Skocz do zawartości
Met

Aby Odpalić Kompa Muszę Za Każdym Razem Odłączać Prąd...

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu mam taki problem: jak wyłączę komputer, to aby go ponownie włączyć to muszę odłączyć fizycznie prąd. Albo poprzez wyciągnięcie wtyczki, albo przełącznik w zasilaczu, odczekać parę sekund i podłączyć spowrotem. Potem już standardowo przycisk power działa. Oczywiście do kolejnego shutdownu.

 

Generalnie cała reszta jest ok. (reboot/reset działa jak powinien)

 

Czego to wina?

Zasiłka Tagan 430W z podwójną linią 12V, mobo DFI Infinity NF Ultra2 M2 (na nForce 4 ultra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci zalecił wyczyszczenie zasilacza z kurzu (może on powoduje zwarcie), oraz jak poprzedni "Fredek" zmianę zasilacza, co do obudowy wątpię że to ona, jeśli robiła by zwarcie to komputer nie powinien by się wogule uruchamiać.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obudowy wątpię że to ona, jeśli robiła by zwarcie to komputer nie powinien by się wogule uruchamiać.

Właśnie są takie przypadki kiedy buda robi zwarcie na mobo to komputer się włącza i nic pozatym tylko kręci wiatrakami. Wiem to z autopsji bo jak miałem jeszcze A64 i Asrocka 939 Dual SATA2 to na ,,pająka,, mobo startuje elegancko a po włożeniu do budy ciemno na ekranie także coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są takie przypadki kiedy buda robi zwarcie na mobo to komputer się włącza i nic pozatym tylko kręci wiatrakami. Wiem to z autopsji bo jak miałem jeszcze A64 i Asrocka 939 Dual SATA2 to na ,,pająka,, mobo startuje elegancko a po włożeniu do budy ciemno na ekranie także coś w tym jest.

U mnie nie odpala nawet wiatraków. Więc chyba nie to. Jak mi wpadnie jakiś zasilacz w łapy to przetestuję.

Mobo trochę modyfikowałem (przylepiłem pasywny radiator na mostek), ale raczej uważałem aby niczego nie pozwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...