Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Która w azocie lepiej się sprawuje to niestety niewiem dawno nie patrzyłem na testy tych płyt. Napisałem że asus lepszy bo evga pomyliła mi się z wersją bez "WTF" :wink: myślałem że tą rozbudowaną sekcję zasilania ma tylko wersja z nf200. Więc cofam to co powiedziałem :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55FTW i P55FTW200 ma cb, trza odpalić lutownice, można tez poczarować z pinami na procku, trza poszukać na necie

 

 

P55class ma zworki, przynajmniej w teorii osuwające cb, u mnie na moim 759class to działa, nie ma cb

 

 

P55class moim zdaniem świetna płytka, stworzona pod ln2, ale odpowiedz sobie sam czy warto tyle do niej dopłacać w stosunku do zwykłej P55FTW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho Ewka lepsza od Asus'a, ale ogolnie ceny obydwie maja z kosmosu i po dluzszych zastanowieniach moge polecic MSI P55-GD65, plyta moze nie z wysokiej polki, ale cuda potrafi, 220 bclk z biosu robi ( evga 225 ), cenowo duza roznica ( mozna zainwestowac w siakies 20L ln2 :D na bench zapoznawczy ) No ale jesli myslisz nad Asus/EVGA, to zdanie ciezkie ; Asus zly nie jest, ale siakos ewka lepsza w moim odczuciu, a uzywalem plyt firmy Asus i EVGA na P55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55FTW i P55FTW200 ma cb, trza odpalić lutownice, można tez poczarować z pinami na procku, trza poszukać na necie

 

 

P55class ma zworki, przynajmniej w teorii osuwające cb, u mnie na moim 759class to działa, nie ma cb

 

 

P55class moim zdaniem świetna płytka, stworzona pod ln2, ale odpowiedz sobie sam czy warto tyle do niej dopłacać w stosunku do zwykłej P55FTW

 

Nie no nie stać mnie już aby dopłacić do tego modelu.

Ciężka sprawa z tym cb?? Nie wystarczy ołówek może??

 

Devilek dziękuje za opinie - takie wypowiedzi są cenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co wybrać - i5-750 czy Xeon x3440? Będzie to chodziło na GA-P55A-UD5 i pod Mugenem 2, z tym że wiem jakie są oczywiste różnice między prockami, ale mam dość dziwne oczekiwania :P

 

1. Zestaw będzie miał chodzić jak najciszej przez większą część czasu (może pasywny Mugen w idle?). Z chęcią zastosowałbym undervolting i może underclocking - nie wiem czy i w jakim stopniu te procki są na to podatne? Czy Xeon ze względu na HT grzeje się bardziej?

 

2. Okazjonalnie będę potrzebował najwyższej wydajności (obliczenia, gry) i mogę sobie przestawić na ten czas ustawienia w BIOSie. Wtedy cisza już raczej nie będzie mnie aż tak bardzo obchodzić. Trzy pytania - czy jest sens dopłacać 100 zł za HT? Na którym procku uzyskam więcej MHz na standardowym lub tylko nieco wyższym napięciu? I czy na pewno na obu prockach dojadę do 3,8-4GHz (ograniczy mnie bclk płyty), czy może jest to bardziej prawdopodobne na którymś z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na proca starczy lakier :wink:

 

 

brałeś pod uwagę biostara i55??

 

 

warto zwrócić moim zdaniem uwagę również na to jakie gniazdo na cpu tj jakiej firmy jest użyte w danym modelu płyty

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak mała szansa żebyś uwalił proca:) widziałem jak robił to BartX, poszło całkiem sprawnie, proc żyje i jak widać w innym temacie przyjemnie się kreci, zagadaj do niego to na pewno wiele się dowiesz i myślę ze już będziesz wiedział co brać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpytam jeszcze, które pamięci polecacie do tej evga?

Mam na uwadze: DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Gskill F3-16000CL9D-4GBRH Ripjaws lub DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Gskill F3-16000CL9D-4GBTD Trident

Bardziej się skłaniam ku Tridentom. Co myślicie?? Miło jakby przy innej propozycji kolorek był czarny lub czerwony radiatorów lub oczywiście mieszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega guardian podpowiedział mi jeszcze Gskile eco 1600 cl7 - wygląda na to, że ładnie się kręcą. Co o nich myślicie?? A kolega Adonim poda jakiś argument dlaczego akurat te?

Na MSI odpaliłem je i potestowałem na 2000@7.9.7.T1 1.7V ale że różnic praktycznie żadnych to i wróciłem do defaultowych ustawień. Powyżej 2000 odpalają się tylko na T3. Co do napięć to ta płyta chyba ciężko z nimi współpracuje bo za Chiny ludowe nie da się ustawić 1.35 do pracy i na auto są ustawione 1.5.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jedno krótkie pytanko:

 

Jakie są max napięcia dla i5 750 i jakie temperaturki są najbardziej optymalne do pracy 24/h, oraz do jakiej nie powinien procesor przekraczać podczas testów ?

 

U mnie procek pracuje na 3,8Ghz 1,35V, natomiast przy 1,35V 4GHz raz na kilka godzin potrafi się zawiesić i nie wiem czy nie dać mu więcej V do tych 4GHz.

 

Jest jeszcze oczywiście ta kwestia napięcia i mocowania socketu procka. Na mojej płycie jest LOTES, a nie Foxconn, ale mimo wszystko wolę się upewnić

 

Temperaturki rdzeni na poziomie 40-42*C w Idle 55-58*C Stress przy 4GHz/1,35V.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze podbijaj tylko ze różnica po miedzy 3,8ghz a 4ghz jest żadna a temperatury rosną.Lepiej zrezygnować z kilku MHz na korzyść ciszy i chlodu.Chyba ze podnieca ciebi bicie rekordów w smarkach i innych tego typu bzdetach to wtedy cisnij ile się da.,wszak każdy MHz się liczy

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tego co zauważyłem to różnica w wydajności tej platformy przy ustawianiu 3,8GHz/4GHz jest niezauważalna, ale to OC do 4GHz chcę zapewne tak zrobić z przyzwyczajenia bo wcześniej siedziałem na E8400 który chodził ustawiony 24h na taktowaniu 4GHz :)

 

Jak dla mnie ten sprzęcik jest wystarczająco wydajny by sobie pograć w gierki na TV w FullHD :)

 

Jak się człowiek przesiądzie na nowy sprzęcik to zawsze warto zapytać o takie różne aspekty pracy i OC sprzętu. Kto pyta nie błądzi po ulicach by zanieść sprzęt do serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tego co zauważyłem to różnica w wydajności tej platformy przy ustawianiu 3,8GHz/4GHz jest niezauważalna, ale to OC do 4GHz chcę zapewne tak zrobić z przyzwyczajenia bo wcześniej siedziałem na E8400 który chodził ustawiony 24h na taktowaniu 4GHz :)

 

Jak dla mnie ten sprzęcik jest wystarczająco wydajny by sobie pograć w gierki na TV w FullHD :)

 

Jak się człowiek przesiądzie na nowy sprzęcik to zawsze warto zapytać o takie różne aspekty pracy i OC sprzętu. Kto pyta nie błądzi po ulicach by zanieść sprzęt do serwisu :)

 

co do odpowiednich napiec i temperatur to masz jeszcze spory zapas,taki procesor naprawdę trudno zfajczyc,wcześniej sam się wyłączy.Wcześniej przeprowadziłem test na E5200.A wiec odłączyłem wentylator napięcie na procesor 1,8V ,wszystkie zabezpieczenia w biosie na off i jedziemy z Linx.Temperatura sobie rosła chyba do 120stopni.Oczywiście komputer chyba po ok 5 min zresetował się a procesor dziala do dzis w drugim kompie(rok czasu). Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega guardian podpowiedział mi jeszcze Gskile eco 1600 cl7 - wygląda na to, że ładnie się kręcą. Co o nich myślicie?? A kolega Adonim poda jakiś argument dlaczego akurat te?

 

Eco zle nie sa, 2000 CL8 na 1.65v spokojnie zrobia. Ale masz jeszcze do wyboru A-Data 2000 CL9. Takie cos mialem na P7P55D Dlx i wlasnie na EVGA E655. Na Asus'ie ciezko bylo o stabilne 2000 CL7 @ np. 1.7v, na ewce smigalo to spokojnie, na codzien mialem 2000 8-9-8-21 ( czy tam 24 ) @ def vdimm, czyli 1.65v. G.Skill Eco tez na ewke wsadzilem i polecialy na 2100 CL8, ale vdimm bylo 1.7v. Aha i A-Data smigaly spokojnie 2100 CL8 na 1.67v. Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jedno krótkie pytanko:

 

Jakie są max napięcia dla i5 750 i jakie temperaturki są najbardziej optymalne do pracy 24/h, oraz do jakiej nie powinien procesor przekraczać podczas testów ?

 

U mnie procek pracuje na 3,8Ghz 1,35V, natomiast przy 1,35V 4GHz raz na kilka godzin potrafi się zawiesić i nie wiem czy nie dać mu więcej V do tych 4GHz.

 

Jest jeszcze oczywiście ta kwestia napięcia i mocowania socketu procka. Na mojej płycie jest LOTES, a nie Foxconn, ale mimo wszystko wolę się upewnić

 

Temperaturki rdzeni na poziomie 40-42*C w Idle 55-58*C Stress przy 4GHz/1,35V.

 

Pozdrawiam

 

Ciekaw jestem pod jakim programem testujesz ten stress... Pomiar temperatury z realtemp/coretemp? Ile masz stopni w pokoju?

Baram jest mniej więcej odpowiednikiem TRUE120, który na te czasy już nie jest debeściakiem (a u mnie był o ok.8stopni gorszy w Linxie od NH-D14, który mam obecnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturki mierzone programem "CPUID HWMonitor".

 

Testowane przy lekkim obciążeniu 2x SuperPi 4M/8M/16M/32M, bo nic innego nie miałem pod ręką :unsure:

 

Przy testach pod tym "LinX'em" 10000/772MB grzeje się do 68*C ( ogólna temp CPU z czujnika i poszczególnych rdzeni ) przy 3,8GHz/1,35V ( 211x18 ), natomiast przy 4GHz ( 210x19 ) już nie jest tak miło bo proc grzeje się do max 75*C na rdzeniach i ogólnej temp. CPU, ponieważ do stabilnego przejścia powyższego testu muszę mu już zapodać 1,4V. Nie mówiąc o tym że przy tym teście linx'em temperatura NB też nieźle skacze do góry. Może zrobię jakiś lekki tuning tego chłodzenia NB :huh:

 

Pozostanę zapewne przy ustawieniu 3,8GHz/1,35V, bo i tak raczej więcej mi nie potrzeba.

 

Jeszcze nikt nie odpowiedział na to pytanie odnośnie zależności napięć kontrolera pamięci i samego cpu. Z tego co pamiętam nie można przekraczać jakichś tam wartości.

 

Czy może ktoś napisać jakie jest optymalne napięcie dla tego kontrolera pamięci wbudowanego w CPU i pozostałe napięcia na płycie bo jak narazie to jedynie ustawiam napięcie procka a reszta idzie na Auto :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się o tym by nie przekraczać napięcia rdzeni. O innych zależnościach (poza ramem) nie słyszałem.

Optymalne to takie jak najmniejsze się uda ustawić zachowując stabilność ;) Dużo zależy od wysokości bclk i taktowania ramu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich to moj 1 post :)

Wczoraj złozyli mi kompa

intel i5 750

msi p55 gd65

ram kingstom khx1600 dual 2x2gb

I wentylator Scythe Mugen 2 rev B

Reszte mam stara obudowa zasilacz Chieftec 360 lat ma 3 troche sie grzał ;/ ale teraz chyba chodzi dobrze .

Karta gforce 8800 gts 640 mb .

 

Jak odpalam kompa na zimno to mam temp 46-50C

Kupiłem Msi bo chciaem automat overclocking :)

ALE ;/ jak gram w gry z 2h to maam temp 85 C na 4 rdzeniach ....

W idle mam 63 C teraz ..

Mysle moze jakis bład odpaliłem więc oc genie w win 7 doszło prawie do 95-98 C i sie komp wyłaczył .

Moze mi ktos napisac co sie stało ze proc ma tak wysokie temperature zawentylator dałem 170 zł myslałem ze bede mogł go jeszcze na luzie podkrecic .

Czy to mozebyc wina zasilacza ;/ Prosze o szybko odp . jak inny dział to prosze przeniestam :)

Z gory dziekuje pozdrawiam Daniel

Edytowane przez DanY33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...