Skocz do zawartości
ath

Core i5/i7 - Lynnfield (LGA 1156)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już kilka szy minimu v do 4ghz potrzebowały 1,32V

To prawda, patrząc po necie na różne wyniki te 4GHz zdecydowana większość robi, kwestia przy jakim napięciu - zazwyczaj potrzebują ok. 1.3-1.4V, im bliżej 1.3V, tym większe szanse na 4.1-4.2GHz, a powyżej tego każdy megaherc kosztuje zauważalnie więcej voltów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k jakie miales temp na standartowych ustawieniach na BOX w idle ??

ciekawe czy sie plyta nie wygnie od tego chlodzenia jak zakupisz :unsure:

ja pewnie cos innego kupie ale plyta i proc raczej na 100% to samo :rolleyes:

Edytowane przez PCGustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k jakie miales temp na standartowych ustawieniach na BOX w idle ??

Dokładnie nie pamiętam, ale średnio ~35*C. Ale jak widać nawet na boxie można pokręcić.

 

ciekawe czy sie plyta nie wygnie od tego chlodzenia jak zakupisz :unsure:

Waży 50g więcej niż Mugen 2, więc wagowo Orochi to nie jest... Da radę :wink: . Możliwe, że będę je miał dzisiaj, więc może wrzucę wieczorem jakieś wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy płyt lga1156 lub dobrze obeznanych w temacie:

 

Czy P55 obsługuje Vt-d? Jeśli tak to czy BIOSy waszych płyt głównych pozwalają to włączyć? Jeśli nie to czy jest w planach jakiś chipset z obsługą Vt-d pod tą platformę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ten proc/platforma jest lepszym wyborem niż Athlon 955/AM3 ? Bo od Q9550 jest z pewnością lepszy/bardzije przyszłościowy ?

Kilka tygodni już się wahałem z wyborem platformy.

 

Jeśli tak to proszę poradzcie jakie ramy będą dobrym wyborem do OC ?

Oraz jaki cooler ? Byłem zdecydowany na Scythe Mugen 2 po tym artykule

http://www.silentpcreview.com/scythe-mugen2

wraz z dwoma wentylami Scythe SlipStream 1200RPM

Tylko nie wiem czy dostanę do niego zapinke do LGA1156 ?

 

Czy płyta Asus P7P55D Deluxe będzie dobrym wyborem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też odpaliłem i5 - na razie instalka w7 leci, musze jeszcze jakieś chłodzenie do niego skombinować czy jest coś dostępne od ręki oprócz Noctua, zalmana, orochi ?

Ja zamówiłem Kabuto. Według producenta jest gotowy do in stalki bez jakiś specjalnych koszyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman już siedzi na procku i z racji braku czasu na kombinowanie zrobiłem szturm bezpośrednio na 4GHz, niestety nieudany. Napięcie od 1.35 do 1.375V i efekt ten sam - Prime95 wywala się po 10-20 minutach. Jakieś pomysły?

 

Może większe napięcie na IMC, bo dawałem max 1.325V? Bo chyba zwiększanie PLL i PCH nic nie da...? Nie wierzę, że aż taka padaka się trafiła... Jutro będę kombinował dalej, choć będę wdzięczny za jakieś próby pomocy, przyspieszy to moje działania.

 

Co do chłodzenia - głośne niestety w porównaniu do Karakorum@Fander, nawet na minimalnych obrotach je słychać... Montaż też niezwykle trudny i czasochłonny. Za to naprawdę świetnie chłodzi - na średnio niskich obrotach (~1500rpm) przy 1.375V maksymalna temperatura Core0 to 74*C, reszta 72-70*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociesze cię że nie jesteś sam - mój 750 też za nic na 4G nie chce chodzic - na razie męcze boinc na 3.5G/1.21V na boxie ale coś mi się wydaje że całe i5 pójdzie do ludzi a ja zostane dalej z 920

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman już siedzi na procku i z racji braku czasu na kombinowanie zrobiłem szturm bezpośrednio na 4GHz, niestety nieudany. Napięcie od 1.35 do 1.375V i efekt ten sam - Prime95 wywala się po 10-20 minutach. Jakieś pomysły?

 

Może większe napięcie na IMC, bo dawałem max 1.325V? Bo chyba zwiększanie PLL i PCH nic nie da...? Nie wierzę, że aż taka padaka się trafiła... Jutro będę kombinował dalej, choć będę wdzięczny za jakieś próby pomocy, przyspieszy to moje działania.

 

Co do chłodzenia - głośne niestety w porównaniu do Karakorum@Fander, nawet na minimalnych obrotach je słychać... Montaż też niezwykle trudny i czasochłonny. Za to naprawdę świetnie chłodzi - na średnio niskich obrotach (~1500rpm) przy 1.375V maksymalna temperatura Core0 to 74*C, reszta 72-70*C.

Ja tam problemy miałem dopiero na 4,2ghz

do ustawień ramu 4/2000 dawałem 1,35V na imc

możesz dać 1,3750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman już siedzi na procku i z racji braku czasu na kombinowanie zrobiłem szturm bezpośrednio na 4GHz, niestety nieudany. Napięcie od 1.35 do 1.375V i efekt ten sam - Prime95 wywala się po 10-20 minutach. Jakieś pomysły?

 

Może większe napięcie na IMC, bo dawałem max 1.325V? Bo chyba zwiększanie PLL i PCH nic nie da...? Nie wierzę, że aż taka padaka się trafiła... Jutro będę kombinował dalej, choć będę wdzięczny za jakieś próby pomocy, przyspieszy to moje działania.

 

Co do chłodzenia - głośne niestety w porównaniu do Karakorum@Fander, nawet na minimalnych obrotach je słychać... Montaż też niezwykle trudny i czasochłonny. Za to naprawdę świetnie chłodzi - na średnio niskich obrotach (~1500rpm) przy 1.375V maksymalna temperatura Core0 to 74*C, reszta 72-70*C.

Z jakim mnoznikiem Tobie to wywala? Imho daj wpierw nizszy mnoznik i obadaj max BCLK/mem, a potem bedziesz mogl podciagnac wyzej procka i sprawdzac Vcore,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę MSI GD80

Ale z jakiś konkretnych przyczyn ?

 

pamięci na elpidach najlepsze do OC

A które to są te na elpidach ?

 

chłodzenie noctua daje radę

Chodzi o Noctua NH-U12P SE1366 ?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Niespełna rok temu firma Intel przedstawiła światu procesory Core i7 (Bloomfield), a wraz z nimi nowy układ logiki X58. Przez ten czas wszyscy użytkownicy zachwycali się ogromnymi możliwościami nowej platformy. Teraz, w oczekiwaniu na nowe procesory Clarkdale oraz Gulftown, które pojawią się w przyszłym roku, Intel przygotował dla nas nową platformę oraz procesory. Lynnfield wraz z chipsetem P55 to tańsza alternatywa dla drogich platform Core i7. W dzisiejszym teście pokrótce przyjrzymy się architekturze oraz wydajności nowych procesorów. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy podkręcają swoje maszyny, dla nich przygotowaliśmy sporą dawkę informacji jak okiełznać nową platformę. Zapraszamy do zapoznania się z publikacją w dniu premiery!

 

Autor: ryba – Marcin Rywak

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, test nieźle zrobiony i napisany.

 

Ale mam jedną wątpliwość - czy wadą 750 jest rzeczywiście niska wydajność? Zabrakło mi tu porównania do Q9770 zegar w zegar żeby ocenić dokładniej wydajność CPU i postęp w stosunku do poprzedniej podstawki. W końcu 3.2 do 2.6 to spory dystans.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakiś konkretnych przyczyn ?

 

 

A które to są te na elpidach ?

 

 

Chodzi o Noctua NH-U12P SE1366 ?

 

 

pozdrawiam

Na razie na tej płycie uzyskano najwyższe bclk

na elpidach sa cosy i gskill

NH-U12P SE/SE2 plus przejściówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy ten proc/platforma jest lepszym wyborem niż Athlon 955/AM3 ? Bo od Q9550 jest z pewnością lepszy/bardzije przyszłościowy ?

Imho nie co doskonale widac po tescie na Egieldzie, gdzie ten procesor pokazuje lekka patologie przy niektorych grach : Splinter Cell wzgledem 9550 czy FC2.

 

Dobra robota, test nieźle zrobiony i napisany.

 

Ale mam jedną wątpliwość - czy wadą 750 jest rzeczywiście niska wydajność? Zabrakło mi tu porównania do Q9770 zegar w zegar żeby ocenić dokładniej wydajność CPU i postęp w stosunku do poprzedniej podstawki. W końcu 3.2 do 2.6 to spory dystans.

Popatrz na ten :

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400

 

I tak , 750 potrafi byc szybsza ale i potrafi oberwac mocno od 9550.

 

 

Cos jeszcze - widac , ze one cos nie kreca sie tak jak by tego sobie ludzie zyczyli , a patrzac na 9550 to jednak to oc jest fajne. Do tego ogolne koszty budowy od zera na LGA (mobo , cep , ramy) sa nadal na nizszym poziomie niz to samo z P55 za 420 i cepem 750...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recenzja, dzieki.

 

@up

z komputronikiem to jest tak, ze za tydzien cena moze byc o 100zl wieksza nagle :] oni dosc czesto zmieniaja ceny :/

 

edit:

jakies szanse na testy 920 vs 860 vs 750 @ 4.0 ? to mnie najbardziej interesuje :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...