Skocz do zawartości
Powerslave

Need For Speed Shift

Rekomendowane odpowiedzi

Inne gry chodzą ok ? Sprawdź ogólną stabilność systemu, grafę np. atitoolem, 3d markiem, proca LinX, pamięci spraw.

Skoro crasciach!e a nie zawiesza się to ja stawiam na proc/ram, może coś się im odwidziało.

 

Ewentualnie pokasuj stare profile w grze i załóż nowe.

Własnie Inne gry chodzą Ok , i komputer też :/ , to jakieś czary czy co ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te 2 mody oznaczone jako obowiązkowe + kierownica zmieniają tą gre o 180*. Pozostaje tylko taki problem, że grając na tych modach z najwyższym poziomem trudności np. wyścig DB9 w Londynie, wyścig Veyronem po Nordshleife i wyścig Camaro vs Charger ( chyba) AI się gubi, w 2 pierwszych nie hamuje na zakrętach, wjeżdża w tył i ogólnie robi się burdel na torze przez co np. zdobycie gwiazdki za czysty przejazd Bugatti jest trudne. Wygranie Astonem to już w ogóle nie jest możliwe przeciwnicy z super prędkością pokonują zakręty. W wyścigu Car Battle Chevy vs Dodge to już w ogóle jakiś śmiech na sali, Chevy ma takiego gripa, że momentami aż jedzie na 2 kołach i zalicza dachowanie :lol: Na poziomie trudności medium jest ok, nie ma już takich błędów ale z kolei jest trochę za łatwo ;/ Ma ktoś jakiś fix na to AI?

Fakt AI jest jeszcze daremne, aktualnie przy okazji instalacji W7 pozostalem przy default AI, czekam jak rozwinie sie sytuacja z modami na AI. Narazie mozesz sprawdzic AI Overhaul 1.2 i podzielic sie uwagami :)

 

Inna kwestia, warto pobawic sie z physics tick rate standardowo jest 360, ja mam ustawiona na 1024 i znaczaco zmniejsza podskakiwanie aut przy duzej predkosci - sprawdzeona dla Porsche GT2 na Nordschleife.

X:\Need for Speed SHIFT\vehicles\physics plik physicstweaker.xml, znajdujemy i edytujemy linijke <prop name="tick rate" data="1024" /> (dziala tylko na -loose)

 

Niedlugo zrobie update FAQ.

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Sprawdzę tego moda jak mi się gra wypakuje ;) Co do tick rates to tu jest Real Mod 2.0b od razu z tymi tickrateami, ja gram na 1024 mam wrażenie, że auta zachowują się na drodze bardziej gładko dzięki czemu ma się wrażenie naturalnej płynności.

http://forum.racedepartment.com/downloads/...ick-rates-1798/

 

Co do tych gwiazdek to ja i tak wyłączam sobie całego huda, i gwiazdki mam gdzieś bo zazwyczaj i tak wpadają przy okazji. Jeszcze tylko muszę DOF wyłączyć bo te rozmazujące się zegary tylko przeszkadzają.

 

Dalej w wyścigu z Veyronem i DB9 samochody latają po bandach i jest destruction derby co chwila. Bez Real Moda też tak jest na najtrudniejszym poziomie?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do takiego wniosku: model jazdy w shifcie jest podobny pod wzgledem trudnosci i nie tylko do tego w Viper Racing jesli ktos ta dziwna gierke pamieta :D

lol ;). Viper racing był troche crapowaty model jazdy a tutaj jest znośny szczególnie po modach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol ;) . Viper racing był troche crapowaty model jazdy a tutaj jest znośny szczególnie po modach.

Po wgraniu Real moda mozna spokojnie pojezdzic Carrera GT bez tych scrapowanych skokow.

BTW porownywal ktos czasy jakie robi na klawiaturze a np. na kierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po zainstalowaniu nowych sterow do grafiki przestal mi dzialac shift :damage_wall: Po wlaczeniu gry mam ekran ladowania gry i po chwili black screen (przed pojawieniem sie wyboru jezyka) i po tym juz tylko ctrl+alt+del dziala. Nic nie pomaga, przeinstalowalem gre, instalowalem rozne stery do grafy, nawet zainstalowalem dokladnie te same na ktorych wczesniej dzialala. Po prostu nic nie dziala, gra da sie wlaczyc jedynie w trybie zgodnosci z win98 ale tak tnie ze nie mam mowy o graniu. Moj system to xp. Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Moje dokumenty\NFS Shift\ wytnij go ( powinno to skasować stare ustawienia) na chwilę lub pobaw się plikiem graphicsconfig.xml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, zapowiada się ciekawie, szczególnie główna sprawa "- Improved car handling". Oby rzeczywiście "improved", bo naprawdę szkoda marnować potencjał tej gry. No to czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoglo zainstalowanie SP3 :lol: To ostatnia rzecz jaka przyszla mi do glowy, no moze przed ostatnia. Ostatnia bylo by wezwanie jakiegos szamana. Durna sytuacja bo wczesniej gra smigala na sp2 a nagle jej cos odbilo. Mysle ze warto to dodac do FAQ bo z tego co widzialem w necie to sporo osob ma problem z black screenem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. NFS Shift nie działa mi jak mam podkręconego proca. Jakiekolwiek OC i przy włączaniu zwiecha, czarny ekran i ctrl+alt+del musi być grane. Proc na standardzie i śmiga...

 

OC na 3,3Ghz czyli o 100Mhz i już zwis, już nawet próbowałem 1,5v przy 3,3Ghz i dalej to samo.

 

Jakies sugestie?

 

EDIT: NFS wiesza się także jak procka przestawie niżej niż takty standardowe, WTF?!

 

 

EDIT2: ustawiłem tryb zgodności Win98/ME i gra ruszyła...fps na poziomie 20...okazało się, że używa 1 rdzenia, po ustawieniu więcej niż jednego gra zawisa...WTF??

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam inny problem a mianowicie po zainstalowaniu gry uruchomieniu i przejechaniu wyścigu gra chodzi normalnie do czasu aż zacznie wgrywać menu. Wtedy gra się zaiwsza i pomaga tylko maanger zadań w celu wyłączenia gry.

Próbując ją ponownie uruchomić to już się nie uruchamia pojawi się tylko logo NFS i ni dojdzie nawet do wyboru języka.

Restart kompa i znowu działa jeden wyścig po wygraniu go lub nie wgrywa dalszą cześć menu i znowu zwis i tak w koło. Sterowniki przeinstalowane z karty graficznej itd. Bez różnicy czy sie ustawi minimalne detale czy średnie o wysokich nie mówie bo GF 8600GT nie da rady

Sprzęt to :

Procesor AMD Athlon 64bit 2,4Ghz

Płyta G. Gigabyte GA-M56S-S3, 2Gb Ramu Kingston 800Mhz

Grafika GF 8600GT 256Mb Gigabyte

Windows 7 (Ultimate) wcześniej Win XP SP3 też nie działało

 

Dodam jeszcze, że znajomy ma:

Prosesor Intel Core2Duo E7500

Płyta G. Gigabyte GA-P43-ES3G, 2x2Gb Ramu Kingston 800Mhz

Grafika GF 9800GT 512Mb Gigabyte

Windows 7 Ultimate

i tam gra działa w rozdzielczości 1680x1050 w full detalach bez zwisów ITP

 

Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły czego to może być przyczyna byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mieliscie jakies nietypowe problemy (lub typowe w tej grze) i znalezliscie na nie rozwiazanie to wyslijcie mi prosze PW niedlugo bede robil update FAQ to je dodam.

Mi wyscigi zaczely dlugo sie ladowac po wypakowaniu plikow i wgraniu Real moda. Mianowicie podczas ladowania wyscigu klatki spadaja na chwile do 0 a na poczatku wyscigu jest duzy spadek FPS przez pierwsze 0.5s.

Owy problem nie wystepuje w przypadku spakowanej wersji moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyscigi zaczely dlugo sie ladowac po wypakowaniu plikow i wgraniu Real moda. Mianowicie podczas ladowania wyscigu klatki spadaja na chwile do 0 a na poczatku wyscigu jest duzy spadek FPS przez pierwsze 0.5s.

Owy problem nie wystepuje w przypadku spakowanej wersji moda.

Mam to samo :angry: Teraz wyścig ładuje się 2x dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Dlaczego jak patrze na tą grę to wygląda to tak sztucznie. Plastikowe pudełka "poruszające" się po torze.

 

Chyba jeszcze z 5 lat przyjdzie poczekać na coś z lepszą fizyką :)

Już teraz możesz włączyć iRacing, GT Legends, rFactora czy cokolwiek opartego o Race 07 nikt w NFSa grać nie karze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Shiftem - gram na logitechu DF GT i pedały działają tak jakby od połowy... martwa strefa ustawiona na 0%, zasięg 100% i jest tak niezależnie od ustawionej czułości przyspieszania (bo głównie w tym przypadku mnie to wpienia...), ktoś może wie jak to poprawić? :/ nie jest to problem sprzętowy, bo przy sprawdzaniu w panelu kontrolerów gier w windzie pokazuje że pedały działają w całym zakresie normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...