Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Ale czy 150x21 mogło by być niestabilne na Vcore 1.2 V i IMC 1.25 V? To by chyba musiała by być sztuka która powinna trafić do odpadów a została pominięta.

 

 

Sprawdzałem też Turbo na stocku i mnożnik podbija tylko o 1 nawet dla jednego wątku. Coś trzeba ustawić do tego?

 

EDIT.

 

C-State było wyłączone. Po włączeniu chociaż Turbo działa.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalne temperatury rdzeni ok.19-21 stopni mnie zaciekawiły... Rozumiem, że mocno przewietrzyłeś mieszkanie? ;-) No i jakie obroty wentylatora/-ów?

 

To był jeden z tych chłodniejszych deszczowych wieczorów, kiedy wychodząc na browara zapomniałem zamknąć okno :wink:

2 wentyle CoolerMaster R4-L2R-20AC-GP skręcone na maxa + wentyle na wejściu i wyjściu z budy.

 

 

 

Dzisiaj to wygląda tak, wentyle skręcone na min (oczywiście okno zamknięte)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

a jak wyglada sprawa z 166x20 ? ewentualnie x19 ?

 

160x20 sprawdzałem i było to samo, plus/minus minuta (zawsze inaczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Coś jest ewidentnie posrane.

 

Ustawiłem 166x17 (czyli w miare stockowy zegar), napięcie offset +0.006 (co ustawiło 1.07 V), zawiesiło i wyłączyło po 17 minutach. A to zmniejszyłem napięcie na offset -0.05 (co dało 1.01 V), i już idzie sobie test 23 minuty.

 

Czy teraz sie coś zmieniło i im niższe napięcie tym wyższa stabilność?

 

Na dziś już mam dość, ide spać. Jutro pomęczę to wyższe IMC, ew. prosze o dodatkowe sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie jest bezpieczne napięcie dla vtt bo z tego co wyczytałem intel zaleca max 1.2v ,a kolega na forum pisze, że do 1,3v jest jeszcze bezpiecznie.

Ja na swoim I7 860 max bclk 200 mogę osiągnąć stable przy 1.4v a to jest stanowczo za dużo. Teraz jadę przy bclk 175 i napięciu Vcore 1.36 Vtt 1.2.

Może macie jakieś rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No i potwierdziło sie. Im wyższe napięcia tym mniejsza stabilność. Jak dałem 1.3 V na Vcore i IMC to wyłączało po kilku(nastu) sekundach, nie ważne czy BCLK 150, 166 czy 200. PLL też podbijałem do 1.86 i żadnego efektu.

 

Może H55 się nie nadaje do kręcenia quadów?

 

 

Niestety ale kolejny raz zaczynam żałować że wracam do grania na kompie. Przez 1.5 roku posiadania konsoli nagrałem się więcej niż za całe życie wcześniej, i chyba trzeba było przy tym zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

BIOS pisałem wgrałem przedostatni, a dziś także ostatni.

 

O co może chodzi z tym że im wyższe napięcia tym szybciej wywala?

 

A skoro z Clarkdale nie było żadnych problemów, to chyba faktycznie prędzej wina proca. Tylko z tym specjalnie nic sie nie da zrobić. Zawsze pech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że starsze były trochę lepsze ale niewiem napewno bo na tym z maja jeszcze się nie bawiłem w mocne oc. Przy małym blck czyli 180 chyba vIMC niemusi być aż tak wysokie czyba że pamięci krecisz wysoko. Ale jak się bawisz z prockem to pamątki ustaw jak najniżej. I chyba niestety musisz dać więcej papu prockowi :unsure:

 

P.S. Tak krótko ale proc jest stabilny

post-139605-019680300 1284581700_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale ja już sprawdziłem wszelkie możliwe kombinacje. Przy zbyt niskim napięciu był BSOD przy ładowaniu Windowsa, przy średnich napięciach szło po kilka-naście minut, przy wysokich kilka-naście sekund.

 

Nawet obniżony mnożnik ale zwiększone BCLK do 150 powoduje taką sytuację, Pisałem że przy 166x17 i 1.07 V się zawiesiło po 17 minutach, a przy 166x17 i 1.01 V szło 23 minuty po czym sam wyłączyłem.

 

BIOS na początku miałem z lutego, potem dałem te dwa ostatnie, zero różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś programik do zwiększania napięć i częstotliwości po załadowaniu systemu? Ja na wcześniejszym procu miałem podobny problem, zbyt niska wartość VTT BSOD, zbyt wysoka error, aż wreszcie balansując napięciami znalazłem "konkretną" wartość przy której przy konkretnym bclk działało stabilnie. Zapodaj mu więcej papu 1,35vc i vtt odpal system, testuj i obniżaj napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.

Dlaczego ustawiacie tylko 700 , czy 1900MB w Linxie? Średni to ma wtedy sens takie testowanie. Ani proca nie wygrzeje na maksa, ani nie sprawdzi się dobrze stabilności pamięci...

Marakas - faktycznie, dla 60MHz nie warto. No i temperatury miałbyś pewnie już w okolicach 80stopni.

krychaa - do ilu obrotów się Mugen rozkręca?

Edytowane przez Colin_MC
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Scythe Mugena 2, poniżej dodaje wykres temperatur.

Dołączona grafika

 

Nie podoba mi się, że w stresie procek ma ponad 80 stopni, a w spoczynku ok 40.

Paste mam tą, którą dołączył producent, ten mały radiator przy scythe mugenie jest zimny, heatpipe też, ogólnie z okolic procka nie promieniuje ciepłem, a temperatury wysokie.

Źle nałożona pasta? zła pasta?

P.S jak rozsmarowałem mniej pasty to temp była jeszcze wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.

Dlaczego ustawiacie tylko 700 , czy 1900MB w Linxie? Średni to ma wtedy sens takie testowanie. Ani proca nie wygrzeje na maksa, ani nie sprawdzi się dobrze stabilności pamięci...

Marakas - faktycznie, dla 60MHz nie warto. No i temperatury miałbyś pewnie już w okolicach 80stopni.

krychaa - do ilu obrotów się Mugen rozkręca?

 

Dochodzi tak do 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krychaa - czyli jest głośno. U mnie na NH-D14 przy circa 800rpm jest właśnie ok.75stopni przy Linxie ustawionym na max.

 

Dano - nie masz jakiegoś kolegi, który by Ci pomógł? Prawdopodobnie zły montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury na WC na i5? Na 1.4V i 4GHz mam w stresie max 71 stopni a w spoczynku jest około 42 stopni. To dobre czy z złe, bo nie mam do świadczenia z Lynnfieldami? WC z podpisu

 

No to mimo wszystko słabawe temperatury, jeśli niewiele więcej mam przy AC ustawionym na 800rpm (więc prawie cicho)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w OC mojego i7 i uzyskałem następujące stabilne wyniki przy takim samym vcore:

178x22 (3910) - z HT ON

192x22 (4000) - z HT OFF

Które ustawienia będą korzystniejsze z zaznaczeniem, że w zasadzie jedynymi wymagającymi takiej mocy zastosowaniami sprzętu są gry?

Muszę przyznać, że moim celem przy zakupie było właśnie osiągnięcie tej psychologicznej bariery 4GHz :)

 

Płyta to Gigabyte P55-USB3.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...