Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik:

 

Dołączona grafika

 

Procesor 3.2GHz 1.15V

Pamięci 1600MHz CL9 1.65V

 

Przy 3.4GHz 1.15V BSOD po wejściu do systemu.

 

Temperatury jak widać ładne. Wydajność też - w GTA IV przy rozdzielczości 1600x1200 gra się jak na Q9400@3.7GHz.

 

Co do mnożnika - faktycznie, już natrafiłem na screeny z mnożnikiem x21, zarówno na i5 750, jak i na i7 920.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd
Czyli jest tak jak mówiło się od dawna, ceny zamykają się w przedziale 100-250$, czyli bardzo dobrze. Na płycie za ok. 150$ pewnie będzie można sobie spokojnie pozwolić na 3.6-4.0 GHz, zależnie od proca i chłodzenia.

 

Czekamy jeszcze na wysyp dwukanałowych zestawów DDR3 pod 1156, oby były w fajnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=689636 @ BOX

 

mnożnik 21 - na MSI również da się go ustawić

 

Teścik i5 na żywo

Patrząc na wyniki Phenoma 2 w teście pamięci można jednoznacznie stwierdzić że coś źle ustawiłeś. Brakuje w ogóle informacji na jakiej częstotliwości i opóźnieniach pracują pamięci w oby dwóch konfiguracjach. Polecam to sprawdzić bo inaczej trudno będzie nazwać to porównanie rzetelnym i obiektywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo jest do x24, a tu jest x21, więc to nie to. Zresztą na screenach krążących po necie wszystkie wyniki OC są na mnożniku x20.

To jest Turbo tylko zle ustawione. Dobrze ustawione daje +5 binow do mnoznika, a zle ustawione tylko 1 bin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki Phenoma 2 w teście pamięci można jednoznacznie stwierdzić że coś źle ustawiłeś. Brakuje w ogóle informacji na jakiej częstotliwości i opóźnieniach pracują pamięci w oby dwóch konfiguracjach. Polecam to sprawdzić bo inaczej trudno będzie nazwać to porównanie rzetelnym i obiektywnym.

Powtórzyłem testy i wszystko wydaje sie być wporządku. Dopisałem też, przy jakich ustawieniach były robione testy. Wyniki zaktualizowane (ale są to kosmetyczne zmiany (+/-20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk na dobre turbo ;). C1E on, EIST on, TURBO Boost tech. on i jeszcze jeden parametr musi być włączony(CSTATE chyba - mogłem coś pokręcić z tą nazwą, bo byłą wczoraj gorączka piątkowej nocy) . Turbo działa płynnie w zależności od obciążenia procka tzn, gdy ma do czynienia z aplikacją korzystającą z 1 rdzenia to podbije jeden rdzeń wyżej aniżeli pozostałe. Jeśli korzysta z 4 rdzeni to chyba o 1 bin podbija wszystkie.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzyłem testy i wszystko wydaje sie być wporządku. Dopisałem też, przy jakich ustawieniach były robione testy. Wyniki zaktualizowane (ale są to kosmetyczne zmiany (+/-20)

Dzięki za informacje o częstotliwości i timingach. Przy takich ustawieniach rzeczywiście są to realistyczne wyniki w przypadku Phenoma 2. Przeczytałem że użyłeś pamięci 1800+ i myślałem że puszczałeś je na 1800MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka rozpoczęta I5 750 Asus P7P55D

 

4ghz/2000mhz cl9

imc 1,35V v core 1,376 vram 1,63

chłodzenie noctua 12P

 

Dołączona grafika

 

4,2ghz

 

Dołączona grafika

 

bclk 220 /2200 cl9

pi 32m

Dołączona grafika

 

bclk 223/2230 cl9

pi 1m

Dołączona grafika

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik 21 jest normalnie do wyboru :razz:

a ja czekam pokornie na zapinkę od maniakalnego

Test w "drugą" stronę, czyli przy mniejszym napięcu wali błędami :sad:

 

@DOWN Gi3r3k też taki mam, liczy się chyba też reszta

post-139605-1252186322_thumb.jpg

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z temperaturami jednego z głównych bohaterów tematu czyli P55? Jest letni, ciepły, gorący? Zmiana chłodzenie chipsetu po OC~3,8Ghz wydaje się być potrzebna czy raczej zbędna?

Zbędna tempertura 28 stopnii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co ma OC do chipsetu na tej platformie? Do ICHxx zawsze wystarczały malutkie radiatorki, więc tu by taki wielki nie dał rady?

 

olafo - napisałem wysyp, i dedykowanych dla tej platformy, czyli 1.65 V. Wiem że można zwiększyć VTT i wtedy napięcie pamięciom, ale osobiście nie widze sensu szybkich pamięci, zwłaszcza z takim napięciem. Jak będę kupował to 1333 CL9 1.5 V, chyba że nie wiele drożej będą jakieś 1333/1600 CL7 i 1.65 V.

 

Swoją drogą na tej platformie można ustawić DDR3-800 przy domyślnym BCLK, czy najmniej to 1066?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można 800 . W 750 -tce jest jeden mnożnik pamięci mniej niż w 870. Z tym podkręcaniem to widzę, że różnie bywa, a myślałem że 4ghz to będzie łatwa sprawa, a jednak trafiają się padliny.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.15V i 3.33GHz (20x166) @BOX, ram 1328MHz

post-9223-1252241953_thumb.jpg

 

Narazie na tym kończę OC bez większego wiatraka nie ma co bujać się w górę:) Próbowałem 3.5GHz (20X175) ale coś mi ram (1400MHz) zaczął kasze siać. Tak w ogóle to nie chce mi chodzić na 1600MHz za żadne skarby, zaraz po włączeniu Prima95 na BLEND wywala błędy. Próbowałem obniżonych Timingów 9-9-9 i 1.9V (spec ramu 1600 7-7-7 1.9V) wraz z IMC 1.4V proc 2.66 (166x18) i (160x17). Kaszanka...

Edytowane przez Shamtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym DDR2 trzeba aż 1,38V do 4GHz ?

Pamiętaj że tu defultowo jest 1,25V

 

Można 800 . W 750 -tce jest jeden mnożnik pamięci mniej niż w 870. Z tym podkręcaniem to widzę, że różnie bywa, a myślałem że 4ghz to będzie łatwa sprawa, a jednak trafiają się padliny.

Może odblokują bo powyżej 2200 jest już ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W duzym skrocie: im mocniej obciazasz IMC tym wyzszego napiecia/nizszej temperatury on wymaga.

 

Jesli chodzi o moje poczynania z 1156, musicie sobie poczekac jeszcze do wtorku :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W duzym skrocie: im mocniej obciazasz IMC tym wyzszego napiecia/nizszej temperatury on wymaga.

 

Jesli chodzi o moje poczynania z 1156, musicie sobie poczekac jeszcze do wtorku :rolleyes:

To wiem, ale czy różne modele memek moga wymagać innego napięcia na IMC przy założeniu że takty i timmingi sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale czy różne modele memek moga wymagać innego napięcia na IMC przy założeniu że takty i timmingi sa takie same.

Może to zależeć od spd i producenta chipu elpidy hiper mogą potrzebować wyższego v na IMC od elpidy bse

 

Jeśli ktoś tak potrafi to git (w sensie jego sztuka). Z tego jednak mogę wywróżyć duży rozrzut...

Miałem już kilka szt minimu v do 4ghz potrzebowały 1,32V

ale z tego co widzę np 860 potrzebuje do 4ghz nieco niższego v

w okolicach 1,25V/1,28V

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...