Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw wybrany. Chciałem wziąć wszystko w jednym sklepie więć wybrałem to:

 

MSI MSI P55-GD65

Intel i7 860

G.Skill G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL (ripjaws)

 

@Barty nie tylko granie będzie się odbywało na tym komputerze. Używam go także do grafiki więc wolałem wziąć i7860.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wybrany. Chciałem wziąć wszystko w jednym sklepie więć wybrałem to:

 

MSI MSI P55-GD65

Intel i7 860

G.Skill G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL (ripjaws)

 

@Barty nie tylko granie będzie się odbywało na tym komputerze. Używam go także do grafiki więc wolałem wziąć i7860.

Sam się noszę z zakupem na dniach, ale mnie trzyma kasa 1600zł max... A ile Ty wydałeś, jeżeli wolno spytać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Pamiętajmy że dedykowane mają napięcie 1,65V

 

Np takie: http://ddr2.home.pl/product_info.php?produ...8ccdb2ae0d7239d

lub inne G.Skille dedykowane.

 

Barty był szybszy.

Pamiętamy. Na 1,65v robią sobie spokojnie ponad 2000MHz :-)

 

Drogo? Nie wydaje mi sie. To nie ta klasa co szczęki. Znajdź mi choćby zbliżone cenowo kostki 2000. Poza tym pamiętaj, że kupując memki z dalekich krajów gwarancja też swoje musi trwać. Sama wysyłka uszkodzonych kostek do UE to conajmniej 3 dni robocze. A goodRAMy do wilka 1 dzień. Jest różnica?

 

 

@ barty - za 400 też spoko kupisz dobre mobo :-) i w 1600 sie zmieścisz.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis sobie sciagnalem zestawik core i5, MSI P55-GD65 i pamiatki Patriot Viper II DDR3 2x 2GB 1600MHz CL8 Core i5 + 3DM - o ile o plycie sie juz sporo naczytalem i wiem ze jest dobra to tyle tak sie zastanawiam czy te pamiatki podolaja w miare rozsadnemu OC. Poza tym jeszcze jedno pytanko... jakie chlodzenie do tego i5 polecacie? bo jest to na tyle swiezy temat ze malo co gdzie mozna wyczytac... budzet na chlodzenie, max 170 zl... poradzi cos ktos? bedzie to siedzialo w budzie ktora jest dobrze chlodzona i ma w srodku tunel powietrzny (z przodu 120 wciagajaca chlodne powietrze, z tylu 120 wypluwajaca na zewnatrz cieple)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze jedno pytanko... jakie chlodzenie do tego i5 polecacie? bo jest to na tyle swiezy temat ze malo co gdzie mozna wyczytac...

W tej kwestii nic się kompletnie nie zmienia w stosunku do 775. Te same konstrukcje a mniej ciepła do rozproszenia. Trzeba tylko szukać którzy producenci zaktualizowali mocowania pod nową podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P7P55D, i7 860, RipJaws, Corsair HX520W - mozliwe jest, ze przy mocniejszym o/c (1.38v 4Ghz) zasilacz nie wyrabia i stad niestabilnosc systemu? Procek na MSI GD65 chulal te 4Ghz przy 1.38v. Wolalbym wiedziec wczesniej zanim wywale kolejne 400+zl na nowa zasilke.

 

Edit: Grafa HD4850 700/2200 Gainwarda.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P7P55D, i7 860, RipJaws, Corsair HX520W - mozliwe jest, ze przy mocniejszym o/c (1.38v 4Ghz) zasilacz nie wyrabia i stad niestabilnosc systemu? Procek na MSI GD65 chulal te 4Ghz przy 1.38v. Wolalbym wiedziec wczesniej zanim wywale kolejne 400+zl na nowa zasilke.

 

Edit: Grafa HD4850 700/2200 Gainwarda.

Mogłoby być na granicy przy 4870/4890 po OC ale w tym wypadku to mało prawdopodobne. No chyba że jakaś wada zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P7P55D, i7 860, RipJaws, Corsair HX520W - mozliwe jest, ze przy mocniejszym o/c (1.38v 4Ghz) zasilacz nie wyrabia i stad niestabilnosc systemu? Procek na MSI GD65 chulal te 4Ghz przy 1.38v. Wolalbym wiedziec wczesniej zanim wywale kolejne 400+zl na nowa zasilke.

 

Edit: Grafa HD4850 700/2200 Gainwarda.

Moim zdaniem jest to całkiem możliwe.Jednak oczywiście dopóki nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział, gwarancji nikt Ci nie da.

A może to po prostu koniec procka albo płyty :wink:

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 870 na FC, sprzet uzyty:

  • MSI P55-GD80
  • i7 870
  • 2×2GB GoodRAM 2000MHz (Elpida Hyper)
  • Tagan U15
  • Freon Cooler
Screeny (wielkie uwaga! :-))

SuperPi1M @ 5027 MHz 8.219s

SuperPi16M @ 4979 MHz 3:28 min

SuperPi32M @ 4955 MHz 7:34 min

PiFast @ 5027 MHz 17.44s

WPrime32M @ 4859 MHz 4.984s

No i valid z BCLK 240: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=818417

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Gratuluje !

 

Do cepa to trzeba mieć farta. Jeszcze sie nie zdarzyło, żeby na moim pokręconym 870 wszystko jako tako działało. Zawsze jakieś &^%$# :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje !

 

Do cepa to trzeba mieć farta. Jeszcze sie nie zdarzyło, żeby na moim pokręconym 870 wszystko jako tako działało. Zawsze jakieś &^%$# :-/

No w tym przypadku większych problemów nie napotkaliśmy,Tu max stabilne 32M

które brykało praktycznie z łapy,przy napięciach:

Cpu 1.41V

Vpll 1.89V

Vtt 1.32V

Vnb 1.38V

Vddr 1.85V

boot na 210bclk (taki bezpieczny;) i up use clock do 240valid,na grubsze testy z użyciem ln2 zabrakło czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

okazało się że OCZ jest uszkodzona więc znowu muszę wybrać pamięć i waham się między Ripjaws 1600Mhz CL9 1.5V http://www.gskill.com/products.php?index=222, a Ripjaws 1866Mhz CL9 1.6V. http://www.gskill.com/products.php?index=219 Nie wiem co wybrać, nie wiem jak te wersja 1866Mhz radzi sobie na 1.5V - tzn czy moża działać na zaniżonym napięciu przy 1600Mhz? Może lepiej wziąć jednak sprawdzoną wersję 1600Mhz?

 

Konfiguracja I5 750, gigabyte p55-UD3R, enermax 490 82+pro

Edytowane przez 0Kris0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

W sumie to prawie bez różnicy które wybierzesz :-)

 

 

Koledzy - uruchamiał ktoś i7/i5 na BOXie - mi dzisiaj zdarzyło sie pierwzszy raz i idle 50 a lekki stress 100 :-)

 

imho to jest bardzo niebezpieczne :-D

 

@ Chaos - no bez kitu. Coś mi sie nie docisnęło:

 

Dołączona grafika

 

:grin:

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to prawie bez różnicy które wybierzesz :-)

 

 

Koledzy - uruchamiał ktoś i7/i5 na BOXie - mi dzisiaj zdarzyło sie pierwzszy raz i idle 50 a lekki stress 100 :-)

 

imho to jest bardzo niebezpieczne :-D

bez oc?

no co ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję od Was szybkiej i dośc konkretniej odpowiedzi.

 

Planuję zakup płyty głównej pod i5 i mam do wyboru 3 płyty.

 

1. MSI P55 Gd65

2. Asus P7P55D

3. I ostatni też Asus P7P55D LE tak aby ewentualnie nieco zaoszcędzić.

 

Panuję podkrecić procesor. Na pewno nie będę chciał żyłowac, ale miłoby było tak ze 4GHz walnąc sobie. Fajnie aby pamiątki w miarę kręcił. Dwie pierwsze propozycje to podobno cenowo produkty ale nie wiem, która lepsza. Ostatnia natomiast płyta to propozycja pozwalająca mi zaoszczedzić około 100zł czego bym bardzo chciałale nietracąc możliwości dobrego OC.

 

Prosze o pomoc i z góry dziękuję za Wasze wyczerpujące odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Przeinstaluje dzisiaj BOXa i zobacze co i jak :-/

 

 

@Shuri

Asus LE nie ma na mosfetach radiatorów - 4GHz na dłużej może się skończyć tak:

 

 

 

Chcesz oszczędzić - to bardziej FoxConn P55A

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jestem przygotowany na wydatek rzedu 500zl na samą płytę główną. Jednak zawsze jest fajnie zaoszczędzić tę stówkę. Zresztą może zostało mi to w spadku po mojej poprzedniej płycie Abit IP 35e który był najniższa wersją ale naprawdę dawała radę. A teraz wracając do poprzedniego pytania to lepszy będzie MSI czy ten ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No rafa dokładnie to miał na myśli. Ja właśnie mam na warsztacie UD3R i obadam co to warte. choć nie spodziewam się rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...