Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

@rafa

 

Napisałeś, że i7 na LGA 1156 będzie nadal tak prądożernym cpu jak i7 na LGA 1366 ponieważ ten pierwszy również wspiera HT. Umieściłem screeny, z których czarno na białym wynika, że to nieprawda. Naprawdę nie rozumiem o co Ci chodzi.

A wierzysz jednemu wykresikowi <_< bo ja niestety nie, ale mam inne powody do wiary. Widzieliście boxa z z 750? Kurcze najmniejszy box jaki widziałem :wink: Jak on ma dawać radę to musi być conajmniej chłodno :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wierzysz jednemu wykresikowi <_< bo ja niestety nie, ale mam inne powody do wiary. Widzieliście boxa z z 750? Kurcze najmniejszy box jaki widziałem :wink: Jak on ma dawać radę to musi być conajmniej chłodno :rolleyes:

Wierzę, nawet dwóm wykresikom:

 

 

Imho kupno platformy x58 staje się powoli nieopłacalne no chyba, że ktoś myśli poważnie o 6 rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, nawet dwóm wykresikom:

[tu byl img]

 

Imho kupno platformy x58 staje się powoli nieopłacalne no chyba, że ktoś myśli poważnie o 6 rdzeniach.

Bedzię nieopłacalna jak 920 zniknie

na razie to stanowi wręcz bardzo ostrą konkurencję dla 860

ceny porównywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież to normalne że mogą mniej prądu zużywać. 9 miesiecy mieli na dopracowanie architeORT: ORT: ktury. Wiadomo też że duży wpływ ma chipset. X58 ma 36 linii PCI-E, do tego wykonany jest w 65 nm. NB w Lynnfieldzie jest jego częścią, więc jest w 45 nm, no i ma tylko 16 linii PCI-E, co da dużo niższy pobór prądu.

A skoro TDP wraz ze zintegrowanym NB wynosi 95 W, to optymalizacje w poborze prądu przez sam CPU też muszą być niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DDR2

Pod względem poboru energii na pewno ostrą konkurencją nie jest. Jedynym atutem jest obsługa gulftowna.

 

Na razie i7 860 cenowo nie jest zbyt atrakcyjny ale jeszcze nie było premiery tych procków. Zobaczymy za miesiąc jak się jego cena ukształtuje. Wydaje się, że będzie trochę tańszy ze względu na mniejszy koszt wyprodukowania (brak trójkanałowego kontrolera pamięci). No i nie zapominajmy o i5, któremu brakuje tylko wsparcia dla HT.

Za to płyty na LGA 1156 będą tańsze więc już na starcie cena platformy na p55 będzie atrakcyjniejsza niż x58. A co do cen procesorów to zobaczymy.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz intel dalej stosuje swoje denne techniki wyceny tzn. i7 870 jest drorzszy o 1000zł niż 860 mimo że jest o niecałe 200MHz szybszy :mad:.

No ale cóż poradzić takie uroki intela :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DDR2

Pod względem poboru energii na pewno ostrą konkurencją nie jest. Jedynym atutem jest obsługa gulftowna.

 

Na razie i7 860 cenowo nie jest zbyt atrakcyjny ale jeszcze nie było premiery tych procków. Zobaczymy za miesiąc jak się jego cena ukształtuje. Wydaje się, że będzie trochę tańszy ze względu na mniejszy koszt wyprodukowania (brak trójkanałowego kontrolera pamięci). No i nie zapominajmy o i5, któremu brakuje tylko wsparcia dla HT.

Za to płyty na LGA 1156 będą tańsze więc już na starcie cena platformy na p55 będzie atrakcyjniejsza niż x58. A co do cen procesorów to zobaczymy.

Pod X58 tez są tanie mobasy i ceny spadają

jeżeli nie wycofają 920 to nadal sadzę że będzie to

mocna konkurencja dla 860

co innego 750 tu raczej konkurencji nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DDR2

Pod względem poboru energii na pewno ostrą konkurencją nie jest. Jedynym atutem jest obsługa gulftowna.

 

Na razie i7 860 cenowo nie jest zbyt atrakcyjny ale jeszcze nie było premiery tych procków. Zobaczymy za miesiąc jak się jego cena ukształtuje. Wydaje się, że będzie trochę tańszy ze względu na mniejszy koszt wyprodukowania (brak trójkanałowego kontrolera pamięci). No i nie zapominajmy o i5, któremu brakuje tylko wsparcia dla HT.

Za to płyty na LGA 1156 będą tańsze więc już na starcie cena platformy na p55 będzie atrakcyjniejsza niż x58. A co do cen procesorów to zobaczymy.

i5 wydaje się mieć najwięcej zalet w całej platformie. Zobaczymy jakie jeszcze inne modele się ukażą i w jakiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

i5 wydaje się mieć najwięcej zalet w całej platformie. Zobaczymy jakie jeszcze inne modele się ukażą i w jakiej cenie.

W Proline :

http://www.proline.pl/sklep.php?g=Procesor...tel+socket+1156

 

Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box Duża ilość 745,00

Intel Core i7-860 2,80 GHz 8MB cache s. 1156 Box Bliska wyczerpaniu 1079,00

504 jak na PCLu...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno największą zaletą i7 860 to mniejszy pobór prądu. Co do cen płyt to w zasadzie jest może 200zł na korzyść LGA1156 chyba że ktoś się nie zadowala najtańszymi rozwiązaniami to wtedy różnice się jeszcze zmniejszają. Jak dla mnie Guftown to żaden argument za LGA1366 bo pewnie będzie to totalny high end za grubą kasę i wątpię aby był w cenie obecnego i7 920 czyli i tak mało kto go kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie płyta na x58 + używany i7 920 c0 kosztuje dokładnie tyle co i5 750 + jakaś ciut droższa płyta pod i5. Pobór prądu na pewno większy no ale mamy elitarną podstawkę ;P

Sam miałem brac i5, ale kumpel akurat sprzedawał 920-kęi jakoś tak wyszło... :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie płyta na x58 + używany i7 920 c0 kosztuje dokładnie tyle co i5 750 + jakaś ciut droższa płyta pod i5. Pobór prądu na pewno większy no ale mamy elitarną podstawkę ;P

Sam miałem brac i5, ale kumpel akurat sprzedawał 920-kęi jakoś tak wyszło... :lol2:

Jak bym miał taką okazję to też być może wziąłbym używanego i7 920 ale najlepiej z nowszym steppingiem D0 bo wykręcić go jest łatwo na niskim napięciu.

A kupując nowe cpu i płytę na pewno bardziej opłacalne i wyraźnie oszczędniejsze jest kupno i5 750+p55 ewentualnie i7 860 jak stanieje.

 

Tak czy inaczej gratuluję zakupu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem dziś znajomemu kompa na i5-750 i ASUS P7P55D, bo sprzęt dotarł ze sklepu, ale po złożeniu niestety nie miał chęci działać. Wentylatory kręcą się tylko przez sekundę i wszystko gaśnie. Sprzęt wraca tam skąd przyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem dziś znajomemu kompa na i5-750 i ASUS P7P55D, bo sprzęt dotarł ze sklepu, ale po złożeniu niestety nie miał chęci działać. Wentylatory kręcą się tylko przez sekundę i wszystko gaśnie. Sprzęt wraca tam skąd przyszedł.

No to kolego mnie pocieszyłeś, własnie miałem składać na tej samej płycie kompa z Pcprojekt:/ Może zasiłka nie wyrobiła, sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego mnie pocieszyłeś, własnie miałem składać na tej samej płycie kompa z Pcprojekt:/ Może zasiłka nie wyrobiła, sprawdzałeś?

To że u niego jest coś walnięte to nie znaczy że płyta jest bee. Def vcore i box...

post-139605-1251889233_thumb.jpg

post-139605-1251889261_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

jak sprzęt wróci z serwisu to moge zrobić kilka testów u siebie i wrzucę wyniki. Tylko kiedy to nastąpi to już nie jestem w stanie powiedzieć. Mozliwe że już ktoś wcześniej zamieści swoje osiągi.

A mi kiedyś jajko spadło i się nie pobiło, grawitacja nie działa.

 

i5 750 vs i7 920

 

http://namegt.tistory.com/224

 

Kolejny review. Szkoda, że nie ma porównania do innych procesorów Intela i AMD

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?...amp;pageid=5448

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że u niego jest coś walnięte to nie znaczy że płyta jest bee. Def vcore i box...

Płyta nie jest be.. Sam ją dziś zamówiłem jutro odbiór, procek też będzie. Jak dobrze pójdzie to w weekend będą testy, ale niestety na STOCK coolerze:/

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego mnie pocieszyłeś, własnie miałem składać na tej samej płycie kompa z Pcprojekt:/ Może zasiłka nie wyrobiła, sprawdzałeś?

 

Oczywiście płyta nie jest zła i nie należy tego traktować negatywnie, po prostu miałem niefart (a raczej mój kumpel) i tak wyszło że już po wyjściu z fabryki płyta była uszkodzona i tyle. Chociaż na 100% nie wiem czy to mobo czy procek, bo nie mam jak sprawdzić ale stawiam na płytę. Zasilacz jest OK, Pentagram 620W i bez problemu ciągnął GTX 260 i E8400@4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...