Skocz do zawartości
Dafko

Zestaw Za 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proc: http://www.gral.pl/preview/Intel_Pentium_E..._64-bit_80.html

 

płyt gł.: http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigaby...X_Core2_08.html

 

Pamięć: http://www.gral.pl/preview/Kingston/DDR2_4...8MB_CL5_07.html

 

Dysk twardy: http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...topadly_09.html

 

karta dzwiekowa: Realtek ALC888(zintegrowana) - moze zostac czy lepiej wlozyc jakiegos Creativa?

 

karta graficzna: http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/GeForc...20_2000_83.html

 

obudowa: Asus Ta-863

 

zasilacz: http://www.gral.pl/preview/ModeCom/Zasilac...0mm_PFC_47.html

 

karta sieciowa: zintegrowana

 

komp wychodzi okolo 1500zł wiec jest tanio i moim zdaniem efektywnie szczegolnie chodzi o gry. Chciał bym uslyszec tez zdanie fachowcow czyli was. Czy to jest ok, jak nie to piszcie DLACZEGO i co byscie zmienili. Z góry dzieki za pomoc.

Edytowane przez Dafko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany.

mógł byś podać przykład zasilacza jaki by pasował? Aha i czy na tym zestawienu zagram np w gry ktore wyjda w 2009r? Bo mnie sie wydaje ze spokojnie ale patrzac na Crisissa to mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem co do tego zestawu - do wymiany dysk twardy na samsunga lub wd. Seagate jest głośny

 

Do wymiany zasilacz przynajmniej na MC-350. (to samo co amacrox warrior 400w) Może być też amacrox 450 (z mojej sygnatury; to samo co mc-400). Amacrox różni się od modecoma mc tym, że ma inny wentylator (lepszy), inny kolor obudowy. Cena zasilacza około 160zł, gorąco polecam amacroxa AX-450PNF

 

Karta dźwiękowa zintegrowana spokojnie da sobie radę. Jeśli nie jesteś audiofilem nie ma sensu kupować oddzielnej karty, chyba że za okazyjną kwotę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem co do tego zestawu - do wymiany dysk twardy na samsunga lub wd. Seagate jest głośny

 

Do wymiany zasilacz przynajmniej na MC-350. (to samo co amacrox warrior 400w) Może być też amacrox 450 (z mojej sygnatury; to samo co mc-400). Amacrox różni się od modecoma mc tym, że ma inny wentylator (lepszy), inny kolor obudowy. Cena zasilacza około 160zł, gorąco polecam amacroxa AX-450PNF

 

Karta dźwiękowa zintegrowana spokojnie da sobie radę. Jeśli nie jesteś audiofilem nie ma sensu kupować oddzielnej karty, chyba że za okazyjną kwotę ;]

pytanka:

1.Obilo mi sie o uszy ze zasilacz mui miec 500W do tego sprzetu.

2.Samsung (hdd) podobno sie zacina czesto,

3.czy te zestawienie wymiata w tym przedziale cenowym i poradzi sobie z takimi grami jak crissis?

4.Czy bezpiecznie robic OC na tym sprzecie.

5.i czy GF 9600 w produkcji gigabyte to dobry wybor?

Edytowane przez Dafko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz bym wziął Pentagram 430W, jest fajny i tani, o taki:

http://www.allegro.pl/item541637834_okazja..._p12s_430w.html

 

Co do dysku, najpewniej będzie brać chyba WD, bo Seagate są póki co trochę niewiadomą, ostatnio mieli sporo potknięcie jakościowe. 500GB WD styknie.

Myślę że Crysisowi podoła :P

 

Aha, i jeszcze jedno. Według mnie warto dopłacić do obudowy - Cooler Master Elite 333 zamiast tego Asus TA. Dopłacisz 30zł, a obudowa CM jest znacznie fajniejsza. Lepsze wykonanie i skuteczniejsza wentylacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany na MC-350 albo tego pentagrama jak wyżej. 500W do takiego sprzętu to sporo za dużo. To pociągnie może ze 200W w stresie, albo nawet nie tyle.

Dysk również polecam WD, Seagate to ostatnia totalna loteria, albo będzie dobrze albo dno.

Co do grafy to w tej cenie szukałbym na allegro używanych 8800GT.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym płytę i procka na AMD dlaczego

 

za ~300 zł do wyboru

 

X2 7750BE lub X3 8450 zaleta mają wirtualizację nadejdzie Windows 7 i .... 5200 będzie jak pentium Diesel

 

płytę w zależności od zasobności coś na 770 np M3A78 obsługuje procesory to 140W i Deneba

770 to bardzo przyjazny użytkownikowi chipset ... można ćwiczyć kombinacje alpejskie... w zasadzie

mogę o nim powiedzieć godny następca i865 :D w ramach eksperymentów sprawdziłem ile X2 pójdzie

na standardowym napięciu ...

max. 3.0 HTT 1050 Sup Pi 30s Ram 333 Company of Heroes - najniższa wartość .. 21 FPS (1280x1024)

2.8 HTT 1250 Sup Pi 32s Ram 400 .. 26 FPS (1280x1024)

z BE da się więcej wycisnąć :D

 

do gier X2 7750BE do pracy X3 8450 ( bardziej przyszłościowe - o ile komputer ma być używany w perspektywie 2-3 lat)

natomiast w wariancie komputerka na 1 rok wszystko co 2 rdzeniowe i nie jest sempronem lub celeronem

Edytowane przez AeroMikie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanka:

1.Obilo mi sie o uszy ze zasilacz mui miec 500W do tego sprzetu.

2.Samsung (hdd) podobno sie zacina czesto,

3.czy te zestawienie wymiata w tym przedziale cenowym i poradzi sobie z takimi grami jak crissis?

4.Czy bezpiecznie robic OC na tym sprzecie.

5.i czy GF 9600 w produkcji gigabyte to dobry wybor?

A więc po kolei;

 

1. W zupełności wystarczy dobry zasilacz 300w-350w. Przy markowych 350-400w można bezpiecznie odpalać SLI i quady. Dzisiejszy przeciętny zestaw z quadem i niezłą grafiką pobiera około 270w, mc-350 na liniach 12v może mieć max. obciążenie 328w. Jednak zaleca się nie przekraczać 80% dopuszczalnej mocy, bo napięcie zaczyna mocno spadać poniżej 12v. Stąd tendencja do stosowania "za mocnych" zasilaczy.

2. Mam drugi komputer z samsungiem F1 750GB i nic a nic się nie zacina. Dyski są bardzo ciche i wystarczająco wydajne.

3. W tym przedziale cenowym zestaw wymiata. Zastanowił bym się jedynie nad amd x3 8450/8650 w podobnej cenie, ze względu na dodatkowy 1 rdzeń, co podnosi wydajnośc w nowszych grach, optymalizowanych pod większą niż 2 ilość rdzeni (np. unreal tournament 3, czy gta 4 - jeśli tu możemy mówić o jakiejkolwiek optymalizacji :P). Od siebie dodam, że mój drugi komputer jest na amd X3 8650 @ 2,6Ghz i tam komfort pracy w windowsie jest znacznie wyższy; a gta 4 chodzi wyraźnie lepiej - ale czy warto kupować komputer pod gta 4? ;P

4. Na tym sprzęcie możesz spokojnie kręcić ile się da; ofc po zmianie zasilacza.

5. Wybór niezły. Właściwie to nie ma większego znaczenia czy gigabyte, czy galaxy, czy palit...- zwykle róznice to a) dodatki w pudełku - jakieś kable, gry itp b) lepsze lub gorsze chłodzenie. GigaByte 9600GT jest kartą dobrą.

 

Ale jeśli możesz to może dopłać do 9800GT?

 

Powiem Ci, że od dłuższego czasu obserwuję taką tendencję, że lepiej mieć więcej rdzeni mimo iż wolniejszych, niż mniej za to szybszych. Dlatego też skłaniałbym się ku doskonałej jak za swoją cenę płycie ASRock A770CROSSFIRE i procesorowi AMD Phenom X3 8650/8750BE (8450 raczej odpada z racji na przesadnie niski mnożnik) niż zestawowi z intelem e5200. Ten dodatkowy rdzeń dotychczas niewykorzystywany w grach naprawdę zaczyna się przydawać. Ponadto jak Phenomy II stanieją możesz bez problemu taki procek w tą płytkę wrzucić ;] Krótko mówiąc moim zdaniem lepiej mieć w takim far cry 2 zamiast 50fps na intelu - 40 na amd, za to w nowszych grach zamiast 30 - 45fps na amd ;]

 

 

Jedno zdanie do kolegów proponujących zasilacz pentagram 430/460w - znajdzcie gdzieś taki, dopiero proponujcie :P Sam go często polecałem, ale obecnie już jest praktycznie nie do zdobycia. Pentagram wprowadza nową serię. Słowem brać MC-350 ew. MC-400 lub amacroxa warrior 400/450w - ze wskazaniem na mc-400/amacroxa 450 jeśli brałbyś amd

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej weź porządne 350W niż badziewne 500W. Najlepszym tanim rozwiązaniem było by modecom MC 400W. Koszt około 180zł.

aha i czy do OC w tym intelu musze kupic dodatkowe chlodzenie i jakis specialny zasilacz czy MC 400 styknie?

i czy ten intel z oc na 3,5 bedzie lepszy niz ten amd co Beerequ proponował. I ostatnie jak sie ma ta karta graf. w porownaniu z 8800gt? Bo moim zdaniem lepsza. Aha a na amd i asrocach to sie nieznam zbytnio dlatego zagłebilem sie w intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe chłodzenie może się przydać przy 3,2Ghz i więcej - ja musiałem wymienić bo temp. przekraczały 70 stopni. Zmieniłem pastę na AS5 i cooler na Freezera 7 pro i mam max. 61 po 12h stressu. Jednak na procesor polecam cooler Pentagram Karaokum.

 

Do o/c intela wystarczy MC-400 (amacrox 450)

 

Intel z o/c na 3,5Ghz będzie szybszy od amd @2,6Ghz (a amd powinno pójść z 2,8) w grach/programach korzystających z 2 i mniej rdzeni. Natomiast jeśli odpalisz coś co korzysta z więcej niż 2 rdzeni - a tego zaczyna być coraz więcej - to zauważysz znaczną różnicę na korzyść amd pomimo iż ma mniej Mhz, jednak ten dodatkowy rdzeń amd duuużo daje.

 

9600GT jest wolniejsze od 8800GT. 8800GT to identyczna karta jak 9800GT, została zmieniona jej nazwa

 

AMD Phenom X3 został "zjechany" przez opinię publiczna etc. miał być w założeniu konkurencją dla intela e5200/e7200 - cena podobna, taktowanie niższe, ale jeden rdzeń więcej. W momencie wprowadzenia tego procesora na rynek - w większości testów przegrywał lub był co najwyżej na równi z e5200. W chwili obecnej zaczynają pojawiać sie programy/gry pod więcej niż 2 rdzenie i tu AMD rozwija skrzydełka. Jest jeszcze 1 ważna rzecz - amd wprowadziło phenomy II, które będą działać na płytach AM+ czyli m.in na tym ascrocku. Tak więc możesz kupić teraz Phenoma I, a potem zmienić na Phenoma II nie zmieniając znowu całej platformy. Szczerze mówiąc gorąco polecam amd x3 - piszę tak bo mam i intela e5200 i x3 8650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdanie do kolegów proponujących zasilacz pentagram 430/460w - znajdzcie gdzieś taki, dopiero proponujcie :P Sam go często polecałem, ale obecnie już jest praktycznie nie do zdobycia. Pentagram wprowadza nową serię. Słowem brać MC-350 ew. MC-400 lub amacroxa warrior 400/450w - ze wskazaniem na mc-400/amacroxa 450 jeśli brałbyś amd

Przecież podałem linka, na Allegro są jeszcze jak najbardziej do dostania, za śmieszne 120zł. Moim zdaniem to lepszy wybór od MC350 za 110zł...

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=pentagram+430w - nówki of course

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem, przepraszam :)

 

430w jest do zdobycia, ale popatrz na dostępność i ceny 460w ;]

 

Oczywiście Pentagram PSF 430w jest lepszym wyborem od mc-350 ale na pewno nie jest lepszy od mc-400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i czy do OC w tym intelu musze kupic dodatkowe chlodzenie i jakis specialny zasilacz czy MC 400 styknie?

i czy ten intel z oc na 3,5 bedzie lepszy niz ten amd co Beerequ proponował. I ostatnie jak sie ma ta karta graf. w porownaniu z 8800gt? Bo moim zdaniem lepsza. Aha a na amd i asrocach to sie nieznam zbytnio dlatego zagłebilem sie w intela.

Jeżeli AMD to nowe Phenom II 710 x3. W sprzedaży od 09-02-2009 czyli z pod igły :)

Ale cena spadnie po ok miesiącu od premiery więc tu trzeba by poczekać.

Ten AMD z pierwszych testów widać będzie dośc mocny jak na swoją cenę, ma też działać na płytach AM2+. Kosztują one ok 300-400zł, ale na przykład fajny gigabyte z chipsetem AMD780G 277zł, płyta ma zintegrowaną najlepszą kartę dźwiękową realteka, 889A, wyjście cyfrowe audio HD, ma firewire, esata, wyjście HDMI i DVI i 15 pin z grafiki zintegrowanej. W sumie bardzo fajny mobas za zupełnie niską cenę.

Płyt AsRock nie bierz, no już bez przesady z tym oszczędzaniem potem będziesz to kiedyś na allegro sprzedawał i nikt nie weźmie za złotówkę ;) już lepiej wziąć uznanego producenta za kilka złotych więcej.

W sumie jeżeli mógł byś poczekać co najmniej do połowy marca to warto.

Spotkałem się z opiniami że MC-350 ma zaniżone wartości na tabliczce, żeby wyglądał na słabszy. Czy to prawda to wie producent. W każdym razie MC-350 wystarczy spokojnie nawet do OC.

A ja miałem zamiar kupić MC 400. Ale jestem naiwniak :lol2: Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że to taka kombinacja z tymi zasilaczami ;]

 

maxymili,

 

dlaczego odradzasz płytę AsRocka? Ten producent robi bardzo dobre płyty - co prawda tylko niektóre modele są bardzo udane - ale jednak płytka A770crossfire jest niczego sobie. A co Ci z Gigabyte z wyjściem HDMI etc. jak grafika najprawdopodobniej będzie nVidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że to taka kombinacja z tymi zasilaczami ;]

 

maxymili,

 

dlaczego odradzasz płytę AsRocka? Ten producent robi bardzo dobre płyty - co prawda tylko niektóre modele są bardzo udane - ale jednak płytka A770crossfire jest niczego sobie. A co Ci z Gigabyte z wyjściem HDMI etc. jak grafika najprawdopodobniej będzie nVidii?

Nawet jeżeli trafisz na dobrego AsRocka to tak jak napisałem. Płyta owszem może być dobra, ale firma już taka nie jest bo poza dobrymi robi też całą masę szajsu i mało kto chce się wysilać i sprawdzać. Komputery mają to do siebie, że kiedyś się je modernizuje. Będzie chciał autor tematu sprzedać tą płytę aby nabyć kiedyś nową, nowy ram, nowy procesor i powiedzmy za Gigabyte dostanie wówczas jeszcze 100zł a za AsRocka dostanie złotówkę. Tak miałem sprzedając moją płytę MSI pod socket A. Dałem za nią 350zł czyli nie była najtańsza, ale potem sprzedałem ją za 122zł po kilku latach. W tym samym czasie inne tańsze płyty straciły na wartości 100% i schodziły na allegro po 1 zł albo i nie.

Co do grafiki od nVidii to można teraz tak i tak, opłacalność jest zależna od półki cenowej. Nie zmienia to faktu, że dodatkowy proc grafiki nie zaszkodzi, nie raz zdarza się uszkodzenie i reklamacja grafiki i już mamy w przypadku zintegrowanej grafiki kompa do filmów i netu w przypadku płyty bez grafiki pudełko wyłączone z użytkowania na trzy cztery tygodnie. A ja mam właśnie taką sytuację, że będę musiał skorzystać z gwarancji na grafikę co może potrwać. Więc się cieszę, że mam zintegrowany układzik na płytce :)

Edit:

Trochę się zapędziłem z tym zestawem. W cenie 1500 nie ma szans się zmieścić póki $ tak stoi jak stoi.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, trochę się zapędziliście z tym Phenomem... W tej cenie to tylko E5200. Tak, PHII okazał się być ciekawą alternatywą dla Intela i taki PHII X3 będzie bardzo ciekawym wyborem (niewiele gorsze OC + 1 rdzeń więcej), ale polecać Phenoma I X3, który potrzebuje masę prądu i słabo się podkręca... Stanowcze nie. A S775 ma żyć do 2011 roku, więc nie jest znowu taki nieprzyszłościowy jak się może wydawać.

 

A na podstawie jednej gry, która najwyraźniej woli ilość rdzeni od wysokiego taktowania, nie wypada orzekać wyższości Phenoma I X3...

 

Co do MC-350, to potwierdzam słowa kolegi NeoMagNet.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock robi teraz porządne płyty. Np wspomniany wyżej a770crossfire lub jeszcze lepszy A780GXE/128. Obie pozwalają na wysokie OC, nawet lepsze niż mój Asus, mają rozbudowane biosy itd. Ich zalety można by długo wymieniać. Nie bez powodu wrzuciłem je do poradnika. Wystarczy poczytać testy tych płyt. Wady jak w każdej płycie też są, w A770 to umiejscowienie złącza zasilania 24pin, natomiast głowna wada wszystkich płyt asrocka to sposób w jaki rozwiązano eSATA. Imho beznadziejne rozwiązanie, ale ile osób z tego korzysta? A od biedy to można i tak podłączyć... Poza eSATA w A780GXE więcej wad nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK karte mam zalatwiona 9800gt uzywana 512mb z największym taktowaniem.

motam sie jeszcze z HDD pomiedzy samsungiem a WD i nie wiem ile cache wystarczy 16 czy 32.

zasilacz najlepszy wiec mc-400,

i ktos mi napisal kiedys (na tym forum) ze e5200 bedzie sie lepiej sprawowal w grach niz q6600. mial racje?

Aha i zeby bylo jasne o co mi od poczatku chodzilo. Mianowicie oto by komp podolal kazdej grze przy czym przetrwal kilka nastepnych lat. Jak widzicie zestaw wynosi 1500zl wiec widac ze bogaty nie jestem, zwracam sie do ekspertow zebym nie musial za 1,5 roku znow zmieniac PC :] Główne pytanie: Czy ten komp pociagnie gry za jakies 2-3 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na minimalnych, na więcej nie licz. Według mnie komputerów nie składa się na lata, tylko co jakiś czas się jakąś część wymienia. Np za rok karta graficzna, potem CPU na jakiegoś quada itp itd. Sprzęt sprzed 3 lat, który w tamtym czasie kosztował ok 1500zł, teraz miał by problemy z dzisiejszymi grami nawet na minimalnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo mam szanse kupic uzywanego q6600 za okolo 450zl. I chyba to bedzie lepsze rozwiazanie niz e5200 co nie? Ok do q6600 ta plyta moze zostac czy lepiej inna, jak tak to jaka? Czy zasilacz do teg quada, mc-400 wystarczy czy inny musi byc?

 

 

 

 

 

i jeszcze jedno czy resetowanie sie kompa jest wina procesora? czy jednak windows vista jest tego zasluga ?

Edytowane przez Dafko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...