Skocz do zawartości
david911

Prąd W Usb Po Wyłączeniu Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ostatnio kupiłem używany komputer stacjonarny do pracy w domu (mam już dosyć siedzenia przy malutkim monitorku). Nie jest to jakiś demon szybkości - posiada procesor ADM Sempron 2500+, niestety nie wiem jaki model plyty głównej, ale to chyba nie jest tak bardzo istotne.

 

Otóż po wyłączeniu komputera w portach USB nadal jest prąd. Niestety w moim przypadku jest to uciążliwe, bo mam klawiaturę, czy HUB USB, który ciągle świeci. Chciałbym tą funkcję wyłączyć, niestety nie wiem jak. Czy ktoś mógł by mi pomóc - wyjaśnić krok po kroku?

 

Przepraszam, jeżeli podobny temat był na Forum - na szybko szukałem, ale nic nie znalazłem. Jeżeli było, to proszę o link do odpowiedzi. Niestety nie mam zbyt dużo czasu na przeczesywanie forum - użeram się z systemem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu komputera, na zasilaczu powinieneś mieć przełącznik. Przełącz go na 0 i już nie będzie prądu w usb ;]

I może tak codziennie mam zaglądać pod biurko, żeby wyłączyć zasilacz?

 

Czekam na lepsze propozycje.

 

Pozdrawiam

 

 

david911 edit:

 

Gdzieś widziałem jak przerobić listwę zasilającą aby odcinała prąd po zaniknięciu prądu w USB. Tylko nie wiem czy w twoim przypadku to coś da. ;-)

A tej wypowiedzi nie bardzo rozumiem. Jak listwa ma odcinać prąd po zaniku prądu w USB, skoro mi właśnie chodzi o zanik prądu w USB bez zaniku prądu na listwie i innych podłączonych do niej peryferii.

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tej wypowiedzi nie bardzo rozumiem. Jak listwa ma odcinać prąd po zaniku prądu w USB, skoro mi właśnie chodzi o zanik prądu w USB bez zaniku prądu na listwie i innych podłączonych do niej peryferii.

No właśnie dlatego pisałem że nie wiem czy to coś da. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotny jest model płyty głównej, to ona odpowiada za to kiedy jest napięcie na portach usb czyli z której lini zasilane są porty usb. Otwórz obudowę i odczytaj producenta i model lub spróbuj odczytać programem everest lub cpu-z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to zależy od płyty głownej, odczytaj model z płyty, znajdź manuala na necie i dowiedz się czy się da to zrobić jakąś zworką, lub ustawieniem w biosie.

 

Jak nie pomoże to zalep świecące diody plastrem, albo zmień klawiaturę ;-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest cały czas otwarta - pc kupiłem kilka dni temu. Płyta główna to ABIT NF7 - dokładnie taka sama jak na tym zdjęciu:

 

Dołączona grafika

 

Szukałem odpowiednich opcji w biosie, ale nic ciekawego nie znalazłem. Jak mogły by brzmieć odpowiednie polecenia? Może jest jakiś na to gotowy sposób?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup listwę za 20zł z wyłącznikiem. Wyłączasz kompa, wyłączasz listwę nogą i idziesz spać.

To jest tylko półśrodek. Mam juz dawno kupioną listwę, mam do niej nawet łatwy dostęp, ale tu nie o to chodzi. Celowo napisałem post na forum specjalistów i fachowej odpowiedzi oczekiwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celowo napisałem post na forum specjalistów i fachowej odpowiedzi oczekiwałem.

Fachowej czyli jakiej?

Samo naciśnięcie przycisku na zasilaczu tudzież listwie jest za mało "fachowe"?

 

Możesz sobie "pogrzebać" w Biosie, może coś ugrasz, ale po co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowej czyli jakiej?

Samo naciśnięcie przycisku na zasilaczu tudzież listwie jest za mało "fachowe"?

 

Możesz sobie "pogrzebać" w Biosie, może coś ugrasz, ale po co??

Jakbyś dokładnie poczytał moje poprzednie posty, to byś zobaczył, że próbowałem, ale nic ciekawego nie znalazłem. A rada wyłączenia listwy tudzież zasilacza jest (nie obraźcie się na mnie, ale) na poziomie dziecka szkoły podstawowej.

 

Ciągle czekam na fachowe rozwiązanie problemu postawionego w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie umożliwia chyba przełączenia zasilania usb z 5Vsb na +5V. Możesz sprawdzić czy porty usb na śledziu/frontpanelu są tak samo zasilane.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie umożliwia chyba przełączenia zasilania usb z 5Vsb na +5V. Możesz sprawdzić czy porty usb na śledziu/frontpanelu są tak samo zasilane.

Miałem Abit'a NF7 i jak dobrze pamiętam, to nie miał możliwości przełączania zasilania usb z 5Vsb na +5V.

 

Pozdrawiam. kolesgit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko półśrodek. Mam juz dawno kupioną listwę, mam do niej nawet łatwy dostęp, ale tu nie o to chodzi. Celowo napisałem post na forum specjalistów i fachowej odpowiedzi oczekiwałem.

Jaki znowu półśrodek ? Oszczędzisz trochę prądu. Z listwy korzysta pewnie co druga osoba i jakoś nikt nie burzy się z tego powodu. Po drugie jak masz listwę z filtrami [ choć pioruna i tak nie zatrzyma ] to bezpieczniej dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz za każdym razem sięgać za biurko w celu wyłączenia zasilacza włącznikiem to puść kabel od zasilacza w zamian za wyłącznik aby dochodził do blatu biurka i daj tam przełącznik taki jak do lamp itp. Jak skończysz pracę to odetniesz nim prąd dochodzący do zasiłki i nie będzie prądu w USB. Jak nie chcesz "kopać" zasilacza to przerób kabel zasilający. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta nie umożliwia przełączenie zasilania usb z +5vsb na +5 to przerób kostkę ATX wypinając +5vsb i podłączając +5, albo skleć odpowiednią przejściówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus - masz oczywiście rację

-późno było i mi taki pomysł do głowy przyszedł.

 

biorę postanowienie - nie pisać na ppc po 2am

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny probem. Mam podpiety HUB USB do kompa, ma on możliwość podpięcia zasilacza. Jesli zasilacz nie jest podłączony to wszytko jest ok ale jak podepnę za dozo uradzeń to hub nie wydala, Podłączyłem wiec zasilacz do HUBA (był w zestawie ) i teraz zaczynają się jaja. Gdy wyłączę komputer to dioda POWER świeci się cały czas i kompa nie da się włączyć z powrotem. Gdy wyłączę zasilacz komputera z guzika (tego z tyłu na zasilaczu) to dioda świeci się dalej :P wynika z tego ze zasilacz od HUB'a zasila płytę ( ? ). Dopiero jak wyłączę zasilacz HUBA to dioda gaśnie. Wtedy muszę odciąć zasilenie całkowicie (i wcale nie wystarcza guzik z tyłu tylko na listwie wyłączam ) włączyć z powrotem i dopiero wtedy komp włącza.... nie wiem co z tym zrobić, raczej nie powinno tak być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płyta ma zworkę do wyboru zasilania usb 5V/5Vsb, to możesz spróbować wyjąć tę zworkę całkowicie. Wtedy określone gniazda usb nie będa działać bez huba z zasilaczem. Jeśli są na mobo takie zworki, to jedna zworka obsługuje gniazdo 2x usb. Taka zmiana nie będzie miala wpływu na pozostale gniazda usb.

 

Edit: Jeśli jest ww zworka na mobo i znajduje się w pozycji 5Vsb, może wystarczy przełożyć ją w położenie 5V i nie będziesz potrzebowal zasilać osobno hub. Tak też możesz spróbować.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...