Skocz do zawartości
adam1004a

Fritz!fon 7150 Sinus W500v Z Allegorsow

Rekomendowane odpowiedzi

tak to wyglada w moim sinusie

 

Identycznie. To już nie wiem.

Ostatnio duży ruch w tym temacie na alt.pl.voip

Poczekam, aż ktoś zrobi dobry firmware na annexA.

Szkoda że nie da się zrobić obrazu recovery z działającego fritza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

wrzucam przez telnet komendy -> niby się annex zmienia ale po restracie znowu pozostaje annex B

 

swoją drogą teraz coś namieszałem -> i powróciłem do ustawień fabrycznych wpisując #991*15901590*-> teraz nie mogę dostać się do fritza ani poprzez telnet ani www

czy ktoś ma jakąś dobra radę

z góry dzięki za pomoc

 

 

 

 

właśnie chyba z annexem jest problem

ustawiam

telnet 192.168.178.1 echo "kernel_args annex=A" > /proc/sys/urlader/environment echo "annex A" > /proc/sys/urlader/environment export ANNEX='A' export CONFIG_ANNEX='A' /etc/init.d/rc.dsl.sh stop /etc/init.d/rc.dsl.sh start
i dostaję:
attempting to load DSL Firmware '/lib/modules/microvoip-dsl.bin'**** ANNEX: 'A'*************************************setting DSL Firmware to Annex A#
W tym momencie nie mogę wejść na www fritza

po reboot mam taki wynik env (fragmenty)

DISABLE_WLAN=0ANNEX_TEST=0CONFIG_VDSL=nCONFIG_PRODUKT_NAME=FRITZ!Fon 7150CONFIG_ENVIRONMENT_PATH=/proc/sys/urladerANNEX=Bannex=ACONFIG_ANNEX=BCONFIG_DSL=y

no i nie synchronizuje się wcale. Tak jakby sygnał adsl wogole nie docierał.

Jakby nie przyjmował, nie chciał zapamiętać zmian annexu. Ten "annex=A" (nazwa zmiennej małymi literami) dodałem chyba sam, normalnie tego nie ma.

Podłączyłem adsl do 4i5 pinu (srodkowe), a sygnał po filtrze do 3i6. Działa jak normalny telefon stacjonarny , mogę dzwonić i odbierać połączenia pots tpsa. Dzis troche powalczylem z voip freeconet, ale uzyskalem tylko przychodzace, wychodzace pcha mi na "festnetz", muszę jeszcze pokombinowac w tym kierunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od sprzedającego, że firmware jest na B, i annexA nie pójdzie. Zaproponował odpłatną zmianę.

Całkiem logiczne z jego strony, że chce dodatkowo przyciąć 20zł, więc sprzedaje sprzęt z firmware na którym neo&reszta nie ma prawa działać.

 

Ale teraz to mi się zupełnie nie opłaci. Z wysyłką to pewnie z 50zł wyjdzie, a za tyle postawię sobie osobny modem adsl.

Albo wezme babybox (piorun raz mi juz zepsul sprzet).

Tyle tylko, ze pradu wiecej sie zmarnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po zmianie na annex A będzie ci działać... bardzo dużo osób używa tego fritza własnie na neo ... przecież nawet tutaj adam1004a ma neo i gitara ....

u mnie problem z szybkością łącza bo firmware zmieniłem na annex A ale tak czy tak na 6 mb neo nie chce chodzić bo tutaj już podobno hardware nie taki jak trzeba :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś podpinał juz telefon dect do sinusa? Ew.jaki model?

 

ja nie podpinalem, ale z informacji innych osob wiem ze musi byc dect-gap i ze znanych marek najlepiej dzialaja siemensy i swissvoice (czyli taki jak jest w komplecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ze mna tak zle :D bylem 5 w wojewodztwie z logomocji :]

 

 

Juz działa wszystko ok przeinstalowałem system

a i nie moge znalezc gdzie jest aschluss wybieram druga na górze zakładke (nie start menu tylko to drugie) internet potem zugangsdaten i nie wiem co dalej

 

ps. dzieki za pomoc

 

mam pytanie do Ciebie

jak zrobiłeś, że zaczął ci odpowiadać

ja nie moge się połączyć telnetem - coś z IP jest nie tak

na ruterze nie widze aby przydzielał IP

dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do Ciebie

jak zrobiłeś, że zaczął ci odpowiadać

ja nie moge się połączyć telnetem - coś z IP jest nie tak

na ruterze nie widze aby przydzielał IP

dzięki z góry za pomoc

przeciez napisal ze przeinstalowal winde...... najpierw dzieci fw naladuja, a potem maja problemy. odbloku porty i usun na chwile fw - mozna z porcesow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi o ten .67 co jupijupi podał

BTW warto podawać źródło skąd się daną rzecz bierze..

news:gp9s43$b16$1@inews.gazeta.pl

co za gnida tu działa i mi url zmienia! ma być news:gp9s43$b16$1@inews.gazeta.pl a nie żadne http!

Edytowane przez Wojtek@oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila ciszy za mojego "Sinus W500V Fritz 7150" :cry: ....kupiłem z allegro i się okazało że trzeba przerobić na annex a i tak łatwo wyglądały instrukcje, i idiota zabrałem się za to :huh: ...pod linuxem jak wpisałem komende, to speed-to-fritz nie poszedl tylko niby wszystko ok ale wyskoczyło że firmware.orgi jest pusty (a ściągnełem z tego co wszyscy). Wklejałem różne image ale ciągle to samo że jest pusty...

to zabrałem się za update firmware z pod www i chyba wybrałem firmware od 72..czy coś bo poprzednie niższe wersje że nie kompatybilne z sinus w500v 7150 z fw 38.4.56 i AMEN!!! Teraz resetuje się co 2 min, Wlan się świeci, Lan w ogóle nie mignie nawet resetujące kody ze słuchawki nie pomagają.....wyłącznie recovery.image może by zadziałało ale podobno nie ma pod ten model....Czy sprawi ktoś cud żeby powstał mój sinus????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila ciszy za mojego "Sinus W500V Fritz 7150" :cry: ....kupiłem z allegro i się okazało że trzeba przerobić na annex a i tak łatwo wyglądały instrukcje, i idiota zabrałem się za to :huh: ...pod linuxem jak wpisałem komende, to speed-to-fritz nie poszedl tylko niby wszystko ok ale wyskoczyło że firmware.orgi jest pusty (a ściągnełem z tego co wszyscy). Wklejałem różne image ale ciągle to samo że jest pusty...

to zabrałem się za update firmware z pod www i chyba wybrałem firmware od 72..czy coś bo poprzednie niższe wersje że nie kompatybilne z sinus w500v 7150 z fw 38.4.56 i AMEN!!! Teraz resetuje się co 2 min, Wlan się świeci, Lan w ogóle nie mignie nawet resetujące kody ze słuchawki nie pomagają.....wyłącznie recovery.image może by zadziałało ale podobno nie ma pod ten model....Czy sprawi ktoś cud żeby powstał mój sinus????

przy pierwszym odpaleniu speed2firtz musi miec polaczenie z netem. trzeba wtedy uzyc oryginalnego moedemu od neo. on dociaga firmware z internetu. tak jakos dziwnie jest zrobiony

 

ale chodzi mi o ten .67 co jupijupi podał

BTW warto podawać źródło skąd się daną rzecz bierze..

news:gp9s43$b16$1@inews.gazeta.pl

co za gnida tu działa i mi url zmienia! ma być news:gp9s43$b16$1@inews.gazeta.pl a nie żadne http!

http://groups.google.ht/group/alt.pl.voip/...6c72214a340e4d#

 

a wiesz moze co on daje? bo jak lyknie internet po wi-fo nie jako ripiter to mnie zainteresuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się połączyłem ze speed-to-fritz, pobrał z neta co miał, ustawiłem tam firmware i annex A ale nadal dioda się nie pali od lan i brak kontaktu...wychodząc z programu jest tam save, ale otwierając speeda jako root to miało przecież się zainstalować na sinusie...Więc mam takie pytanie :

* Czy powstałe image w folderze Firmware.orgi jakoś ze fricka mam odpalić? bo tylko speed-to-fritz ma kontakt ze sinusem.

*Coś jeszcze czytałem z tych recovery.image że powinien być czerwony kabel? :blink: o crose skrzyżowany chodzi tak? a ten od fricka z obiema identycznymi końcówkami nie może być do wgrywania speeda?

 

ps. Dzięki za motyw o podłączeniu do neo podczas instalacji speeda!!!

 

a zaznaczyłem tam opcje clear mtd3 mtd4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w speed2fritz musisz wybrac odpowiedni model bramki i annex. skrypt sam powinien wgrac dane do router-a. on generuje nowy image i go wgrywa. wystarczy ze speed2fritz raz polaczy sie z netem. dociaga prakujace pliki i potem juz smiga. mozesz teraz odpiac reszte sieci i zostawic tylko sinusa. skrypt juz zrobi reszte sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten url zwraca 404

mozna prosic o jakis aktualny?

 

dziekuje pieknie i pozdrawiam

btw, czym go skompilowales? w speed2fritz ai we freetzu tych opcji nie znalazlem

zalezy mi glownie na dzownieniu fritz2fritz z pominieciem operatora sip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: U mnie śmiga pięknie neostrada,a robiłem wg porad p. adam1004a. U kolegi neo na router Linksys działa normalnie,a Fritz już nie,chociaż ten sam Fritz z ustawieniami konta kolegi podłączony do neo u mnie śmiga od razu. Już nie wiem co robić. Fritz jest idealny w tym przypadku ze względu na możliwości obsługi aż 6 kont SIP, o Betamax mi chodzi.Czemu u mnie wszystko OK, a u niego też neostrada nie chce nawet zlapać synchronizacji? Proszę mądrzejszych o porady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie a jak skonfigurowac tego Fritza aby pracowal z zewnetrznym modemem DSL ? Znalazlem opis ale wtedy DSLa musimy podlaczyc pod port LAN, i automatycznie pozbawiamy sie jedynego gniazda LAN, a ja potrzebuje pod to gniazdo podłączyć komputer... Istnieje taka mozliwość aby WAN byl ethernetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie skopal port lan :( nie dziala autonegocjacja i musze wymuszac 100mb fd. dziala tylko z kompem po podlaczeniu do modemu np aster tv dupsko zbite, brak polaczenia? mial ktos podobny problem. i tak kupuie jeszcze jedno takie cudo bo jest na ywpasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem tego sinusa z oryginalnym firmware. Mam problem z wgraniem nowego - alternatywnego z Fritz 7150.

Wiem, że trzeba to zrobić przez speed-to-fritz, ale tutaj pojawił się problem. Po odpaleniu skryptu, wygenerowaniu image-u nie mogę go wgrać do routera.

Nie wiem, czy w routerze trzeba w jakiś sposób dodatkowo uruchomić serwer ftp?

Próbowałem też wgrać firmware poprzez stronę www urządzenia, ale sinus wyrzuca błąd. Oryginalne firmware wgrywa się bez problemu.

Może ktoś opisać krok po kroku proces wgrywania firmware do sinusa, szczególnie dla osoby mało obeznanej z linuksem.? Nigdzie nie mogę znaleźć takiego opisu.

Może ktoś zna adres z wygenerowanym obrazem do Sinusa?

Dlaczego alternatywnego firmware nie wgrywa się przez stronę konfiguracyjną www?

 

Sam rozwiązałem problem:

Chodzi o to, że serwer ftp działa przez kilka sekund od włączenia zasilania sinusa.

Poza tym w trybie ftp nie działa serwer DHCP - trzeba mieć adres IP ustawiony na sztywno, np 192.168.178.2.

FTP działa niezależnie od DHCP routera, tzn jeśli adres IP sinus-a ustawimy np. na 192.168.0.1 to i tak, aby połączyć się z ftp musimy wpisać adres serwera z zakresu 192.168.178.1

 

 

Jeśli ktoś ma ciekawy firmware proszę o link

 

Mój firmware Sinus W500V 38.04.77 annexA:

http://rapidshare.com/files/315348823/Sinu...4.77_annexA.exe

 

Chyba wersja Sinus W500V 38.04.56 jest stabilniejsza:

http://rapidshare.com/files/322571055/Firm...T_problem.image

Edytowane przez zmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...