Skocz do zawartości
kicek23

Jaka Plyta Do I7

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupilem wlasnie Foxconna ktory ma w zestawie blok wodny i mysle ze ta plyta godna jest polecenia szczegolnie do wc.

 

PS. Malik a miales platformy w tym roku nie zmieniac ;)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już ja zamówiłem w ddr2 ,razem z prockiem i pamiatkami. Wcześniej chciałem bloodrage ale pan z ddr2 dzwonił że będzie miał tą EVGA i zmieniłem na nią ,a jak z wydajnością to się okaże jak coś to się ją sprzeda. A Re2 mi odmawiali ,polecali DFI i jak z asusa to revo ,osobiście zdecydowałem się na bloodrage ,zmieniłem zamówienie na EVGA x58 SLI LE mam nadzieje że będzie śmigać.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna to ona jest ,ja liczę na to że będzie miała potencjał oc ,no i fakt że tak samo kusi do zmiany obudowy na taką z oknem ,no chyba że się samemu przerobi. Aż jestem ciekaw co z niej da radę wydusić.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

ja mam podobny problem z podjęciem decyzji...

będę miał w atrakcyjnej cenie i7 920 i mimo że mam q6600 postanowiłem zmienić...

koleś co mi sprzedaje weźmie moje "stare" graty i pozostaje mi kupić płytę i pamięci a fundusze dość mocno ograniczone

o ile pamięci to nie problem - kupię najtańsze w triple chanel

to z płyt do wyboru mam:

1. Foxconn Flaming Blade / GTI

2. Asus P6T

3. DFI DK X58-T3eH6

4. BIOSTAR TPower X58

że do tej pory miałem raczej asusy ze względu na łatwość podkręcania to teraz chętnie zmieniłbym markę

zależy mi żeby osiągnąć jakieś 4Ghz na i7

chłodzenie mam Thermalright Ultra 120 Extreme

duży plus dla asusa i foxconn'a jest to że mają dziurki na chłodzenie z socket 775 i nie trzeba do TRUE retention kit kupować co oszczędza mi dodatkowe 10 euro (mieszkam w niemczech)

dzieki za odpowiedzi.

pozdro

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flaming blade nie ma wsparcia biosów i ogólnie jest już EOL... foxconn się do niego nie przyznaje - odradzam, mój egzemplarz bootuje tylko w singlu

p6t - uczciwy Asus

dfi - jeśli masz zaciętacia sadomaso to czemu nie, jak masz cierpliwości i wolnego czasu w nadmiarze, w dodatku nie podkręcasz na minusowych temperaturach i masz ochotę walić płycie clearmosa na klate przed startem - czemu nie

biostar - z doświadczenia nie toleruję biostarów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z gigusiem ud4

w zasadzie wolałbym ud4p ale potrzebuje 2 sloty pci na muzyke i kontroler

ud4p ma 12 faz zasilania a ud4 "tyko" 8

jak przenosi się to na stabilność i utrzymywanie napięcia ??

a co z vdroopem??

pozdro

 

p.s.

a MSI Eclipse??

rany już zupełnie sam nie wiem coraz gorzej jest wybrać....

byłem dość mocno zdecydowany na DFI i jak na razie przy tym obstaję

ale może macie jakieś pomysły albo propozycje...

Edytowane przez laidman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Michałku

Asus jest bardzo przeciętny bez rewelki dfi sporo lepsze

a i foxconn swoje robi

http://www.abload.de/image.php?img=neuesbild8jrzc.jpg

1. Asus przynajmniej działa w przeciwieństwie do innych płyt.

2. Na jednej kości to Flaming Blade działa...

 

 

A co do Gigabyte'a, choć nie lubię płyt tej firmy, to seria X58 (ud4p, ds4, ud5 a nawet extreme) działają i to bardzo fajnie. Też o dziwo uczciwe płyty bardzo. Ogólnie pod x58 to działa tylko Asus i Gigabyte. Wbrew pozorom nie widzę większych różnic między płytami Asusa i Gigabyte'a. Obu firm działają płynnie i przyjemnie i pod ac, i pod subzero. Gigabyte jakby lepiej proce ciągnął a Asus pamięci i Uncore (pod subzero, na ac żadnych różnic nie widziałem specjalnie, no Asus ciut lepiej pamięć).

 

Ostatnio ze znajomymi testowałem parę płyt pod i7 i subzero na procesorach: 975XE, 950 i w pogotowiu 965XE C0:

 

1. EVGA X58 SLI - nie działa z D0 mimo, że najnowszy bios w datasheecie w teorii poprawia OC D0, po clearmosie można wejść do biosu i tam popstrykać bo próba odpalenia programu dosowego czy windowsa zawsze zawodzi :lol:

2. DFI X58 UT - COLD BUG ponizej -45 stopni... już nie mówiąc o tym, że na AC to coś nie chce działać :mur:

3. Foxconn Flaming Blade - bootuje tylko z jedną kością na najnowszym biosie :damage_wall: na C0 z 3 kośćmi działała wcześniej

4. Asus Rampage II Gene - uczciwa płyta, ale nie kręci pamięci, nie lubi Elpid ani D9, Samsung HCF0 jeszcze jako tako ale i tak maks to ok. 1900, więc odpadła niestety :(

5. Intel SmackOver DX58SO - no cóż poddaliśmy się gdyż OC pamięci nie było zadowalające

6. MSI Eclipse SLI - umarło się jej na AC ciut wcześniej :(

7. Rampage II Extreme - jedyna płyta, która działała pod subzero...i pamięci i uncore pociągnęła wysoko :)

 

Niestety nie mieliśmy żadnego Gigabyte'a ani drugiego egzemplarza Eclipse SLI. Gigabyte na pewno działa gdyż już kiedyś kręciłem go pod LN2 i byłem zadowolony. MSI też coś potrafi pokazać. Ogólnie jednoznacznie mogę stwierdzić (co jest moją osobistą uwagą), że nie ma dobrej płyty na i7 a w fenomen Classified nie wierzę. Dziwne, że świetne wyniki albo trzaskają pracownicy EVGA, albo ich dobrzy znajomi albo overclockerzy którym EVGA prezentuje płyty i karty graficzne... A widząc support dla pierwszej EVGA X58 SLI, która też miała być wypasem to ja dziękuję, postoję. Foxconn BloodRage choć jest konstrukcyjnie całkiem działający to niestety jako, że Foxconn zamknął oddział Quantum Force i NIEOFICJALNIE zamknął support dla tych płyt - to nie wróżę Foxconnom sukcesu na rynku szczególnie, że już teraz są ogromne problemy z D0 i BloodRage na obecnych biosach. Do Flaming Blade'a zn alezienie i ściągnięcie nowego biosu aktualnie wiąże się z cudem gdyż strona Quantum Force aktualnie nie działa. W tym momencie muszę jeszcze spróbować płyt MSI oraz Asrocka i ewentualnie ECSa.

 

Moje osobiste podsumowanie z którym paru moich znajomych się zgodzi, którzy testują części razem ze mną:

 

Nie ma świetnej/rewelacyjnej płyty pod i7, ale można wybrać mniejsze zło. Asusy są uczciwe i działają. Z każdym biosem do R2E widać kolosalne zmiany i w napięciach i silniku płyty, nie mówiąc o ciągłym odblokowywaniu potencjału pamięci. Asus się stara. Stara też się Gigabyte i ich płyty też są uczciwe. Intelowska płyta SmackOver też działa i jest bardzo OK dla osób, które nie chcą wysoko kręcić pamięci, szybka (najszybsza w zegar w zegar), mocna i stabilna, bardzo dobrze kręcąca procesor. W dodatku bootuje na wszystkich pamięciach i procesor 975XE d0 odpalił się i płyta działała stabilnie na biosie ES z września 2008 roku. MSI podobno też aktualnie działa ale to stwierdzę dopiero jak dostanę działający egzemplarz niekatowany wcześniej przez nikogo.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Asus przynajmniej działa w przeciwieństwie do innych płyt.

2. Na jednej kości to Flaming Blade działa...

 

 

A co do Gigabyte'a, choć nie lubię płyt tej firmy, to seria X58 (ud4p, ds4, ud5 a nawet extreme) działają i to bardzo fajnie. Też o dziwo uczciwe płyty bardzo. Ogólnie pod x58 to działa tylko Asus i Gigabyte. Wbrew pozorom nie widzę większych różnic między płytami Asusa i Gigabyte'a. Obu firm działają płynnie i przyjemnie i pod ac, i pod subzero. Gigabyte jakby lepiej proce ciągnął a Asus pamięci i Uncore (pod subzero, na ac żadnych różnic nie widziałem specjalnie, no Asus ciut lepiej pamięć).

 

Ostatnio ze znajomymi testowałem parę płyt pod i7 i subzero na procesorach: 975XE, 950 i w pogotowiu 965XE C0:

 

1. EVGA X58 SLI - nie działa z D0 mimo, że najnowszy bios w datasheecie w teorii poprawia OC D0, po clearmosie można wejść do biosu i tam popstrykać bo próba odpalenia programu dosowego czy windowsa zawsze zawodzi :lol:

2. DFI X58 UT - COLD BUG ponizej -45 stopni... już nie mówiąc o tym, że na AC to coś nie chce działać :mur:

3. Foxconn Flaming Blade - bootuje tylko z jedną kością na najnowszym biosie :damage_wall: na C0 z 3 kośćmi działała wcześniej

4. Asus Rampage II Gene - uczciwa płyta, ale nie kręci pamięci, nie lubi Elpid ani D9, Samsung HCF0 jeszcze jako tako ale i tak maks to ok. 1900, więc odpadła niestety :(

5. Intel SmackOver DX58SO - no cóż poddaliśmy się gdyż OC pamięci nie było zadowalające

6. MSI Eclipse SLI - umarło się jej na AC ciut wcześniej :(

7. Rampage II Extreme - jedyna płyta, która działała pod subzero...i pamięci i uncore pociągnęła wysoko :)

 

Niestety nie mieliśmy żadnego Gigabyte'a ani drugiego egzemplarza Eclipse SLI. Gigabyte na pewno działa gdyż już kiedyś kręciłem go pod LN2 i byłem zadowolony. MSI też coś potrafi pokazać. Ogólnie jednoznacznie mogę stwierdzić (co jest moją osobistą uwagą), że nie ma dobrej płyty na i7 a w fenomen Classified nie wierzę. Dziwne, że świetne wyniki albo trzaskają pracownicy EVGA, albo ich dobrzy znajomi albo overclockerzy którym EVGA prezentuje płyty i karty graficzne... A widząc support dla pierwszej EVGA X58 SLI, która też miała być wypasem to ja dziękuję, postoję. Foxconn BloodRage choć jest konstrukcyjnie całkiem działający to niestety jako, że Foxconn zamknął oddział Quantum Force i NIEOFICJALNIE zamknął support dla tych płyt - to nie wróżę Foxconnom sukcesu na rynku szczególnie, że już teraz są ogromne problemy z D0 i BloodRage na obecnych biosach. Do Flaming Blade'a zn alezienie i ściągnięcie nowego biosu aktualnie wiąże się z cudem gdyż strona Quantum Force aktualnie nie działa. W tym momencie muszę jeszcze spróbować płyt MSI oraz Asrocka i ewentualnie ECSa.

 

Moje osobiste podsumowanie z którym paru moich znajomych się zgodzi, którzy testują części razem ze mną:

 

Nie ma świetnej/rewelacyjnej płyty pod i7, ale można wybrać mniejsze zło. Asusy są uczciwe i działają. Z każdym biosem do R2E widać kolosalne zmiany i w napięciach i silniku płyty, nie mówiąc o ciągłym odblokowywaniu potencjału pamięci. Asus się stara. Stara też się Gigabyte i ich płyty też są uczciwe. Intelowska płyta SmackOver też działa i jest bardzo OK dla osób, które nie chcą wysoko kręcić pamięci, szybka (najszybsza w zegar w zegar), mocna i stabilna, bardzo dobrze kręcąca procesor. W dodatku bootuje na wszystkich pamięciach i procesor 975XE d0 odpalił się i płyta działała stabilnie na biosie ES z września 2008 roku. MSI podobno też aktualnie działa ale to stwierdzę dopiero jak dostanę działający egzemplarz niekatowany wcześniej przez nikogo.

1406 praktycznie nic nie wniósł prócz odblokowania xeon

dalej potrzebne jest dość wysokie bclk do ramów 2000 cl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigulec x58-Extreme. ja tam jestem zadowolony. był taki moment, że już miałem otwarte okno i ........... powstrzymałem się :) na szczęście. Kolejne wersje biosu odmieniły tą płytę. Początki były bardzo trudne.

 

Jest druga taka co robi bclk=220 stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba ja trochę więcej DFI od ciebie sprawdziłem i żadną problemów nie było

bo bierzesz płyty z magicznego źródła gdzie masz selekty a nie od disti z polski gdzie idą odrzuty, zwroty i poserwisowe dfi z usa i de i z innych bardziej chłonnych rynków czyli ogólnie takie niedziałające które są czyszczone i ponownie pakowane i w kontenerach wysyłane do polski w niższej cenie bo przecież my polaczki musimy taniej zapłacić i to się mści na nas :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo bierzesz płyty z magicznego źródła gdzie masz selekty a nie od disti z polski gdzie idą odrzuty, zwroty i poserwisowe dfi z usa i de i z innych bardziej chłonnych rynków czyli ogólnie takie niedziałające które są czyszczone i ponownie pakowane i w kontenerach wysyłane do polski w niższej cenie bo przecież my polaczki musimy taniej zapłacić i to się mści na nas :lol:

Całkiem możliwe

podobnie było z foxem Rev 1.0

wytrzasnęli w pl płytę której już dawno nie ma

dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mieszkam w niemczech i tu kupuje to jest realna szansa na to że dostanę dobrą bezproblemową płytę niezależnie od tego jakiej marki wybiorę??

a co do faktu że polska jest śmietnikiem europy jeśli chodzi o sprzęt to doszedłem już 1994r ;)

czy możecie mi coś w takim razie pomóc wybrać między:

1.Asus P6T

2. Gigabyte X58 UD4

3. DFI DK

dzięki raz jeszcze i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak mieszkam w niemczech i tu kupuje to jest realna szansa na to że dostanę dobrą bezproblemową płytę niezależnie od tego jakiej marki wybiorę??

a co do faktu że polska jest śmietnikiem europy jeśli chodzi o sprzęt to doszedłem już 1994r ;)

czy możecie mi coś w takim razie pomóc wybrać między:

1.Asus P6T

2. Gigabyte X58 UD4

3. DFI DK

dzięki raz jeszcze i pozdro

dfi dk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...