Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam dwa pytanka:

 

1. Czy platforma 1136 za dwa lata będzie do wyrzucenia? Czy niemożliwe jest na tej podstawce użycia 6-8 rdzeniowego proca?

2. Do osób które mają doczynienia z i7 860 - Czy mogą napisać jak się kręci ten procesor?

 

Jestem w kropce, gdyż w 1366 na dobre mobo mnie nie stać, z drugiej strony nowe proce które teraz wyszły kręcą się gorzej niż D0 i do tego nie wiem jak z podstawką 1136...;/ Co więcej kiepsko z chłodzeniem na proca i ramami, a ja musze mieć kompa do końca miesiąca...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam dwa pytanka:

 

1. Czy platforma 1136 za dwa lata będzie do wyrzucenia? Czy niemożliwe jest na tej podstawce użycia 6-8 rdzeniowego proca?

2. Do osób które mają doczynienia z i7 860 - Czy mogą napisać jak się kręci ten procesor?

 

Jestem w kropce, gdyż w 1366 na dobre mobo mnie nie stać, z drugiej strony nowe proce które teraz wyszły kręcą się gorzej niż D0 i do tego nie wiem jak z podstawką 1136...;/ Co więcej kiepsko z chłodzeniem na proca i ramami, a ja muszę mieć kompa do końca miesiąca...;/

1. Nie znam takiej podstawki :lol: :lol:

2. Łaska poszukać w google? Jest tyle recenzji....

OC zależy od umiejętności i sztuki procesora (patrz post wyżej).

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kurde przeoczenie, pytanie podtrzymuje - chodzi mi o samą możliwość, bo jeśli takiej nie ma to podstawka skończy się za dwa lata

2. Recenzji jest na 870 i i5, nie wiele jeśli chodzi o 860, a zależy mi na opiniach użytkowników - sporo szukałem w googlach i na polskich i zagranicznych serwisach!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że dostałem zaposzenie na premierę tego układu w Polsce do Bydgoszczy do Hotelu City organizowaną przez microsoft i intela.

 

 

Mają zademnostrować I5 , windows 7 i windows server 2008 r2.

 

 

Potem ma być dyskusja na temat tych rozwiązań.

 

Ciekawi jacy ludzie tam będą . A jak zwykle mam mnustwo pytań. Kilka razy byłem na konferncjach tego typu naprawdę warto tam być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

1. Kurde przeoczenie, pytanie podtrzymuje - chodzi mi o samą możliwość, bo jeśli takiej nie ma to podstawka skończy się za dwa lata

2. Recenzji jest na 870 i i5, nie wiele jeśli chodzi o 860, a zależy mi na opiniach użytkowników - sporo szukałem w googlach i na polskich i zagranicznych serwisach!

 

Pozdrawiam

Nikt ci na to teraz nie odpowie. Kilka postów temu pisałem o oficjalnych już planach na poszczególne podstawki, czyli 6-rdzeniowce i 8-rdzeniowce na 1366 (plany do 2012), a na 1156 4-rdzeniowce w 32 nm (z GPU w 2011).

To że nie zapowiedzieli co dalej nie znaczy że podstawka umrze, bo nie umrze, ale więcej niż cztery rdzenie dostanie najwcześniej w 2012 (przy okazji 22 nm). Czyli:

 

1366: 6 rdzeni, 32 nm (2010), 8 rdzeni, 32 nm (2011), 8 rdzeni, 22 nm (2012)

1156: 4 rdzenie, 32 nm (2010), 4 rdzenie + GPU, 32 nm (2011)

 

A jak ci potrzebne HT to bierz 800/900. Jesli korzystasz z ładnie napisanych programów to będziesz miał bonus, jak grasz i siedzisz w Windowsie to nic ci to nie da, a w większości przypadków przeszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić, że dostałem zaposzenie na premierę tego układu w Polsce do Bydgoszczy do Hotelu City organizowaną przez microsoft i intela.

 

 

Mają zademnostrować I5 , windows 7 i windows server 2008 r2.

 

 

Potem ma być dyskusja na temat tych rozwiązań.

 

Ciekawi jacy ludzie tam będą . A jak zwykle mam mnustwo pytań. Kilka razy byłem na konferncjach tego typu naprawdę warto tam być.

Ja juz jestem po takiej konferencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytał ktoś może gdzieś czy takie harce z vtt nie powodują że procek szybko robi pufff...

Tego oficjalnie nikt Tobie nie powie. Po konsultacji z kilkoma osobami doszlismy do wniosku: 1.35V to max na codzien (24/7), ale jak chcesz sie bawic, to mozesz na AC/WC do 1.45-1.5 dac przy dobrym chlodzeniu. Odnosnie podkrecania Lynnfielda odsylam do swojego arta na portalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mi coś się wydaję, że nawet może nie tyle sam cep (bo one są pancerne), co raczej mobo/szyna DMI.

Dwie płyty sobie zeszły z tego świata przy VTT>1,5, także myśle, że coś w tym może być. Ale to trzeba skonfrontować z większą ilością opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało się dzieje w tym wątku... jestem ciekaw pewnie i nie tylko ja, czy i-750 kręcą się swobodnie na 4ghz czy raczej trzeba szukać selekta bo normalnie robią góra 3.8ghz. moje pitolenie wynika z faktu iż chciałbym zmodernizować kompa ;D pytanie tylko czy warto zmieniać to co mam w signu na i5 czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zimny prysznic coby powstrzymać rządze modernizacji i poczekać na i5-750 32nm...

 

zestaw byłby taki

i5-750

MSI P55-GD65 IP55 s1156

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 7-7-7-20 Viper II

 

do schłodzenia procka użyłbym narazie scytha infinity (w proline mają odpowiednią zapinkę za 25zł Scythe mocowanie VTMS na socket 1366

 

kwestia jest tylko jedna czy wicisne z tego co najmniej 4.0ghz, czy jest to osiągalne na pierwszym lepszym procku ze sklepu i czy warto...??

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten wątek od początku (co polecam) a i nie tylko i niestety nie ma mowy o swobodnym kręceniu na 4GHz każdej sztuki. Niektóre ida swobodnie, niektóre po sporym V nie do schłodzenia na powietrzu a niektóre wcale.

 

U mnie juz leży i5 z P7P55D i jak tylko uporam sie z danymi na dyskach to sie biore za zabawe. Mam sztuke prosto z półki i sam jestem ciekaw jak pójdzie. Niestety narazie box wiec OC poczeka. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] niestety nie ma mowy o swobodnym kręceniu na 4GHz każdej sztuki. Niektóre ida swobodnie, niektóre po sporym V nie do schłodzenia na powietrzu a niektóre wcale.

Potwierdzam. Te 3.8Ghz praktycznie wszystkie zrobią, potem zaczynają się schody w przypadku niektórych sztuk, albo wręcz ściana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało się dzieje w tym wątku... jestem ciekaw pewnie i nie tylko ja, czy i-750 kręcą się swobodnie na 4ghz czy raczej trzeba szukać selekta bo normalnie robią góra 3.8ghz. moje pitolenie wynika z faktu iż chciałbym zmodernizować kompa ;D pytanie tylko czy warto zmieniać to co mam w signu na i5 czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zimny prysznic coby powstrzymać rządze modernizacji i poczekać na i5-750 32nm...

 

zestaw byłby taki

i5-750

MSI P55-GD65 IP55 s1156

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1600 7-7-7-20 Viper II

 

do schłodzenia procka użyłbym narazie scytha infinity (w proline mają odpowiednią zapinkę za 25zł Scythe mocowanie VTMS na socket 1366

 

kwestia jest tylko jedna czy wicisne z tego co najmniej 4.0ghz, czy jest to osiągalne na pierwszym lepszym procku ze sklepu i czy warto...??

i5 ma jedną dużą zaletę, niezależnie od płyty mam praktycznie tą sama wydajnosć. Płyta w kwestii wydajność tylko wpływa na OC, praktycznie drogie płyty do normalnego użytkowania tracą sens przy tej platformie. Na twoim miejscu poczekał bym trochę i brał bym albo 32nm i5 albo dużo taniej 45nm które robi 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 ma jedną dużą zaletę, niezależnie od płyty mam praktycznie tą sama wydajnosć. Płyta w kwestii wydajność tylko wpływa na OC, praktycznie drogie płyty do normalnego użytkowania tracą sens przy tej platformie. Na twoim miejscu poczekał bym trochę i brał bym albo 32nm i5 albo dużo taniej 45nm które robi 4GHz.

też tak sobie wmawiam, że nie warto lepiej poczekać na 32nm, płyty główne w nowszych rev. i tańsze ramy :D a narazie męczyć to co się ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale wiesz o tym że quady w 32 nm będą najwcześniej w lipcu/sierpniu 2010? Jeśli możesz do tego czasu czekać to znaczy że quad ci teraz nie potrzebny, więc po co rozważasz wogóle upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na wstepie podam swój konfig: i5 750, plyta gigabyte p55 ud3, buda antec 200 z 5 wentylatorami, zasilka chiftec 500w ctp, geforce gtx 260, ramy corsairy 4gb 2x2 1333 cl9. Chce zabrac sie za podkrecanie procka, ale nigdy tego nie robilem wiec prosze Was o pomoc. Patrzylem na temperatory proca jak nic nie robie to mam ponizej 30 stopni w stresie nie przekracza 70 c. Mam chlodzenie boxowe wiec duzo nie wycisne ale fajnie by bylo miec z 3,5 :P procesor obciazalem prime 95. No wiec do rzeczy: Z tego co wyczytalem temp rdzeni nie moze przekraczac 100C? Napiecie max na rdzeniu to 1.35v? Podkrecamy podnoszac bclk? Ale trzeba wylaczyc turbo nie? jak to zrobic? Oprocz zmiany napieca i bclk na cos jeszcze musze zwracac uwage? czym sprawdzac stabilnosc po podkrecaniu? Ztego co wyczytalem to podkrecajac proca podnosza sie tez czestotliwosci ramu? wiec tez musze podnosic napiecie ramu? Najlepiej jak by ktos dal mi jakis poradnik jak podkrecac te i5 750 :P albo napisal mi krok po kroku co mam robic zeby osiagnac 3.3 - 3.5. Z góry dzieki.

 

 

 

cos tam udalo mi sie wykminic :D

Dołączona grafika

 

na boxie wycisnalem 3,4ghz proca a pamieci niby 1650 ale nie wiem gdzie sprawdzic jaka mam czestotliwosc no i zrobilem tak ze wszedlem do biosu i zmienialem tylko bclk ze 133 na 170 no i mam niby 3,4 i chba jest ok skoro komp dziala xd. Teraz mam pytania:

1 czy proc moze chodzic z takimi temperatorami 24/7 i takim napieciem?

2 czy oprocz tego ze zmienilem bclk powinienem jeszcze przestawic? napiec nieruszalem domyslnie mialem na auto i tak jest

testowalem programem occt i po 3-4 min wylancza sie test bo niby proc jest zagoracy wedlog wykresu 80C lol

teraz ustawilem napiecie na 1.17v w eversecie pokazuje mi ze jest 1.104v 3.3ghz i 65 stopnhi max w stresie :P ale moglby ktos napisac czy dobrze kombinuje zebym nie spalil sprzetu bo bym sie zalamal :>

test wlaczylem w occt gpu memtest i pisalo na gorze ze 1200 errors czyli co z pamieciami cos nie teges?

Edytowane przez Pietrek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz o tym że quady w 32 nm będą najwcześniej w lipcu/sierpniu 2010? Jeśli możesz do tego czasu czekać to znaczy że quad ci teraz nie potrzebny, więc po co rozważasz wogóle upgrade.

tak jak napisałem, chciałem i w sumie dalej chce zmodernizować sprzęta z czysto maniakalnych względów, ale zależy mi na tym żeby procek robił minimum 4,0ghz na wstępie, dlatego narazie się wstrzymuję i czekam na rozwój sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...