)

3. GRiD, Forza 2 i Gran Turismo 5: Prolog

 

W paitek byc moze bedzie recenzja Shifta :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...