Skocz do zawartości
error

Laptopik W Bardzo Niskiej Cenie Znajde Jakiegos ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy.Lubie majsterkowac w roznych rzeczach i postanowilem kupic laptopa lecz takiego starszego np 128MB ram procek Pentium III i jakas tam karta graficzna sa na allegro takie za 100 200 lub 300 zl.Chcialbym spytac czy gdy takie cos kupie bedzie dalo rade wlozyc minimum 1024MB ram albo i wiecej, zmiana procesorka i karty graficznej na taka by gry chodzily plynnie nie zalezy mi odrazu na GTA 4 ale moze byc :D tylko np zeby te troszke lepsze gry chodzily plynnie bo naprawde bardzo bym chcial kupic w niskiej cenie no i zeby sobie go samemu zrobic :D To na tyle

 

Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra nie warta świeczki, w takim laptopie znajdziesz raczej napewno zintegorwane karty graficzne a to jest kiszka w grach, w tych najtanszych laptopach z Pentium M i Pentium 4 szukaj kart Radeon 7500 / 9000, na nich mozna juz w jakies starsze gry pograc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napisalem czy w tych starszych nie tych takich cegiel tylko tych takich starszych z prockiem intel co za na allegro za 250 zl czy mozna wymienic karte graficzna na lepsza ram i procesor o to mi chdozi bo nie chce takeigo fest starego laptopa co wygladaja jak encyklopedia tylko taki zwyczajny do 300 zl co da sie go dobrze ulepszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w nich wymienić karty graficznej. Układ jest wbudowany w płytę główną.

 

RAM - jest cholernie drogi i często laptop nie obsługuje więcej niż 256/320/384MB. Na 1024MB nie masz co liczyć w sprzęcie tej generacji.

 

Daj se spokój i kup coś co ma przynajmniej pamięć DDR1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB zazwyczaj wchodzi

 

Procesor można zmienić w ograniczonym zakresie, karty graficznej zmienić nie można w 95% przypadków. A jej wydajność jest zazwyczaj lipna.

Nie ma żadnego sensu kupować starego laptopa do gier...

 

Cena za jakieś P4 to myślę minimum 500zł.

 

PS. Odpuść se laptopa, za 300zł masz niezłą stacjonarkę. A jeśli jest Ci koniecznie potrzebny - odpuść se gry. Jedno z dwóch. A, no i jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Zwiększ budżet na 1200zł.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko czy w tych DDR1mozna max 2 lub 1 GB dac i czy w takich zmienie karte graficzna i procesor gdy bedzie zly no i jaka jest najtansza cenka takiego laptopka ??

Jest takie stare powiedzenie, które do tego tematu pasuje wręcz jak ulał: "z ch*** bicza nie ukręcisz" ;)

Tak więc albo daj sobie z tym spokój, bo się nabawisz frustracji albo... podnieś znacząco budżet!

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok napisze jakie bym chcial gierki np Fable 1 zeby chodzila plynnie bez zawieszek no i San Andreas tez bez zawiech no i tam jeszcze jakies takie gierki.

 

@edit np taki http://www.allegro.pl/item542646235_super_...2ghz_256mb.html da sie podkrecic ram do 2GB albo chociaz do 1GB i czy karte graficzna i procek mozna w tym zmienic aha no i max wyloze na lapka 550 zl

Edytowane przez error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde a da sie w jakims taniszym podrasowac grafe i procek no i ram ?? teraz juz nie spytam jaka cana tylko czy w jakis tanszych sie da ?? np 1000 albo 800 zl da sie ??

 

@edit czytalem ze jak lapek ma niezintegrowana grafe to spokojnie mozna zmienic karte graficzna no ramy to mozna w kazdym a procek tez ale to procesory roznie albe trzba plyte glowna albo sam procek kupic moze mowie zle ale tak wyczytalem na paru stronach

 

@2edit chyba sie zdecyduje na tani laptopik za 600 zl HP mozna wlozyc 2 x 1GB czyli max bedzie 2GB tyle mi styknie no i karta ati 7500 32mb nie najgorsza a jest grafa dedyk mozna bedzie na inna wymienic tylko jeszcze nie wiem na jaka no i tani dobry o takie cos mi wlasnie chdozilo wiec teraz pytanie czy do tego kompa

http://www.allegro.pl/item546821149_compaq...30gb_fv_c2.html

da sie lepsza grafe dac jak tak to napiszcie.

Edytowane przez error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"@edit czytalem ze jak lapek ma niezintegrowana grafe to spokojnie mozna zmienic karte graficzna"

o'rly? Poproszę o źródło. Nawet w laptopach obsługujących MXM i inne cuda wianki wymiana jest zazwyczaj droga i niezbyt opłacalna.

 

Z laptopów tanich, ale z grafiką... no dobra, tytan toto nie jest, ale nie jest też tragedia : Dell D600 z Radkiem 9000

http://www.allegro.pl/item542638943_dell_d..._30gb_wifi.html

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak Fable, ale poczytaj trochę o tych lapkach, może się coś wyjaśni.

Jeśli chcesz pograć tanim kosztem, to zdecydowanie lepiej polować na pobiurowe stacjonarne. Przykład : http://www.allegro.pl/item547347417_ibm_pi...mpaq_299zl.html

pozdrawiam i powodzenia

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit czytalem ze jak lapek ma niezintegrowana grafe to spokojnie mozna zmienic karte graficzna no ramy to mozna w kazdym a procek tez ale to procesory roznie albe trzba plyte glowna albo sam procek kupic moze mowie zle ale tak wyczytalem na paru stronach

Niezintegrowaną grafę w sensie fizycznym można wymienić. Ale to pojęcie inaczej jest rozumiane w stacjonarkach i inaczej w laptopach. Dlatego potem wychodzą takie sytuacje jak grafa niezintegrowana jest tak naprawdę zintegrowana. Pozostaje tylko kwestia, z czym jest zintegrowana.

Dlatego nie licz na zmianę grafy. Po pierwsze stracisz tylko kasę i czas, a poza tym takie komponenty są bardzo trudno dostępne, nie mówiąc już o tym, że szanse na to, że karta nie jest częścią płyty głównej, są po prostu marne. Kupisz stary sprzęt i będzie można w niego wrzucić jedynie stare komponenty - może dałoby się wrzucić P4M 3GHz, ale grafa się nie zmieni, a to ona ma kluczowy wpływ na wydajność w grach.

 

Za 1000zł można szukać już sprzętu z GF6600, czy Radeonem X700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale na serio w ty lapie nie da sie na col lepszego zmienic chociaz zeby yla karta 128MB bo chcialbym pograc w takie gry ak NFS carbon MW GTA SA i inne tytuly z 2007 i 2008 prosze pomozcie mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wiem ze nie wiemienie wszystkiego tylko ptalem czy da sie zmienic grafe z radeona 7500 32mb na jakas grafe z 64 mb lub max 128MB teraz mam na lapek co ma na poczatku 512Ram mozna do 2 GB rozbudowac wlasnie karta graficzna Ati Radeon 7500 32MB no procesor Intel M celerion i chcialbym grac w takie gry jak napsialem czyli Fable 1 GTA 3,VC i SA jakies NFS typu Underground 1 i 2 Most Wanted i Carbon duzo tam nie wymagam bo wiem ze tanie nie jest rewelacja ale dla mnie to to napsialem wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ Dell D600 jest nawet dobry ale ta karta graficzna.No ale nie da sie wymienic karty tak naprawde ?? bo moze to ksoztowac ale sie tylko pytam bo jak trzba wymieniac z plyta glowna i tymi innymi to tam nie ma sprawy tylko napiszcie czy sie da n i jakbyscie mogli nie piszcie czegos takiego jak pan wyzej bo to zadna pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zamknijcie ten temat ! Ludzie bez nerwów bo wam żyłka pęknie ja tylko pytałem ale i tak pójdę do serwisu się spytać bo wy tutaj tak mieszacie.Pytam o grafe a jeden pierdzieli o procesorze.

 

@edit i tak na marginesie to czytałem że w Dell D600 i tych dalej z dedykowa grafa da sie wymienic na cos epszego wiec zamykacjie

Edytowane przez error

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To, że jest możliwość wymiany, nie znaczy, że są szybsze grafy. Kupisz lapa z 1GB RAM, który obsłuży max 1GB RAM i co? 2 GB będzie działać?

2. Karty są trudno dostępne - chyba, że chcesz szukać za granicą, ale tam też nie będzie łatwo.

3. To nie jest MXM, więc będzie ciężko znaleźć kartę wyprodukowaną specjalnie dla tego modelu laptopa.

4. Co z tego, że kupisz "tanio" laptopa, skoro za grafę zapłacisz dodatkowo przynajmniej połowę jego wartości?

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...