Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem....

;-)

 

Zobacz, że takty i napięcie są wyższe. Procek już sam w sobie sie co nieco więcej grzeje, ale mówimy o tych samych napięciach. Weź pod uwagę, że kolega miał wtedy niższe napięcie. Zresztą sam mogę posypać 2 screenami do i7 860 @ 4.0Ghz 1.344V i tempami w okolicach 60*C i to na powietrzu od noctua

 

 

@ No nie powiem, temperaturki teraz już w miarę ciekawe się zrobiły, moż enawet nie tyle ciekawe co prawie sensowne. Sprawdź czy nie będzie stabilny na napięciu o jedno oczko niżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam nabyłem Thermalright 120 ultra + ocz freeze+i7 860 zabrałem się za OC i na poczatek dałem 3GHz. Temperaturę w stresie mam 61 przy 100% load 8 wątków. Czy to nie za dużo??

3,2 - 65 stopni

 

po ponownym przesmarowaniu 3,7 GHz 1,23 V 72 st. ;)

Edytowane przez iamthekacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na Core I5 750 po OC zawsze mam tak ze pierwszy wywala sie 3 rdzen. Oczywiscie wystarczy dovoltowac proca i juz jest OK ale pytanie brzmi czy bez podnoszenia napiecia dla pozostalych rdzeni da sie troche ustabilizowac ten 3 rdzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam nabyłem Thermalright 120 ultra + ocz freeze+i7 860 zabrałem się za OC i na poczatek dałem 3GHz. Temperaturę w stresie mam 61 przy 100% load 8 wątków. Czy to nie za dużo??

3,2 - 65 stopni

 

po ponownym przesmarowaniu 3,7 GHz 1,23 V 72 st. ;)

Za dużo, jak na boxie i default dochodzi do 80st? :)

 

 

@neo2006a - próbowałeś manipulacji GTL w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Ano mimo wszystko linx, potrafi naprawdę dużo więcej niż Ortho, Prime czy OCCT. Różnica w temperaturach podczas obciążania tymi programami wynosi około 2-3*C, natomiast Linx potrafi wygrzać procesor o 7-10*C więcej o nich, więć mimo wszystko wtedy właściwości o/c się pogarszają, bo procek wydziela zbyt dużo ciepła. Czasami nawet 5*C robi różnicę :)

 

Jednak prawda jest taka, że na co dzień nigdy nie obciązymy procesora nawet tak jak robi to prime a co do piero nie wygrzejemy go tak jak robi to linx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc z podkręceniem I5 750, gdyż mam problem ze stabilnością 4 Ghz (20 x 200). System wstaje ale po chwili testów Linxem wywala błąd. Możecie zerknąć na moje ustawienia w biosie i wskazać mi, co robię źle? Płyta główna to Gigabyte P55 UD3R, cooler Mugen II a ramy G skill ECO 1600 7-8-7-24, zasilacz Corsair HX 650W, obudowa NZXT beta - wentylator 120 mm z przodu, z boku, oraz z tyłu.

 

Screeny z BIOSU LINK

 

Ustawienie innych opcji:

 

Turbo boost: disabled

CPU cores enabled: All

C1E: disabled

C3/C6/C7 State support: disabled

CPU thermal Monitor: disabled

EIST function: disabled

Bi-Directional PROCHOT: enabled

 

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi

Edytowane przez Alasdair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o pomoc z podkręceniem I5 750, gdyż mam problem ze stabilnością 4 Ghz (20 x 200). System wstaje ale po chwili testów Linxem wywala błąd. Możecie zerknąć na moje ustawienia w biosie i wskazać mi, co robię źle? Płyta główna to Gigabyte P55 UD3R, cooler Mugen II a ramy G skill ECO 1600 7-8-7-24, zasilacz Corsair HX 650W, obudowa NZXT beta - wentylator 120 mm z przodu, z boku, oraz z tyłu.

 

Screeny z BIOSU LINK

 

Ustawienie innych opcji:

 

Turbo boost: disabled

CPU cores enabled: All

C1E: disabled

C3/C6/C7 State support: disabled

CPU thermal Monitor: disabled

EIST function: disabled

Bi-Directional PROCHOT: enabled

 

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi

Na moje oko to masz za małe napięcie dla Pamięci przy 1600MHz (masz 1.56V) - ustaw DRAM Voltage 1.56V->1.65V.

Natomiast jak dla mnie za duże - QPI/VTT z 1.37V zejdz na 1.25V

To tak na początek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te memki mają default voltage 1.35V, po co więcej skoro i tak działają na fabrycznych ustawieniach? Na razie chcę znaleźć granice oc procka a potem memkami się pobawię.

 

 

 

Na moje oko to masz za małe napięcie dla Pamięci przy 1600MHz (masz 1.56V) - ustaw DRAM Voltage 1.56V->1.65V.

Natomiast jak dla mnie za duże - QPI/VTT z 1.37V zejdz na 1.25V

To tak na początek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te memki mają default voltage 1.35V, po co więcej skoro i tak działają na fabrycznych ustawieniach? Na razie chcę znaleźć granice oc procka a potem memkami się pobawię.

Sorry... mój błąd... nie doczytałem modelu ramów.... tak 1.35V zostaw.... ja nawet maja takiego jak ty gigabyta tylko UD3 a ty masz z R... to stabilne 4.0 miałem z 1.35V Vcore i VTT- 1.21V... a z 1.4 Vcore szedł na 4.16... może zabardzo się grzeje... to tez ma wpływ na stabilna prace procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zmniejszyć QPI Clock Ratio na 32x. Obniż też Vcore i VTT jak już inni pisali.

Może też rozluźnij timingi, UD3R jest dosyć kapryśna jeżeli chodzi o współprace z niektórymi pamięciami a w szególności G.Skill Ripjaws i ECO, chyba że sprawdziłeś na niższym BCLK że pamiątki śmigają na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni kompa jak w podpisie, na razie szukam najwyższego taktowania, i niestety doszedłem już do 1,50 V na vcore ;/ a mam dopiero 217MHz BCLK

Na pamięciach mam mnożnik x6, i napięcie 1,6V, więc to raczej nie one.

Próbowałem zmieniać QPI Clock Ratio, ale to też nic nie daje

Zastanawiałem się też ile na VTT/QPI, bo miałem cały czas na auto.

Temperatura ledwo powyżej 50 *C także to na razie nie stanowi problemu.

Oczywiście wszystkie turbo i EIST'y mam wyłączone.

Jakie napięcia próbować podnosić, ew co można jeszcze zrobić, i czy da się więcej niż 4,5Ghz z tego kompa wyciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnożnik oczywiście x21.

co do temp to przy lekkim stressie jest koło 50 *C, a przy linxie od 60-70 *C ale to jest w włączonym HT, więc zawsze pare stopni wyżej.

hmm.. a co do tego czy się płyta skończyła, to szczerze wątpię w to, chociaż by dlatego: http://hwbot.org/community/submission/9448..._670_6sec_130ms

próbowałem z VTT 1,35 i tak samo, dochodzi do 218 baardzo niestabilnego, i się kończy

Jakie najlepiej ustawić te napiecia z zakładki Cpu clock drive i PCI-E clock drive? Tam jeszcze jest jakieś Skew CPU które mam ustawione na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym jonek kwestionować Twoich umiejętności, ale 65C na powietrzu z HT w Lynx na 4.5GHz brzmi co najmniej absurdalnie.

 

sam mam TR True black z 2xNB PL2 z i7-860 i moje wyniki do Twoich mają się nijak i albo mówiąc bardzo eufemistycznie coś CI się pomyliło, albo trafiłaś na jakiegoś prze proca.

 

tak czy inaczej poprosiłbym screena jeśli to nie problem z realtempem, cpuz + linxem. Dzięki

 

Edit.

@Widzę Raptor, żę nie tylko mnie to zainteresowało, ubiegłeś mnie z postem

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety faktycznie to brzmi jak bajeczka. Nie będzie obrazków, nie wierzymy ;-) Na TRUE Black przy Q9550@3.8GHz miałem >70stopni, więc I7 870@4.5GHz przy takich temperaturach jakie (niby?) masz - dla mnie abstrakcja. Chyba, że kompa masz na zewnątrz teraz, przy -15C :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wydajności, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt budowy platformy. Nikt chyba nie zaprzeczy że LGA1366 jest znacznie droższa od LGA1156.

Jeśli ktoś szuka bardzo dobrej wydajności (aczkolwiek nie najwyższej) za rozsądne pieniądze to przecież nie będzie się pakować w 1366, prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wydajności, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę koszt budowy platformy. Nikt chyba nie zaprzeczy że LGA1366 jest znacznie droższa od LGA1156.

Jeśli ktoś szuka bardzo dobrej wydajności (aczkolwiek nie najwyższej) za rozsądne pieniądze to przecież nie będzie się pakować w 1366, prawda? :)

Są płyty które kosztują ponad 1100pln

i proce które kosztują prawie 2000pln

oraz ramik po 1300pln za 4gb

czy w tym wypadku LGA 1366 jest sporo droższe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...