Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla ciebie pomijalne a dla mnie istotnie lepszy performance 1366.

Nie mówię, że s.1366 jest gorszy, ale te rożnice są na tyle małe, że na codzień się tego nie zauważy. No i "performance" :damage_wall: . Miało wyglądać uczenie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu sie spierac .. w uzytku domowym (net/gry/filmy) beda nikle roznice...

w pewnych zastosowaniach (3D rednering, extreme OC) beda wieksze ...

 

easy ..

 

imho do domu 1156 styka idealnie. Ale jak ktos ma kase to nie widze problemu zeby wziac 1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak ktoś chce to może sobie kupić wszystko. Dla mnie 1366 jest zupełnie bez sensu...

Tak, i Ty możesz zrobić świetny interes kupując 1156 ;) W końcu musimy się czymś różnić od siebie :)

I co, jesteś dumny z tego że przeglądarka ci się uruchamia 0,003s szybciej? Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg powyższego linka wydajność w grach 1366 jest większa o 1-3%. Czy warto płacić więcej za platformę by uzyskać nie 126.2 a 127.5 fps w grze ? Wątpliwe. Ale jeśli kogoś stać to nie ma problemu, chociaż wydaje mi się, że z ekonomicznego czy wręcz logicznego punktu widzenia platforma 1366 w zastosowaniach domowych (net, gry, filmy) to przerost formy nad treścią. To tak jak by trzymać w domu różowego słonia tylko dlatego, że mnie na niego stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak ktoś chce to może sobie kupić wszystko. Dla mnie 1366 jest zupełnie bez sensu...

 

I co, jesteś dumny z tego że przeglądarka ci się uruchamia 0,003s szybciej?

:lol: :lol: :lol:

 

Z wszystkiego jestem dumny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko, ile Intel sobie zawoła za te 6 rdzeni

W domowych warunkach to chyba taki procek to tylko na pokaz, jak z HT uruchamiają sie benchmarki na 12 wątkach :lol2:

Nie wiem jak inni, ale ja mam wykorzystanie dla każdej liczby rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zanim te 6 rdzeni wejdzie, stanieje do kwoty akceptowalnej dla normalnego użytkownika oraz wyjdą programy/gry wykorzystujące te 6 rdzeni, to przyjdzie już czas na wymianę całej budy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Właśnie dlatego ten proc na początek będzie tylko w wersji Extreme. Kto go potrzebuje do zastosowań profesjonalnych to sobie kupi, na pewno będzie warto, choć zapewne najpopularniejsze będą konfiguracje wieloprocesorowe na Xeonach.

 

Bloomfield dalej będzie dla entuzjastów, a do normalnych domowych zastosowań jest 1156.

 

Do gier taka moc nie jest póki co potrzebna, bo nawet jak wprowadzić obsługę nie wiadomo ilu wątków to jedyne co to da to ładne rozłożenie obciążenia na więcej rdzeni, przyrostu mocy nie będzie, tak jak to jest na dobrą sprawę we wszystkich obecnych grach obsługujących quady. O ile GTA IV potrafi wykorzystać pełną moc trzech rdzeni nawet przy dużych zegarach, to Far Cry 2 robi to tylko podczas scen intensywnej walki, a w DiRT 2 korzyści przy zegarach ponad 3 GHz nie ma żadnych.

 

Dlatego nie ma sensu najmniejszego sensu wypuszczanie 6-rdzeniowca dla mas.

 

Oby jednak kolejne gry przyniosły możliwości które będą potrzebować mocy proca, choć bardziej realne wydaje się wykorzystanie GPU do liczenia fizyki (Compute Shaders czy OpenCL).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ten proc na początek będzie tylko w wersji Extreme. Kto go potrzebuje do zastosowań profesjonalnych to sobie kupi, na pewno będzie warto, choć zapewne najpopularniejsze będą konfiguracje wieloprocesorowe na Xeonach.

 

Bloomfield dalej będzie dla entuzjastów, a do normalnych domowych zastosowań jest 1156.

 

Do gier taka moc nie jest póki co potrzebna, bo nawet jak wprowadzić obsługę nie wiadomo ilu wątków to jedyne co to da to ładne rozłożenie obciążenia na więcej rdzeni, przyrostu mocy nie będzie, tak jak to jest na dobrą sprawę we wszystkich obecnych grach obsługujących quady. O ile GTA IV potrafi wykorzystać pełną moc trzech rdzeni nawet przy dużych zegarach, to Far Cry 2 robi to tylko podczas scen intensywnej walki, a w DiRT 2 korzyści przy zegarach ponad 3 GHz nie ma żadnych.

 

Dlatego nie ma sensu najmniejszego sensu wypuszczanie 6-rdzeniowca dla mas.

 

Oby jednak kolejne gry przyniosły możliwości które będą potrzebować mocy proca, choć bardziej realne wydaje się wykorzystanie GPU do liczenia fizyki (Compute Shaders czy OpenCL).

Nie można jednak wykluczyć że wyjda 32nm xeony pod 1156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO napewno wyjdą tylko kwestia czasu i może jeszcze amd kiedy wyda sześciopaki-jajeczne dla mas :razz:

Wszystkie sześciopaki AMD będą dla mas. Przecież z topowym modelem na 2.8 Ghz to oni będą mogli sobie pokonkurować z i9 w okolicach 2.2-2.4 Ghz. Jeśli zarządają za coś takiego więcej niż 400$ to będzie dowcip wczeschczasów ( zwłaszcza, że X4 3.4 Ghz kosztuje <200). Raczej spokojnie możemy się spodziewać najniższych modeli X6 w okolicach 1000 PLN imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo w sumie nie wiem, czy w temacie o plycie, czy tu ...

 

Sprawa wyglada nastepujaco : 1156 mam jakies 3 tygodnie, pare zabaw z oc, bez szalenstw ( vcore do 1.4 ), chlodzenie wc i tempy na normalnym poziomie. Dzisiaj chcialem proca zmienic i widze ladnie spalone piny w sokecie i oczywiscie proc tez przypalony :/ Wsio dziala narazie, ale na jak dlugo nie wiem.

 

Plytka Asus P7P55D Deluxe - socket fox'a :/

Cpu i5 750

 

Gwara na to jest, ale mial ktos doswiadczenia w reklamacji po wlasnie wypaleniu sie pinow w gniezdzie i jednoczesnym uszkodzeniu cpu ? Imho przypadek nie jest jeden na swiecie, ale znajac zycie, w sklepie beda sie upierac, ze to uszkodzenie mechaniczne z mojej winy.

 

Za wszelkie rady dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest uszkodzenie mechaniczne! To jest uszkodzenie elektryczne i sklep nie ma prawa nic się rzucać. Nie daj sobie niczego wmówić w razie co ale powinni przyjąć bez szemrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, ale pewnie dobrze wiesz jak to jest z sklepami/serwisami ... Mobo kupione w proline i tutaj raczej nie sadze, aby robili problemy, cep kupiony w alsen/cei, Ci tez juz troche na rynku sa. Jak ktorys zacznie sie upierac, ze to moja wina, to podesle im pare linkow do tematow z takim samym problemem. A tak ogolnie to ; rozne cuda robilem na 775, ale aby w takim stanie miec cpu i mobo po 3 tygodniach uzywania, to jakas przesada z strony producentow. Przeca to nawet oc nie widzialo normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy i3 też cierpi na tą przypadłość? Myślę nad takim procem do HTPC, ale nie będę się w takie coś pakował jak ma mi się sfajczyć. <_<

To nie jest przypadłość procesora a płyty (i3 też jest na 1156), problem dotyczył pierwszych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłęm na MSI GD65,GD80 foxx

na ASUS P7P55D, ASUS P7P55D Deluxe

ASUS SABERTOOTH 55i Foxx

Lotes EVGA 659,658,657,655

Foxx EVGA 652,653

Oczywiste jest że ulega to pewnym zmianom

zależnie od dostawy

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 pobiera mniej prądu a tu o ten amperaż sie rozchodzi własnie. Pod HTPC złącze da rade z palcem...

 

A foxcon nie wydał jakiejś nowej rewizji socketów? Przeca to błąd konstrukcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

 

mam problem z podkręceniem i5-750 na 4ghz.

 

zgodnie z sugestiami kolegów z topicu o msi pobawiłem się napięciami ale niestety pomimo dużego żyłowania 1,45vcore 1,35 vtt nie udało mi się go ustabilizować pod linxem - prima nie próbowałem wogle.

 

chciałbym się was poradzić, zgodnie z poradnikiem forum wyczytałem że "najlepiej wszystko ustawić ręcznie", stąd moje pytanie czy wpływ na stabilność kompa mogą mieć pozostawione na auto paramtery pamięci? czy waszym zdaniem płyta główna sobie sama powinna z tym poradzić?

 

inną sprawą są temperatury, procka chłodze scythem infinity z dwoma wentylami, wczoraj podczas testów ustawiłem szynę na 195x20 vcore 1,403, vtt 1,309 (czy coś koło tego nie pamiętam teraz dokładnie) - linx przeszedł 10 pętli, ale gdy ustawiłem 50 pętli to temperatury w okolicach 18-19 pętli wzrastają do ~88*C i nawet więcej i się linx zatrzymuje z errorem. czy taka temperatura może mieć wpływ na stabliność procka czy to jeszcze nie jestkres jego możliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kilka ciekawostek o Sandy Bridge:

 

"The initial processors based on the new micro-architecture will not aim at the high-end market, but will still not be compatible with current mainstream infrastructure and will require new sockets and chipsets."

 

"The new processors will use LGA1155 form-factor and will be compatible with platforms based on the Intel 6-series chipsets code-named Cougar Point. It is noteworthy that while the new 6-series mainstream chipsets support Serial ATA-600 and some other innovations, the USB 3.0 does not seem to be a capability of the core-logic."

 

Brawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...