Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

@ meeron

 

A masz jakiś wykaz batch'y, bo z tego co sam się pytałem różnych ludków u nas i na XS (ale jakiś czas temu to było) to niema jakiejś prawidłowości.

 

Osobiscie liczę że pojawi się coś na miare D0 w lga1366 :rolleyes:

nie mam niestety wykazu, ba nie mam nawet czasu zeby sie wybrac po procki :(

 

Ja juz kupiłem i dziś odbieram - MSI GD65 + i5 + G.Skill 2000MHz

Tak więc będzie co ma być, jeśli wszystko się potwierdzi to i tak dostane nowe MOBO.

Poza tym płyty na p55 z "dobrymi" zapinkami już są - EVGA w 50% tylko korzysta z Foxconna (reszta jest od LOTES i Tyco AMP)

opisz tu dokladnie co tam wykrzesales ze sprzetu, planuje identyczny zestawik

 

Przeczytałem dokładnie. Choć nie planuje ekstremalnego OC (na 4ghz bym pewnie poprzestał) to są to dla mnie pieniądze za które nie kupie sprzętu wiedząc że ma tego typu wadę. A jeśli tylko co trzeci pin przekazujący "prąd" ma kontakt z procesorem to chyba zgodzisz się że nie jest to drobna usterka. Co do tych 99% nie byłbym taki pewien, biorąc pod uwagę że przypalony socket nadal działa a raczej mały % tych którzy podkręcają, wyciągał proca z socketu (może teraz się to zmieni jak o problemie robi się głośno). Bo jest jeszcze kwestia że o ile teraz się powolutku przypala a działa nadal, to jak będzie działał po roku takiej pracy. Nie mówiąc już o wartości takiego przypalonego zestawu przy odsprzedaży (choćby działał 100% sprawnie).

Może mimo wszystko przesadzam, ale skoro producenci płyt już zaczynają reagować na problem to chyba lepiej poczekać te kilka tygodni i mieć potem spokój.

 

PS: Skoro niektóre płyty o tym samym oznaczeniu (msi, evga) mają socket Tyco/Lotes to niedługo pewnie zaczną pojawiać się płytowe selekty :twisted2:

zapach palonego plastiku z obudowy ? wieksze emocje niz na nasza-klasa.pl

poza tym w mysl zasady no risk no fun ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podobnych problemach pisał już Tom's Hardware, ale dotyczył wypalonych sekcji zasilania podczas OC na tanich płytach P55. Dokładnie chodziło o:

  • ASRock P55 Pro
  • ECS P55H-A
  • MSI P55-CD53 (niestety)
Autor użył napięcia dla procesora 1,45V, sekcje zasilające w tych płytach nie posiadają chłodzenia, no i stało się... Jak widać chłodzenie sekcji zasilania przy OC to mus...

Foxconn P55A jest tańszy od nich wszystkich i ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, testy były robione podczas upałow

 

tu na 3,6 działa dobrze hula wszystko jak należy

 

Dołączona grafika

 

tu 4 Ghz ale te temperatury mnie przerażają, V.core w bios ustawione 1,35V

 

Dołączona grafika

 

po przeczytaniu dzisiaj o palonych socketach firmy foxccom nie wiem czy mam się bać czy nie :) z tego co pamiętam to mam foxccoma

Edytowane przez egefege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, testy były robione podczas upałow

tu 4 Ghz ale te temperatury mnie przerażają, V.core w bios ustawione 1,35V

Same temperatury jeszcze nic nie mówią, najlepiej jakbyś sprawdził Δt , czyli różnice temperatur procesora a otoczenia... To przecież jasne, że inne będą temperatury końcowe jak będziesz chłodził procesor powietrzem o temperaturze 22 a 30 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna od strony południowej wnioskuje ze w pomieszczeniu było około 30 stopni bo woda w akwarium tyle miała :)

 

jeszcze mam takie pytanko gdzieś miałem taki poradnik tylko mi znikł z ulubionych

BSOD: 0x00000101 -> zwieksz CPU Vcore

BSOD: 0x00000124 -> zwieksz CPU Vtt/CPU Vcore

BSOD: ....... chyba 7c najprawdopodobniej zwiększyć taktowanie pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna od strony południowej wnioskuje ze w pomieszczeniu było około 30 stopni bo woda w akwarium tyle miała :)

 

jeszcze mam takie pytanko gdzieś miałem taki poradnik tylko mi znikł z ulubionych

BSOD: 0x00000101 -> zwieksz CPU Vcore

BSOD: 0x00000124 -> zwieksz CPU Vtt/CPU Vcore

BSOD: ....... chyba 7c najprawdopodobniej zwiększyć taktowanie pamięci ?

 

Ciagle w tym samym miejscu - 3385919[/snapback]

opisz tu dokladnie co tam wykrzesales ze sprzetu, planuje identyczny zestawik

 

Dopiero wczoraj go złożyłem, ale już pierwsze wrażenia są:

- zapinkę do CPU mam od LOTES-a (nie FOXCONN :lol: )

- 3DMark06 score 16456 - wynik niemal identyczny jak mój poprzednik i7 920 (oba zegary stock 2,66GHz)

- OC Genie działa - podnosząc "+" zegar doszedłem do ponad 3.7GHz, po czym zaliczyłem restart systemu

- temperatura CPU w RealTemp - 29 stopni na 4 rdzeniach w IDLE (conajmniej 10 mniej niż w i7 920)

Edytowane przez lockin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj go złożyłem, ale już pierwsze wrażenia są:

- zapinkę do CPU mam od LOTES-a (nie FOXCONN :lol: )

- 3DMark06 score 16456 - wynik niemal identyczny jak mój poprzednik i7 920 (oba zegary stock 2,66GHz)

- OC Genie działa - podnosząc "+" zegar doszedłem do ponad 3.7GHz, po czym zaliczyłem restart systemu

- temperatura CPU w RealTemp - 29 stopni na 4 rdzeniach w IDLE (conajmniej 10 mniej niż w i7 920)

 

Gdzie można sprwadzić od kogo jest zapinka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem - odkąd zlożyłem nowy sprzęt (tydzień temu) trafiają mi się ciągle BLUE SCREEN-y, najczęściej zaraz po wejściu do systemu, zazwyczaj ten sam error 01. Na początku myślałem, że jest to związane z OC, więc zmniejszyłem takty z 4GHz i dalej to samo. Na koniec zaczęło mnie to nękać nawet na ustawieniach fabrycznych - wszystko na AUTO. Zrobiłem więc MEMTEST zaraz po restarcie z kolejnego BS-na i wywalił error po prawie 20 min. Pamięci mam nowe - G.SKILL Ripjaws 1600 9-9-9-27.

 

Czy próbować coś zmieniać w BIOS-ie czy od razu sklep i wymiana ??

post-174415-1255977661_thumb.jpg

post-174415-1255977678_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do przesiadki na platformę 1156, a konkretniej celuję w procesor i7-860. Rzeczą która mnie nurtuje jest kwestia płyty głównej, z tego co czytałem to często polecany jest Gigabyte GA P55A UD3R niemniej nie zachwyciła mnie (mówię tu tylko o czytaniu specyfikacji) jego sekcja zasilania. I siedzę dumając czy jest sens dopłacić do UD4, czy też schować to ~100 zł do kieszeni i zdecydować się na tańszą płytę. Od razu mówię - sprzęt nie będzie podkręcany, zależy mi na _absolutnej_ stabilności z cyklu długie działanie pod obciążeniem, serwery maszynach wirtualnych itp.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza płyta Intela ma super uboga sekcje (jak i wogóle całą plyte) i jakoś wszystko działa dobrze. To gadanie o sekcjach mnie ostatnio dobija.

UD3 ma wystarczającą sekcje do OC, nawet UD2 ma wystarczającą. Nie będziesz ekstremalnie podkręcał a interesuje Cie temat najmniej tu istotny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się właśnie do przesiadki na platformę 1156, a konkretniej celuję w procesor i7-860. Rzeczą która mnie nurtuje jest kwestia płyty głównej, z tego co czytałem to często polecany jest Gigabyte GA P55A UD3R niemniej nie zachwyciła mnie (mówię tu tylko o czytaniu specyfikacji) jego sekcja zasilania. I siedzę dumając czy jest sens dopłacić do UD4, czy też schować to ~100 zł do kieszeni i zdecydować się na tańszą płytę. Od razu mówię - sprzęt nie będzie podkręcany, zależy mi na _absolutnej_ stabilności z cyklu długie działanie pod obciążeniem, serwery maszynach wirtualnych itp.

 

pozdrawiam

GA-P55-UD3R ma taką samą sekcję zasilania jak GA-P55-UD4, czyli łącznie 10 faz. UD3 bez R ma mniej. Jeżeli nie potrzebujesz SLI czy CFX to weź UD3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W planach mam drugą kartę graficzną z VIVO jako wyjście na dodatkowy monitor i do podpięcia kamery itp do kompa. Czyli nie CFX, ani SLI, ale dodatkowa grafika jak najbardziej.

To tym bardziej weź UD3R. Po włożeniu dwóch grafik do UD4 oba PCI-E przejdą na prędkość 8x i ucierpi na tym wydajność. Na UD3R pozostanie 16x i 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Foxconnów na plastikowej zaślepce socketu jest logo.

no dobra ja na tej zaślepce co była w płycie głównej nie mam nic - jest tylko napisane Remove, ale na odwrocie płyty mam taką blaszkę ( backpleat) ? i tam mam napisane foxcon to jaka mam podstawkę ? Edytowane przez egefege

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij ram przedmuchaj sloty i wyczyść styki na kościach, ponownie zamontuj i bsody powinny zniknąć.

No coz - rada dobra, ale nie pomoglo. Zamienilem kosci ze soba i wczoraj tylko 2 BSOD-y. Oba praktycznie na wejsciu do systemu, zdazylem kliknac nawet na ikone gg, po czym wyskoczyl kolejny BSOD, taki jak poprzednie.

 

Sprobuje jeszcze z jedna koscia RAM-u i zobaczymy. Jakies inne pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz - rada dobra, ale nie pomoglo. Zamienilem kosci ze soba i wczoraj tylko 2 BSOD-y. Oba praktycznie na wejsciu do systemu, zdazylem kliknac nawet na ikone gg, po czym wyskoczyl kolejny BSOD, taki jak poprzednie.

 

Sprobuje jeszcze z jedna koscia RAM-u i zobaczymy. Jakies inne pomysly ?

Lockin poszukaj sobie w biosie opcji z C- statemi i powyłaczaj je. Mam na myśli zwłaszcza C3 i C6. Możliwe że coś tam złego się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lockin poszukaj sobie w biosie opcji z C- statemi i powyłaczaj je. Mam na myśli zwłaszcza C3 i C6. Możliwe że coś tam złego się dzieje.

Sprawdzone, w MSI wyglada, ze jest domyslnie wylaczone (nie ma osobno c3/c6 - jest tylko c-state).

Czy blad wywalony przez DOS-owy MEMTEST 4.0 jest wiarygodny ?

post-174415-1256197352_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program jak najbardziej wiarygodny, ale sprawdź czy błąd pojawia się przy tym samym adresie (Failing Address) i czy przekłamanie wyniku (Err-Bits) również się powtarza. Puść memtest kilkakrotnie uruchamiając komputer od nowa. Jeżeli błędy będą się pojawiać w tym samym miejscu to pamięć jest do wymiany, jeżeli będą różne, trzeba kombinować z ustawieniami, ew sprawdzić pamięci na innej płycie. Mogą być niekompatybilne, płyta jakieś timingi może z automatu ustawiać za ciasno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...lub może być uszkodzony kontroler pamięci, co też łatwo można sprawdzić.

Panowie nowe ramy wrzucone, w sklepie dali mi kupke 20 paczek fabrycznie nowych do wyboru na podmiane, wybralem ze srodka i testy juz w drodze:

- memtest 4.0 - wersja DOS - po prawie 3h - 0 błędów

- memtest dla windy - obciążone 3GB ramu już ponad 2h - 0 błędów

 

Fotki załączone, oby wszystko było ok, może wreszcie LinX przy ponad 4Gz też przejdzie do końca. W takich momentac dobrze mieć konsole, jak PC jest "zajęty" ;)

post-174415-1256248131_thumb.jpg

post-174415-1256248146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...