Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzaj majkel ;) Niektore cepy maja problemy z takim napieciem nawet przy 3.9GHz

BTW masz krysztalowa kule ze wiesz ile na mrozie pojdzie? :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj majkel ;) Niektore cepy maja problemy z takim napieciem nawet przy 3.9GHz

BTW masz krysztalowa kule ze wiesz ile na mrozie pojdzie? :)

 

Jak masz poustawiane napięcia w biosie, włącznie z vcore? :)

Chodzi o VTT, itp itd. (też mam GD65). Który bios? 1.6?

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo w sumie nie wiem, czy w temacie o plycie, czy tu ...

 

Sprawa wyglada nastepujaco : 1156 mam jakies 3 tygodnie, pare zabaw z oc, bez szalenstw ( vcore do 1.4 ), chlodzenie wc i tempy na normalnym poziomie. Dzisiaj chcialem proca zmienic i widze ladnie spalone piny w sokecie i oczywiscie proc tez przypalony :/ Wsio dziala narazie, ale na jak dlugo nie wiem.

 

Plytka Asus P7P55D Deluxe - socket fox'a :/

Cpu i5 750

 

Gwara na to jest, ale mial ktos doswiadczenia w reklamacji po wlasnie wypaleniu sie pinow w gniezdzie i jednoczesnym uszkodzeniu cpu ? Imho przypadek nie jest jeden na swiecie, ale znajac zycie, w sklepie beda sie upierac, ze to uszkodzenie mechaniczne z mojej winy.

 

Za wszelkie rady dzieki.

Ten post chyba lepiej było dać w zbiorówce Asusa P7P55

 

http://forum.purepc.pl/Socket-1366-1156-f1...sa-t306625.html

 

jako warn (może Admin by przniósł?), anyway daj znać jak z reklamacją bo chyba w RP jesteś jednym z pierwszych foxconn socket burnów.

Edytowane przez Alighieri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że temat dotyczy różnych producentów a nie tylko asusa. Pozatym łatwiej zostać chyba socket-burnem niż procek-burnem :lol2: bo ktoś już chyba pokazywał nadtopione piny a procek był cały.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że temat dotyczy różnych producentów a nie tylko asusa. Pozatym łatwiej zostać chyba socket-burnem niż procek-burnem :lol2: bo ktoś już chyba pokazywał nadtopione piny a procek był cały.

Problem jest ogolny, ale Asus jakos calkiem spartolil sprawe socketow firmy Foxconn, poniewaz np. MSI takze daje je do swoich plyt i znam osobiscie ludzi dajacych po 1.5v na proca i gniazdo ( foxa oczywiscie ), jak i cpu maja sie dobrze.

 

Ktos pokazywal ... ja, bo proc takze przyjarany :lol: a dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to palą się te dziadostwa czy nie? Bo szukam jakiegoś rozwiązania na 4 jajka i myślę o i5/750 do Boinc. A tam to jak coś nie będzie stykać, to po 2 dniach zrobi się jajecznica z proca. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też jest przkopcony i też działa, tylko ze się nie przykopcił na mojej mobo :wink:

 

@toms83

Zależy jak dużo mu dasz do pieca na deflaucie nic się nie dzieje, ja miałem 1,4V na procku i 4GHz i też było ok. To zalezy też od konkretnej sztuki płyty i siły docisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno- na s1366 nic sie nie jara a na niby mniej energochłonnym s1156 upala styki - moze jednak ciut za mało nóżek intel zostawił i socket po prostu musi być bardzo starannie zrobiony, z czym są niestety problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez laski wymieniaja ;)

po czym wnosisz? Intel wymienia czy mobo producenci?

 

Mnie dziwi jedno- na s1366 nic sie nie jara a na niby mniej energochłonnym s1156 upala styki - moze jednak ciut za mało nóżek intel zostawił i socket po prostu musi być bardzo starannie zrobiony, z czym są niestety problemy...

... to raz, a dwa - nowy socket - nowy docisk inna siła, inny projekt podstawki, mniejsze pola styku itp

 

 

Mój, tj obecnie oliviera i5 upalił się bodajże na Gigabyte UD6 - tak wydedukowałem, bo wcześniej tego nawet nie zauważyłem. Na MSI nie widze, żadnych problemów, a każdy z moich ekstremalnych i5 i i7 dostawał 1,5-1,6v na mrozie

 

 

@ Vinoo - 200x20 do Lynxa 1,248 idle 1,288 stress.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc dobry cepik na co dzien:[ img ] http://img130.imageshack.us/img130/6158/i575042ghz.jpg[ / img ]

no nie powiem bardzo przyjemny ..

 

pytanko dla posiadaczy wlasnie podobnych konfigow..

Wczoraj zwodowalem swojego 750 na gd65. I ku mojemu zdziwieniu temperatura w stresie jest taka sama jak na AC

wczesniej uzywalem tego

teraz wc to co w podpisie.

Na codzien procek chodzi na 2 rdzeniach. I temperatury sa takie same jak na AC 54*. (20x192 3,85ghz na 1.3v )

Przy 4 rdzeniach jest moze z 3* mniej niz wczesniej przy AC.. 65* :/ (20x192 3.85ghz na 1.34v)

Wtf .. konsultowalem z ryba ktory ma obecnie podobny konfig (i5 750 i evga p55sli) i ma podobne tempy.

Mam jakas lipna sztuke czy ten typ tak ma?

ja rozumiem ze i5 i i7 sie słabo sie skaluja pomiedzy ac i wc ale zeby az tak?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Porownywalem moje WC z siga do ThermalRight Ultra-120 eXtreme CU i roznica w linxie to okolo 20 stopni przy 4.1GHz (1.3V+ puszczone na testy)

Na AC dobijal do 88 stopni :/ - wiem, wyglada to smiesznie ale jest to 100% prawda

 

PS: wrzuc SS i po problemie :P

 

@majkel

 

BOTH :)

 

BTW ile Wam proc potrzebuje V do 4.5GHz?

Zrobcie test SPI 16M na 4.5GHz (chce porownac sobie kilka wartosci)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Masz tylko jedną podwójną chłodnice ? Ja przy akceptowalnym poziomie głośności wentyli potrafiłem prawie zagotować wodę na samym i7 bez ht@4ghz 1.4v.

Dorzuciłem grafę i w stresie musiałem dawać wentyle na maxa.

Jeśli masz mocno ciepłą chłodnicę to wybór jest jeden- dorzucenie drugiej chłodnicy jak u mnie- to rozwiązuje problemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ja mam u siebie chlodna chlodnice nawet przy najnizszych obrotach wentylatorow

masz 3x120, a nie 2x120 więc ciut jednak większa wydajność :wink:

Swoją drogą ja przy 2x 2x120 mam chłodnice delikatnie ciepłe pod obciążeniem więc i tak gratuluję. Wentyle na 5v

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...