Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

<p>Po premierze ostatniej odsłony Need For Speed wielu amatorów gier wyścigowych wróżyło serii nieuchronny koniec. Powiedzmy sobie szczerze, Undercover zawiódł pokładane w nim oczekiwania, zyskał natomiast grono zagorzałych przeciwników. Miażdżąca fala recenzenckiej krytyki oraz niskie oceny w prasie musiał być bolesną nauczką dla Electronic Arts. Developer nie pożegnał się jednak z serią lecz zdecydował całkowicie odmienić jej oblicze. Need For Speed: Shift miał przynieść zupełnie nową jakość, stanowiąc swoiste zadośćuczynienie. Fani bardzo sceptycznie podeszli do tych rewelacji, nie dając wiary marketingowej demagogii. Niemal od początku podtytuł był złośliwie przerabiany na taki, który z dobrymi samochodami niekoniecznie się kojarzy. Kolejna wpadka stałaby się gwoździem do prawie gotowej trumny, zatem potrzebne okazały się zdecydowane działania. Prace nad Shiftem powierzono studiu Slightly Mad Studios, odpowiedzialnemu chociażby za GT Legends i GTR, czyli gry skrajnie różne od poprzednich NFS na czele z Carbon i Undercover.. Jaki wyszedł efekt takiego zabiegu? Co najmniej zaskakujący i niejednoznaczny, ale chyba nie sądzicie że w trzech słowach zdradzę wam wszystko na temat Shifta, prawda?<p/><br>

<p>Autor: Sebastian „Caleb” Oktaba</p><br>

 

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zawodowstwo niesie za sobą wiele istotnych zmian, często niezrozumiałych. Nadsterowność lub podsterowność pojazdów niebotycznie wzrasta, przybierając chwilami kuriozalne rozmiary. Dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, gdy samochód przy 70 km/h potrafi wpaść w dramatyczny poślizg lub wykonać nieoczekiwany zwrot o 180 stopni na łagodnym zakręcie....

 

Żeby nie było za wesoło, dochodzi jeszcze konieczność stałego korygowania toru jazdy nawet na idealnie prostej nawierzchni.

Witaj w domu. Pisalem o tym wczesniej. To jest totalna porazka. Dodatkowo rzecza najsmieszniejsza jest to , ze tak dziwne zachowanie aut przebolalbym , gdyby tyczylo sie moze normalnych aut , ale nie wyscigowych , ktore biora udzial w jezdzie na torach majac pelen pakiet aero - spojlery i czesto dyfuzory... Grajac w demo auto slizgalo mi sie i przy 70 i przy maxie na prostej - Spa.

 

Podbijanie przeciwników od spodu (!) oraz zacinanie się podczas przepychanek potrafi porządnie rozjuszyć.

W oficjalnym teaserze to samo jest :D Widac jak typ podbija typa.

Problemów nastręcza nie tylko zbyt przekombinowany model jazdy (w przypadku zawodowstwa), lecz kilka bugów czysto technicznych. W trakcie testów zauważyłem niestety dziwną tendencję do lagowania, niemającego nic wspólnego z szybkością działania programu na konfiguracji testowej. Reakcja samochodu była zwyczajnie spóźniona w stosunku do wciskanych klawiszy, zbytnie zaś dociskanie skutkowało wpadnięciem w poślizg...

Pewny jestes , ze to nie wina 295? Ja nie mialem problemow z lagami sterowania. Reakcja jest natychmiastowa , jedynie reakchja wirtualnej kierownicy jest wolniejsza , ale to sie nie przeklada na sterowanie autem.

 

Sama deska rozdzielacza przypadła mi do gustu, pomimo rozmazywania się obrazu przy wyższych prędkościach i relatywnie niewielkiego pola widzenia.

Mozna wylaczyc.

 

Trochę współczuję osobom które spodziewały się simopodobnego tworu, bo ich oczekiwania musiały legnąć w gruzach. Z drugiej strony, nie jest to już banalna zręcznościówka dla siedmioletnich dzieci.

Nie oczekiwalem sima , do tego mam inne gry. Oczekiwalem cos co bedzie sie dalo prowadzic na wprost , a co zdazyles sam zauwazyc. Podziekowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jestes , ze to nie wina 295? Ja nie mialem problemow z lagami sterowania. Reakcja jest natychmiastowa , jedynie reakchja wirtualnej kierownicy jest wolniejsza , ale to sie nie przeklada na sterowanie autem.

Hmm, czyzby Shift mial problemy z multi GPU? Sprawdze to jeszcze, najwyzej dopisze suplement do recenzji :> Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie tez wystepuje steering lag.

 

@Firekage wlacz kamere zza auta, nacisnij widok do tylu zebys widzial jego przod i skrec szybko kola i zobaczysz opozniona reakcje. U mnie nawet samo "ogladanie sie wstecz" jest lekko opoznione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... ten lag jest nie do zniesienia na klawiaturze, uporał się ktoś z tym?

 

BTW. moja ocena - 5/10

 

+ grafika

+ widok z kokpitu, choć czasem ityruje

+ modyfikacje silnika po których czuć, że auto jest podrasowane

+ Dźwięk

+ modele aut :)

+ przy moim konfigu , wsio na max i 45 FPS:>

+ uczucie prędkości

 

- trasy jakoś nie przypadły mi do gustu, bynajmniej nie wszystkie

- biedne menu

- loading...

- LAG! ! ! lag

- ślizganie się na zakrętach

- okropny drift -_-

- model zniszczeń WTF?!

 

Nie ma tragedii choć mogło by być znacznie lepiej gdyby nie ten model jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie, u mnie tez wystepuje steering lag.

 

@Firekage wlacz kamere zza auta, nacisnij widok do tylu zebys widzial jego przod i skrec szybko kola i zobaczysz opozniona reakcje. U mnie nawet samo "ogladanie sie wstecz" jest lekko opoznione.

Ja nie przecze , ze graficznie jest lag. Ja mowie , ze nie widze tego po sterowaniu autem. Skrecam kiera szybko - auto skreca tak jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A ja czuje, szybkie ruchy lewo prawo na prostej i widac to idealnie ze po chwili my skrecamy w lewo a auto dopiero odbija w prawo. Moze jestes szczesciarzem i nie masz laga :)

Moze Ty pechowcem bo cos tam ATI widze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Powerslave tak jak Ci pisałem wcześniej u mnie nie czuć, żadnego laga. Sterowanie jest precyzyjne, nic nie laguje a też mam ATI.

 

Najwidoczniej ja i firekage jesteśmy normalnymi a ty pechowcem ;)

 

PS lagowało coś zanim sobie wszystko ustawiłem pod kierownicę teraz kierowanie jest czułe i kiedy chcesz wtenczas samochód skręca natomiast nie zawsze w kierunku którym chcesz ale to już taka fizyka gry :)

 

Co do clearcalibration - po 10 minutach gry na klawie, poszedłem i podłączyłem kiere i tak sobie ją skonfigurowałem na 720stopni i jakieś tam ustawienia ale jako, że nie dało się autem jechać na wprost i miałem "opóźnioną reakcję na moje ruchy kierą" czyli właśnie laga musiałem wrócić do menu i bawić się w ustawienia co zajęło mi prawie cały dzień (wkurzające że podczas jazdy nie da się ustawień zmieniać). Wyczytałem o Clearcalibration i przykładową konfigurację gdzieś na forum EA więc odpaliłem aplikację po czym skonfigurowałem sobie w profilera, grę i lag od tego momentu zniknął - później jeszcze dopracowałem ustawienia które tutaj umieściłem.

Jesteś pewien, że wszystko tak samo ustawiałeś włącznie z siłą FFB na 5-6 w grze?

Edytowane przez ohuzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem techniczny z Shift'em. Gra działała dobrze od 18 września, żadnych problemów, a dzis nagle przestała. Klikam na ikonę lub włączam przez autorun DVD i wyświetla się komunikat "Program przestał odpowiadać". Reinstall gry nie pomógł, nic nowego nie instalowałem co mogło by kolidować z grą. Mam najnowsze stery do grafy (jeżeli to ma jakieś znaczenie w tym przypadku). Gra jest oryginalna. Mój konfig - laptop Lenovo Y530: T6400, 3GB DDR3, GF 9600GT, Vista SP2. Zainstalowanie patcha ze strony producenta nic nie pomogło. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrnąłem do końca (ostatni wyścig). Po drodze zostało jeszcze mnóstwo nieukończonych, ale jakoś zmęczyła mnie ta gra... :| Nie jest zła, zdecydowanie lepsza od poprzednich trzech części, ale brakuje jej czegoś. Grid był zdecydowanie przyjemniejszy.

 

Poniżej bug graficzny w zdemolowanej Zondzie ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można napisać że najlepszy NFS w historii serii :blink: Ci co grali w takie perełki jak NFS4, 3 czy 5 wiedzą o co chodzi. Od kilku lat próbuje się zrobić na siłę z NFS typowo dresiarską grę z opcjami typu drift jakieś nudne wyścigi na czas albo tuningowanie rodem z kraju kwitnącej wiśni.

 

NFS nigdy nie był grą symulatorem z dobrą fizyką. Był grą typu arcade z dużo dawką emocji, nierealistycznych zdarzeń, pościgami policji, robieniem kółek czy graniem na jednym komputerze przez dwie osoby + policja. To był dobry NFS nawet jeśli miał bugi czy wysokie wymagania sprzętowe zawsze się wracało do niego i pot tym mozna poznać czy gra jest warta uwagi.

TO co teraz wyszło można nazwać kopią grid-a tylko że w moim zdaniem gorszą. GRID miał to coś co pozwala wrócić do gry i nie pozwala o niej zapomnieć, tego NFS tego niema. Nie wnoszącą nic nowego. Jedynie co im dobrze wyszło to kamera z kierownicy.

 

Niestety takie są realia i jak dla mnie w skali 10 punktowej dostaje 2/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wow, no to ostro pojechałeś, rozumiem, że gra może nie spełnić oczekiwać, ale 2/10? Czyli co plasuje się gdzieś obok Maluch racing?

Maluch Racer kosztuje okolo 10 zo, Shift od 87 do 130. Malucha nikt na powaznie nie reklamowal , Shift jawi sie w spotach jako "real driver experience". Nie uwazasz , ze ma do takiej oceny prawo? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch na PC dodaje dwa nowe elementy. Pierwszy to obsługa sieci LAN – to na pewno ucieszy wielu posiadaczy gry. I piratów. Ale to jeszcze nic, druga funkcja jest znacznie lepsza, bo to... obsługa myszki w głównym menu gry! Odlot! Prawdopodobnie to jedyne dwie rzeczy jakie zmienia patch, przynajmniej nie znaleźliśmy informacji o niczym innym.

 

Patch na PS3 niweluje natomiast problem słabych uszkodzeń samochodów – podobno to wina błędu, a nie konwersji jako takiej. Nie wiecie o co chodzi? Sprawdźcie porównanie Need for Speed Shift na X360 i PS3, to zrozumiecie o czym mowa. Łatka zainstaluje się sama po uruchomieniu gry, jeżeli wasza konsola jest podpięta do sieci.

http://www.ea.pl/downloads/5366/get

 

źródło: www.gamezilla.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie strasznie irytują długie loadingi, czeka się jak na wczytanie mapy w crysisie albo i dłużej z tą różnicą że w crysisie jak już się wczyta to się gra dobre kilkanaście minut ,a nie 3minutowy wyścig. Pozatym jak dla mnie dużo rzeczy zmałpowali z forzy2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluch Racer kosztuje okolo 10 zo, Shift od 87 do 130. Malucha nikt na powaznie nie reklamowal , Shift jawi sie w spotach jako "real driver experience". Nie uwazasz , ze ma do takiej oceny prawo?

Prawo do własnej oceny ma, ja jednak mogę dyskutować z jego opinią. Daj już spokój z tymi hasłami reklamowymi, to tylko hasła i przypierdzielanie się do tego, ze ktoś reklamuje swój produkt jako "real driver experience" to biadolenie i tyle. Jakiś marketing musi być, przecierz nie napiszą "crap driver experience". Gra nie zasługuję moim zdaniem na taką ocenę bo ma świetne samochody, tory z reala, świetne udźwiękowienie i grafikę i jako taki model jazdy. Przy takim nagromadzeniu pozytywów ocena 2/10 jest po prostu śmieszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla mnie zas smieszne jest to , ze samochodowka ma "jako taki model jazdy" Albo ma dobry , albo slaby. Albo w to gram , albo olewam. Albo to jest dobre arcade , albo dobry sim...lub ni to sim , ni to arcade i irytuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo do własnej oceny ma, ja jednak mogę dyskutować z jego opinią. Daj już spokój z tymi hasłami reklamowymi, to tylko hasła i przypierdzielanie się do tego, ze ktoś reklamuje swój produkt jako "real driver experience" to biadolenie i tyle. Jakiś marketing musi być, przecierz nie napiszą "crap driver experience". Gra nie zasługuję moim zdaniem na taką ocenę bo ma świetne samochody, tory z reala, świetne udźwiękowienie i grafikę i jako taki model jazdy. Przy takim nagromadzeniu pozytywów ocena 2/10 jest po prostu śmieszna.

 

 

Ale zrypala ratio na torrencie i sciagala sie dwa dni...

Ludzie jezeli uwazaliscie ze hasla reklamowe beda prawdziwe to nazwijmy to po imieniu jestescie debilami, zaslepionymi mediami.

Brutalna prawda

 

Po tylu odslonach tej gry wiadoma rzecza jest ze bedzie to kolejny arcade. To ze zmienili troszke styl jazdy i juz nie da sie wejsc w zakret 340km/h jak to bylo w Undercover nie czyni tej gry symulatorem.

Sam nastawilem sie na arcade i nie szukam tu zadnych elementow symulatora! Gra jest banalna i relaksujaca. To jak brzmia silniki czy wygladaja auta to prawdziwa sztuka. I pozostanmy przy tym ze to arcade. Chcecie symulatorow jazdy prosze bardzo! Jest ich sporo ale zaden nie ma w nazwie NFS. No moze porshe jest temu najblizsze...

 

 

Dla mnie zas smieszne jest to , ze samochodowka ma "jako taki model jazdy" Albo ma dobry , albo slaby. Albo w to gram , albo olewam. Albo to jest dobre arcade , albo dobry sim...lub ni to sim , ni to arcade i irytuje ;)

 

Odinstaluj demko i masz z bani...

Nie bedziesz musial napierdzielac tylu postow w tym temacie i sie powtarzac jak stara pozytywka

 

Dla mnie sprawa jest prosta... gra mi sie nie podoba. uninstall -> allegro i z bani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odinstaluj demko i masz z bani...

Nie bedziesz musial napierdzielac tylu postow w tym temacie i sie powtarzac jak stara pozytywka

 

Dla mnie sprawa jest prosta... gra mi sie nie podoba. uninstall -> allegro i z bani

Dla mnie sprawa jest jeszcze prostsza - to Forum wiec bede powtarzal sie jak stara pozytywka zwlaszcza , ze forum od czegos jest. Jesli chcesz tworzyc kacik adoracji to moze zaloz cos w stylu "kochamy Shifta wbijac". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na sile ta dyskusja, jeden lubi pomarancze a drugi jak mu stopy smierdza?

Dla mnie shift to dobra dynamiczna gra, pozytywna odskocznia od poprzednich czesci. Oby nie szli w innym kierunku (prawdziwego sim) na padzie gra sie przyjemnie (chociaz omijam RWD:P) jedynie drift frustruje okrutnie.

Z całymi swoim wadami jest warta swojej ceny.

Nie mam zamiaru nikogo do tego przekonywac, bo to moja opinia. Ci ktorzy graja w LFS, RBR, czy GTR , lub GRID patrza na Shifta z pogardą, co rozumiem i szanuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zas smieszne jest to , ze samochodowka ma "jako taki model jazdy" Albo ma dobry , albo slaby. Albo w to gram , albo olewam. Albo to jest dobre arcade , albo dobry sim...lub ni to sim , ni to arcade i irytuje ;)

Nikt nikogo nie przekonuje, że czarne jest czarne, a białe jest białe... eeee... To znaczy czarne jest białe, a białe jest czarne :> Ani to zaawansowany sim, ani banalne arcade. Po prostu wyszło coś po środku, zjadliwego ale bez rewelacji. Tak jak pisałem, chcieli trafić w środek, a rozjuszyli dwie zupełnie skrajne grupy odbiorców – ci co podchodzą do tego na luzie mają najbardziej komfortową sytuację.

 

Oceny 2/10 nie będę komentował, bo jest tak samo bezzasadna co nacechowana emocjonalnie – ja jej lubię wątróbki, ale nie twierdze że to okrutne ścierwo i nikomu nie polecam jej jeść :> Znajduje sowich amatorów i tyle.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jeszcze prostsza - to Forum wiec bede powtarzal sie jak stara pozytywka zwlaszcza , ze forum od czegos jest. Jesli chcesz tworzyc kacik adoracji to moze zaloz cos w stylu "kochamy Shifta wbijac". ;)

 

Widze ze ze zrozumieniem tekstu rownie niefajnie co z rostrzesieniem emocjonalnym po kilku okrazeniach w NFS ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napiszę coś od siebie.

 

Zestawię nfsa w sposób dziwny - bo z jedynym racingiem w jakiego grywam - rfactorem.Żeby było jeszcze dziwniej - gram na klawie, nie mam miejsca na kierę. I gram totalnie bez wspomagaczy (czasem abs na minimum), no przy takiej suprze (rf) podkręconej na 500+hp czy z06 z ~650hp włączam stability na minimum.

 

Więc.

Mi się shift podoba, jak na arcade jest elegencko. Wolniejszymi furkami jeździ się na 'full fizyce' przyjemnie. Problemem jest niechęć samochodów do ładnego i szybkiego jeżdżenia 'na okrągło'. Fun taki 6-7/10. Grafa może być chociaż nie lubie świecidełek a furki się nieraz jarzą jak jarzeniówki ;) kariera - szkodaże nie można wyłączyć filmików. wk. długie loady,, przy wyścigach trwających po 3 minuty load zajmuje za długo.

 

Dla mnie na początek 6-7/10 za całość. Nie jest to maks możliwości ea ale że ea zazwyczaj zamiast robić lepsze gry robi gorsze i mocniej błyszczące ;) więc jest to warta zauważenia tendencja :D

 

Nie zapadnie ta gra w pamięć i nie wpłynie na gatunek, nie zaciągnie mnie po nocy przed monitor ale pewnie jakiś czas jej nei odinstaluję :P jak na nfs - sukces! :)

 

Edit = w porównaniu do rfactora pod względem grywalności najbardziej brakuje thrill-factor. Nie ma strachu przed wejściem w szybki zakręt,, bo jest łatwo.

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widze ze ze zrozumieniem tekstu rownie niefajnie co z rostrzesieniem emocjonalnym po kilku okrazeniach w NFS ;/

Wiesz, ze ta przepychanke mozna toczyc przez nastepne 10 stron? Rownie dobrze moglbym odpisac, ze u Ciebie identycznie z rozumieniem tekstu tylko po co?

 

Dodaj cos konstruktywnego badz daruj sobie w ogole wycieczki osobiste. Nie wiem czy zauwazyles ale Caleb ja recenzowal...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co?? Bo w wiekszosci tematow o grach masz jakies "ale" ktore niepotrzebnie powtarzasz. Masz za cel osiagniecie jak najwiekszej ilosci postow? Bo juz nie kumam.

Wez sie za programowanie, tworzenie gier. Daj cos od siebie i wtedy zacznij wymagac od innych...

 

O czytanie ze zrozumieniem przyczepilem sie tylko z jednego powodu. Napisalem jakie zalety wzgledem poprzednich czesci ma SHIFT nie wychwalam go pod niebiosa, bo ma swoje wady. Zas twoja osoba napierdziela po kilka postow na jednej stronie jakie to jest niedobre, brzydkie i ble... Nie szkoda Ci klawiatury?

 

Stary chlop a zachowuje sie jak dziecko. Tupiesz i krzyczysz na cale gardlo bo gierka nie spelnila twoich oczekiwan?

 

Odinstaluj, zapomnij i daj innym sie cieszyc.

Bo napewno znajdzie sie grono osob ktore znajda w tym tyltule sporo funu. Bo nie szukaja w nim symulacji, tylko troche zabawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...