Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakie temperatury są maksymalne dla core i5 750, bo podczas testów LinX temperatura przy 4GHz sięga mi nawet do 92 stopni. Chłodzenie mam mugen II z arctic silver. Jest możliwe żeby przy tak niskim taktowaniu aż tak gorąco było? myślałem że mugen to troche lepszy sprzęt ;/

Napięcia VTT 1.309

Vcore 1.336 w idle, 1.368 podczas katowania, płyta GD65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prime95 temperatury są o ponad 15 stopni niższe u mnie nawet po 2 godzinach...

Stwierdziłem, że nie tędy droga i zostawiłem sobie 3,81@1.24V w idle i 1,264 w stresie :) (max 74 stopnie w LinX)

Poza tym chyba coś źle zamontowałem tego mugena albo paste źle naniosłem bo nie wierzę, że mugen take baty dostaje od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam box ale za to u mnie w pokoju zwykle jest chłodno w iddle procek ma 30 stopni obudowa to silentiumpc gladius 600 zdaje mi się że może źle zrobiłem jak montowałem wentyl. na procesor bo zamontowałem odczepiłem i znowu zamontowałem a to mogło coś z tą pastą zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście przeczyścić jakimś alkoholem na końcu.

 

alkohol jest do picia a nie czyszczenia :D

 

do czyszczenia ja używam jedynie Arctic Silver ArctiClean 30ml

 

po wyczyszczeniu tym środkiem radiatory przyklejane np na pamięci na karcie graficznej na taśmę samoprzylepną 3M trzymają się mega mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja mam coś co zawiera alkohol izopropylowy i jest dobrze, idealnie oczyszcza czapę. Dawniej używałem zmywacza do paznokci i też było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego bardziej stosownego i nie koniecznie tak drogiego jak te płyny arctic silver znacie? Chyba alkohol izopropylowy będzie najlepszym wyborem

Edytowane przez Control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie mam dostępu do tego izopropanolu ale pasta jest chyba dość świeża bo zakładałem pod koniec czerwca można więc to tylko chusteczką higieniczną przetrzeć i będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nie mam dostępu do tego izopropanolu ale pasta jest chyba dość świeża bo zakładałem pod koniec czerwca można więc to tylko chusteczką higieniczną przetrzeć i będzie dobrze?

 

Pod kran + mydlo i jakas szczoteczka. Potem suszarka i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co kaman z timingami pamięci, w biosie ustawione 7-8-7-20 manualnie a tu proszę 8-8-7-22, po wejściu do biosu dalej jest 7-8-7-20 :blink: może mi to ktoś objaśnić? Nie włączyłem jakiejś opcji? <_<

 

Dołączona grafika

 

Bez HT zimniej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to dobrze, że wiesz, ja do niedawna nie wiedziałem :) . Dopłaciłbym jednak te 50 zł, przede wszystkim dla wyższego mnożnika, no chyba, że aż tak krucho z budżetem :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...