Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Nie wypali imo. Defaultowa fizyka jest z [gluteus maximus] delikatnie mowiac, a dajac mozliwosc wgrywania modow czy nawet samodzielnej edycji gry nie widze sensu prowadzenia rywalizacji...

+1

 

Takie coś ma sens imho tylko w simach gdzie stoi serwer i wszyscy na nim pokonują czasy ;) brałem raz udział w takim konkursie i wykręciłem drugi czas na 2 minuty przed końcem czasu ( na Nordschleife gdzie jakbym zrobił błąd to już bym nie mógł powtórzyć ;) ) wtedy są emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po nowym patchu wywala gre do pulpitu kiedy wybieram nowe fury :( Ma ktos podobne objawy ?

U mnie wręcz przeciwnie, gra jest bardziej stabilna i np nie wiesza się przy wychodzeniu do pulpitu alt+tab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypali imo. Defaultowa fizyka jest z [gluteus maximus] delikatnie mowiac, a dajac mozliwosc wgrywania modow czy nawet samodzielnej edycji gry nie widze sensu prowadzenia rywalizacji...

Defaultowa fizyka z nowym patchem jest dobra i tak powinna wygladac od poczatku, na nogrip i racedepartment to potwierdzaja, nawet nikt nie probuje nic modowac bo gra sie dobrze :) Jesli chodzi o mody... nie da sie sprawdzic kto jakie ma wiec zabranianie nic nie da, a jesli kazdy otwarcie powie czy jakis ma to lepiej. Tak jak pisalem, na innych forach sie to sprawdzilo wiec myslalem ze tu tez sie znajda chetni i nie ma co do tego podchodzic jak do walki o medal, kto chce jezdzi i kreci czasy, kto nie ten nie. Moze jednak znajda sie chetni.

+1

 

Takie coś ma sens imho tylko w simach gdzie stoi serwer i wszyscy na nim pokonują czasy ;) brałem raz udział w takim konkursie i wykręciłem drugi czas na 2 minuty przed końcem czasu ( na Nordschleife gdzie jakbym zrobił błąd to już bym nie mógł powtórzyć ;) ) wtedy są emocje.

No ale nie mowimy tu o grze online, kwalifikacjach i wyscigu, tylko o trwajacym tydzien turnieju otwartym gdzie jezdzisz kiedy chcesz i masz czasu ile chcesz, krecisz 100 kolek na dzien albo 5 na tydzien i dajesz swoj najlepszy czas. Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to moje pierwsze wrazenia po kilku minutach* gry na wersji 1.02, specjalnie zrobilem czysta instalacje, tak wiec plusy i minusy, zaczne od tych drugich...

 

- FPS bez zmian

- steering lag oczywiscie pozostal

- sterowanie tak jak na wersji 1.0 jak i 1.01 do D U P Y

- wspominalem juz o beznadziejnym sterowaniu?

- super ze w poprzedniej wersji patcha dodali mozliwosc poruszania sie po menu za pomoca myszki... tylko czemu na nowej wersji juz ta mozliwosc mi odebrali? (czasami cos sie dzialo jak ruszalem myszka, ale nie zawsze, a kursora brak)

- mowilem o steering lag?

- aha no i auto prowadzi sie jak wczesniej, czyli do 4 liter

- za pierwszym razem nie dzialaly mi pedaly w G25, restart gry i bylo ok

 

plusy?

+ moge powiedziec ze mam "aktualna wersje gry"

+ nowe auta, tylko po co one komu jak pewnie prowadza sie jak smieciarka

 

Za krotko gralem zeby sprawdzic czy poprawili cos wiecej, bo po 2 minutach w GT2 i 2 w M3 wylaczylem gre

 

Podsumowujac... jesli jeszcze nie zainstalowaliscie nowego patcha, to tego nie robcie! i grajcie dalej na 1.01 + modyfikacje z FAQ....

No to jak to w koncu jest? Wystarczy ze na nogrip napisza ze fizyka sie poprawila i zmieniasz zdanie? Dla mnie to samo gowno co bez patcha czyli glownie niemilosiernie slaby grip na tylniej osi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w koncu jest? Wystarczy ze na nogrip napisza ze fizyka sie poprawila i zmieniasz zdanie? Dla mnie to samo gowno co bez patcha czyli glownie niemilosiernie slaby grip na tylniej osi...

Nie, nie sugeruje sie tym co pisza o fizyce na innych forach, zrobilem drugie podejsie do Shifta, pogralem kilka godzin i znaczaco zmienilem zdanie. Moj pierwszy osad byl zly poniewaz siadlem do Shifta kilka minut po wylaczeniu rFactor :)

 

Jesli chodzi o grip tylnej osi... wszystko zalezko od auta, np taka 320KM Supra czy stare M3 prowadzi sie bardzo przyjemnie i zeby pojechac bokiem trzeba sie postarac, podobnie ze wszystkimi autami tej mocy, 400KM np. nowe M3 juz latwiej traci przyczepnosc, a 500KM+ to juz inna bajka. Opcje Tuning i ustaw suwak na Nadsterownosc i auto juz bedzie jechalo bez efektownego zarzucania tylem (ten bug dalej nie zostal naprawiony i ustawienie na nadsterownosc... redukuje nadsterownosc przy minimalnym zwiekszeniu podsterownosci).

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przeciwnie, gram na 1.02 bez modow wplywajacych na fizyke i uwazam ze jest lepiej niz z modami, jak widac co kto lubi :)

Przecież patch nic nie zmienił , samochód nadal zachowuje się jak poj... , skacze , ślizga jak poj.. A mod real mod 2.0 nie działa - chrzani się meni oraz jak chce się włączyć nowe bryki to gra się wysypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam sie slizga chyba jezdzic nie umiecie.Kwestia pogrania 2 godzin góra i kazdym autem da się jechać.Mocnymi tylnonapędowkami jest trudniej ,ale tez do ogarniecia a auta 4x4 to banał.Ja tam polecam patcha 1.02 bo fps poszedl mi konretnie w góre i wkońcu moge jezdzic spokojnie z 16ma graczami.Ogolnie gra duzo płynniej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam sie slizga chyba jezdzic nie umiecie.Kwestia pogrania 2 godzin góra i kazdym autem da się jechać.Mocnymi tylnonapędowkami jest trudniej ,ale tez do ogarniecia a auta 4x4 to banał.Ja tam polecam patcha 1.02 bo fps poszedl mi konretnie w góre i wkońcu moge jezdzic spokojnie z 16ma graczami.Ogolnie gra duzo płynniej działa.

Wlacz sobie jakiegos sima to bedziesz wiedzial co sie slizga... Sztuczne podnoszenie poziomu trudnosci ze strony ea. No moze nie poziomu trudnosci bo problemow z opanowaniem wozu nie ma ale to ze [gluteus maximus] tak niemilosiernie ucieka jest nienormalne imo. Np w gtr ta granica przy ktorej tylnia os zrywa przyczepnosc jest duzo wyzej (oczywiscie przy umiejetnym operowaniu gazem i hamulcem) a tutaj trzeba duzo wolniej wchodzic w zakrety zeby nie rzucilo zadem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba nie grałeś na modzie , wtedy samochody inaczej się zachowują , widać większe różnice między samochodami , nie ma podskakiwania samochodu - dosłownie jakbym miał pompowane zawieszenie i bawił się w trakcie jazdy :lol2:. Weś sobie honde s2000 i tuning , nie da się jechać po prostej , bo nawet na kosmicznym biegu zrywa przyczepność , samochód lata jakby ważył 5kilo. Bez moda to każda bryka jedzie bokiem jak poj.... , po modzie widać dokładnie , która nadaje się do driftu , a które nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Nie wiem co wam sie slizga chyba jezdzic nie umiecie.Kwestia pogrania 2 godzin góra i kazdym autem da się jechać.Mocnymi tylnonapędowkami jest trudniej ,ale tez do ogarniecia a auta 4x4 to banał.Ja tam polecam patcha 1.02 bo fps poszedl mi konretnie w góre i wkońcu moge jezdzic spokojnie z 16ma graczami.Ogolnie gra duzo płynniej działa.

Tak tylko ślizganie się jest z natury definiowane przez prawa fizyki a w NFS to raczej chęć stworzenia efektownej gry gdzie samochody latają po zakrętach jak w Fast and Furious.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba nie grałeś na modzie , wtedy samochody inaczej się zachowują , widać większe różnice między samochodami , nie ma podskakiwania samochodu - dosłownie jakbym miał pompowane zawieszenie i bawił się w trakcie jazdy :lol2:. Weś sobie honde s2000 i tuning , nie da się jechać po prostej , bo nawet na kosmicznym biegu zrywa przyczepność , samochód lata jakby ważył 5kilo. Bez moda to każda bryka jedzie bokiem jak poj.... , po modzie widać dokładnie , która nadaje się do driftu , a które nie.

mowie o wersji org ;) wiem jak jest z modami bo caly czas gram ze zmodyfikowana fizyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz musze powiedziec, ze pierwsze podejscie do tej gry na klawiaturze doprowadzilo mnie do szlu.

No ale nabylem kiere i dalem grze druga szanse i musze powiedziec ze jestem zachwycony. Fakt, gra dalej ma sporo wad.

Jedna z najgorszych rzeczy jest chyba muzyka w tej grze. Co ja bym dal za tracki z np jakiegos flatouta.

 

A no i jeszcze mam taka sprawe, moze ktos zarzucic jakims poradnikiem do driftu? Jak ogladam filmiki na yt to wyglada jak gdyby moje auto obowiazywala jakas zupelnie inna fizyka.

Wczoraj godzine meczylem jeden zakret ale ciezko. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAMERA MOD Przerobilem troszke moda ktory dodaje 3 nowe kamery (w tym jedna typu onboard cam), a mianowicie: wycialem calkowicie ta smieszna symulacje sily bezwladnosci dzialajaca na glowe kierowcy i wstrzasy. Teraz wlaczajac kamere z kokpitu kabina nie lata nam po calym ekranie jak zyd po pustym sklepie ;) Duzo bardziej czuc samochod, ale najlepiej samemu sobie sprawdzic i sie przekonac. Wystarczy podmienic plik cameraconfig.xml we folderze ...NFS Shift\cameras\

 

cameraconfig.xml

 

MUSIC MOD Zamienia ambient z menu na oryginalne kawalki z NFS III. Zeby nie uploadowac niepotrzebnie tego samego 4 razy tlumacze jak trzeba zainstalowac moda. Sciagamy plik nfs_fe_music.fsb i kopiujemy go do folderu ...NFS Shift\Audio\Music\ zastepujac oryginalny (pamietac o zrobieniu backupa). Nastepnie trzeba zrobic to samo zastepujac pliki nfs_fe_music2, nfs_fe_music3 i nfs_fe_music4 plikiem ktory zuploadowalem. Mowiac prosciej zmieniamy nazwe mojego pliku tak aby pozastapiac wszystkie 4 pliki w folderze. Niestety biegajac po menu muzyka czesto sie zmienia bo tak jest zaprogramowana praca muzyki w menu (w pliku ktorego nie mozna edytowac, nie ma do tego narzedzia). Mi to nie przeszkadza, a milo jest posluchac kawalkow ze starego swietnego nfsa.

 

nfs_fe_music.fsb

 

Pozniej zuploaduje muzyke z GT2 (wersja ntsc) i z serii nfs do wyscigow i powtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moze jednak znajda sie chetni.

A ja chętnie, z tym, że jeżdżę tym co lubię a nie tym co jest najszybsze. ;) Dakota Tri-Oval i Nissan GTR V-Spec ;p 33.670s . ;) Pierwsza wersja gry, jeszcze bez patcha, ale czytam, że warto instalować. :)  Czyli bez modów, bez patchy.

 

P.S. Zastanawiałem się, czy na pewno ten czas GTRem wykręciłem, ale nigdy nie miałem nic szybszego (najwyższa klasa jeszcze nie odblokowana a na np. corvettę z ulepszeniami mnie już nie stać).

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dakota Tri-Oval i Nissan GTR V-Spec ;p 33.670s . ;) Pierwsza wersja gry, jeszcze bez patcha, ale czytam, że warto instalować. :)  Czyli bez modów, bez patchy.

Kupiłem tą bryczkę przed chwilą, zrobiłem 12 kółek na Tri-Oval, najszybsze na razie 34.980s. Nie mam kiedy poćwiczyć. Najwcześniej pewnie dopiero w poniedziałek bo święta w rozjazdach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassałem sobie texturki 4096x4096, wypaowałem grę i na próbę odpaliłem jeszcze bez wgranych lepszych tekstur. Gra wczytuje sie zauważalnie wolniej, w zasadzie jak wersja 1.0( mam 1.2). Po rezygnacji z parametru -loose czas ładowania wraca do przyzwoitego poziomu. Też tak macie?

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dakota Tri-Oval i Nissan GTR V-Spec ;p 33.670s

Kupiłem tą bryczkę przed chwilą, zrobiłem 12 kółek na Tri-Oval, najszybsze na razie 34.980s. Nie mam kiedy poćwiczyć. Najwcześniej pewnie dopiero w poniedziałek bo święta w rozjazdach.

Dakota Tri-Oval i Nissan GTR V-Spec : 33.056s  :)

 

 

EDIT : Mógłby się ktoś przejechać Zondą R albo czymś z klasy 4tej i mi powiedzieć wynik ? ;) Ciekawi mnie ile GTR odstaje od super-carów.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mam kartę 260GTX sterowniki 191.07 i nie wiem gdzie w tej grze ustawia się AA czy ktoś pomoże :)?Bo cały czas mam na x2 AA...

w nvidia controll panel nie wykrywa mi shift.exe a jak go dodaje sam to tez nic się nie dzieje.

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...