Skocz do zawartości
pebbl9

Prawie Caly Komp Za 1600-1700

Rekomendowane odpowiedzi

mam wybrane kilka komponentow:

1. Intel Core2 Quad Q8200 2.33 GHz BOX (LGA775, 64bit) 738.00

2. Radeon HD3650 PCI-E Asus EAH3650 Silent Magic/HTDP/512M DDR2 512 MB TV-out /

2xDVI BOX (128-bit) 215.00

3. DDR2 2x2048MB PC-800 OCZ Gold CL5 (OCZ2G8004GK) 179.00

 

Generalnie chodzi mi o to by zrobic wszystko na quadzie...

 

pozostaje kilka pytan:

 

-jaka plyta glowna

-czy ta karta graficzna to nie najgorszy badziew

-jaki zasilacz? Mam upatrzonego pentagrama, myslalem o ocz, ale tam jest malo molexow

-czy chlodznie ac freezer7 64 bedzie odpowiednie?

 

Komponenty jakie potrzebuje to:

-cpu,mobo,gpu,pamiec,zasilka

 

Buda + twardziel + napedy + dzwiekowka = mam

 

komp nie ma byc do gier. Glowne zadania to obrobka grafiki, zdjec, ew dzwieku.

Ma byc stabilnie i dosc przyszlosciowo.

 

Cena - MAX 1700!!!

 

wszelkie rady mile widziane

 

ps. KOMP NIE BEDZIE KRECONY!

 

zaczalam ta informacje bo po podobnym temacie na forum pclaba dostalem mnostwo "profesjonalnych" opini na temat tego jak inne czesci pieknie sie kreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe za taka cene to chyba nie bedzie za bardzo przyszlosciowy.. jak nie zamierzasz procka krecic to po co kupywac dodatkowego chlodznia, dla ciszy to chyba mija sie z celem. Grafe moze 4670 ramy od goodrama (skoro nie do krecenia to powinny starczyc) i w taki sposob uzbierasz na lepszego quda

 

z zestawow Miguel707'a z esc.pl

 

Gigabyte EP31-DS3L - 255 zł

Pentagram CAV-500-A12S - 230 zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 75 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4650 512MB - 239 zł

Intel Core 2 Quad Q9400 /2.66GHz, 1333MHz, 6MB, - 935zł

 

razem 1734

 

albo z Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S - 169zl ale nie czy on nie bedzie za slaby chociaz taka grafa duzo nie bedzie wymagac

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho lepiej dołożyć 60zł i złożyć coś takiego

phenoma II 920 ~ 850zł

2x2gb goodram/kingston ~ 150zł

asus M3N78 ~ 300zł

nowe 4670 / używane 9600gt ~300zł

i gdybyś dozbierał 60 zł http://allegro.pl/item542638925_nowy_chief..._pfc_gw_fv.html

ewentualnie grafe zmieniasz na używanego hd3850 i może się zmieścisz, w ostateczności hd3650/8600gt

 

 

ewentualnie można wziąć najtańsze mobo jakie obsłuży pII i kupić w to miejsce 9600gt

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8200 to dosc marny procek jak nie zamierzasz krecic to na 2,33 GHz za duzo nie zdzialasz jak chief 450W starczy to i ten pentagram tez wiec powinienes zejsc ponizej 1,7k zl to bedzie -70zl czyli i na przesylke z esc akurat wystarczy.

 

co do p2 to faktycznie moze byc oplacalny ja bym sie nad tym proponowal zastanowic jeszcze

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to moze inne pytanie q6600 czy p2 920?

i jezeli chodzi o amd to wieksze info o plytach bo w nich nie mam zielonego pojecia.

 

jak bedzie z socketami? nie chce zeby sie okazalo ze ja kupie amd a tu za 2 tygodnie wyjdzie nowy socket i znow sie zablokuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał PII 920, bardziej przyszłościowy, chłodniejszy i pobiera mniej energii. Wydajność na podobnym poziomie, Phenom może trochę lepszy.

 

Zablokujesz się na 775, bo ten socket już powoli umiera. Będą jeszcze nowe procki, ale pewnie za rok czy 2 przestaną być produkowane i skończy się era 775. A AM3 jest kompatybilne w dół z AM2+. AMD zrobiło krok w stronę zwykłych użytkowników. Jak będziesz chciał wymienić procka na nowszego to mobo możesz zostawić. Proc wejdzie i będzie śmigał.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o! i wlasnie o tego typu opinie mi chodzilo! dzieki NeoMagNet!

 

teraz pytanie jezeli p2 920 - jaka plyta glowna. Z tego co widze prawie wszystkie maja zintegrowana grafe.. cos doradzicie? skoro tak drogi proc to na plycie moze znajdziemy cos tanszego?

 

i pytanie z innej beczki: czy do tego typu procesorow lepiej jest zainstalowac windowsa 64bitowego? Chce zostac przy winXP

Edytowane przez pebbl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mobo to może ASRock A780GXE/128. To już inne płyty niż dawne asrocki które padały same z siebie. Firma obecnie wypuszcza coraz lepsze płyty. Na tym asrocku spokojnie procka podkręcisz, ma rozbudowany i przejrzysty bios. Ewentualnie gdyby Cię ta mobo nie przekonała to może M3A78, całkiem niezła, OC też nie najgorsze. Ma tylko jedną wadę, +150mV na CPU. Wyższego Vcore nie ustawisz. M3N78 to też dobra płyta, która dodatkowo posiada integrę, ale ma tę samą wadę.

 

Co do systemu to brałbym jednak x64. W niektórych aplikacjach jest trochę lepiej niż w x86. No i przede wszystkim obsługa powyżej 4GB RAM. Jak masz możliwośc to weź Vistę x64, bardzo dobry system, imho lepszy niż XP. Xp po jakimś czasie się jakby zapycha, spowalnia, wiadomo, można go wyczyścić, zrobić optymalizację itp. Na Viście tego nie ma, system nie spowalnia z czasem. Przynajmniej u mnie już system śmiga od 3 czy 4 miesięcy. Przetrwał nawet zmianę mobo ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Ja bym brał PII 920, bardziej przyszłościowy, chłodniejszy i pobiera mniej energii. Wydajność na podobnym poziomie, Phenom może trochę lepszy.

 

Zablokujesz się na 775, bo ten socket już powoli umiera. Będą jeszcze nowe procki, ale pewnie za rok czy 2 przestaną być produkowane i skończy się era 775. A AM3 jest kompatybilne w dół z AM2+. AMD zrobiło krok w stronę zwykłych użytkowników. Jak będziesz chciał wymienić procka na nowszego to mobo możesz zostawić. Proc wejdzie i będzie śmigał.

Bollshit.

To procki są kompatybilne w dól,a nie mobo w górę.

Proc wejdzie i będzie śmigał,ale jako AM2+.

Jak weźmiesz tego Phenom'a II,to potem co najwyżej wymienisz mobo na AM3 i będziesz miał pełną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... to zescie mnie teraz zbili z tropu :)

 

ale jak na razie mam na oku p2 , tego asusa m3a78 i jakos korci mnie grafa:

Radeon HD3650 PCI-E Asus EAH3650 Silent Magic/HTDP/512M DDR2 512 MB TV-out /

nie wiem czemu - oplaca sie silenta? nie bedzie sie zbyt mocno grzal?

 

rozumiem ze pamieci do tego procka najlepiej 800`tki tak?

 

i czy ktos wie - kiedy do jasnej ... mozna sie spodziewac spadka kursu dolara bo ceny zamiast isc w dol to ida w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz tego Phenom'a II,to potem co najwyżej wymienisz mobo na AM3 i będziesz miał pełną wydajność.

AM3 będzie miało sloty do DDR3 (wyjątki może się trafią) więc ten PII nie wejdzie, dzisiejsze PII mają zablokowany kontroler DDR3. Trzeba czekać na premiere modeli pod AM3 i to one będą miały dwa aktywne kontrolery i zadziałają z AM2+ oraz AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslcie o q8300?

Myśle tyle, że już lepiej kupić E8400. Ten quad ma niski mnożnik, nisko FSB walla, a na dodatek nie jest zbyt wydajny jak na cene jaką trzeba za niego zapłacić. Jak quad od intela to albo selekt Q6600, albo Q9450 i wyżej.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok:

 

mam wybrany procek

 

Phenom II x4 920 - 805zl

plyta glowna albo Gigabyte GA-MA770-DS3 albo Asus M3A78 - 300zl

Grafa Radeon HD3650 PCI-E Asus EAH3650 Silent Magic - 220

 

czyli na chwile obecna mamy: 805 + 300 + 220 = 1325

 

Mam MAX!!! 375zl na ramy i zasilacz

jakies rady? z tego co widze ciezko w tej chwili dostac zasilke pentagrama...

jak mocny powinien byc zasilacz? 450W wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbyś możliwość sprawdzenia rewizji płyty to weź Gigabyte w rev 2. Ma lepszą sekcję zasilania.

 

I nie bierz tej grafy!! to kastra na DDR2. Poszukaj w tej cenie HD4650 na DDR3, jeśli nie będzie za tyle to HD4650 na DDR2 i tak zmiecie tego HD3650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer nie do gier więc ja bym wizoł najtańszego pasywa który poradzi sobie z rozdzielczością twojego monitora, i kupić za to np. chłodzenie na procka , ale to moje zdanie :wink:

 

jakis konkretny przyklad zasilacza?

 

wystarczy modecom 450-500W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jako ze corsair drogi - pozostaje chieftec lub pentagram. Tak jak z tym pierwszym nie ma problemu z dostepnoscia, tam z drugim jest duzo gorzej... Wie ktos gdzie najlepiej kupic pentosy? a jezeli to bylby poznan to w ogole byloby cudownie.

 

edit: a wiecie cos na temat tego zasilacza?

Edytowane przez pebbl9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.. troszke jeszcze poczytalem i natknalem sie na ciekawy test:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

z testu wynika ze phenom II 920, jest tylko troche lepszy (w niektorych testach wypadl nawet gorzej) niz q8200... Patrzac jednak na cene, jest od niego o 100zl drozszy. Nastal wiec dla mnie kolejny dylemat...

 

Z jednej strony boje sie kupic AMD`ka bo zrazilem sie do nich po tym jak czesto zmieniaja platforme. Z drugiej strony boje sie kupic q8200 bo jakos niewielu tutaj poleca ten procek, ale nie doszukuje sie jakos sensownych argumentow.

 

Z tego co jednak udalo mi sie wyczytac, Intel bierze mniej pradu od tego AMD ktory, de facto mial byc procesorem malo pradozernym.

 

Reasumujac:

czy na pewno oplaca sie placic 100zl wiecej za imo ~5% wieksza wydajnosc? Jakie rozwiazanie wydaje sie Wam "bezpieczniejsze" jezeli chodzi o zblizajaca sie przyszlosc?

 

help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.. troszke jeszcze poczytalem i natknalem sie na ciekawy test:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

 

z testu wynika ze phenom II 920, jest tylko troche lepszy (w niektorych testach wypadl nawet gorzej) niz q8200... Patrzac jednak na cene, jest od niego o 100zl drozszy. Nastal wiec dla mnie kolejny dylemat...

 

Z jednej strony boje sie kupic AMD`ka bo zrazilem sie do nich po tym jak czesto zmieniaja platforme. Z drugiej strony boje sie kupic q8200 bo jakos niewielu tutaj poleca ten procek, ale nie doszukuje sie jakos sensownych argumentow.

 

Z tego co jednak udalo mi sie wyczytac, Intel bierze mniej pradu od tego AMD ktory, de facto mial byc procesorem malo pradozernym.

 

Reasumujac:

czy na pewno oplaca sie placic 100zl wiecej za imo ~5% wieksza wydajnosc? Jakie rozwiazanie wydaje sie Wam "bezpieczniejsze" jezeli chodzi o zblizajaca sie przyszlosc?

 

help :)

Jednym testem nie ma co się sugerować. Masz tu jeden z najnowszych, zagranicznych testów:

 

Phenom II 940

 

No i patrz, tutaj nie odstaje od Q9550, wygrywa raz jeden, raz drugi. Na podstawie większości testów wychodzi, że 940 jest na poziomie Q9450/Q9400.

 

Co do poboru prądu - różnice nie są aż tak duże, żeby się nimi przejmować. A jeśli chodzi o zmianę podstawek - na pewno w tym momencie bardziej przyszłościowy jest AM2+. Na S775 nic nowego nie będzie.

 

Q8200 nie jest polecany, bo to wykastrowany (2x2MB zamiast 2x6MB) Q9550, z mnożnikiem 7, który blokuje OC, bo przecież 3.2GHz nie jest zadowalające. Phenom z 3.8GHz zgniecie w większości zastosowań tego Q8200@3.2GHz.

 

Wybór jest prosty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... czyli jednak zostaje przy AMD phenom II 920

 

Teraz moje pytanie plyta Asusa czy Gigabyte?

 

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...prid=s2AsuM3A78

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...s2GigGAMA770DS3

 

czy z ktorakolwiek moze byc problem aby obsluzyla ten procesor? z poradnika NeoMagneta wynika ze przy asusie musi byc odpowiedni bios - nie bede mial mozliwosci wgrania innego biosu jezeli sie na nia zdecyduje. Czy sprzedawca w sklepie poinformuje mnie jaki bios jest tam wgrany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to brałbym jednak x64. W niektórych aplikacjach jest trochę lepiej niż w x86. No i przede wszystkim obsługa powyżej 4GB RAM. Jak masz możliwośc to weź Vistę x64, bardzo dobry system, imho lepszy niż XP. Xp po jakimś czasie się jakby zapycha, spowalnia, wiadomo, można go wyczyścić, zrobić optymalizację itp. Na Viście tego nie ma, system nie spowalnia z czasem. Przynajmniej u mnie już system śmiga od 3 czy 4 miesięcy. Przetrwał nawet zmianę mobo ;)

Istnieje jeszcze Win XP x64 edition i uważam to za najlepszą alternatywę obecnie. No chyba że ktoś lubi Vistę. Od paru lat na tym siedzę (6 - 20 miechów pomiędzy reinstalkami) i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet zakupiony i dzisiaj zmontowany :)

 

co ciekawe: prosze zwrocic uwge na link i karte graficzna:

 

http://fazi.karolin.pl/cpuz.jpg

 

zamawialem karte 512mb, zreszta nie widze nigdzie takiej karty w wersji 1gb...

 

co do plyty glownej - REWELACJA i naprawde polecam

Gigabyte MA770-UD3, AMD 770, DualDDR2-1066, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

mialem stary bios F2, ktory teoretycznie nie obsluguje Phenomow II, faktycznie byl na poczatku problem. Ale zeby zaktualizowac biosa nie trzeba isc po inny procek. Wystarczy dyskietka z biosem :)

wszystko smiga az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...