Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie który procek lepszy i5-680 czy i7-950 wiem że oba leciwe ale takie mam do tego chcę GTX570 w ogóle warto ? Będą na tym działać w miarę nowe gry ? czy jakąś inną kartę lepszą ale nie wiem czy warto do takiej konfiguracji ma to sens.

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie wiem dlaczego nie zauważyłem ;)  a na co warto wymienić tego i5-680 czy w ogóle jeszcze warto w to inwestować mam taką płytę z procesorem i za nie duże pieniądze rzędy +- 300 chciałem jakiś mocniejszy procek pod kątem gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5-750 za 220-240zł opłaca się jak najbardziej. Jeśli masz płytę na P55 z radiatorami na mosfetach i rozbudowanymi opcjami podkręcania w biosie to śmiało kupuj. Do 750tki potrzebny jest jeszcze dobry schładzacz bo powyżej 3,6GHz nie wyjdziesz na boxowym chłodzeniu. Wątpię by nawet tyle udało się osiągnąć nie przekraczając 90 stopni.

Ja swojego kupiłem za 300zł i 3,9GHz robi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim napięciu robisz 4,4GHz? Wysoki czy niski vdroop masz ustawiony?

 

Moja sztuka jest raczej słabiutka bo 4GHz robi na 1,350V z niskim vdroopem co daje pod obciążeniem około 1,376V. 4,2GHz nie próbowałem bo obecne napięcie jest już za wysokie. Z włączonym LLC nie chcę ryzykować a bez LLC nie da się poniżej 1,45V ustabilizować procka pod obciążeniem.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się tu pochwalić? ;P

 

http://valid.x86.fr/uag4df

 

Zmieniłem platformę... Płytę i proca dostałem za free, nigdy nie kręcony...

Poleciał na dzień dobry na 4GHz i wystarcza... do wszystkiego...

 

W planie wymiana na Xeona X3440 z HT...

 

To mój drugi Intel w życiu, nie licząc laptopów i kompa z sygnaturki, który robi za player HTPC...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...