Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Kilka to może nie, bo praktycznie każda nowa gra już tak, ale w istocie więcej wątków nie jest potrzebne. Nawet nie tyle że nic nie obsługuje więcej niż cztery wątki (bo np. silnik EGO Codemasters obsługuje osiem), to taka moc nie jest na chwile obecną potrzebna.

 

Można sie np. pobawić testując 8 wątków na 1.2 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dalej moją i7-ką i udało mi się uzyskać stabilne (1.5h LinX memory all) 4.0 GHz z włączonym HT.

Niestety ustawione Vcore musiałem zwiększyć do 1.26875 V (3.91GHz robiłem przy 1.24375 V). Temperatury dochodzą do 75 C lecz na razie mam w obudowie tylko jeden wentylator 92mm. 120-tka i jeszcze dwie 92-ki są w drodze.

Wypiszę tu moje najważniejsze ustawienia, chciałbym się z Wami skonsultować, co ewentualnie w nich ulepszyć :)

 

Procek ustawiony 22x182 = 4.00 GHz

QPI x32

Memory multiplier x8 (1456 Mhz)

CPU Clock Drive 800 mV

PCI Express Clock Drive 900 mV

CPU Clock Skew 0ps

DRAM Timing Auto 9-9-9-24

 

Napięcia:

CPU Vcore 1.26875 V

QPI/Vtt 1.290 V

PCH 1.050 V

CPU PLL 1.800 V

DRAM 1.580 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mimo wszystko słabawe temperatury, jeśli niewiele więcej mam przy AC ustawionym na 800rpm (więc prawie cicho)

 

A na jakim napięciu? bo kolega wyżej na 1.31V( a więc sporo mniej niż ja) miał na Megahalems 83 stopnie, więc nie sądzę by ta noctua była duzo lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo napięcia mierzymy miernikiem, Twoje pytanie tylko potwierdza tą zasadę :wink: . Jeszcze jak można wierzyć pomiarom napięcia procka to reszty wogóle bym nie wierzy, chyba że deykowanym pod konkretne mobo, ale te też nie mają idealnych pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W zasilacz na pewno da odpowiednią ilość prądu.

 

Jak jesteś ciekaw to sprawdź odczyt w biosie. Ale jw. od tego sa mierniki. Nawet taki za kilkanaście złotych z supermarketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600W zasilacz na pewno da odpowiednią ilość prądu.

 

Jak jesteś ciekaw to sprawdź odczyt w biosie. Ale jw. od tego sa mierniki. Nawet taki za kilkanaście złotych z supermarketu.

W biosie sprawdzałem na samym początku ;) podana wartość to aż 12,5V. Trochę dużo, nie sądzicie?

Miernik oczywiście zamierzam nabyć.

Edytowane przez crollek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ile by nie było to będzie w normie. Mocne zasilacze mają to do siebie, że z reguły zawyżają napięcia w idle i przy słabszych konfigach, dopiero przy mocnym obciążeniu spadają do bardziej optymalnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry Lloyd dzięki za uspokojenie :)

 

Wczorajsze boje przy napięciu 1.2875V.

Jak sądzicie zjeżdzać trochę z napięciem?

Po sygnaturkach widziałem, że sporo osób właśnie do 3.9Ghz potrzebuje 1.28-1.3V.

post-7093-0-44855200-1291975345_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś wrzucę od siebie test OCCT włączony tylko dla picu żeby pokazać obciążenie procka :wink: Napięcie w BIOS-ie 1,23V 3,80 GHz :D Na co dzień przez jakieś 14 h przy takich ustawieniach liczą się projekty BOINC w szczególności Aqua@home także wszystkie jajka obciążone na maksa i do tego normalna praca: muzyka, przeglądarka, gg, kasper, Autocad, Office do tej pory nie zaliczyłem jeszcze zwiechy :rolleyes:

post-184723-0-40781700-1292355597_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj projekt PrimeGrid i któryś z pod projektów LLR. Jak tam przejdzie, to wszędzie przejdzie. :wink:

 

Nie dawno przyjąłem ten projekt jako największy wygrzewacz do testów chłodzenia, OCCT się chowa przy nim :-P Mam porównanie co było przy liczeniu na E8400 @4,20 GHz podczas jednego z wyścigów PG gdzie miałem go zapuszczonego na 24 h :D

 

Spróbuję, ale jak już dorwę jakąś budę porządniejszą bo na razie sprzęt na pajora na parapecie złożony :biggrin:

Edytowane przez RAKU 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku przy 1.33V udało się osiągnąć 4.0Ghz (21x190)

Napięcie w CPU-Z masz sporo niższe próbowałeś zejść z tego 1,33V ? Ja 4,0GHz zrobiłem dając mu w BIOS-ie 1,31V jednak wydaje mi się, że na 1,27-29V dałby radę to zrobić, tyle że nie było czasu na zabawę :-P Tempy przy uchylonym oknie przy mrozie także Mugen aż tak wydajny nie jest :wink:

Pamięci mam pojechane strasznie, ale standardowo są na 1,7-1,9 V więc nie chciałem katować kontrolera. Jak zmienię to się okaże czy przy wyższych taktach dla pamiątek też będzie robił takie wyniki :razz:

post-184723-0-17834100-1292420406_thumb.jpg

Edytowane przez RAKU 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że u mnie ustawienie go na sensownym V (poniżej 1,3) na 4,0 GHz nie będzie problemem jak już znajdę chwilę czasu na zabawę to wrzucę screeny :wink: Poza tym po przesiadce z E8400 jestem w pełni zadowolony wydajność w projektach BOINC ~2,3 raza lepiej, temperatury jak na 4 jaja dla mnie rewela a wymiana odbyła się** kosztem ~100-150 zł czego chcieć więcej :D

 

**jeszcze nie do końca sfinalizowana bo stare graty na allegro :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za bezczelne pytanie ale czy ktoś próbował Lynnfielda na 1,4V? (na wodzie rzecz jasna), bo właśnie zmontowałem zestaw i się zastanawiam na ile można grzać :)

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezczelnie odpowiem, że jak próbowałem odpalać benchmarki na 4.4GHz to 1.4V miałem :) HT oczywiście wyłączone i tylko 2 rdzenie bo temp nawet na WC pod 80st podchodziły.

 

Ostatnio składałem kompa na i5-760 i AC (Zalman Ultra Quiet @1100rpm) i miał niższe temperatury niż ja na WC przy takim samym napięciu! Było ok 65st w stresie. Gdzie tu sprawiedliwość?! ;) Chyba że coś z pastą u mnie nie tak bo do 74st dochodzi przy 4.0@1.35V

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Bezczelnie odpowiem, że jak próbowałem odpalać benchmarki na 4.4GHz to 1.4V miałem :) HT oczywiście wyłączone i tylko 2 rdzenie bo temp nawet na WC pod 80st podchodziły.

 

Co Ty masz za obieg, że na 2C/2T 1.4V masz 80st...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiam mniejsze napięcie procka z biosu np. 1v to vtt tez muszę ręcznie na mniejsze zmienić, czy na "auto" samo się dostosuje ? Coś dodatkowo muszę zmieniać jeszcze ? Chcę tylko zrobić undervolting na domyślnych zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej ustawić samemu, bo wiadomo co płycie przyjdzie do głowy a jeszcze zgłupieje przy tak niskim V :wink: Ze swojej strony dodam że mam od dłuższego czasu napięcie procka 0,88 V i VTT na minimum 1,1 V i jakoś nie wpływa to negatywnie na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

W sigu jest opis. Jedna chłodnica pasywna i jedna aktywna.

 

Ah, 2x120 i to jeszcze stealth :P Już rozumiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko natury technicznej - dlaczego mogę ustawić na swoim i5 750 mnożnik 21x skoro def. to tylko 20x ? I mogę coś więcej w sprawie mnożnika ustawić ? Mam turbo i inne oszczędzanie energii wyłączone z biosu, taktowanie ustawiam z windowsa - ThrottleStop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...