Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chesz zaszaleć to podobno GSkille Ripjaws są genialne np. te 1600MH z 1.65V i 7-7-7 cena też fajna http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...112&katid=3 albo 2000MHz na 1.65 CL9 cena też fajna http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...115&katid=3

Co do Kingusi to nie mam pojęcia jak chodzą.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chesz zaszaleć to podobno GSkille Ripjaws są genialne np. te 1600MH z 1.65V i 7-7-7 cena też fajna http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...112&katid=3 albo 2000MHz na 1.65 CL9 cena też fajna http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...115&katid=3

Co do Kingusi to nie mam pojęcia jak chodzą.

Cena jak za te rapijawsy ktore maja 2000mhz to az sie wydaje zbyt mala. Czy to czasem nie jest pomylka? Az sie zastanawiam czy ich nie zamowic i zmniejszyc szyne i timingi obniza sie wtedy. Napiecie tez jest dobre a wrecz bardzo dobre jak dla core i5. Tylko pytanie czy beda normalnie dzialac z core i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach środka września można było je kupić za 330 zł, z czego skorzystałem. Pamięci to dokładnie ten sam model co w opisie i tu

A na ile udalo Ci sie podkrecic procesor z tymi pamieciami? I mowisz ze to dobry wybór? Tylko tak jak kolega napisal wczesniej ze podobno ten sklep nie cieszy sie dobra opinia. Super by bylo jak by cos sie w krakowie znalazlo w podobnej cenie. Ogolnie to nie moge znalesc nigdzie tych pamieci Edytowane przez kowalmisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupic i5 750 oraz podkręcic go.

Jaka dobra, porzadna płytę wybrac

1. MSI P55-GD80

2. ASUS P7P55D Deluxe

3. Gigabyte GA-P55-UD6

 

Ceny sa podobne. Ktora warto wybrac ?

A moze nie ma sensu brac te najdrozsze i lepiej kupic tansze wersje jak MSI P55-GD65 lub Asus P7P55D?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak za te rapijawsy ktore maja 2000mhz to az sie wydaje zbyt mala. Czy to czasem nie jest pomylka? Az sie zastanawiam czy ich nie zamowic i zmniejszyc szyne i timingi obniza sie wtedy. Napiecie tez jest dobre a wrecz bardzo dobre jak dla core i5. Tylko pytanie czy beda normalnie dzialac z core i5?

One sa zrobione własnie pod i5 z odpowiednim SPD.

 

@Roger7 - przeczytaj parę testów (m.in. purepc.pl, pclab.pl) to będziesz wiedział czy warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU chodzi na 3GHz przy defV (więcej póki co nie dam, bo siedzi na boxie), a pamięci na 900MHz CL9 1.6V i bynajmniej to jeszcze nie koniec ;-)

Jeśli chodzi o arest.pl to nigdy nie miałem z nim problemu :)

900 a nie 1000? Przeciez niby to sa pamieci 2000mhz wiec jak to jest? A co do tego sklepu to moze nie tyle o sprzedazy sa zle opinie co o serwisie. Tu mozna poczytac http://www.opineo.pl/opinie/arest-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadłem na pomysł - pewnie mało oryginalny, ale być może ktoś o tym nie myślał, więc piszę. Chodzi mi o wyłączanie dwóch rdzeni i kręcenie na pozostałych dwóch. Otrzymujemy mniejsze temperatury, więc można poszaleć z napięciami, a więc i taktowanie może być większe. W tej chwili leci Prime 95 dla 4.3GHz 1.48V, temperatury - 67*C/64*C max. Testy trwają.

 

Mam zamiar zapisać profile OC dla 2/4 rdzeni i zmieniać je w zależności od gry, w którą aktualnie gram. Do Crysisa Core i5 4.3-4.4GHz, do GTA IV i5 4GHz. Jak dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gi3r3k - ameryki nie odkryłeś, niemniej warto eksperymentować, ale na dwóch jajkach osiągi nie są jakoś drastycznie lepsze.

 

@Roger7 to zależy od potrzeb. Każda płyta ma swoje plusy i minusy. Moim osobiście faworytem jest MSI GD65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi poradzić w oc ? Próbuję się stosować do instrukcji Mardok-a z tematu Core I7 - Bloomfield, ale nie wychodzi mi nic :). Tzn. jakkolwiek bym nie zmienił VTT z domyślnego, czyli auto to ma zwisy w systemie albo podczas ładowania systemu. Zaznaczam, że nie ma BSOD-a tylko zwis. Jeżeli zostawie na auto i będę manwerować tylko VCore to system normalnie wstaje, ale załóżmy przy ustawieniach 200x20 (baseclock x mnożnik) też w systemie po jakimś czasie mam zwis. Nie wiem jakim programem odczytać napięcia VTT, które mam w trybie auto. Chciałbym zobaczyć ile ustawia mi płyta główna. Czy macie jakieś sugestie co powoduje ten zwis ? za małe VCore ? raczej nic na to nie wskazuje.

 

Druga sprawa to dodatkowy mnożnik, czyli 21. Jak ustawie 190x21 czyli to samo co 20x200 to mam BSOD-a. Dziwne, bo pamięci z niższym base clock-iem przy tym samym dzielniku mają jeszcze mniej mhz, więc tym bardziej BSOD-a z powodu pamięci nie może być.

 

Suma sumarum potrafię tylko base clock-iem kręcić, albo robie coś nie tak ?

 

EDIT: chyba jednak problemy z pamięcią, bo jak w orthosie puszcze small ffts - stress cpu to chodzi 2 godziny i jest ok, na blendzie wywala się, tak samo mem test windowsowy. Jak dam nominalne napiecie na ramie 1.5V to jest ok i mem test się nie wywala. Ale dalej nie rozumiem tego VTT i mnożnika 21.

 

Wiecie dlaczego EIST czy C1E Support obniża mi napięcie w momencie kiedy proce są obciążone np przez orthos-a ? Nie powinno być na odwrót, czyli w idle obniżać ? Np. jak ustawie 1.41V to pod obciążeniem cpuz pokazuje 1.378 a w idle 1.41 ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zigi :). Dziwne, jak wyłączałem C1E Support i EIST to mi zwisał system, jak załadowałem domyślne ustawienia, jeszcze raz C1E Support i EIST wyłączyłem, dodatkowo wyłączyłem to co na filmiku (Spectrum etc) to już nie zwisał :) chyba wcześniej coś jeszcze przestawiłem i przez to miałem problem.

 

Orthos już długi czas chodzi na 20x200, pytanie tylko czemu jak ustawie VCore np na 1.4 to mi zwiększa się przy obciążeniu do 1.424 (tak pokazuje cpuz) ? czy jeszcze trzeba coś wyłączyć ? Dopiero jak ustawiłem na 1.35 to cpuz pod obciążeniem pokazuje 1.4. Może to jest błąd pomiarowy softu/czujnika ?

 

EDIT:

 

W biosie dałem napięcie 1.326V, w cpuz pod obciążeniem skacze do 1.368, czyli podbija mi o 0.05V (ktoś wie dlaczego?):

 

post-112033-1254940796_thumb.jpg

 

Jak dla mnie wynik dobry.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zigi :). Dziwne, jak wyłączałem C1E Support i EIST to mi zwisał system, jak załadowałem domyślne ustawienia, jeszcze raz C1E Support i EIST wyłączyłem, dodatkowo wyłączyłem to co na filmiku (Spectrum etc) to już nie zwisał :) chyba wcześniej coś jeszcze przestawiłem i przez to miałem problem.

 

Orthos już długi czas chodzi na 20x200, pytanie tylko czemu jak ustawie VCore np na 1.4 to mi zwiększa się przy obciążeniu do 1.424 (tak pokazuje cpuz) ? czy jeszcze trzeba coś wyłączyć ? Dopiero jak ustawiłem na 1.35 to cpuz pod obciążeniem pokazuje 1.4. Może to jest błąd pomiarowy softu/czujnika ?

 

EDIT:

 

W biosie dałem napięcie 1.326V, w cpuz pod obciążeniem skacze do 1.368, czyli podbija mi o 0.05V (ktoś wie dlaczego?):

 

post-112033-1254940796_thumb.jpg

 

Jak dla mnie wynik dobry.

Panie weź sobie odpal 2 orthosy bo tak to testujesz az 2 rdzenie. Jak przy tych ustawieniach będziesz mieć stabilność to całkiem niezły cep. Spróbuj linx do testów najszybciej będziesz wiedział czy hula:-) Co do skaczącego napięcia to pewnie vdrop działa i podbija napiecię. Ale to nie powinno być aż takie duże podbicie. Włącz xtreme phase w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie weź sobie odpal 2 orthosy bo tak to testujesz az 2 rdzenie. Jak przy tych ustawieniach będziesz mieć stabilność to całkiem niezły cep. Spróbuj linx do testów najszybciej będziesz wiedział czy hula:-) Co do skaczącego napięcia to pewnie vdrop działa i podbija napiecię. Ale to nie powinno być aż takie duże podbicie. Włącz xtreme phase w biosie

Włączałem dwa orthosy, taka sama stabilność, LinX-a też przechodzi. Wrzucę skrin-y za chwilę. BTW nie wklejam skrin-a po to żeby się cep-em chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam LinX też znacznie bardziej proc-a wygrzewa niż np. prime95 z 4 workthread-ami ?

Ojejku czyżby proc się przegrzewal. Niestety tak to jest z linxem nie ma nic lepszego na zimowe noce jak maraton dla i5 przy pomocy LINXa:-) Gdzie twoje screeny? Eh zapuśc prima95 na small fft na ponad 2h30min jak się nie wyklepie to jest praktycznie stabilny do gier. A jak ci przejdzie linxa to będzie super stabilny do poważnych obliczeń:P Taki mała rada z przymrużeniem oka;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma skrinów, bo syn mi spokoju nie dał :). Może dziś jak wrócę z roboty i znajdę chwilę to będę się dalej bawił. Chyba będę musiał powalczyć jeszcze z temperaturami, bo jak uruchomiłem LinX-a na dłużej to się wystraszyłem po jakimś czasie :( No i LinX przy dłuższym chodzeniu pewnie się wywali na 4 jajkach, nie mniej prime95 na 4 wątkach chodził mi ponad 2h i nie wywalił błędu. Acha i sorry jak niektóre pytania się głupie wydają, ale dopiero zaczynam zabawę z tą platformą.

 

@oliwer21 tu nie chodzi o szał ani o to czy mi się trafił fajny proc... bo nie mam takiego niezaspokojonego ego, aby się chwalić na forum z tego powodu. Pewnie będzie ciężko uzyskać te 4ghz ale powalczę. Za funkcję oszczędzania energii chyba odpowiedzialny jest EIST i C1E Support, tak samo jak to było w C2D ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam eksperymentuje z włączonym EIST bo docelowo zależy mi na tym aby pozostało włączone.

Chwilowo szukam możliwie najniższego napięcia zasilającego i5 przy 20x200 ze względu na temp. Co ciekawe prime idzie bezproblemowo przez godzinkę a linx na tych samych ustawieniach mimo, iż teoretycznie przynajmniej mniej równomiernie obciąża procek potrafi się wysypać po kilku minutach. Nie wygląda to na wpływ EIST bo taktowanie spada dopiero po pojawieniu się błędu. Teraz testuję go na "standardziku" czyli 1.4 proc imc 1.3 i niestety nie jest w pełni stabilnie.

Do normalnej pracy takie ustawienie tez za bardzo się nie nadaje. Temp. 90 stopni - niby zapas jest na wentylkach chłodzenia ale nie przepadam za hałasem.

A jak u Was wyglądają napięcia które pozwalają przejść linxa? Może go źle ustawiam?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie napięcie z offestu musi być bo inaczej ni*** będzie max C1 bez obniżania napięcia. Jak włączysz OFFSET voltów to wyłącz C- state packege albo daj na max C1 bo inaczej na C3, C6 albo auto nie zgruchy nie z pietruchy będzie wykopywać procka (BSOD), czasami nie zawsze. Tak przynajmniej jest umnie. Nawet dodanie znacznie więcej mV niż przy stałym ustawieniu napięcia nie pomaga. Pewnie coś powoduje błąd podczas przejściu ze stanu C3 lub C6 do C0.

 

BTW czy ktoś z Was testował (wie, bądź porównywał) zużycie prądu przy włączonym trybie OFFSET voltów oraz funkcji (C1E EIST i C-state package (C3 i C6)) oraz przy stałym napięciu z włączonymi tymi funkcjami.

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie napięcia, np pisząc 1.4V to piszcie czy macie włączone load-line calibration i czy to napięcie jest w biosie (idle) czy pod obciążeniem. Przy load-line calibration napięcie pod obciążeniem spada, dlatego fajnie jakbyście pisali to wszystko bo inaczej można się pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie napięcia, np pisząc 1.4V to piszcie czy macie włączone load-line calibration i czy to napięcie jest w biosie (idle) czy pod obciążeniem. Przy load-line calibration napięcie pod obciążeniem spada, dlatego fajnie jakbyście pisali to wszystko bo inaczej można się pogubić.

 

Przy OC load-line calibr. MUSI byc wlaczone bo plyta (w tym przypadku ASUS) zalicza spooorego vdropa, nawet bez obciazenia. Z wlaczonym napiecie praktycznie sie nie zmienia. Na LGA775 roznie z ta funkcja bywalo ale tu naprawde dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...