Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Panowie byłem z dala od internetu na kilka dni wiec nie zamierzam przebijać się przez dyskusję czy Shift jest simem czy nie ;]

 

tutaj jakiś fix na prowadzenie na kierownicy G25

http://www.nogripracing.com/forum/showpost...p;postcount=137

 

tutaj jakieś mody na fizykę i AI ( więcej gripa na przód więc Fire sprawdź to może teraz Ci pupa nie będzie uciekać ;)

http://forum.racedepartment.com/need-for-s...-shift-mod.html

 

Panowie jedno proste pytanie, czy da się coś zrobić z tym lagiem? Gra chodzi płynnie ale reakcja gry na moje skręcanie jest powoln, strasznie to przeszkadza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronic smoke da się. Ja odkurzyłem starutkiego pada z tracera z analogami, którego bro kiedyś tam dostał na gwiazdkę, dwa razy zagrał i schował do szafy. Efekt- niebo a ziemia. Gra się dużo lepiej, ale i tak nie licz, że sPOWNujesz Nordschleife w bugatti veyron ;-) Polecam wybulić choćby 3 dychy na jakiś szajs z allegro, albo kupić coś fajnego na przyszłość.

 

PS. Kolejny minus gry- jeśli sterowanie jest na padzie, to menu i tak trzeba obsługiwać z klawiatury. Wybitnie "wygodne"... :mur:

PS2. Manualna skrzynia biegów to jest to, samodzielna redukcja kiedy uznasz za stosowne, bardzo ułatwia kontrolę nad autem w zakręcie.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zna dobre ustawienie sterowania na klawiaturze i jakie pomoce włączyć/wyłączyć żeby się dało w miarę normalnie jeździć? Bo na chwile obecną to się nie da! Auto nawet przy lekkim pacnięciu klawisza lewo - prawo chce zrobić bączka. To nie jest jazda tylko walka z autem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scratix - zobacz post Sysaka nad Twoim. Ta gra po prostu na klawiature sie nie nadaje, chyba że chcesz grać z autopilotem w postaci powłączanych wszystkich helpów + poziom easy. Niektóre samochody są nie do opanowania na kierownicy a co dopiero mówić o klawiaturze... Albo kup jakiegoś pada albo sobie odpuść imho, szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zna dobre ustawienie sterowania na klawiaturze i jakie pomoce włączyć/wyłączyć żeby się dało w miarę normalnie jeździć? Bo na chwile obecną to się nie da! Auto nawet przy lekkim pacnięciu klawisza lewo - prawo chce zrobić bączka. To nie jest jazda tylko walka z autem :mur:

Nie dawaj gazu na zakrętach, w realu też Cię sponiewiera ... problem z grą na klawie polega na braku płynnej regulacji gazu :/ i to straszna bida z tym, trzeba pulsować na wirażach klawiszem ale przy kilkuset koniach w takim veyronie utrzymać stałe, średnie obroty to mistrzostwo świata choćbyś był super ultra klawiszowym pulsatorem ;p

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie byłem z dala od internetu na kilka dni wiec nie zamierzam przebijać się przez dyskusję czy Shift jest simem czy nie ;]

 

tutaj jakiś fix na prowadzenie na kierownicy G25

3374232[/snapback]

Nie dawaj gazu na zakrętach, w realu też Cię sponiewiera ...

Slucham?

F360

Prosie:

 

Nie ma bata na takie akcje jak w Shifcie , gdzie przy wyjsciu z luku zaczynam przy 60-70 wpadac w dziwne poslizgi. W realu jezdzac Prosiakiem trzeba byc uwaznym bo potrafi zarzucic tylkiem na zakrecie , ale bez przesady. Popatrz na F430 - decha i jedziemy (swoja droga ,swietnie oddany ten aspekt ma rFactor bo tam czesto Prosie jest szybsze od F360/F430 , ale jesli tor ma sporo zakretow tak F360/F430 odjezdzamy az milo - jak w realu patrzac na filmiki z FIA na YT)

 

Ps - filmy nie po to by pokazac , ze Shift to nie sim , apo to by pokazac , ze zrobili jeszcze bardziej komiczna fizyke niz w ostatnich. W tamtych to chociaz mozna bylo pojezdzic. Tutaj? Oj...trzeba chyba lubic ta gre. Jesli jade ospojlerowanym BMW to cos jest nie tak - to asfalt , a nie pole ryzowe czy jazda po lodzie. Niedawno odpalalem Grida - no problem na kierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pada mam Rumblepad II ale na padzie gram tylko w sportowe gry wiec ciężko było by mi się przestawić. Ale jakoś w np: Gridzie na klawiszach takich problemów ze sterowaniem nie miałem.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No póki co gram na klawiaturze, kierownica została w drugim domu ;/

Tak na marginesie dodam , ze po instalacji tego pacza postanowilem sprobowac ponownie Toce. Czesc 3 + kiera = ideal sterowania w tego typu grze. Bez udziwnien - czuc , ze czyms sie tam jedzie i to reaguje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Kupując grę oryginalną mam problem że po starcie wyścigu wywala mnie do Windowsa? Z początku tak nie było, dopiero od szóstego wyścigu, później dla prób reinstall, usunięcie profilu, rejestru etc. i to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwieche nfs'a za każdym razem, kiedy rozpocznie mi się wyścig - 3 sekundy, może 5, może 7 i zwiecha po czym wywala do windowsa bez żadnego błędu. Stało się to PO pierwszym przejściu tego wejściowego wyścigu i po zmianie rozdziałki na niższą od natywnej 1680x1050, teraz nieważne co wrzuce,to się zwiesza.

Miał ktoś tak?

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest może tam opcja sterowania jak w LFS? że za skręt kół odpowiada myszka nie klawisze kierunkowe.

Nie ma, też mi brakuje sterowania myszką, w Racerze mi się wydaje lepsze sterowanie niż w LFS, bo myszką zmienia się biegi, skręca, hamuje, przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem że mnie wyrzucało do windowsa, musiałem dać odpowiednie ustawienia żeby grać, wcześniej pomagało usunięcie pliku konfiguracyjnego gry!

 

Na Radeonie też pograć można!

 

 

Panowie u mnie sprzęcie z podpisu i ustawieniach 1024x768 85hz, aliasingx2 reszte na średnich tylko tekstury na wysokich, mam 25-35 klatek gdy są inne samochody oraz 30-57 gdy jadę sam, także nie jest źle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwieche nfs'a za każdym razem, kiedy rozpocznie mi się wyścig - 3 sekundy, może 5, może 7 i zwiecha po czym wywala do windowsa bez żadnego błędu. Stało się to PO pierwszym przejściu tego wejściowego wyścigu i po zmianie rozdziałki na niższą od natywnej 1680x1050, teraz nieważne co wrzuce,to się zwiesza.

Miał ktoś tak?

Pzdr,

W morde, przeciez dwa posty wyżej napisałem że też tak mam, ale bez żadnych zmian...

 

 

AA nie mam..

 

UWAGA UWAGA UWAGA!

 

 

Znalazłem rozwiązanie chyba tego że gra do pulpitu wyskakiwała przy starcie wyścigu. Wyłączyłem lusterka i bez problemu gra śmiga!!

 

 

Pojawił się kolejny problem, po godzinie grania wyścig nie chciał się załadować, ładował się łądował i tak 10 minut aż wkońcu wyłączyłem i teraz już tez nic nie pomaga... any ideas?

Edytowane przez misieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morde, przeciez dwa posty wyżej napisałem że też tak mam, ale bez żadnych zmian...

 

 

AA nie mam..

 

UWAGA UWAGA UWAGA!

 

 

Znalazłem rozwiązanie chyba tego że gra do pulpitu wyskakiwała przy starcie wyścigu. Wyłączyłem lusterka i bez problemu gra śmiga!!

 

 

Pojawił się kolejny problem, po godzinie grania wyścig nie chciał się załadować, ładował się łądował i tak 10 minut aż wkońcu wyłączyłem i teraz już tez nic nie pomaga... any ideas?

Jakoś nie zauważyłem Twojego posta :/. Zawsze coś mi umyka jak przeglądam forum w MAxthonie, dlatego przerzuciłem się na Chrome. Co do samego problemu , wyłączę dzisiaj lusterka i zobaczymy. Może skasuj ten plik konfiguracyjny tak jak piszą... z tego co czytałem to ta gra ma problem z plikami, bo najczęstszym podawanym i działającym rozwiązaniem jest reinstall, a najlepiej, jeśli masz jakąś wersje ściągnij i zapłać, ściągnięcie plików instalacyjnych od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same błędy ma ten Shift. Nie dość ze problem z grafika Ati to jeszcze do tego przeciwniki (komputer gra nie uczciwe). Ja to jest możliwe żeby w przeciągu pól (ostatniego) okrążenia odrobił stratę rzędu 15-20 sekund i do tego jeszcze wyprzedził prując do przodu jak szczał mając taki sam samochód jak ja. Twórcy gry sobie jaj robią czy co. Już w poprzednich NFS były taki przypadki ale to już jest wielka przesada żeby tak nagle odrobić stratę. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy to nie widziałem...

Ale za to to co widziałem nijak sie ma do NFS. Co prawda grałem na klawie ale właśnie za to ceniłem (do undergrounda) NFS. A to jest próba walczenia z GRIDem czy z samym sobą. MOże wrażenia na kierownicy są lepsze.

 

Ale żeby nie było. video i dźwięk 10/10.

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest próba walczenia z GRIDem czy z samym sobą.

Czasem warto powalczyć i wypuścić niby ten sam produkt - ale mający cechy, które dla pewnego grona osób wydadzą się warte uwagi w stosunku do konkurenta.

 

A ja mam takie 2 babole:

1. Drift bez muzy - pierwszy start - nie słychać silnika (choć z gadkami i tłuczeniem blachy nie ma problemu). Silnik słychać dopiero w czasie powtórki lub kolejnego przejazdu (chyba, że zrobi się restart wyścigu).

2. Gra zwalnia sobie bez powodu (komp jakoś szczególnie się nie grzeje - tj. w tej grze jest stosunkowo chłodny). Odpalam wyścig - pierwszy, drugi i za którymś razem (co prawda nie za często, ale jednak), mam połowę fpsów (w czasie samego wyścigu spadków już nie ma). Pomaga Alt+Tab, ale niestety maksymalizacja trwa dość długo, więc taka sytuacja w czasie gry sieciowej to niestety bardzo długie rzucanie mięchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jest możliwe żeby w przeciągu pól (ostatniego) okrążenia odrobił stratę rzędu 15-20 sekund i do tego jeszcze wyprzedził prując do przodu jak szczał mając taki sam samochód jak ja.

To normalne w NFS, widziałem to od NFSU2, przez MW, aż do Carbona, dalej nie grałem. Zawsze przeciwnik dostawał boosta (ach ta doganiająca cię strzałka na mapie, gdy prujesz 270, a potem patrzysz w statystykach, że max speed przeciwnika w tym wyścigu to <270KM/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik sim'ów nie sądziłem, że od czasu Porsche zagram jeszcze w jakiegoś NFS'a. I co?

162 gwiazdki i zbliżam się do poziomu 4.

Poziom Pro, wszystkie aid'y wyłączone, Logi G25, 1900x1200. Miooodzio :gitarzysta:

Fakt, że łatwo nie jest. Moim zdaniem jazda bez kierownicy w takich grach to... nieporozumienie :?

Sim to nie jest, ale wybór aut oraz grywalność - bajka. Gra warta każdej wydanej złotówki.

Zgadzam się, że komp czasami straaasznie oszukuje. Strasznie wq...a mnie zachowanie typu "walec" innych aut . Przy jakiejkolwiek kolizji zostajesz staranowany i wywalony na aut. One zawsze jadą dalej.

 

P.S. Trochę bugów jest. Najlepszy "myk" miałem w pojedynku Posche GT3 vs Corvette, kiedy C nie chciała ruszyć :mur: Jedynka, gaz i .....nic.

Edytowane przez Argi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To normalne w NFS, widziałem to od NFSU2, przez MW, aż do Carbona, dalej nie grałem. Zawsze przeciwnik dostawał boosta (ach ta doganiająca cię strzałka na mapie, gdy prujesz 270, a potem patrzysz w statystykach, że max speed przeciwnika w tym wyścigu to <270KM/h

No akurat w U2 tego nie było, to była idealna gra. Ustawiłeś na easy i jechałeś bez większych błedów to miałeś na koniec kilkanaście sekund przewagi.

Ani raz mi się nie zdarzyło zeby ktoś się do mnie zaczął zbliżać, a to była ścigałka w którą grałem najwięcej godzin i lat, chyba z 10 razy karierę przeszedłem.

Catch-up można sobie było włączyć w wolnych wyścigach.

 

W MW niestety catch-up był włączony na stałe w trybie kariery, to była zdecydowanie największa wada tej gry, bo gdzies koło 5 miejsca na blackliście odechciało mi się grać, także z powodu chorych pościgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik sim'ów nie sądziłem, że od czasu Porsche zagram jeszcze w jakiegoś NFS'a. I co?

162 gwiazdki i zbliżam się do poziomu 4.

Poziom Pro, wszystkie aid'y wyłączone, Logi G25, 1900x1200. Miooodzio :gitarzysta:

Fakt, że łatwo nie jest. Moim zdaniem jazda na kierownicy w takich grach to... nieporozumienie :?

Sim to nie jest, ale wybór aut oraz grywalność - bajka. Gra warta każdej wydanej złotówki.

Zgadzam się, że komp czasami straaasznie oszukuje. Strasznie wq...a mnie zachowanie typu "walec" innych aut . Przy jakiejkolwiek kolizji zostajesz staranowany i wywalony na aut. One zawsze jadą dalej.

 

P.S. Trochę bugów jest. Najlepszy "myk" miałem w pojedynku Posche GT3 vs Corvette, kiedy C nie chciała ruszyć :mur: Jedynka, gaz i .....nic.

Ja ma ten sam bug w tym wyścigu i jeszcze w jednym co się ścigasz corvette też nie chce ruszyć. Nie mogę w nim innego auta wybrać, bo dają mi corvette do wyścigu. Przez to nie można przejść tej rundy i zdobyć 6 gwiazdek. Co za shit w tego shifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że łatwo nie jest. Moim zdaniem jazda na kierownicy w takich grach to... nieporozumienie :?

Sim to nie jest, ale wybór aut oraz grywalność - bajka. Gra warta każdej wydanej złotówki.

Zgadzam się, że komp czasami straaasznie oszukuje. Strasznie wq...a mnie zachowanie typu "walec" innych aut . Przy jakiejkolwiek kolizji zostajesz staranowany i wywalony na aut. One zawsze jadą dalej.

Faktem jest, ze czasami mozna skonczyc wyscig jak inne auto sie tylko otrze, ale szczerze mowiac to dziala w dwie strony tzn. gdy mam czasami problem z uczciwym wygraniem wyscigu blokuje przeciwnika, albo go spycham z trasy :rolleyes:

 

Co do grywalnosci u mnie spoko, zadnych lagow. Gram na Cordless RumblePad II z wibracja. Mozna tez potestowac z gotowymi profilamy na pady logitecha LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...