Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar niedługo usiąść przy tej grze i zainstalowałbym moda overhaul, z tym, że niby jest on przeznaczony dla kierownicy a ja grałbym na padzie (od xboxa). Są tu jacyś gracze "gamepadowi" z doświadczeniami w tej kwestii? Nadaje się ten mod do pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Ja probowalem, ale nie mam wyczucia. Ogolnie to Shift poszedl w odstawke, za miesiac 2 :)

 

I oby był dobrą bazą do modów bo bez nich jedynka nie istnieje :)

 

Właśnie wgrywam Overhaul 2... ktoś już próbował?

http://www.nogripracing.com/forum/showthread.php?t=242581

 

Jakie mody jeszcze polecacie? Obecnie planuję wgrać Exotic DLC + trasy z Exotic DLC no i Overhaul Moda 2.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar niedługo usiąść przy tej grze i zainstalowałbym moda overhaul, z tym, że niby jest on przeznaczony dla kierownicy a ja grałbym na padzie (od xboxa). Są tu jacyś gracze "gamepadowi" z doświadczeniami w tej kwestii? Nadaje się ten mod do pada?

 

Ja gralem na padzie od ps2 (z analogami ofc) w shifta od samego poczatku i dopiero odkad wgralem moda sharptires zaczelo mi sie naprawde przyjemnie i fajnie grac. Sprawdzalem tez overhaula i moze i na kierze sie na nim przyjemnie gra ale na padzie to porazka. Ma sie wrazenie ze "wszsytko jest z gumy", zero przyjemnosci z jazdy. Takze polecam Ci sprawdzic sharptires ;) najnowsza wersja

 

brakuje mi tylko na padzie w shifcie takiej kontroli gazu/hamulcow jaka jest w gran turismo 4, no i przydalyby sie jednak wskazniki poziomu sygnalu na gazie/hamulcach w hudzie (takie jak w gt4)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overhaul 2 to duzy krok na przod w stosunku do 1.3, auta nie zachowuja sie juz jak Polonez wpadajac raz w pod raz w nadsterownosc, teraz wszystko jest bardziej przewidywalne, chociaz jest moze troche zbyt stabilnie. W kazdym badz razie 2.0 to kolejne "must have" do Shifta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Overhaul 2 to duzy krok na przod w stosunku do 1.3, auta nie zachowuja sie juz jak Polonez wpadajac raz w pod raz w nadsterownosc, teraz wszystko jest bardziej przewidywalne, chociaz jest moze troche zbyt stabilnie. W kazdym badz razie 2.0 to kolejne "must have" do Shifta.

 

Ja wczoraj z ciekawosci zainstalowalem nowego overhaula i dla mnie to jest nadal to samo rozciaganie gumy w sterowaniu. Momentami nawet przypomina symulacje poduszkowca cos ala colin mc rae. Nie wiem kompletnie czym sie ludzie jaraja jesli chodzi o tego overhaula, byc moze po podpieciu kiery samochody nagle dostaja kopa i bujaja sie na trasach jak nalezy. Uwazam ze sharptires jest o stokroc lepszy. Swietnie czuc samochod, nie jest latwo wyjsc z poslizgu. Widac ze kiedy skrecamy to samochod podaza za kierunkiem nadanym przez przednie kola (oczywiscie o uslizg nie trudno). W tym overhaulu wszsytko sie buja i rozciaga jakbym jechal choperem (wiadomo ze chodzi o jedno kolo z przodu), tak wlasnie prowadza sie fury na overhaulu2. Pieknie to widac kiedy wlaczy sie replaya i ustawi kamere nad samochodem, fura doslownie plywa po asfalcie jak w serii colina. Ja zrobilem sobie malego mixa, podstawa to sharptires 6.01, kilka poprawek z overhaula2 i do tego zmodyfikowany przeze mnie mod dodajacy nowe kamery. Wylaczylem calkowicie symulacje ruchu glowy i teraz tylko porsche gt2, nordschleife i kamera "onboard" i gra sie genialnie :) Jak ktos chce to moge wrzucic ta swoja paczke modow (chociaz nie wiem czy bedzie to fair wobec moderow)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to mod pod kierownice, a nie pada :) Mialem podobne odczucia do Twoich na wczesniejszych wersjach, ale na 2.0 widze duza poprawe mimo iz nie gralem juz dluzszy czas.

 

Mozesz wrzucic swoje wypociny, zobaczymy co tam wykminiles;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to mod pod kierownice, a nie pada :) Mialem podobne odczucia do Twoich na wczesniejszych wersjach, ale na 2.0 widze duza poprawe mimo iz nie gralem juz dluzszy czas.Mozesz wrzucic swoje wypociny, zobaczymy co tam wykminiles;]

 

Sharptires 6.01 + Overhaul 2 + nowe kamery ;) najlepiej wgrywac oczywiscie przez jsgme. Co do dodatkowej kamery onboard to niestety ze wzgledu na specyfike gry kamera nie dziala prawidlowo w samochodach z kierownica po prawej stronie. Jeszcze jednym defektem jest to ze na Spa-Francorchamps nie mozna zmienic kamery :) narazie nie chce mi sie sprawdzac czemu, i tak glownie smigam po nordshleife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostaje NFS SHIFT Camera Control v1.4 by Racer_S , osobiscie uzywam to ponad wszystkie inne mody :)

 

Swoja droge, troche zalosne jest to ze trzeba uzywac takich modow w TDU, Grid, Shift by moc ustawic sobie kamere tak jak chcemy.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pasuje ten modzik ktory wgralem, innych kamer nie potrzebuje szczerze mowiac :) Gdybys testowal ta moja paczke to sprobuj wykrecic jakis fajny czas na nordschleife bo nawet nie mam porownania. Najlepiej jakas stockowa fura, mzoe byc porsche gt2 ;)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam momo i wszystkich ustawien z FAQ jesli chodzi o profiler i ustawienia kierownicy w grze, do tego vehicleset_pc_custom_wheel.xml, REAL MOD 2.0b. No i jesli isnieje cos jeszcze godnego polecenia, to poprosze, bo mnie auto sie buja jak by wazylo 200kg a z bokow wial wiatr o sile 200km/h, ni to w 5 ni to w 10 poki co sie prowadza te auta. Widze, że jednak to moze cos z moimi ustawiniami, bo jednak sporo osob ten tytul "opanowalo". Moze jezcze jakies wskazowki co do ustawien? Moze ktos uzywa momo?

 

A narazie zstaje stary dobry kwadratowy nord z gtr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam momo i wszystkich ustawien z FAQ jesli chodzi o profiler i ustawienia kierownicy w grze, do tego vehicleset_pc_custom_wheel.xml, REAL MOD 2.0b. No i jesli isnieje cos jeszcze godnego polecenia, to poprosze, bo mnie auto sie buja jak by wazylo 200kg a z bokow wial wiatr o sile 200km/h, ni to w 5 ni to w 10 poki co sie prowadza te auta. Widze, że jednak to moze cos z moimi ustawiniami, bo jednak sporo osob ten tytul "opanowalo". Moze jezcze jakies wskazowki co do ustawien? Moze ktos uzywa momo?

 

A narazie zstaje stary dobry kwadratowy nord z gtr2

 

Niestety FAQ jest juz dosc nieaktualne, powychodzilo wiele nowych lepszych modow, osobiscie polecam taka opcje:

 

1. Patch 1.02

2. DLC conversion 1.55

3. NFS Shift Exotic DLC Tracks *

4. Overhaul Mod 2.0

5. PTM - Polish Tyre Modification **

6. z forum nogripracing lub nfs cars dodatkowe auta, polecam szczegolnie te z linka nfscars

 

* Opcjonalnie jesli chcesz dodatkowe trasy

** Jesli chcesz sie pozbyc uczucia jazdy po lodzie

PTM was made to get rid of abnormal car sliding in Shift. My goal was to make something similar to Sharp Tyres mod but with ability to upgrade cars like in the original game. AI was roughly set to match new tyre physics. If you have trouble in the career races just lower the AI level. PTM is best at Pro difficulty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Haha Overhaul 2.0 jest naprawdę dobry. Na pierwszy ogień wziąłem Ferrari 599 i... na pierwszym okrążeniu bączek, chwile później znów poślizg... myślę sobie - co jest, chyba coś spieprz**li w tym modzie, niby czuć jak się prowadzi ale coś ciężko to auto opanować... później wieczorem oglądałem Top Gear z 599 GTO i Clarckson miał ten sam problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka a ja z takim pytaniem posiadam kierownice logitech dfgt i zobaczyłem że tyle modów ale po czytałem i że te z faq nie aktualne to co polecacie chciałbym żeby się troche lepiej jeździło i licznik się nie rozmazywał i coś żeby gierka płynniej chodziła , mogę jakoś wgrać do shifta honde crx i nsx bo widziałem że ludzie na youtube nimi jezdżą sorka że tak proszę ale mi coś nie idzie z góry bardzo dziękuję i jak dacie też co innego miło .

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...