Skocz do zawartości
adam1004a

Fritz!fon 7150 Sinus W500v Z Allegorsow

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam specjalnego talentu do opisywania przedmiotow wiec moze zaczne od fotki urzadzenia http://www.telefon.de/bild_gross.asp?pID=3...50c1c8d26b99d32

 

sprzet mnie zaciekawil poniewaz jest to mega kombajn za mala kase. co ma ten sinus:

 

niska cena - kolo 150zl

router wi-fi

lan

modem adsl annex a i b

telefon - sluchawka bezprzewodowa DECT

sip voip - 10 kont

telefon stacjonarny tp-sa

automatyczna sekretarka

fax

router

 

takiego kombajnu jeszcze nie widzialem ;)

 

 

niestety nie ma rozy bez kolcow. sprzet oferowany na allegro wymaga pewnych przerobek. trzeba zmienic annex b na a (neostrada, netia, orange) i dobrze by bylo zeby komunikaty byly wyswietlane po angielsku - soft jest niemiecki w routerze

 

postanowilem umiescic moje boje w 1 topicu. sam sie naszukalem po necie.

 

neostrada itp. uruchomienie modemu adsl

 

samo podpiecie do lini telefonicznej moze tylko czlowieka sfrustrowac - nie dziala ani modem ani telefon stacjonarny - zalamka, juz chcialem odsylac do serwisu..... i to byl by blad.!!!! najpierw zmieniamy annex. duzo zalezy od firmware bramki - ja mialem szczescie poszlo bez bolu. jak to zrobic:

 

podlacz bramke do kompa po lanie, bramka przydzieli ip

 

Aktywacja Telnetu wstukaj na sluchawce i zadzwon - #96*7*

 

nastepnie menu start/uruchom/cmd

 

i wklejaj po jedniej linijce

 

telnet 192.168.178.1

echo "kernel_args annex=A" > /proc/sys/urlader/environment

echo "annex A" > /proc/sys/urlader/environment

export ANNEX='A'

export CONFIG_ANNEX='A'

/etc/init.d/rc.dsl.sh stop

/etc/init.d/rc.dsl.sh start

reboot

 

modem adsl zmieniony na annex a :) bramka moze troche szalec, ale po 30 sekundach sie odpali

 

teraz jak skonfigurowac neta po dsl

 

wbij w operze/ie adres http://192.168.178.1/

 

nastepnie wybierz internet a potem zugangsdaten

aschluss zaznacz opcje "internetzungang uber dsl

betriebsart zaznacz eine ...... router

zugangsdaten .....PPPoE/PPPoA

dalej wybierz anderer internetanbieter

benutzername - login

kennwort - haslo

i nizej powtorz haslo

 

i potwierdz ubernehmen

 

jak net ruszyl to mozna zmusic urzadzenie do mowienia po angielsku ;)

 

cd /var/tmp

wget "http://tobacco.ovh.org/www_en.tar"

tar -xf www_en.tar

mount -o bind ./www_en /usr/www/avm/html

 

po resecie bramki wraca niemiecki

 

za jakis czas powalcze zeby sinus dzialal jeszcze jako zwykly tel tp-sa - potrzebna jest przejsciowka - i musze ja rozpykac. schematy sa dostepne w necie http://www.avm.de/de/Service/FAQs/FAQ_Sammlung/14331.php3

 

jakie zalety

 

tanie rozmowy na caly swiat

router

modem adsl

wi-fi

 

jak masz neta po kablowce i chcesz miec stacjonarny telefon - to jest sprzet dla ciebie.

 

minus

 

nie lyka skypa

tylko jeden port lan

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj własnie dotarł mnie ten kombajn :) na tą chwilę wygląda bardzo atrakcyjne jak na urządzenie wszystko-mające ;p :) Również mam neo i dopiero wieczorem zmienie annex na a wg twojej instrukcji i oczywiście dam odpowiedź czy wszystko ładnie poszło. Ale mam dwa pytania ...

1. Podobno po zmianie tego annexu spada jakoś i szybkości internetu... (kurde szukałem strony żeby dać link ale teraz nie mogę znaleźć :/ )

2. Czy to jest dedykowany język ang do tego modelu ? Bo również na tej samej stronie czytałem że po zmianie niektóre opcje robia się "niedostępne" czyli ich nie widać bo sa nie przetłumaczone.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkosc internetu u mnie nie spadla po zmianie annexu - jakas legenda. co do zmiany jezyka na angielski to fakt czesc opcji znika, albo ja nich nie umiem odszukac. przyzwyczajanie do niemieckiego chwile trwa. zawsze mozna wrzycic angielski do ramu, poustawiac i zrobic reboot po telnecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... u mnie jednak są problemy ... wzorowałem się na twojej instrukcji i sie nie udało ... potem na instrukcji która dostałem z telefonem również nic... kilka znalezionych w necie również nie pomogły :/ kurde nie wiem co jest nie tak ... a jaki masz firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware-Version 38.04.56

kurcze u mnie annex sie zminil za 1 razem. uruchomiles telnet i sie do niego zalogowales? bramka sie zrestartowala? jest jeszcze jeden sposob - przy pomocy skryptu speed2fritz i linuxa. wiaze sie to ze zmiana firmware w urzadzeniu. czytalem rowniez ze u niektorych nie zmienia sie napis annex b, a neostrada smiga. musisz cos zle robic.

 

sproboj jeszcze raz. zresetuj brame z telefonu do ustawien farbrycznych. uruchom usluge telnetu. i potem zastosuj jeszcze raz skrypt ktory jest umieszczony na forum. mozesz miec tez problem z przewodem telefonicznym wpinanym do sinus-a. moze zle celujesz. ja musialem mocno go wetknac, bo standardowe gniazdo telefoniczne raczej srednio pasuje. czy zmienil ci sie napis na annex a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz własnie utworzyłem sobie firmware tym speed2fritzem i zaraz bede go wgrywał na boxa wiec może się uda .... tam w nim ustawiłem że annex A chce... ale jak wczesniej zmieniałem normalnie go to wyświetlało mi się "A". zobaczymy .... jak się teraz nie uda to na dzisiaj mówię stop i jutro się pomęczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze klopot w tym ze masz 6mb/s gdzies czytalem ze te sinusy moga miec rebus z takim laczem, zwiazane to jest z tym przejsciem z annex b na annex a. podobno brakuje jakis filtrow. nie wiem ile w tym prawdy. ja mam teraz 512 i smiga. za jakis czas bedzie 1mb/s to zobacze czy tez bedzie smigac. sprobuj go podlaczyc u jakiegos znajomego, ktory ma gorsze lacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie udało jupijupiemu, wciąż nie ma on internetu ;)

ATSD też kupiłem ten sprzęt, ale jeszcze nie nadszedł.

W neostradzie można teraz wziąć babybox, średnio ok 3,5zł/mies i bedzie jako modem ADSL do tego wszystkomającego w500v:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z telnetema na telfonie wyskakuje napis

telnetd an
i wtedy klikam czerwona słuchwkę jak wpisuje w cmd to wyskakuje mi blad ze nie mozna sie połaczy na porcie 23

nie czerwona, a zielona. wylacz wszystkie firewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrypt resetujacy fritza - kto ma neo i uzywa rs temu sie przyda ;)

 

 

@ECHO OFF

rem :: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

rem :: temp_SendKeys.VBS will contain the "commands"

ECHO.set handler=WScript.CreateObject("WScript.Shell")>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

 

 

rem :: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

rem :: Host

ECHO.handler.SendKeys "open 192.168.178.1~" >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

 

 

 

rem :: Send Command

 

ECHO.handler.SendKeys "reboot~" >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.handler.SendKeys " ~" >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10000 >>temp_SendKeys.VBS

 

 

rem :: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

rem :: Logout

ECHO.handler.SendKeys "exit~" >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.handler.SendKeys " " >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.handler.SendKeys "quit~" >>temp_SendKeys.VBS

ECHO.WScript.sleep 10 >>temp_SendKeys.VBS

 

 

rem :: Open Telnet

start telnet.EXE

 

rem :: Run the script

cscript//nologo temp_SendKeys.VBS

 

rem :: Delete temp_SendKeys.VBS

DEL temp_SendKeys.VBS

 

taskkill /im telnet.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum wyczytałem, że moj router ma wyłączony serwer telnetu.

wpisuje #96*7* klikam na zielona sluchawke i pojawia mi sie napis

calling #96*7*
potem

telnetd an

potem znów

calling #96*7*

a na koncu

Call Cleared

i wtedy wpisuje w cmd

telnet 192.168.178.1

i wyskakuje mi błąd

Łączenie z 192.168.178.1... Nie można nawiązać połaczenia z hostem na porcie 23: Połączenie nie powiodło się

Co mogę robić nie tak

Edytowane przez sunp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ze mna tak zle :D bylem 5 w wojewodztwie z logomocji :]

 

 

Juz działa wszystko ok przeinstalowałem system

a i nie moge znalezc gdzie jest aschluss wybieram druga na górze zakładke (nie start menu tylko to drugie) internet potem zugangsdaten i nie wiem co dalej

 

ps. dzieki za pomoc

Edytowane przez sunp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całą instalacje przeprowadziłem z instrukcja wszystko sie powiodło a nadal nie mam netam, moze błąd stoi po stronie kabla telefonicznego mam go zrobionego w taki sposób na RJ 11 żółty - 1 zielony - 2 czerwony - 3 niebieski - 4 a na RJ 45 żółty - 3 zielony - 4 czerwony - 5 niebieski - 6 (chyba nie pomyliłem nazw?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie moge się połaczyć wszystko wpisałem (logn i hasło) i skonfigurowałem zgodnie z instrukcja, zauwazyłem ze zmienia mi hasło na jakies 4 cyfrowe (wam tez?). Jaka moze byc przyczyna ?

 

Załanczam zdjęcia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez sunp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie moge się połaczyć wszystko wpisałem (logn i hasło) i skonfigurowałem zgodnie z instrukcja, zauwazyłem ze zmienia mi hasło na jakies 4 cyfrowe (wam tez?). Jaka moze byc przyczyna ?

Mi też tak maskuje hasło.

 

ATSD adam1004a Czy masz coś inaczej ustawione w tej zakładce:

3210026[/snapback]

za jakis czas powalcze zeby sinus dzialal jeszcze jako zwykly tel tp-sa - potrzebna jest przejsciowka - i musze ja rozpykac. schematy sa dostepne w necie http://www.avm.de/de/Service/FAQs/FAQ_Sammlung/14331.php3

 

z tym nie musisz już walczyć tu ładnie opisane na 7140, w sinusie chyba tak samo będzie

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba z annexem jest problem

ustawiam

telnet 192.168.178.1 echo "kernel_args annex=A" > /proc/sys/urlader/environment echo "annex A" > /proc/sys/urlader/environment export ANNEX='A' export CONFIG_ANNEX='A' /etc/init.d/rc.dsl.sh stop /etc/init.d/rc.dsl.sh start
i dostaję:
attempting to load DSL Firmware '/lib/modules/microvoip-dsl.bin'**** ANNEX: 'A'*************************************setting DSL Firmware to Annex A#
W tym momencie nie mogę wejść na www fritza

po reboot mam taki wynik env (fragmenty)

DISABLE_WLAN=0ANNEX_TEST=0CONFIG_VDSL=nCONFIG_PRODUKT_NAME=FRITZ!Fon 7150CONFIG_ENVIRONMENT_PATH=/proc/sys/urladerANNEX=Bannex=ACONFIG_ANNEX=BCONFIG_DSL=y

no i nie synchronizuje się wcale. Tak jakby sygnał adsl wogole nie docierał.

Jakby nie przyjmował, nie chciał zapamiętać zmian annexu. Ten "annex=A" (nazwa zmiennej małymi literami) dodałem chyba sam, normalnie tego nie ma.

Podłączyłem adsl do 4i5 pinu (srodkowe), a sygnał po filtrze do 3i6. Działa jak normalny telefon stacjonarny , mogę dzwonić i odbierać połączenia pots tpsa. Dzis troche powalczylem z voip freeconet, ale uzyskalem tylko przychodzace, wychodzace pcha mi na "festnetz", muszę jeszcze pokombinowac w tym kierunku

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATSD mam ja na obrazku. z tego co czytalem w necie to czasem trzeba ustalic na stale. ja mialem tylko problem z sinusem jak zle wtykalem przewod od neo.

 

 

niestety nie mam takiej przejsciowki i musze sam to wymodzic. mam juz pomysl jak to zrobic tylko mieszkam aktualnie na mega zadupiu - koscierzyna i ty nie ma szans zeby kupic odpowiednie zlacza

 

tez mi wyswietla annex b.!? a jaka masz przedkosc neo. sprobuj podlaczyc zwykly przewod do sinusa. taki dostarczany z modemem neostrady. zawsze mozesz sprobowac zrobic update z linuxa skryptem speed2firtz

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATSD mam ja na obrazku. z tego co czytalem w necie to czasem trzeba ustalic na stale. ja mialem tylko problem z sinusem jak zle wtykalem przewod od neo.

 

 

niestety nie mam takiej przejsciowki i musze sam to wymodzic. mam juz pomysl jak to zrobic tylko mieszkam aktualnie na mega zadupiu - koscierzyna i ty nie ma szans zeby kupic odpowiednie zlacza

 

tez mi wyswietla annex b.!? a jaka masz przedkosc neo. sprobuj podlaczyc zwykly przewod do sinusa. taki dostarczany z modemem neostrady. zawsze mozesz sprobowac zrobic update z linuxa skryptem speed2firtz

 

Ja użyłem gniazda 2xrj11 i wpiąłem do niego kawałek skrętki z rj45 na drugim końcu. Do tego splitter i filtr (z zestawu neo) i dwa kbelki rj11-rj11.

Mam neo 1024.

Dziwne, ale rj11 nie chce zmieścić się w sinusie. Ale mierzyłem omomierzem te kombinacje i wszystko styka. To chyba nie problem kabla

 

Adam, czy możesz umieścić tu informacje o modach w swoim sinusie? Dostępna pod przedostatnią małą ikonką na pierwszym ekranie, na górze po prawej stronie.

U mnie jest tak:Dołączona grafika

Może masz po prostu inny soft

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...