Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

co do mojego sprzetu to temp wody w stresie to kolo 30* wiec zadnej tragedii nie ma :/

takie same tempy wody jak mial na c2d 4ghz .. moze to dla tego ze moj procek to ES ... tyle ze ryba ma retaila i ma tak samo ..

sprobuje na 2chlodnice (gdzies mi sie wala druga jeszcze) 2x120 i zobacze czy cos pomoze

 

a moze ktos puscilby proca na 20x192 na 2 rdzeniach 1.3vcore i powiedzial mi jakie ma tempy po jakis 10-15minutach orthosa (screen mile widzialny)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Twoj jest zdecydowanie lepszy od mojego...

nie wspomniałem, że to było przy chilled air @ -12? Przy normalnym powietrzu by sie nie wyrobił - do stówki łatwo dobija.

Z drugiej strony zauważyłem juz pare razy że gorące proce lepiej sobie radzą na mrozie. Na LN2 przy -40 po obciązeniu 5GHz+ łapie czasem nawet dodatnie temp na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 3x120, a nie 2x120 więc ciut jednak większa wydajność :wink:

Swoją drogą ja przy 2x 2x120 mam chłodnice delikatnie ciepłe pod obciążeniem więc i tak gratuluję. Wentyle na 5v

A ja mam 2x 3x120 :P i jestem cool :P

 

kiedyś miałem wentyle 5V na 1x 3x120 z E4300 3.4 1.6V+8800GTS 640 miałem w stresie wodę ponad 40 stopni a i7 to jeszcze większa grzałka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak ;)

Mowilem juz ze na Ultrze CU temp dochodzila w Linxie do prawie 90 stopni @~~ 4.1GHz 1.35V gdzie WC dawalo ~~20 stopni mniejsze tempy ;)

Mysle, ze mam wydajny i dobrze zrobiony uklad i tyle.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś bawiłem się procem

wyniki:

 

4200x1.376 z HT

post-104854-1266269197_thumb.jpg

 

4200x1.352 z HT

post-104854-1266269214_thumb.jpg

 

 

4200x1.344 z HT

post-104854-1266269225_thumb.jpg

 

4300x1.376 bez HT

post-104854-1266269242_thumb.jpg

 

4324x1.368 bez HT

post-104854-1266269257_thumb.jpg

 

narazie tyle udało mi się wycisnąć poniżej 1.4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nedzna wydajnosc przy 4200x1.344 z HT albo tak sie trafilo w tym tescie. Do tego 20 minut to stanowoczo za krotko... ;)

BTW dobre temperatury :) Pewnie problem u Chaosa lezy w dupnym ESie i w ukladzie... ;)

 

UPDATE:

Przekleilem tekst z HT a go nie zauwazylem... - zal.pl ;)

 

@Chaos

Nie mam termo wiec Ci nie powiem :) Jak dorzucisz druga chlodnice to pochwal sie tempami (ciekaw jestem ile Ci to da)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos puscilby proca na 20x192 na 2 rdzeniach 1.3vcore i powiedzial mi jakie ma tempy po jakis 10-15minutach orthosa (screen mile widzialny)

Zestaw liang gtz 1x120 i 2x120(tylko jeden wentyl) W okienku t balancera widać prędkości wentyli i lianga. Temperatury znośne ale trzeba brać poprawkę na to że gtz i lang przy tych prędkościach mają mierną wydajność :wink: niemówiąc że wentyle to jakieś no name. Pozatym podczas pisania tego posta(2-3 min po wyłączeniu ortchosa) wszystko wróciło do pasywki czyli tylko liang chodzi na 5,6V.

post-139605-1266311306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ?

normalnie nie ogarniam .. ja mam tyle na stocku ... jestes pewien ze masz dobre czujniki w plycie?

Chaos cosik nie dziala w Twoim wc jak nalezy. U mnie 4200MHz @ 4 jajka @ 1.38v = idle okolo 40C, natomiast load to jakies 75C. Jedna chlodnica 3 x 120 + dwa bloki i pompeczka BW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe grzałki. Żeby mieć 4GHz+ to albo dobra sztuka albo mocne WC. :wink:

ja mam lipnego xeona - na 3.8HT potrzeba mu 1.35V, 4.0HT potrzebuje 1.46V, a 4.2 bez HT musi mieć 1.49V - wszystko na pseudo-wodzie Corsair H50 - testowane LinX/Boinc Aqua@Home 24/7 ;)

 

co do wydajności LinX to przy 4.2G bez HT wypluwa ok. 60GFlop peak, 4.0HT -> 50GFlop, 4.0 bez ht - 53GFlop

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos cosik nie dziala w Twoim wc jak nalezy. U mnie 4200MHz @ 4 jajka @ 1.38v = idle okolo 40C, natomiast load to jakies 75C. Jedna chlodnica 3 x 120 + dwa bloki i pompeczka BW.

wc dzialalo sprawnie na C2D 4ghz i trzymalo dobrze jego tempy.. Wiec winilbym proca.

Albo wy macie jakies zimne sztui albo ja mam najgorsza padake na swiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co? :D Ze srodka jest odprowadzane cieplo przeciez ;)

 

@Chaos

Sztuki sa normalne :)

ryba tez ma ESa?

BTW dobrze wiesz ze E8400 to nie 750 i te z kolei grzeja sie ciut bardziej od np. Q9550 a przy okazji musze powiedziec ze WC dopiero pokazuje pazurki kiedy rzeczywiscie musi duzo tego ciepla odprowadzic bo jest to zwiazane z pojemnoscia cieplna ukladu.

Podsumowujac WC rozkreca sie dopiero przy Quadach ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz tak równego cpu jak ja :P

 

[ img ] 3464454[/snapback]

Sztuki sa normalne :)

ryba tez ma ESa?

BTW dobrze wiesz ze E8400 to nie 750 i te z kolei grzeja sie ciut bardziej od np. Q9550 a przy okazji musze powiedziec ze WC dopiero pokazuje pazurki kiedy rzeczywiscie musi duzo tego ciepla odprowadzic bo jest to zwiazane z pojemnoscia cieplna ukladu.

Podsumowujac WC rozkreca sie dopiero przy Quadach ;)

ja caly czas pisze o tempach na 2rdzeniach. nie sadze zeby Twoje tempy były realne.. C2D przy 4ghz na 1.12v mialo 52* Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mam sciemniac? ;/ W takim razie nie pytaj o screeny skoro pozniej sadzisz ze tempy nie sa realne :)

BTW czujnik jest sprawny :| a temperatura to wartosc baaardzo wzgledna...

PS: przynies tego C2D to zobaczysz

Aaaa i jeszcze jedno... ;) 52* to w Orthosie? :D

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba cos masz temp naprawde dziwnie niskie, mam takze 3 x 120, ale na topie budy, co nie zmienia faktu, ze 44C w load na i5 750 to siakos dziwnie malo. Rozumie cpu @ dual core, ale cosik za male temp. Albo laing jest tak wydajna pompka, albo d-tek tak wydajnym blokiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc mocne WC, chlodny cep (do tego test puszczony na 2 jajka i VTT na def), 3x120 puszczone na medium i do tego w pokoju chlodno

Chlodnica out of case ;)

BTW puscilem teraz orthosa przy 1.37V @ 200x21 i temp max to 59*

Linx daje okolo dyche wiecej

Nie chce juz mi sie dyskutowac na temat temperatur bo tak mozna w nieskonczonosc...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc mocne WC, chlodny cep (do tego test puszczony na 2 jajka i VTT na def), 3x120 puszczone na medium i do tego w pokoju chlodno

Chlodnica out of case ;)

Nie chce juz mi sie dyskutowac na temat temperatur bo tak mozna w nieskonczonosc...

BTW puscilem teraz orthosa przy 1.37V @ 200x21 i temp max to 59*

Jesli mozesz, pusc test cpu z marka 06 na 200 x 21, 1.38v i vtt na 1.35v. Oczywiscie podaj temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz tak równego cpu jak ja :P

A jakie masz temperatury w Linxie? Taktowanie 3.8GHz? Pytam, bo mam też GD65 i Noctuę. Przy 4GHz, napięcie pod obciążeniem 1.37V oraz średnimi obrotami (900rpm), mam 73-74stopnie... Prime - ok.7-8 stopni mniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...