Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Rafa raz uruchomiłem oc Genie ale pozniej wyłaczyłem to . napiecia mam dziwne bo

wszytko zawyzone o około 10 %

Voltages

 

valuue min max

3.3v 3,44 3,42 3,44

+5v 5,68 5,63 5,72

itd .. budy nie mam przewiewnej moze mam cos w biosie ustawione ze mi napiecia zawyza ;/ . Dzisiaj jak uruchomiłem kompa mialem od razu 42 C a teraz po 25 min w idle mam około 55-57 C .

Jak mam otwarta bude z jednej strony to tez mam takasama temp . ;/ Nic nie spada

Pozdrawiam Daniel

Edytowane przez DanY33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema again :)Po wgraniu optmalnych ustawien w biosie Zminiłem na low voltage taka opcja w biosie Odpalam kompa w idle mam 45 C ale jak zaczołem grac w dragon age to Cpuid pokazuje prawie 90-97 C na 4 rdzeniach to musi byc wentylator pocieszcie mnie . ;/ Bo mam nadzieje ze to nie wina mojego zasilacza Chieftec 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwer21 kompa mi składali w sklepie fachowcy ... Ja moge karte graficzna włozyc tylko do kompa :) . Qrna martwia mnie te komentarze o moim zasilaczu ;/ to jest prawie jak 400 w w koncu chieftec , zasilacz ma 3 lata napewno to chyba ten model co podałes ;/ . Jesli bede wymieniał to na jaki najepiej zeby cnea była = jakosci Bo na nowym bym pdkrecił proca i readone pozniej chce kupic 5850 . Jak mi fachowcy zrobia tten wentylator ... ;/ Juutro rano juz o 9 bede leciał do sklepu . Dzieki za pomoc

Edytowane przez DanY33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwer21 kompa mi składali w sklepie fachowcy ... Ja moge karte graficzna włozyc tylko do kompa :) . Qrna martwia mnie te komentarze o moim zasilaczu ;/ to jest prawie jak 400 w w koncu chieftec , zasilacz ma 3 lata napewno to chyba ten model co podałes ;/ . Jesli bede wymieniał to na jaki najepiej zeby cnea była = jakosci Bo na nowym bym pdkrecił proca i readone pozniej chce kupic 5850 . Jak mi fachowcy zrobia tten wentylator ... ;/ Juutro rano juz o 9 bede leciał do sklepu . Dzieki za pomoc

 

"Fachowcy" ? Różnie to bywa. W zależności od sklepu, zaangażowania i profesjonalizmu montera który składał tego kompa może to różnie wyglądać. Modernizowałem i naprawiałem wiele kompów składanych w sklepach. Jedne wyglądały w porządku, miały dobrze przesmarowanego procka pastą termoprzewodzą ( a nie nałożony radiator firmowy z oryginalną "preaplikowaną" pastą ), jak również poukładane porządnie kable; natomiast w innych panował totalny chaos i fuszerka ( typu nie podłączony od samego początku wentylator wyciągający powietrze z tyłu obudowy ).

 

Takiego Chiefteca 360W to miałem przy Athlonie pod socket A ( Barton Mobile ) i Venice 3000+ pod socket 939.

 

Sprawdź programem "CPUID HWMonitor" jakie masz napięcia i temperatury pod obciążeniem. Włącz na chwile jakąś grę i potem wyjdź i sprawdź. Zobacz do jakiej temperatury grzeje Ci się procesor i reszta elementów, oraz do jak niskiego poziomu spada napięcie +12V w zasilaczu ( ostatnio robiłem takiego kompa w którym przy P4 3,0GHz i GPU 8600GT był zamontowany Tracer 400W na którym w IDLE napięcie +12V spadało do 11,16V ! ). Przy nowszych platformach napięcie i amperaż na linii +12V to istotna kwestia bo z tej linii będzie zasilany procesor i karta graficzna.

 

Odnośnie producentów dobrych zasilaczy to jest duży wybór: Tagan, Enermax, Chieftec ( nie wszystkie modele mi ostatnio padł 1200W ), Corsair itd. Musisz sprawdzić ile będziesz miał funduszy do wydania ( popytaj w dziale zasilaczy na forum ) i kup jakiś 500-550W który pod I5 750 i 5850 Ci w zupełności wystarczy.

 

Napisz jaką masz obudowę i jakie chłodzenie na CPU ( dokładnie Marka/Model ) to może coś pomożemy z tym chłodzeniem procka.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sytuacja wygląda tak:

Xeon X3440 2,53GHz

Gigabyte GA-P55A-UD5

G.Skill 1600MHz CL7 Eco

Scythe Mugen 2

 

19x190 (3,6GHz)

QPI 32x

SPD 8x (RAM na 1520MHz)

 

VCore 1,35

VTT 1,25

PLL 1,85

RAM 1,4 (pamięci są 1,35)

 

Wszystkie opcje oszczedzania energii i TurboBost wyłączone. HT włączone.

 

No i lipa :( wątki 5 i 6 (3 rdzeń) praktycznie od razu w Primie siadają :( co ciekawe na wszystkich ustawieniach na AUTO chodzi z 15 min, temp oscylowała wtedy w okolicy 70 - niewiele to mówi, ale nie miałem na razie za dużo czasu do testów. Możliwe, że lipna sztuka mi się trafiła? czy coś jeszcze można w BIOSie wymęczyć? Szczerze mówiąc to liczyłem, że 3,6Ghz będę miał na napięciu VCore na poziomie 1,25 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wszytkim pierwszy problem był taki : zle załozony wentylator .. Ale załozyli i sie zaczął komp resetowac * (jednak zasilacz ) Kupiłem na chwile obecna modecom 520w ale chce kupic w przyszłoci grafike 5850 prosze napiszie jaki zasilacz bedzie dobry chyba ze ten starczy . !! Bo moge dopłacic i wymienic !! THX z gory }

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze OCZ koło Enermaxa i BeQuieta to mnie coś strzyka... To zupełnie różne półki cenowo jakościowe! Choć oczywiście te dwie marki mają też tańsze modele w ofercie to jednak nie stawiałbym ich jako równą propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podać samej górnej półki bo kto wie ile kasy ma kolega. Zaproponowałem marki które po prostu mu nie spalą kompa od "strzałą". Wybacz jeśli Cię uraziłem.

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mister_n

 

Daj VTT na 1.3V i Ram spokojnie na 1.5, jak nie 1.6V, nic się G.Skillom nie stanie.

 

@ DanY33 - Modecoma masz chyba 530 a nie 520W? ;) A OCZ nie jest z tej samej półki co Corsair, Enermax, czy BQ, ale oferuje zasilacze dość dobrej jakości w przystępnej cenie, na pewno lepsze niż MC 530W czy Chieftec 360 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej żeby ten człowiek podał w jakim sklepie kupił ten zasilacz to sprawdzimy co mają w ofercie i na co może go wymienić ( pisał przecież że może go wymienić na inny > zapewne z dopłatą ). Może buda to jakiś zwykły tracer z wentylem 8cm na tylnej ściance i dlatego sobie nie radzi z odprowadzaniem ciepłego powietrza z wnętrza budy i w środku robi się sauna <_<

 

Ale za bardzo zbaczamy z tematu.

 

Ja obniżyłem taktowanie do 3,8GHz ( 211x18 ) przy 1,35V, bo do 4GHz potrzebuję już z 1,4V a przy tym proc się już grzeje dużo mocniej. Różnica w wydajności jest prawie niezauważalna więc po co mam się pchać w wymianę chłodzenia na CPU.

 

Jakie wartości napięć ustawiacie w pozostałych opcjach ( IMC, PLL, PCH )?? Bo u mnie są ciągle na AUTO i wynoszą odpowiednio: IMC-1,35V, PLL-1,806V, PCH-1,059V ).

 

Przy tych wartościach komp jest stabilny i bez problemów chodzi i się nie wiesza. Linx'a 10000/772MB też bez problemu przechodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę podać samej górnej półki bo kto wie ile kasy ma kolega. Zaproponowałem marki które po prostu mu nie spalą kompa od "strzałą". Wybacz jeśli Cię uraziłem.

 

Chodzi o to że ktoś gotów pomyśleć że to wszystko jedno...a teraz napisał że kupi OCZ lub BeQuiet no i nie jest tak jak myślałem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe To prosze mmi napisac ktory jest lepszy zasilacz i napewno drozszy bo ja chce ten moj sprzet pozniej krecic :) To jaki wybrac Enermaxa or BeQuieta Bo rozumiem ze to sa z wyzszej połki ?? A taki do 300-350 zł ?? .:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DanY33 - beQuiet i Enermax są właściwie zbliżone (mówię np. o bQ P7 i Enermaxie MODU82+), na sieci jest sporo recenzji i porównań. Sam mam bQ i jestem bardzo zadowolony, szczególnie z ciszy :) Do 350 zł ostatnio kupowałem zasilacz do drugiego kompa - po długich wahaniach stanęło na OCZ ModXStream, napięć nie mierzyłem, ale mogę powiedzieć, że jest w miarę cichy. Osobiście wydaje mi się, że bez naprawdę ostrego kręcenia i manii ciszy ten OCZ będzie wystarczył :)

 

A teraz moich boi z Xeonem X3440 ciąg dalszy... ale chyba oczekuję już tylko pocieszenia :(

 

Na VCore=1,25 i VTT=1.1 nie robię więcej niż 3,3GHz, na VC=1,3 i VT=1,3 już na 3,6GHz wywala BlueScreena przy ładowaniu systemu. Ładuje się dopiero na VC=1.35, ale oczywiście Prime nie przechodzi nawet 30sek, stabilne tylko 3,5GHz. Temperatury poniżej 70st., do maksymalnego BLCK płyty nawet się nie zbliżam, RAMy sporo poniżej swoich MHz chodzą. Ręcę mi po prostu opadają :( Załamany jestem mocno... No może trochę przesadzam ;) bo ogólnie z nowego kompa jestem bardzo zadowolony, chichy, chłodny, ale OC procka mnie strasznie zawiodło. Gorsze jest chyba tylko to, że innym się ten Xeon kręci tak samo jak i5-750.

 

Nie chcę mi się już próbować wyższych napięć, bo i tak nie korzystał bym z nich na co dzień. Sorry, za marudzenie, ale chciałem się wyżalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich Again ;)

No to zminiłem zasilacz na BQ 680 e7 CM .

Płyta msi gd 65 p55

Procka mam i5 750 , ramy kingstommax cl8 1600 mhz

Grafika 8800 gts <<<

Pierwsze pytanie czy jest sen krecic proca z taka karta graficzna ??

Napisze jeszcze ze na normalnych ustawieniach mam temp w prime 60 C .

Jak ktos cgetny to niech odpisze od czego mam zaczac i czy jest sens pdkrecac :)

Chodzi mi o ustawianie napiec na proca itd bo wiem ze na auto nie moga byc przy podkrecaniu :)).

Edytowane przez DanY33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adonim85 - dzięki za opinie.

 

 

Jednak nadal nie wiem co brać. Jaka jest różnica w tym OC ? Bo jeśli np. procesor na Maximusie da się wykręcić np. 4300 MHZ przy chłodzeniu wodnym, a przy e-premium 3.8 GHZ no to brałbym oczywiście pierwszą płytę. Ale co z tymi technologiami nowoczesnymi ? Niby się mówi, że te USB 3.0 nie chce być wspierane przez Intela i chce on wprowadzić już nowy standard (lol). Więc o co chodzi z tym USB ? Niby szybsze, a nie jest entuzjastycznie przyjęte.

 

 

Nie wiem czy brać lepsze OC (o ile nie jest mała różnica) czy USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...