Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

skaczcie narzekac,gierka jest wypasiona miazdzy poprzednie czesci,jazda i wygrywanie sprawia frajde,mi juz jazda nie sprawia problemow po 2-3 dniach grania,gram na klawiaturze,jezdze ta drozsza zonda naped na tyl i jest bardzo dobrze,ci ktorzy nie ogarniaja niech sobie underkupe zainstaluja,albo kupcie sobie audi r8 lub nissana gtr,lotusa i ulepszcie prowadzenie wtedy te auta sa proste jak diabli do ogarniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Po co?? Bo w wiekszosci tematow o grach masz jakies "ale" ktore niepotrzebnie powtarzasz. Masz za cel osiagniecie jak najwiekszej ilosci postow? Bo juz nie kumam.

Zalozylem sie i wlasnie trwa walka.

 

Mam "ale" bo nie grywam w gry ze sklepu Razor 1911.

 

BTW - nie przypominam tez sobie bym w "wiekszosci" tematow mial jakies pretensje , co najwyzej przy NFSach. To pewnie zdecydowana wiekszosc tematow o grach , co?

 

Wez sie za programowanie, tworzenie gier. Daj cos od siebie i wtedy zacznij wymagac od innych...

Jesli place to znaczy , ze wymagam. Jesli nie place to znaczy , ze nie gram bo w moim przekonaniu nie warto. Chyba to jest oczywiste.

 

O czytanie ze zrozumieniem przyczepilem sie tylko z jednego powodu. Napisalem jakie zalety wzgledem poprzednich czesci ma SHIFT nie wychwalam go pod niebiosa, bo ma swoje wady. Zas twoja osoba napierdziela po kilka postow na jednej stronie jakie to jest niedobre, brzydkie i ble... Nie szkoda Ci klawiatury?

To skoro tak dobrze czytasz przeczytaj raz jeszcze recenzje neutralnego Caleba , ktory o dziwo zauwazyl miedzy innymi to samo co i ja w temacie smiesznych wad tej gry.

 

Stary chlop a zachowuje sie jak dziecko. Tupiesz i krzyczysz na cale gardlo bo gierka nie spelnila twoich oczekiwan?

Krzycze? A moze TY wpadles w bezgraniczny zachwyt i piejesz o tym bo ktos smial napisac co innego?

 

Odinstaluj, zapomnij i daj innym sie cieszyc.

Graj , nie podniecaj sie tym niezdrowo i daj innym wyrazac swobodnie mysli na publicznym forum.

Bo napewno znajdzie sie grono osob ktore znajda w tym tyltule sporo funu. Bo nie szukaja w nim symulacji, tylko troche zabawy...

Nie wiem czy gdziekolwiek znajdziesz mojego posta , w ktorym napisalem iz domagam sie sima. Chetnie przeczytam wiec prosilbym o konkrety. Simow szukam na Simracingu , na ktorym jestem zarejestrowanym. Od NFSow wymagam nieskrepowanej i nieudziwnionej zabawy oraz frajdy z grania , a w przypadku Shifta nie otrzymalem tego co jest w pewnym sensie pewnym novum jako , ze do tej pory wiekszosc NFSow mnie bawila (Porsche , Hot Pursuit 2 , Undeground , Undeground 2 , Most Wanted czy nawet Carbon , ktory w fullu okazal sie gra lepsza niz na demie) , a i na polce leza...

 

Gdybym chcial TYLKO simow tak i nie kupiowalbym innych NFSow , a i na pewno nie mialmym Grida.

 

Mam prawo do takiej opinii i tobie raczej nic do tego. Czemu mam takie o tym zdanie? Bo to ani sim , ani arcade (nad czym ubolewam bo grafika jest przednia) , a cos co rozsmiesza samym sterowaniem jak i AI( podbijanie Lambo innych aut...) , gdzie przy cenie 87-130 zl fani wydaja na to jakies wlasne pacze do sterowania. IDEALNA produkcja , nie ma co.

 

EOT.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, nikt nie mówi, że produkcja jest idealna. Nie rozumiem dlaczego tak ci przeszkadza to rozszczepienie między simem a arcade, Gran Turismo i Forza pokazują, że takie połączenia bardzo dobrze się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednego: Dla kogo jest ta gra?

Zawsze byłem przekonany, że jak ktoś chce zarobić na czymś, to odwala "komercję" i już ma sukces w kieszeni. Problem w tym, że ta gra to nie jest komercja, bo nie każdy może w nią grać z przyjemnością. Jeśli samochód przy 200km/h wylatuje z zakrętu, to jest to naturalne. Jeśli natomiast 300-konny wózek z włączoną kontrolą trakcji wpada w "wahadło" przy 60 km/h i rzadko udaje się go z tego wyprowadzić, to już nie jest to komercja dla ogółu, lecz posiadaczy kierownic (i innych analogów) lub maniaków na klawiaturze.

Z drugiej strony, jeśli jest dla maniaków, to na kij tam wspomaganie hamowania i skręcania?

Generalnie jest tak, jak już napisał ktoś wyżej - jedni oczekiwali super sima, drudzy oczekiwali arcadówki. Wyszło coś po środku i prawie wszyscy są zawiedzeni. Aż prosi się tekst "co jest do wszystkiego, to jest do niczego".

 

Ale... jest kilka samochodówek, które są niemal nie do opanowania na klawiaturze przy braku cierpliwości i jakoś nikt na nie tak nie narzeka. Skąd więc lawina narzekań na NFS? Bo NFS kojarzył się zawsze (czytaj: jakiś czas temu) z dobrą zabawą prawie dla wszystkich. Potem było kilka wpadek nadających się dla dzieci, gdzie kładąc coś ciężkiego na strzałce do przodu, można było przejść grę. Obecnie wyszła gra, która miała znów wymagać od graczy czegoś więcej niż wciskania gazu. Wyszedł nie najgorszy sim z dziwacznymi opcjami. I w tym momencie EA chcąc "zrobić graczom dobrze" skopała lekko sprawę. Ale co dalej...?

 

Pozostaje 2 opcje:

Wsadzić sobie zapałki w oczy, kupić kierę i jeździć, jeździć, jeździć... albo poczekać na patche lub następną odsłonę serii. Po tym jak EA przesadziło raz w jedną stronę, kilka razy w drugą, to jest szansa że w końcu zrobią coś fajnego... ;]

 

Czy czarne niebo to wina sterowników?

Jeśli nie miałeś błędu "nie można skopiować pliku" podczas instalacji, nie masz walniętych pamięci lub dysku, to zapewne wina sterowników. Ewentualnie coś z DirectX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko jedno do kogo kierowali tą grę, wystarczy że mi się podoba :razz: (choć muszę przymykać oko na kilka dziwnych cech). Lubię grać zarówno w simy jak i w arcade więc troche nie trafiają do mnie argumenty że gra pod żadnym pozorem nie może być czymś pomiędzy. Jest to zresztą pierwszy nfs od czasów Porsche i Ug1 którego ukończyłem bez uczucia znużenia. Teraz zresztą nadal z chęcią próbuje swoich sił w niewygranych wyścigach (hotlapy są spoko), choć nie wiem czy dotrwam do 50. levela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie pada.

Przez kilka dni gralem na XP, NFS hulał śmiało na padzie.

Jednak przyszedl czas do przesiadki na Windows-7 i jest mały problem.

 

Nie dziala zaden klawisz z pada poza krzyżykiem (Logitech Dual Action). Dziwi mnie to ze na XP dziala bezproblemowo.

Szukalem sterów to tego pada na stronce producenta, ale Logitech póki co nie oferuje sterow do zadnego pada na W7.

 

Do testu zainstalowalem demo Fify2010 - pad dziala perfekcyjnie.

 

 

Ktos wie co moze byc nie tak??

Przeszukalem temat ale niczego nie znalazlem. Bede wdzieczny za hlp.

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten nfs tez powinien sie sprawdzic jesli tylko nie zostawia tego jak jest i wypuszcza prawdziwe patche ktore poprawia bugi i niedociagniecia.

Daj boziu, byłoby pięknie! Mógłbym w końcu przesiedzieć przy jakiejś samochodówce pare dni z bananem na ryju, bo tęskni mi się za tym i powoli pomysł z zakupem xbx360 coraz bardziej do mnie zaczyna przemawiać... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie pada.

Przez kilka dni gralem na XP, NFS hulał śmiało na padzie.

Jednak przyszedl czas do przesiadki na Windows-7 i jest mały problem.

 

Nie dziala zaden klawisz z pada poza krzyżykiem (Logitech Dual Action). Dziwi mnie to ze na XP dziala bezproblemowo.

Szukalem sterów to tego pada na stronce producenta, ale Logitech póki co nie oferuje sterow do zadnego pada na W7.

Opcja nr 1: sterownik od Visty - przecież W7 jeszcze nie wyszedł, więc skąd sterowniki do niego...?

Opcja nr 2: uruchamianie gry w trybie zgodności z XP lub Vista.

Opcja nr 3: kalibracja w Windows/grze o ile jest taka opcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 1: sterownik od Visty - przecież W7 jeszcze nie wyszedł, więc skąd sterowniki do niego...?

Opcja nr 2: uruchamianie gry w trybie zgodności z XP lub Vista.

Opcja nr 3: kalibracja w Windows/grze o ile jest taka opcja...

1 - drivery z Visty wgrane, Logitech profiler działa.  Jak juz pisalem wczesniej - Pad działa na nowej Fifie - i to mnie dziwi.         W panelu sterowania Windy, kalibracja i test pada rowniez dziala

2 - uruchamialem w trybie zgodnosci XP SP3 (jak moj stary OS) i Vista SP1 - brak rezultatu

3 - kalib w Windows zrobiona / gra nie odczytuje pada. Tylko krzyzyk

 

Ktos ma jeszcze jakies pomysly? Na kilku forach czytalem ze sa problemy w Win-7 z padami Logitecha.       W 1 poscie niby ktos znalazl odpowiedz ale byla typu:   "Temat do zamkniecia, juz znalazlem odpowiedz" - i takie karaczany sa dopuszczane na fora. Ban to malo

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage, nikt nie mówi, że produkcja jest idealna. Nie rozumiem dlaczego tak ci przeszkadza to rozszczepienie między simem a arcade, Gran Turismo i Forza pokazują, że takie połączenia bardzo dobrze się sprawdzają.

Nie , wroc , stoj ;) Mi w ogole nie przeszkadza rozszczepienie. Moim gownym "ale" jest fatalne sterowanie. To nie jest normalne , ze autem ospojlerowanym jak BMW , ktore przypomina auta FIA , na prostej nie moge go utrzymac w jezdzie na wprost czy w zakrecie majac 60km/h ja sie slizgam jak po lodzie. Nie chodzi mi tutaj o SUPER fizyke , super sima , a o to by to auto jakos trzymalo sie drogi tak jak w innych arcadowkach. W sumie nie sposob nie zgodzic sie z Ullissesem.

 

Forza czy GT to zle przyklady. z Seria GT mialem przyjemnosc i pomijajac pewne bugi , ktore kazdy zna to tam jest swietny model jazdy np. na pada/kiere i auto jedzie tam , gdzie ja chce.

 

Ja nie rozumiem jednego: Dla kogo jest ta gra?

Zawsze byłem przekonany, że jak ktoś chce zarobić na czymś, to odwala "komercję" i już ma sukces w kieszeni. Problem w tym, że ta gra to nie jest komercja, bo nie każdy może w nią grać z przyjemnością. Jeśli samochód przy 200km/h wylatuje z zakrętu, to jest to naturalne. Jeśli natomiast 300-konny wózek z włączoną kontrolą trakcji wpada w "wahadło" przy 60 km/h i rzadko udaje się go z tego wyprowadzić, to już nie jest to komercja dla ogółu, lecz posiadaczy kierownic (i innych analogów) lub maniaków na klawiaturze.

Z drugiej strony, jeśli jest dla maniaków, to na kij tam wspomaganie hamowania i skręcania?

Generalnie jest tak, jak już napisał ktoś wyżej - jedni oczekiwali super sima, drudzy oczekiwali arcadówki. Wyszło coś po środku i prawie wszyscy są zawiedzeni. Aż prosi się tekst "co jest do wszystkiego, to jest do niczego".

 

Ale... jest kilka samochodówek, które są niemal nie do opanowania na klawiaturze przy braku cierpliwości i jakoś nikt na nie tak nie narzeka. Skąd więc lawina narzekań na NFS? Bo NFS kojarzył się zawsze (czytaj: jakiś czas temu) z dobrą zabawą prawie dla wszystkich. Potem było kilka wpadek nadających się dla dzieci, gdzie kładąc coś ciężkiego na strzałce do przodu, można było przejść grę. Obecnie wyszła gra, która miała znów wymagać od graczy czegoś więcej niż wciskania gazu. Wyszedł nie najgorszy sim z dziwacznymi opcjami. I w tym momencie EA chcąc "zrobić graczom dobrze" skopała lekko sprawę. Ale co dalej...?

 

Pozostaje 2 opcje:

Wsadzić sobie zapałki w oczy, kupić kierę i jeździć, jeździć, jeździć... albo poczekać na patche lub następną odsłonę serii. Po tym jak EA przesadziło raz w jedną stronę, kilka razy w drugą, to jest szansa że w końcu zrobią coś fajnego... ;]

 

 

Jeśli nie miałeś błędu "nie można skopiować pliku" podczas instalacji, nie masz walniętych pamięci lub dysku, to zapewne wina sterowników. Ewentualnie coś z DirectX.

I wszystko w temacie. Widze , ze w swojej opinii nie jestem odosobniony. Ja oczekiwalem dobrego arcade - mam cos w co po prostu trudno grac. Ponoc na klawie sie nie da , kontrolera aka X360 brac nie bede , a na kierze jest slabiutko.

 

Czy ja narzekalem przy Gridzie? Moze drift byl dla mnie trudny , ale przeszedlem calosc dobrze bawiac sie. Nawet teraz gralem w to na kierze i bez problemow. Normalne , arcadowe sterowanie bez udziwnien

 

PS - jako wlasciciel DFP nie uwazam by to byla gra i dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to ogarniasz na klawiaturze, bo chyba nie powiesz mi ze grasz z wylaczonymi aidami na pro :)

jak mnie pytasz - to tak. Ale powyżej 400hp zaczynają się schody

 

i tu przyszedł czas na obniżenie mojej oceny

 

kwestia fizyki i realizmu,, nie traktując gry jako sim tylko jako ciężki arcade, szybki test - boxter s 400hp+ postawiony pod górę, zapięty 4 bieg - samochód wlecze się pod górę ~1200rpm jałowy i pali gumy,, max tuning opon i zawiasu + bodykit,, zjazd na pobocze - płaskie jak deska optycznie a samochód podskauje jakby jechał po schodach,, przy minimalnej prędkości

wejście w zakręt przy 100km/h, 5ty bieg, palenie gum

 

do czego piję ? nie da się jeździć na okrągło żadnym samochodem, fwd/rwd/awd wszystko musi się ślizgać.

 

dodaję jeszcze kwestię jazdy jak należy czyli dohamowanie, apex, rurka w miarę możliwości z ew. kontrą.. czyli normalne jeżdżenie torowe - finish na 90% z jakimś przeciwnikiem w [gluteus maximus]

do tego dokładamy podbijanie samochodów przy byle obcierce i dziwne odbijanie się od siebie przy byle zetknięciu, kamerę ze zderzaka która nie jest tu gdzie początek samochodu (brak wyczucia przedniej osi/krawędzi samochodu) i resztę kamer które się do jazdy nie nadają

i mamy zamiast 6-7/10 najwyżej 5/10

 

w skrócie - nie da się samochodu prowadzić delikatnie i precyzyjnie a o to przecież chodzi.

 

co do mojego skilla na klawiaturze -

, takie wideo kiedyś z nudy skręciłem - leżałem z nogą w gipsie ;P

 

na koniec kwestia nurgburgringa - dziwny i szeroki,, przy porównaniu z real to zgadzają się kierunki w ktrórą jest kolejny zakręt,, to jest trudny techniczny tor a nie pół toru ciągle prosta, nie ma różnic wysokości, asfaltujest miejscami jakby 2x więcej ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

na koniec kwestia nurgburgringa - dziwny i szeroki,, przy porównaniu z real to zgadzają się kierunki w ktrórą jest kolejny zakręt,, to jest trudny techniczny tor a nie pół toru ciągle prosta, nie ma różnic wysokości, asfaltujest miejscami jakby 2x więcej ;)

To akurat atrybut tego typu gier. TRD czy Grid mialy to samo. Tory na tyle szerokie by wjezdzac w pewne zakrety z wieksza predkoscia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie mam zamiaru wypisywac calej listy wad tej gry i w ktorych miejscach jest poprostu smieszna.

Mam tylko proste pytanie, czy komus w ogole udalo sie opanowac drift a klawiaturze w tej grze? :lol2:

Programiste powinni chyba zastrzelic.

 

 

W kazdym razie nie moge powiedziec, ze sie zawiodlem, niczego lepszego nie oczekiwalem od tej gry. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy NFS , który mi nie działa po prostu... patch zainstalowany gra wywala do desktopu za każdym razem przy wczytywaniu pierwszego wyscigu... żadne opisane w necie triki z konfiguracją grafiki zgodnosci itp nic nie pomogły... gra ani też jej demo nie działa na kompie z sigu pod Win 7 i nie ma bata...

 

może ktoś znalazł już jakiś prawdziwy sposób na odpalenie i miał podobny problem... jestem mega zły wywaliłem kasę w błoto, jakby nie było, to jest pierwsza gra od lat, która mi sie wysypuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko proste pytanie, czy komus w ogole udalo sie opanowac drift a klawiaturze w tej grze? :lol2:

Programiste powinni chyba zastrzelic.

Bądź na padzie?? Leżę normalnie :D

 

 

Slightly Mad Studios przysiedziała również nad optymalizacją. Gra działa naprawdę sprawnie nie tylko na redakcyjnej platformie testowej (QX9650, 4 GB Ram i GTX 295).

Ja bardzo przepraszam, ale gdzie jest ta świetna optymalizacja? To, że ta gra chodzi dobrze (nie, że świetnie) na komputerach typu E8400 i Radek 4870? Sorry, ale jak przysiada się do gry na konfiguracji takiej jak w artykule (nooo taak, połowa graczy w Polsce taką ma :P) to moża sobie tak chlapnąć. Moim zdaniem wydajność tej gry to jakieś nieporozumienie, a sam dysponuję komputerem, który do "złomów" nie należy. Chciałbym zobaczyć jakiegokolwiek użytkownika notebooka (nawet wysokiej klasy), który może sobie w tę grę SPOKOJNIE pograć. Pomijam oczywiście Alienware'y i inne tego typu. Jednak Shift chodzi kiepsko nawet na Asusie s96s, który ma na pokłdzie P8600, 4 GB ramu i GF 8600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jakiegokolwiek użytkownika notebooka (nawet wysokiej klasy)

No przepraszam Cie bardzo ale porownywanie PC z Notebookiem troche niebardzo trafione jest.

nooo taak, połowa graczy w Polsce taką ma

tak polowa graczy w polsce ma laptopa z GF8600, cool.

Nie ma co porownywac "takich samych" podzespolow PC via Laptop. A tak btw, powiedz mi ile osob ma zekomo takiego lapa? Wiekszosc to integra. A juz na 8600 stacjonarnym, chyba idzie pograc?

 

Nie mowie ze Shift ma niewiadomo jak dobra optymalizacje, ale do najgorszych nie należy. Na Twoim PC NFS powinien smigac na HD:-)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jakiegokolwiek użytkownika notebooka (nawet wysokiej klasy), który może sobie w tę grę SPOKOJNIE pograć. Pomijam oczywiście Alienware'y i inne tego typu. Jednak Shift chodzi kiepsko nawet na Asusie s96s, który ma na pokłdzie P8600, 4 GB ramu i GF 8600

Nie wiem jak pełna wersja, ale demo na moim laptopie (patrz podpis) chodzi płynnie (trzyma 30+fps, tylko przy starcie wyścigu jest 20-parę) w 1440x900, high, 2xAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie wiem jak pełna wersja, ale demo na moim laptopie (patrz podpis) chodzi płynnie (trzyma 30+fps, tylko przy starcie wyścigu jest 20-parę) w 1440x900, high, 2xAA.

8800M GTS to bodajze 64psy , a 8600M chyba nawet nie ma tych stacjonarnych 32 , ale tutaj nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mi sie podoba, mimo ze potrafi sie przyciąć... ale szukałem na PC dość długo czegośc w stylu gran turismo na ps...

 

i jak dla mnie w wiekszym stopniu teraz zaspokaja mnie NFS bo mam wszystkie marki i najnowsze ich modele oraz pełny tor północnej pętli w niemieckim Nurburgring (?)

 

martwi mnie to ze są gry z lepszą grafiką które śmigają.... tu musze mieć wszystko na LOW.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie to ze są gry z lepszą grafiką które śmigają.... tu musze mieć wszystko na LOW.....

Spróbuj innej wersji sterownika do GPU (osobiście używam 168.03 od Nvidia) tylko najpierw odinstaluj stary i wyczyść pozostałości po nim np. za pomocą programu Driver Sweeper.

Zrób update DirectX do najnowszej wersji (z tego miesiąca), wyłącz wszystkie niepotrzebne procesy działające w tle jak: antywirus, WiFi, Aero (jeśli masz Vista/W7), GG itp., zdefragmentuj HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mi sie podoba, mimo ze potrafi sie przyciąć... ale szukałem na PC dość długo czegośc w stylu gran turismo na ps...

 

i jak dla mnie w wiekszym stopniu teraz zaspokaja mnie NFS bo mam wszystkie marki i najnowsze ich modele oraz pełny tor północnej pętli w niemieckim Nurburgring (?)

 

martwi mnie to ze są gry z lepszą grafiką które śmigają.... tu musze mieć wszystko na LOW.....

tak samo myślę i wg. mnie jeżdżenie fajnym autem (np.911 gt3 rs) po nordschleife to największa frajda z tej gry. póki co mój najlepszy czas to 7:14,05 (911 gt2 z tuningiem technicznym na max., bez pakietu karoserii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze dostaniemy na pc cos na wzor GranTurismo ale po kilku dniach grania stwierdzilem ze GT 1/2/3/4 rozdeptuje tego nfs'a jak peta. Grafika w shifcie owszem, jest swietna, to trzeba przyznac ale na tym moj zachwyt sie konczy. Model jazdy nawet nie ma startu do tego z serii GT, w ktorej to model jazdy jest mistrzostwem swiata jesli chodzi o polaczenie arcade'a z simem. Te poslizgi na zakretach to jakis zart, na liczniku ledwo 60km/h a mi [gluteus maximus] ucieka jakbym wchodzil w ostry zakret ze setka na blacie. A zeby jechac tak jak nalezy tracimy sporo czasu... W GT gra sie miodnie zarowno na analogu jak i w cyfrowym trybie pada, a tutaj? :D Bez analoga nie podchodz... Druga sprawa to AI, jest tak durne ze to po prostu poezja. To GT z '97 prezentuje o niebo wyzszy poziom pod tym wzgledem od tego co zaserwowali nam w shifcie. Wjezdzanie w dupe, spychanie z trasy, wjezdzanie pode mnie DOSLOWNIE pode mnie, zupelnie jakby gracz nie bral udzialu w wyscigu. Kolejna kwestia, rywali w wyscigach 1 na 1 chyba nie obowiazuja prawa tej smiesznej "fizyki" bo jak patrze co oni wyprawiaja to mi sie wlosy na glowie jeza, jada jak po szynach. Gram na analogu, (skrecanie i gaz) z cyfrowym gazem, z helpow wlaczylem tylko abs i wygranie w starciach 1na1 graniczy z cudem (przynajmniej dla mnie). Byc moze ja juz nie umiem grac w wyscigi ale jak sobie przypomne to granie w GTR 2 na myszce i klawiaturze (bez helpow) sprawialo mi duzo mniej problemow i co wazniejsze, duzooo wiecej frajdy ;) Wyscig z udzialem Bugatti na trasie Nordschleife to jakis horror, zostawilem to w spokoju bo jeszcze kilka prob i musialbym zazyc nerwosol... Na poczatku kariery jeszcze jakos sie gralo ale teraz jak w gre wchodza maszyny z 400-500konnymi silnikami to mi sie grac odechciewa, zwlaszcza ze na torze nie ma normalnej rywalizacji (oczywiscie w miare mozliwosci, wiem ze AI to nie czlowiek) tylko istne destruction derby... Chcieli zrobic fizyke laczaca sim z arcade a wyszlo im cos co sprawia wiecej problemow i trudnosci niz porzadny sim. Odkladam ta gre na bok albo ewentualnie zostawie do pogrania w "time trials"...

 

ps. A wszystko to podsumuje czyms co mnie bardzo rozsmieszylo, wpadl do mnie kumpel i akurat gralem w shifta. Spytalem czy chce zagrac ale spodziewalem sie odpowiedzi ze nie bo nie przepada za wyscigami, praktycznie w ogole nie gra w wyscigi. Dopadl sie do pada, pierwsze okrazenie od bandy do bandy, drugie, trzecie i szlo mu coraz lepiej, po ktoryms razie zaczal "normalnie" jezdzic (istny trening w ekspresowym tempie). Znudzilo mu sie wiec wlaczylem powtorke, oglada sobie jak jezdzil, replay juz pokazuje jego dobre okrazenia. Patrzy na ekran z rogalem na twarzy i pyta sie czy to napewno on jechal :lol: A co widac na ekranie? Kazdy zakret brany efektownie bokiem :) o to chyba chodzilo producentom tego NFSa :lol:......

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...