Skocz do zawartości
Gargul88

Monitor Do 1500-1600zl Ktory?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad tymi modelami

 

BENQ 24" LCD FP241W

HP LCD 24" L2445W

HP LCD 24" W2448HC

Samsung 24" LCD SM T240HD Rose

LG 24" LCD W2442PA-BF

LG 24" LCD W2452V-PF

 

Monitor ma sluzyc do codziennego uzytku ale glownie do gier. Wydaje mi sie ze pod wzgledem cena do jakosci to najlepszy jest benq ale jakos ta firma do mnie nie przemawia. Zastanawiam sie nad hp`kami co myslicie o nich? i o innych monitorach?

 

Z gory dziekuje za pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JaGu83

Ten Twój dobrze się prezentuje - LG 24" LCD W2442PA-BF

 

lub Samsung 24" LCD SM T240HD Rose

LG ma szybszy czas reakcji 2ms, Samsung 5ms

Natomiast rozdzielczość LD 1920x1080, Samsunga 1920x1200

 

Samsung ma 2 gniazda HDMI, LG 1

 

Oba monitory są bdb więc wybierz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do gier to odradzałbym Samsunga serii T2x0HD, ze względu na dużego input laga (>30ms - testowałem z gościem T220HD w media markcie, jak kupowałem swój monitor). Wersja tego samsunga bez HD (bez tunera) miała znaaacznie niższego laga - średnio wychodziło 15-20ms.

 

Oczywiście, nie mam pewności że to samo występuje w T240HD.

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq = swietna propozycja do zastosowan domowych Neta/Filmow

niestety w grach wystepuje spory imput ok 33ms - do tego smuzenie jest odczuwalne

Wiec do gier dynamicznych (tym bardziej przez neta) nie bardzo sie nadaje

Za to ma najlepsza matryce jesli chodzi o katy i odwzorowanie kolorow

 

Z Tnek - 24 calowych - najlepszym modelem wydaje sie byc Samsung 2493HM -16:10 - badz jego mlodszy brat 2494HM -16:9 (do konsoli)

 

z moich obserwacji innego wyboru do 1500zl nie ma jesli idzie o 24 cale

Btw.

samsunga 2693hm - kupisz juz za niecale 1400zl ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam tego co mam w podpisie uzytkuje go od okolo 8 miesiecy i jestem strasznie zadowolony prezentuje sie ladnie w grach w full hd nic nie widze zeby jakies lagi byly , bardzo fajne ma te klaiwsze obok predefiniowane np dla gier dla filmow itp polepsza to bardzo obraz szczegolnie w filmach dla mnie monitor rewelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że najlepszym wyborem będzie kupno Samsunga - to naprawdę porządna firma :) Wiem bo sam mam w domu dwa Samsungi - monitor i tv, które nawiasem mówiąc kupiłem jednocześnie w Vobisie z racji atrakcyjnej promocji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2448HC z tego co się orientuję ma szybę, dzięki temu kolorki są super, ale jak pada na monitor światło to klapa (tak jak w przypadku CRT). Poza tym cena 1500-1600 zł minimum. Już moim zdaniem lepiej dorzucić 600-700zł i kupić HP LP2475W. Jest on już na matrycy H-IPS. Jeżeli natomiast nie masz jak dołożyć to kup LG W2452V-PF albo Samsunga T240, aczkolwiek LG dorwiesz już w granicach 1050zł. Ja wybrałem LG i jestem zadowolony. Jakby nie patrzeć TN to TN i cudów po tej technologii oczekiwać nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2448HC z tego co się orientuję ma szybę, dzięki temu kolorki są super, ale jak pada na monitor światło to klapa (tak jak w przypadku CRT).

NIE tak jak w przypadku CRT !! W CRT jest ZNACZNIE lepiej ! Na CRT jest warstwa anty-odblaskowa a na LCD "glare" nie ma absolutnie nic i odblaski są znacznie większe. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych modelach co prawda to 26" ale rozdzialka ta sama wiec roznicy nie bedzie zbyt wielka

Samsung 2693HM

Samsung T260HD

iiyama E2607WS

 

Tym bardziej zastanawia mnie ta iiyama bo zbiera same pozytywne komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tych modelach co prawda to 26" ale rozdzialka ta sama wiec roznicy nie bedzie zbyt wielka

Samsung 2693HM

Samsung T260HD

iiyama E2607WS

 

Tym bardziej zastanawia mnie ta iiyama bo zbiera same pozytywne komentarze

Test T260HD masz na benchmarku. On tak jak T240HD mają dużego inputlaga. Słaba jasność.

Mogę polecić 2693HM - sam mam 24" wersję i złego słowa powiedzieć nie mogę. W grach super szybki, w filmach extra jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test T260HD masz na benchmarku. On tak jak T240HD mają dużego inputlaga. Słaba jasność.

Mogę polecić 2693HM - sam mam 24" wersję i złego słowa powiedzieć nie mogę. W grach super szybki, w filmach extra jasny.

Jak możesz polecać 2693hm skoro masz 2493hm? Przecież to nie są identyczne matryce. Inna wielkość plamki, reszta parametrów również może się różnić.

 

Tak jak pisali poprzednicy, polecam LG 2452V-PF, dlatego że ten model konkretnie mam i jestem z niego zadowolony. Na żywo wygląda lepiej niż na zdęciach i jest tańszy od Samsunga.

 

Na prad.de jest recenzja Samsunga 2493hm i dostał on ocenę 3/5, natomiast LG 2452V-PF dostał ocenę 4/5.

http://www.prad.de/en/monitore/reviews.html

Pozdrawiam

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jezeli 24" to najlepszym wyjsciem jest lg a jezeli 26 to iiyama

O ile mnie dobrze pamiec nie myli to lg fajny monitor z ta roznica ze chyba w tym modelu byl problem z regulacja lamp (nie dalo sie zejsc ponizej 100cd2/m2)

 

Co do recek to jest roznie, np na Benchmarku 2493hm uzyska w zasadzie jedna z najwyzszych ocen.

Osobiscie gdybym mial brac 26 na TNce to - 2639HM (ktora ma lepsze/poprawione kolory wzgledem 2493hm) - lub ew Iiame 26

 

z kolei w kategori 24 - rozwazal bym Samsunga 2493hm lub polecanego LG .. ew cos z nowego Benq 2400W

 

Osobiscie wolalbym juz wziac 26 - (rozmiar ma znaczenie)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji, to nie ma się co oszukiwać, ale jednak recenzja na prad.de jest bardziej rzeczowa od tej na benchmark.pl. W Polsce wystarczy dobrze posmarować to i dobrze o wszystkim napiszą. Przypomina mi się "wielki test grafik" w jakimś magazynie, w którym to 9600GT był wydajniejszy od 9800GTX+ :).

 

Co do rozmiaru to już tylko kwestia czy chcesz mieć trochę większe ikonki. Bo jak wiadomo 24 i 26 cali ma taką samą rozdzielczość, różnica jedynie w wielkości piksela. Ja gdybym miał kasę to chyba bym kupił 26 cali, ale 24 cale to i tak bardzo duży monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakieś dwa miesiące temu wahałem się z zakupem monitora z tunerem w cenie 1400-1600 zł, jednak podczas zakupów stwierdziłem iż 24` może za rok albo dwa nie spełniać moich wymagań ^^ , więc postawiłem na zakup TV LCD LG LG5600 i powiem krótko- CUDO. Za kwotę 1700 zł dostajesz to o czym marzyłeś- FULLHD, 32` do gier, monitor wielkości blatu biurka, ergonomię oraz opóźnienie 6ms. Poszukaj opinii na necie, a się nie zawiedziesz. Co do monitorów LCD- nigdy ale to nigdy nie kupuj Samsunga (podświetlenie i jego rozłożenie jest tragiczne) oraz Benq (w każdym modelu widać lampy podświetlające na dole i górze, kąty widzenia nie śa zgodne z tymi podanymi przez producenta). Monitor monitorem, a w cenie monitora dobry LCD FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32" to juz naprawde za duzo;p wole jednak 26" bo z tego co slyszalem to na 24" sa naprawde male ikonki. A przy 26" sa w sam raz. Nie pozostaje nic innego jakis isc do jakiegos marketu badz sklepu i obejzec na wlasne oczy jak to wyglada, a w szczegolnosci zwrocic uwage na szajsungi, iiyame, i lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32" to juz naprawde za duzo;p wole jednak 26" bo z tego co slyszalem to na 24" sa naprawde male ikonki. A przy 26" sa w sam raz. Nie pozostaje nic innego jakis isc do jakiegos marketu badz sklepu i obejzec na wlasne oczy jak to wyglada, a w szczegolnosci zwrocic uwage na szajsungi, iiyame, i lg

Małe ikonki na 24 calach? To chyba Stępień z 13 Posterunku Ci tak powiedział. Bzdura, na 24 calach ikonki są OK. Wszystko ładnie wygląda, obraz żyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32" to juz naprawde za duzo;p wole jednak 26" bo z tego co slyszalem to na 24" sa naprawde male ikonki. A przy 26" sa w sam raz. Nie pozostaje nic innego jakis isc do jakiegos marketu badz sklepu i obejzec na wlasne oczy jak to wyglada, a w szczegolnosci zwrocic uwage na szajsungi, iiyame, i lg

Ikonki na 24" mogą być większe niż na 32" :] ... kolejny który nie słyszał o cleartype i skalowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonki na 24" mogą być większe niż na 32" :] ... kolejny który nie słyszał o cleartype i skalowaniu.

a no mogą i to nie problem, ale wielkość tekstu to jest problem. Bo owszem wszędzie można go powiększyć, ale wygląda to bynajmniej średnio, na pewno pod XP.

Ja bym z wielkością nie przesadzał, bo będziesz miał potem żarówkę a parametrów obrazu nie ustawisz tak dobrze na lcd fullhd za 1600zł jak na monitorze za 1600zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no mogą i to nie problem, ale wielkość tekstu to jest problem. Bo owszem wszędzie można go powiększyć, ale wygląda to bynajmniej średnio, na pewno pod XP.

Ja bym z wielkością nie przesadzał, bo będziesz miał potem żarówkę a parametrów obrazu nie ustawisz tak dobrze na lcd fullhd za 1600zł jak na monitorze za 1600zł!

Tekst jest wektorowy ... i powiększony do wysokości np. 4mm na monitorze z pikselem 0,25 mm wygląda ostrzej i gładziej (cleartype) niż na TV z pikselem 0,5mm (wielkość liter identyczna czyli 4mm wysokości). Co ciekawe na XP nie ma z tym problemów (na Vista jest jeszcze lepiej).

 

Tekst na stronach też nie jest problemem - firefox + Ctrl+rolka = :D

 

Co do końcówki to się zgadzam (lepiej monitor niż TV).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst na stronach też nie jest problemem - firefox + Ctrl+rolka = :D

No to jest dla mnie problem, bo tekst jak dla mnie wygląda wtedy nie naturalnie. A faktycznie pod Vistą wygląda to lepiej a najlepiej pod Win7, tam mi nic nie przeszkadza póki co :wink:

 

A z tym IL to też, należy uważać. Bo mi osobiście nie przeszkadza ten efekt jak nie którym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazyjnie podlacze sie do watku, szukam rowniez monitora do zastosowan domowych: gry , filmy , www w klasie cenowej do 1600 zl, wielkosc 20-22" i zalezy mi aby jego natywna rozdzielczosc byla 1650x1080.Preferowalbym inna matryce niz TN, ale jesli nie ma nic godnego tudiez czegos co by sie nadawalo do moich potzreb za taka kase to zadowole sie tn'ka.Z gory dziekuje za propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazyjnie podlacze sie do watku, szukam rowniez monitora do zastosowan domowych: gry , filmy , www w klasie cenowej do 1600 zl, wielkosc 20-22" i zalezy mi aby jego natywna rozdzielczosc byla 1650x1080.Preferowalbym inna matryce niz TN, ale jesli nie ma nic godnego tudiez czegos co by sie nadawalo do moich potzreb za taka kase to zadowole sie tn'ka.Z gory dziekuje za propozycje.

w sumie testów jeszcze za wiele nie było, ale zapowiada się, że Dell 2209WA będzie hitem bo mieści spokojnie w cenie o której piszesz, ma 1650x1080 i matryca IPS.. są juz na allegro min. popatrz sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...