Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak jest to wina zapinki, zauważyłem że po zdjęciu chłodzenia, jedna część proca ładnie się odcisnęła na podstawie coolera a połowa nie, chłodzenie zakładane kilka razy, zarówno zalman jak i box. Pewnie to była przyczyna moich problemów z UD3R.

 

Ale płyta już odesłana? U mnie NH-D14 na pewno solidnie będzie "dociążać" procka :lol2: 1.2kg to nie byle co... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jest to wina zapinki, zauważyłem że po zdjęciu chłodzenia, jedna część proca ładnie się odcisnęła na podstawie coolera a połowa nie, chłodzenie zakładane kilka razy, zarówno zalman jak i box. Pewnie to była przyczyna moich problemów z UD3R.

A co ma zapinka procesora do zapinki chłodzenia? Problem socketów dotyczy wypalania styków a nie źle przylegających coolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zapinka procesora do zapinki chłodzenia? Problem socketów dotyczy wypalania styków a nie źle przylegających coolerów.

Chodzi mi o zapinkę socketu, zakładałem kilka razy fabrycznego BOX'a i Zalmana CNPS10X Quiet, zawsze jedna część proca była gorzej odciśnięta na podstawie chłodzenia, więc to nie kwestia docisku coolera tyko moim zdaniem coś z socketem i/lub jego zapinką. To są moje luźne domysły. Jak coś jest nie tak z podstawką bądź zapinką (któryś element jest krzywy przykładowo) to cooler nie przylega dokładnie do proca a ten nie jest dociśnięty odpowiednio do socketu i tak może dochodzić do wypalania styków ;)

 

Ale płyta już odesłana? U mnie NH-D14 na pewno solidnie będzie "dociążać" procka :lol2: 1.2kg to nie byle co... :oops:

Już w serwisie, dzisiaj dostałem informację że mają wymienic na nówkę.

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna część proca gorzej odciśnięta to norma u Intela, od dawna robią niezbyt równe IHS. Nie zmienili pewnie swoich nawyków w noych prockach.

 

Ja właśnie bawie się i7 860 na MSI GD65 i zobacze co to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjurbo masz on czy off? Bo z tjurbo jest umnie znacznie gorzej, zresztą niewiem czemu przestał się budzić na bclk poniżej 125 a wstawał na 115. Niewiem czym jest to spowodowane bo problem się pojawił po update biosu. Jak się uruchomi drugi raz z oc failed i wejdzie do biosu to wstanie nawet na 112 i jest w windzie full stable. Potem wyłączasz kompa i po ponownym uruchomieniu znowu zwis :angry:

 

Sprawdzałeś na jakim najmniejszym bclk wstaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo oczywiście off, no bo skoro szukałem jak najnizszego napięcia co po mi turbo. Zresztą fajna sprawa bo jak wiem, że trzeba będzie popracować, to podczas rozruchu kompa wciskam sobie ALt+F! i mi wczytuje z biosu mój work profile. Jest on na tyle ciekawy, że nie dośc, że fajny oszczędny, to jakby czasem przyszła chęć oderwania się od pracy i odpalenia czegoś wymagającego to te domyslne 2.67GHz dla Core i5 wystarcza mi bezproblemowo, aby cieszyć się komfortowym graniem. Najnizszego bclk jeszcze nie sprawdzałem, ale nie omieszkam tego zrobić, chocby aby jeszcze spróbować zmniejszyć napięcie dla proca, to tak gdy czasem sobie komp musiał coś przez noc pościągać. A jak u Was z napięciem dla defaultowych 2.67GHz pochwalcie się. Może niektórym tutaj w u/c pójdzie lepiej niż w o/c :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo widzisz tego nie wiedziałem. Cały czasz żyłem w przekonaniu, że Turbo to przeciwieństwo EISt czyli, że zwiększa i napięcie i mnożnik.

 

W takim razie mam jeszcze do Was pytanie czy da się jakoś wymusić włączenie się turbo? tzn. powiedzmy ustawie sobie bclk na 180 i jak włącze sobie prime, żeby liczył to wtedy mnożnik podskoczy do 24 ? Jeśli tak, to fajna sprawa do benchmarkowania, bo jak wiadomo z niższym bclk wiąże się nizsze napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bądźcie tacy mili i powiedzcie mi jak wymusić włączenie się w turbo mnożnika x24. Powłączałem wszystkie te opcje w biosie (eist, c1e, turbo) ale mnożnik mam x21 i większego nie widzę. W biosie maksymalny ustawiam na x20 więc jest dobrze ale podczas rozruchu i w windzie pokazuje mi x21 i nigdy więcej, niezaleznie ile rzeczy obciążających bym nie włączył to więcej niż x21 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bądźcie tacy mili i powiedzcie mi jak wymusić włączenie się w turbo mnożnika x24. Powłączałem wszystkie te opcje w biosie (eist, c1e, turbo) ale mnożnik mam x21 i większego nie widzę. W biosie maksymalny ustawiam na x20 więc jest dobrze ale podczas rozruchu i w windzie pokazuje mi x21 i nigdy więcej, niezaleznie ile rzeczy obciążających bym nie włączył to więcej niż x21 nie ma.

Aż tak dobrze to nie ma żeby odraz na 24x wskoczyć. Turbo zależy od aktualnego obciążenia procka, jeśli nie ma potrzeby na obróbkę danych przez 4 lub 2 jaja to wtedy cep ścina działanie do 1 rdzenia i podbija go do 24x (dla i5 750) Ale żeby to działało to C1E i EIST nie wystarcz,y cep musi wiedzieć że może wyłączenia nieużywane rdzenie w procku, a do tego służy C-state C6. Musisz to dać an ENABLE. teoretycznie jeśli wyłączysz w biosie pozostałe 3 rdzenie to być może też wyskoczy 24x. Inaczej chyba się nie da. Asusie po uruchomienie widny przy def ustawieniach (włączonym C-state tech na auto) widziałem 3200MHz po wejściu do windy na CPUZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa o ile mnie wzrok nie myli to na screenie wszystko widac:

 

38/84

 

W sumie nie chce nic mówić i wiem, że dużo zalezy od temperatury otoczenia, ale jesli wpokoju nie masz >30*C to temperatury jak na takie napiacie i takie relatywnie dośc niskie taktowania masz masakrycznie wysokie. Ja na powietrzu Megahalems + scythe SS 800rpm, co wcale nie jest jakims monstrum chłodzeniowym mam temperaturki nie dochodzące do 70*C, co pokazują zarówno programy, jak i zewnętrzne czujniki, czy termometry na podczerwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa o ile mnie wzrok nie myli to na screenie wszystko widac:

 

38/84

 

W sumie nie chce nic mówić i wiem, że dużo zalezy od temperatury otoczenia, ale jesli wpokoju nie masz >30*C to temperatury jak na takie napiacie i takie relatywnie dośc niskie taktowania masz masakrycznie wysokie. Ja na powietrzu Megahalems + scythe SS 800rpm, co wcale nie jest jakims monstrum chłodzeniowym mam temperaturki nie dochodzące do 70*C, co pokazują zarówno programy, jak i zewnętrzne czujniki, czy termometry na podczerwień.

I właśnie te temperatury mnie niepokoją, jakiś pomysł dlaczego tak wysokie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa o ile mnie wzrok nie myli to na screenie wszystko widac:

 

38/84

 

W sumie nie chce nic mówić i wiem, że dużo zalezy od temperatury otoczenia, ale jesli wpokoju nie masz >30*C to temperatury jak na takie napiacie i takie relatywnie dośc niskie taktowania masz masakrycznie wysokie. Ja na powietrzu Megahalems + scythe SS 800rpm, co wcale nie jest jakims monstrum chłodzeniowym mam temperaturki nie dochodzące do 70*C, co pokazują zarówno programy, jak i zewnętrzne czujniki, czy termometry na podczerwień.

bo masz innego procka a on i860 przy obciążeniu 8 wątki a nie 4 to i temp. znacznie wyzsze bo i pobór jest większy średnio 80W.Jego temp.są całkowiecie ok. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo masz innego procka a on i860 przy obciążeniu 8 wątki a nie 4 to i temp. znacznie wyzsze bo i pobór jest większy średnio 80W.Jego temp.są całkowiecie ok.

A już zaniepokoiłem się :)

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik x24 wskakuje także przy dwóch jajkach enabled. A poza tym to dokładnie tak, jak cepik będzie sobie robił C6 (C6 na enabled) na dwóch lub trzech jajkach to takze bedzie podskakiwał do 24.

 

C1E musi być enabled, a EIST nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy ok, mój xeon potrzebuje dużo wyższego napiecia do 4G :(

 

dziwnie niski wynik GFlops jak na 4.1G - mój na 4G ma [uel=http://rapt0r.pl/pic/x3450-4.0g-linx.jpg]wyższy[/url]

 

Raptorku kochany, uwiez na słowo, temperatury, patrzac na w miare niskie Vcore i Wc są naprawde znacząco wysokie. Piszac znacząco mam na mysli jakieś +10*C niż powinno. Procki i7 przez to, że mają Ht grzeją się więcej i nikt tego nie podważa, ale nie są to różnice 15*C i to przy jeszce niższym napięciu.

 

@ majkelku a Ty do pracy poszedłes dzisiaj w takim stanie ? Czy przypadkiem nie miało byc na odwrót, że EISt musi byc on, a C1E może być off, bo turbo może być tylko jak działa EIST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptorku kochany, uwiez na słowo, temperatury, patrzac na w miare niskie Vcore i Wc są naprawde znacząco wysokie. Piszac znacząco mam na mysli jakieś +10*C niż powinno. Procki i7 przez to, że mają Ht grzeją się więcej i nikt tego nie podważa, ale nie są to różnice 15*C i to przy jeszce niższym napięciu.

 

@ majkelku a Ty do pracy poszedłes dzisiaj w takim stanie ? Czy przypadkiem nie miało byc na odwrót, że EISt musi byc on, a C1E może być off, bo turbo może być tylko jak działa EIST.

 

Czy ja wiem....

 

Dołączona grafika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...