Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

ja zamówiłem asrocka i55 extreme (głownie za to że niezłe recki zbiera, ma otworki pod 775 dla mojego ifx-14) do tego i750 i 8gb g.skill 1600 cl9 tu właśnie pytanie bo jest problem z dostępnością tych kostek czy w razie braku warto kupić goodramy 1333mhz cl9 widziałem na ruskim vortalu sprzętowym że bez problemu robią 1600mhz na 1.65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie skompromituje pytaniem, ale co tam:P bo zainteresował mnie ten asrock extreme, ale spore obawy mam: jak u nich z jakością i bezawaryjnością? bo do tej pory firma kojarzyła mi się raczej z produktami budzetowymi, niskiej jakosci pokroju ecs'a... zwłaszcza ze dają 24 m-ce gwarancji w porownaniu do 36 u konkurencji, z teog co zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo do tej pory firma kojarzyła mi się raczej z produktami budzetowymi, niskiej jakosci pokroju ecs'a...

To już nieaktualne.

 

Asrock od pewnego czasu zaskakuje premierami świetnych płyt. Zaczęło się od płyt AMD - ich seria na AM2+ zrobiła furorę. Asrock zaoferował produkty w atrakcyjnej cenie i jakością nieodbiegające od płyt innych producentów. Wielu userów na tym forum ma Asrocka A780GXH i jest zadowolona - nie było postów o padniętych płytach. Na Intela X58 SuperComputer był nieudany, ale potem wypuszczono poprawionego X58 Extreme, który miał podobne cechy do płyt na AM2+, choć może aż tak popularny nie był.

 

Asrock P55 Extreme/Deluxe zbierają również dobre recenzje i nie zawahałbym się postawić na tę płytę. Jak chcesz wiedzieć więcej, to poczekaj na refleksje ptysia, który wspomina wyżej, że będzie ją wkrótce miał.

 

Krótszą gwarancją bym się nie przejmował - nie ma to wiele wspólnego z gorszą jakością produktu. Po prostu jest to cięcie kosztów - krótsza gwarancja=niższa cena płyty (oszczędzają na potencjalnych reklamacjach). Coś za coś.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x58 dosyć awaryjna ale to zupełnie inna konstrukcja, dla przykładu msi i55 gd65 tez już 3sztuki padły, wersja asrocka p55 extreme to dobre recki na wortalach sprzętowych na całym świecie, na newegg od klientów tez dobre noty, generalnie jak ma zdechnąć to i asus czy wypasiona evga padnie za 1500zł reguł generalnie nie ma, ja tam asrock 939 dual-sata na chipsecie uli bardzo miło wspominam, dużo lepiej jak zachwalane dfi pod socket 754 gdzie chipset nvidi powodował freezy 6800gt :( na agp, w sumie biostar to tez kiedyś była niska półka a już od p965, gości na salonach oc na całym świecie jako jeden z lepszych produktów, nie skreślam żadnej firmy lubię eksperymentować w przyszłym tygodniu zdam relacje z placu boju, choć jak znam siebie to bez narzekania się nie obędzie ;) zawsze szukam dziury w całym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Tak, AsRock ostatnio się poprawił. Ma w swojej ofercie dobre konstrukcje. Jednak nadal używają słabej jakości elektroniki, co nie zawsze wychodzi na dobre (patrz X58). Osobiście także bym nie oszczędzał na gwarancji. To później wychodzi przy odsprzedaży :-)

 

Ale ogólnie dobra płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie ostateczne starcie mi zostało. Dzisiaj zamawiam i również dzisiaj odbieram sobie sprzęt.

 

Zostały mi 2 płyty do wyboru:

 

1. MSI P55 GD65

2. Asus P7P55D

 

Ceny bardzo zbliżone.

 

Nie wiem jak z jakością. Na oko solidniejszy wydaje się być MSI (te jego radiatory na oko robią naprawdę dobre wrażenie). Natomiast nazwa Asus przemawia do mnie bardziej niż nazwa MSI. Żadnej płyty z tych firm wcześniej nie miał i nie boję się spróbować nowości. Tak tylko z opinii innych wyciągam takie wnioski.

 

W sumie już prawie byłem przekonany aby kupić tę płytę MSI (nawet czytając, że potrafią padać, choć to akurat wina socketów foxconna, a one są montowane prawie wszędzie), ale patrząc na Wasze sygnaturki, to widzę, że zdecydowana większość z Was w połączeniu z Core i5 i750 ma właśnie tego Asusa P7P55D (i nawet fajnie się na nim procki krecą).

 

Dlatego już sam nie wiem czy brać tego MSI czy tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że obie płyty są dobre :) Podobnej dość wysokiej jakości.

Wybierz tą która ci się bardziej podoba albo przejrzyj wyposażenie dodatkowe. Asus ma np ExpressGate.

Którąkolwiek wybierzesz to będzie dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie ostateczne starcie mi zostało. Dzisiaj zamawiam i również dzisiaj odbieram sobie sprzęt.

 

Zostały mi 2 płyty do wyboru:

 

1. MSI P55 GD65

2. Asus P7P55D

 

Ceny bardzo zbliżone.

 

Nie wiem jak z jakością. Na oko solidniejszy wydaje się być MSI (te jego radiatory na oko robią naprawdę dobre wrażenie). Natomiast nazwa Asus przemawia do mnie bardziej niż nazwa MSI. Żadnej płyty z tych firm wcześniej nie miał i nie boję się spróbować nowości. Tak tylko z opinii innych wyciągam takie wnioski.

 

W sumie już prawie byłem przekonany aby kupić tę płytę MSI (nawet czytając, że potrafią padać, choć to akurat wina socketów foxconna, a one są montowane prawie wszędzie), ale patrząc na Wasze sygnaturki, to widzę, że zdecydowana większość z Was w połączeniu z Core i5 i750 ma właśnie tego Asusa P7P55D (i nawet fajnie się na nim procki krecą).

 

Dlatego już sam nie wiem czy brać tego MSI czy tego Asusa.

Ja tam tej MSI nie miałem ale moge powiedziec ze Asus P7P55D to bardzo solidna plyta i bardzo dobrze i stabilnie prowadzi I5 zarowno przed jak i po OC. Generalnie po 2 miesiacach uzytkowania plyta nie ma dla mnie zadnych wad. Na pewno obie plyty sa podobne jakosciowo wiec generalnie powinienes zwrocic uwage na akcesoria i bajery na plycie z ktorych bedziesz lub nie kozystal i na tej podstawie wybrac.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Asus ma np ExpressGate.

MSI ma WINKY 2.0 - nieco bogatsza wersja Express Gate.

 

Osobiście wybrałbym MSI :-) Miałem, super płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem asrocka i55 extreme (głownie za to że niezłe recki zbiera, ma otworki pod 775 dla mojego ifx-14) do tego i750 i 8gb g.skill 1600 cl9 tu właśnie pytanie bo jest problem z dostępnością tych kostek czy w razie braku warto kupić goodramy 1333mhz cl9 widziałem na ruskim vortalu sprzętowym że bez problemu robią 1600mhz na 1.65v

Na naszejszym tutejszym też pisali(znaczy się ja :wink: ) że robią i nawet się przy tym zbytnio nie pocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszejszym tutejszym też pisali(znaczy się ja :wink: ) że robią i nawet się przy tym zbytnio nie pocą.

nie bądź taki tajemniczy, zdradź na jakich kościach moduły, ile robią i na jakim voltażu timingi mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI ma WINKY 2.0 - nieco bogatsza wersja Express Gate.

 

Osobiście wybrałbym MSI :-) Miałem, super płytka.

dobra plytka

BCLK 255 smiga

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=836833

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bądź taki tajemniczy, zdradź na jakich kościach moduły, ile robią i na jakim voltażu timingi mile widziane

Pytanie chyba dotyczyło njatańszych goodramów czy robią te 1600 na cl9 i 1,65V moje chyba zrobiły nawet na trochę mniejszym. Teraz to się już wogóle zastaniawiam czy kupować inne bo i tak przez 90% czasu komputer chodzi w trybie "Very low V" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już zmonotwałem spzecik

 

Core i5 i750

MSI P55 GD65

Patrtioty 1600mhz pod i5

 

Ale mam maly problem. CPU jest rozpoznawane przez system normalnie, ale CPU-Z jak i inne programy wskazują, że procek jest 2 rdzeniowy ?

 

Tak na szybko przegladnaolem bios i powiem ze teraz po przesiadce z Abita IP35 to strasznie rozbudowany mi się ten bios wydaje ale znalazlem w sell menu ilosc aktywnych rdzeni i jest na all (ale do wyboru mam oprocz all tylko 1 albo 2 rdzenie) WTF się pytam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie jest nowo postawiony (poprzednio był E2140 wiec może dlatego).

 

Ale dziwi mnie to, że w biosie tam gdzie jest wybór aktywnych rdzeni to oprócz auto jest tylko do wybrania 1 rdzeń albo 2 rdzenie. Zreszta nie wazne jakoś nie wiedzi mi się aby 2 rdzenie były uwalone :).

 

Postawię na nowo system i wtedy będę się martwił.

 

Teraz kilka jeszcze innych pytań.

 

1. Mam napęd DVD i dysk 80GB na ATA. Dysk ustawiłem na master a dvd na slave (tak już śmigało wszystko przez 2 latka na P35) czy aby wszystko było w porządku to muszę teraz coś zmieniać (jakieś tryby przełączać aby poprawnie wszystko wykrywało) bo póki co śmiga tak jak dawniej ale nie wiem jak będzie po formacie.

 

2. Kolejna sprawa to jak zaktualizować bios na MSI GD65 bo mam wersję biosu 1.2 a widzę, że najnowsza to 1.5 więc może od tego zacznę przed reinstalem windy. Mam nadzieję, że da się tak na szybcika jakimś programem spod windy (tak zawsze robiłem na Abicie IP35-E i nigdy nie było żadnych problemów i ile czasu zaoszczędzone 3 ra klikałem i po 30 sekundach miałem nowy bios).

3. Czy znajdę gdzieś w internecie jakis poradnik poruszania się po nowym biosie. Chodzi mi w szczególnośći o zakładnki dotyczące podkręcania tak jak Cell Menu. P55 to dla mnie nowośc więc bym sobie coś poczytał jak się tu ma podkręcanie.

 

4. No i ostatnia sprawa. gdzie sprawdze VID mojego procka. Bo CoreTemp wyśletla mi puste pole.

 

EDIT: BIOS zaktualizowałem do 1.5, nadal wykrywa tylko 2 rdzenie. Chyba bez formatu i nowego postawienia windy się nie obejdzie.

Edytowane przez Szuri21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nie jest nowo postawiony (poprzednio był E2140 wiec może dlatego).

 

Ale dziwi mnie to, że w biosie tam gdzie jest wybór aktywnych rdzeni to oprócz auto jest tylko do wybrania 1 rdzeń albo 2 rdzenie. Zreszta nie wazne jakoś nie wiedzi mi się aby 2 rdzenie były uwalone :).

 

Postawię na nowo system i wtedy będę się martwił.

 

Teraz kilka jeszcze innych pytań.

 

1. Mam napęd DVD i dysk 80GB na ATA. Dysk ustawiłem na master a dvd na slave (tak już śmigało wszystko przez 2 latka na P35) czy aby wszystko było w porządku to muszę teraz coś zmieniać (jakieś tryby przełączać aby poprawnie wszystko wykrywało) bo póki co śmiga tak jak dawniej ale nie wiem jak będzie po formacie.

 

2. Kolejna sprawa to jak zaktualizować bios na MSI GD65 bo mam wersję biosu 1.2 a widzę, że najnowsza to 1.5 więc może od tego zacznę przed reinstalem windy. Mam nadzieję, że da się tak na szybcika jakimś programem spod windy (tak zawsze robiłem na Abicie IP35-E i nigdy nie było żadnych problemów i ile czasu zaoszczędzone 3 ra klikałem i po 30 sekundach miałem nowy bios).

3. Czy znajdę gdzieś w internecie jakis poradnik poruszania się po nowym biosie. Chodzi mi w szczególnośći o zakładnki dotyczące podkręcania tak jak Cell Menu. P55 to dla mnie nowośc więc bym sobie coś poczytał jak się tu ma podkręcanie.

 

4. No i ostatnia sprawa. gdzie sprawdze VID mojego procka. Bo CoreTemp wyśletla mi puste pole.

 

EDIT: BIOS zaktualizowałem do 1.5, nadal wykrywa tylko 2 rdzenie. Chyba bez formatu i nowego postawienia windy się nie obejdzie.

zasada jest taka nowy procek nowy system, czasem działa po wymianie ale zawsze jakieś problemy z tego wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem i tak jak Wy twierdziliście postawienie nowego systemu, naprawiło wszystko.

 

Zostało mi jeszcze jedno pytanie. Jak spradzić VID mojego procka bo Core Temp wyswietla mi puste pole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Core Temp mam ale tak jak mówię nigdzie nie pokazuje mi VID'a, żaden program mi go nie wyświetla, a w biosie w informacji o VID widnieje N/A :) może za nowe procki, a programy nie po uaktualniane. Napięcie zmieniałem :) bo teraz jadę na boxowym coolerku na 3.6Ghz z napięciem 1.25V ale jakbym wiedział jaki mój procek ma VID to bym mógł ustawić niemalże z głowy nie martwiąc się zbędnymi testami stabilności i kontrolowania temperatur. Tym bardziej, że prawdziwe testy zacznę we wtorek jak przyjdzie mi zestaw montażowy dla Thermalright Ultima 90i dla LGA 1156.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do MSI gd65 to mam świeżo zmontowany sprzęt, wszystko gitarka, ładnie i pięknie, ale trochę się ciasno okazało przy pamięciach Scythe Mugen II + 2 Corsair XMS3 DHX(z dość wysokimi radiatorami) i musiałem wysunąć do przodu wentylator. Jak się nie sprawdzi trafi na tył mugena i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Core Temp mam ale tak jak mówię nigdzie nie pokazuje mi VID'a, żaden program mi go nie wyświetla, a w biosie w informacji o VID widnieje N/A :) może za nowe procki, a programy nie po uaktualniane. Napięcie zmieniałem :) bo teraz jadę na boxowym coolerku na 3.6Ghz z napięciem 1.25V ale jakbym wiedział jaki mój procek ma VID to bym mógł ustawić niemalże z głowy nie martwiąc się zbędnymi testami stabilności i kontrolowania temperatur. Tym bardziej, że prawdziwe testy zacznę we wtorek jak przyjdzie mi zestaw montażowy dla Thermalright Ultima 90i dla LGA 1156.

Raczej płyty nie pokazują wida przy nowych procach

a jak już pokazują to na każdej płycie inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej płyty nie pokazują wida przy nowych procach

a jak już pokazują to na każdej płycie inny

 

Ok spoko DDR2 thx za odpowiedź.

 

Jedzie do mnie już Prolimatech Megahalems + Scythe Slip Stream 1600 więc wtedy będę się starał na czuja wychaczyć jakiś ładny wynik, bo póki co 3.6GHz na boxie złe nie jest więc liczę na jakiś ciekawy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A może sprawdzał ktoś czy nowe Xeony 3430, 3440 i 3450 są obsługiwane przez tradycyjne płytki typu MSI, Asus, Gigabyte.

Na stronie GB nie ma info co do UD6, także chyba nie będe ryzykował. Mimo, ze cena na te Xeonki zachęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie pierwsze koty za płoty.

 

Ustawienia tak na szybko. MSI GD65 i Core i5. Test 6 godzin Prime95, full test. Są to takie na szybko ustawienia, myślę, że jeszcze troszkę z napięciem będę mógł zjechać. Chłodzenie Prolimatech Megahalems + Scythe SlipStream@1000 rpm, buda zamknięta CM Elite 331, z 2 wiatrakimi (przód i tył, na 800rpm) [raczej taka standardowa buda, bez pokaźnego systemu chłodzenia]

 

VCPU ustawione na 1.35V spod biosu, CPU-Z pokazuje 1.39V, a miernik pokazuje 1.36V

VTT na 1.2V

Memki ustawione na standardowych 1.65V

BCLK na 200, mnożnik na x20, czyli równe 4.0GHz.

 

Reszta nie ruszana.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...