Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Why would anyone want a LGA-1366 system then? I believe there are three major advantages to the LGA-1366 platform for single-socket desktops:

 

1) Support for Gulftown. You can only get 6-cores from the LGA-1366 platform in 1H 2010, Intel currently doesn't have any 6-core LGA-1156 parts planned.

 

2) More overclockable CPUs. The best yielding Nehalems (and highest clocked Nehalems) will be LGA-1366 processors. I wouldn't expect any 1GHz+ overclocks from LGA-1156 CPUs.

 

3) More bandwidth to PCIe slots. I don't see this as a huge advantage today, but there may come a time when having as much bandwidth to your GPUs as possible is important. I'm thinking general purpose GPU computing, DX11, OpenCL sort of stuff. But we're not there yet.

 

 

Czyzby i5 mial sie slabie krecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why would anyone want a LGA-1366 system then? I believe there are three major advantages to the LGA-1366 platform for single-socket desktops:

 

1) Support for Gulftown. You can only get 6-cores from the LGA-1366 platform in 1H 2010, Intel currently doesn't have any 6-core LGA-1156 parts planned.

 

2) More overclockable CPUs. The best yielding Nehalems (and highest clocked Nehalems) will be LGA-1366 processors. I wouldn't expect any 1GHz+ overclocks from LGA-1156 CPUs.

 

3) More bandwidth to PCIe slots. I don't see this as a huge advantage today, but there may come a time when having as much bandwidth to your GPUs as possible is important. I'm thinking general purpose GPU computing, DX11, OpenCL sort of stuff. But we're not there yet.

 

 

Czyzby i5 mial sie slabie krecic ?

Zobaczymy jak będzie po samplach tego nie widać

choć widac że potrzebują wyższego v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to niby ma dawać skoro i tak mostek północny ma okresloną ilość linii więc przepustowość się nie zwiększa?

dokladnie. co z tego, ze mostek udostepnia wiecej linii, jezeli sam wisi na mniejszej ich ilosci. swego czasu sadzilem, ze nf200 jako przelacznik, ma swoje algorytmy dajace mu jakas tam nie tyle przewage, co lepsza sprawnosc, ale testy potweirdzaja, ze jest inaczej - ladnie wyglada w sysie 3x x16, ale nic wiecej, a wrecz przeciwnie

http://hardocp.com/article/2009/01/06/nf20...minary_results/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Core i5 750 za 760 zł - www.pcprojekt.pl

 

ASUSy P7P55D - od 540 do 780 zł

 

Gigabyte P55-UD3 - 430 zł

 

Jak dla mnie super, nie widzę najmniejszego sensu kupna LGA 775. DDR3 jeszcze trochę drogie, ale mamy już przyszłościową platformę, po roku można zmienić proca na 32 nm.

 

Czekamy tylko na recki, które nie wiadomo czy pojawią się przez zdjęciem NDA. O ile płyty pozwolą na wysokie BCLK, to nie wiadomo na ile pozwolą same proce. Bez przeczytania kilku recenzji bym się osobiście wsztrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUSy P7P55D - od 540 do 780 zł

tutaj za 509zł http://www.camino.pl/opis.php3?ID=38685

 

no nic ja czekam na jakas drobną obnizke Q9550 bo nie dawno kupiłem nową S775 oraz DDR2 :wink: i przesiadka teraz dla mnie nie ma sensu,ale ceny jak na start złe nie są.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 za 750 :D

860 za 1170 lub 1040

870 za oO 2200

A niedlugo mialem skladac cos nowego na lga775, chyba poczekam az sie wyklaruje sytuacja na rynku, dostepnosc bedzie na normalnym poziomie i wtedy zaopatrze sie w jakis fajny zestawik. Czekam na cos w formacie matx. za maximusa beda sobie pewnie krzyczeli horrendalne sumy, zostaje bodajze ewcia i gigabyte, chyba ze dfi cos tam szykuje

 

vobis juz sprzedaje komputerki z i5 :P

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kiedy 750 bedzie za 6xx zł?

przed swietami :D

 

edyta

wg tego testu wydajnosc lynnfielda jest identyczna jak bloomfielda wiec czy jest jakis sens kupowania s1366? na ile ten test jest wiarygodny.... . bo w najblizszej przyszlosci mam zamiar przerzucic sie na nowa platforme ale, ... no wlasnie nie wiem na jaka. pomijajac kwestie kompatybilnosci z przyszlymi 6-cio rdzeniowcami i wersjami ex, na ktore i tak mnie nie stac/bedzie stac. s1159 niby tansze. a z reszta poczekamy. testy, ktore powinny zaraz pojawiac sie jak grzyby po deszczu pewnie rozwieja moje watpliwosci.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajny artykuł - http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3624

 

Chorym jest fakt że P55 kosztuje tyle samo co P45. Chętnie bym zamienił P55 na ICH10R, bo PCI-E 2.0 dla czegoś innego niż karty graficzne jest absolutnie nie potrzebne. Za coś wartego poniżej 10 dolarów licza sobie 4-6 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...