Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was takie pytanie.

Uzywal ktos, bardz uzywa dysku SSD tylko pod system.

Mysle o czyms takim tylko pod Xp'ka

Konkretnie chodzi mi o ten model.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820220341

 

Napewno nie jest to nowy Intel SSD ale czasy dostepu sa typowe dla ssd czyli blizkie zeru.

 

Po rabacie wyjdzie 80$ czyli nie jakos tak strasznie mimo tak kiepskiej zlotowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Go for it. Jednak to dyski na MLC. Dobrze opisuje to wypowiedź jednego z użytkowników:

XP, Vista, Linux, and Mac users (still 99.99% of us) will still see occasional studdering and pauses during heavy writes to the drive - seems like the system hangs but it always recovers eventually. It's rare but still an annoyance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... i następny co czyta reklamy zamiast specyfikacji... /edit: toman pierwszy ;)

 

MLC nie nadaj się pod system - żaden, może z wyjątkiem DOS'a. Przeznaczeniem tego typu dysków jest magazyn z szybkim odczytem. MLC ma lepszy wskaźnik cena/pojemność, dlatego wszyscy się na nie rzucają a potem biadolą i łudzą się, że kolejna wersja systemu zmieni sposób działania HW.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już chcesz to poczekaj na dostępność tych nowych OCZ. Co prawda dalej jest to MLC ale już tańszy APEX to będzie wyraźny wzrost wydajności, nie wspominając o modelu Vertex który będzie miał wbudowaną pamięć cache od 32 do 64MB a to powinno załatwić ten największy problem :wink: ja osobiście czekam, na te OCZ i ich ceny w PL

 

cóż a cena pewnie będzie jak z LCD.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie patrioty powiem tyle ze róznią sie od ocz i pqi tym ze sie nie przycinają podczas wiekszej ilosci zadań,czy czekać na nowe ocz na ebay juz są ale cena hmm 32gb 650zł :(

 

 

[quote

MLC nie nadaj się pod system

 

nadają nadają wszystko sie fajnie szybko otwiera a gry ładują sie fiuuuuu :)

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...nadają nadają ...

wykorzystujesz głównie odczyt - trzeba Ci tłumaczyć z polskiego na polski?

 

'SLC vs MLC' - polecam wpisać w google i poczytać - artów jest milion, wszystkie o podobnej treści - większość po angielsku na szczęście (bo Polacy nie wierzą w polskie teksty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajnie ze są art.

tylko po co mam je czytać jak mam te dyski w domu patriot v2,ocz v2 ,pqi

 

tu raid 0 z patriot

 

Dołączona grafika

 

 

sa tez inne plusy np cisza mniejszy pobór prądu w lapt. np.

 

ja tam nie widze jakiś problemów z zapisem.

 

Z multitaskin ma problem pqi i ocz dla tego poszły pod młotek

 

kup patriota 32 gb drogie nie jest a zobaczysz jak fajnie działa polecam 2 w raid

 

tomazzi miałeś dyski ssd czy tylko czytasz specyfikacje

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardzo fajnie ze są art.

tylko po co mam je czytać jak mam te dyski w domu patriot v2,ocz v2 ,pqi

 

tu raid 0 z patriot

 

Dołączona grafika

 

 

sa tez inne plusy np cisza mniejszy pobór prądu w lapt. np.

 

ja tam nie widze jakiś problemów z zapisem.

 

Z multitaskin ma problem pqi i ocz dla tego poszły pod młotek

 

kup patriota 32 gb drogie nie jest a zobaczysz jak fajnie działa polecam 2 w raid

 

tomazzi miałeś dyski ssd czy tylko czytasz specyfikacje

 

Zapis małych plików to dalej pięta SSD, i nawet nowy Apex od OCZ nie pomoże.

Tak się składa że miałem porównanie 2x Patriot i 1x OCZ. OCZ Solid to porażka, Patrioty są dużo lepsze.

Fakt, czas dostępu w porównaniu z szybkim odczytem dużych plików widać, system się ładuje szybciej, tak samo gry. Ale nieszczęsny zapis małych plików też widać, dlatego wybrałem Velociraptory. Czas dostępu nie mają jak SSD ale odczyt małych plików jest nie do pobicia. Gry wczytują się wolniej od SSD, tak samo system ale i tak znacznie szybciej niż standardowe HD`ki. Róźnica na niekorzyść Velociraptorów minimalna.

 

SSD wcale nie biorą mniej prądu, znaczy się biorą mniej niż standardowy HD, ale SSD biorą tyle samo przez cały czas, a standardowy HDD tylko podczas odczytu/zapisu, sam kręcący się silnik talerzy bierze dużo mniej niż silnik krokowy głowic.

 

Najlepszym wyjście jest zaopatrzyć się w nowsze SSD na SLC, są nie do pobicia, ale kogo stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zadajcie cobie pytanie

 

ile razy kopiujecie folder z np tysiącem małych plików typu 1kb osobiscie nigdy nie miałem takiego folderu :) ja po prostu nie widze tego słabego odczytu/zapisu małych plików :unsure: system instaluje sie bardzo szybko gry i programy to samo

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zadajcie cobie pytanie

 

ile razy kopiujecie folder z np tysiącem małych plików typu 1kb osobiscie nigdy nie miałem takiego folderu :) ja po prostu nie widze tego słabego odczytu/zapisu małych plików :unsure: system instaluje sie bardzo szybko gry i programy to samo

Przykład z życia, stara gra Icewind Dale 2 (nowsze też jak zapisują stan gry w małym pliku, albo same są z tysięcy małych pliczków) zapisuje stan i wczytuje tak szybko że nawet ekran z podpowiedziami się nie pojawia.

Bazy danych, zbiory małych plików niespakowane, to tylko przykłady.

Fakt faktem że trzeba to wykorzystać, zwykły śmiertlenik na razie SSD nie potrzebuje. A SLC są za drogie, dlatego na razie zostałem przy Velociraptorach czekając na rozwój i duzy spadek cen SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis małych plików to dalej pięta SSD, i nawet nowy Apex od OCZ nie pomoże.

ok, niech będzie choć w testach Apex wypada o niebo lepiej niż poprzednie OCZ. A co do małych plików to OCZ Vertex z pamięcią cache nie będzie czasem rozwiązaniem? Szkoda, że niema jakiegoś porządnego testu Vertexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, niech będzie choć w testach Apex wypada o niebo lepiej niż poprzednie OCZ. A co do małych plików to OCZ Vertex z pamięcią cache nie będzie czasem rozwiązaniem? Szkoda, że niema jakiegoś porządnego testu Vertexa

Nie ma, a śledze to na bieżąco.

Juź Vertexa 2 zapowiadają, a porządnych testów 1 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, a śledze to na bieżąco.

Juź Vertexa 2 zapowiadają, a porządnych testów 1 nie ma.

ale znalazłem porządny(jak na mój gust test Apexa): http://www.cdfreaks.com/reviews/OCZ-Techno...benchmarks.html i jak widać w pojedynke kasuje wyżej pokazany raid-o na patriocie.

 

To jest dziwne, że 2 zapowiadają a, z dostępnością jedynki są problemy. W PL np. pod koniec lutego mają Vertexy się pojawić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my rozmawialiśmy o odczyt/zapis, a na małych plikach jak widać w stosunku do fotki którą pokazałeś wcześniej z atto, to nie ma o czym rozmawiać, bo jeden apex ma lepsze parametry zapis/odczyt(na małych plikach) niż te 2 patrioty razem. A swoją drogą w tym linku co podałem masz test 2xapex w raid 0, popatrz jaka jest różnica w szczególności w operacjach na małych plikach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to apex w raid to o czym my tu mówimy inna bajka cenowa tez :)

 

nie wiem czy ktoś zauwazył ale te testy sa robione na Adaptec 2405 SAS/SATA controller a ja swoje robiłem na starej Intel ICH-9R

 

ps.co sie ludzie tak uczepili tych małych plików ? w testach moze to wyglądać gorzej lub lepiej ale w normalnym użytkowaniu nie bedziecie w stanie tego uchwycić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis małych plików to dalej pięta SSD, i nawet nowy Apex od OCZ nie pomoże.

Tak się składa że miałem porównanie 2x Patriot i 1x OCZ. OCZ Solid to porażka, Patrioty są dużo lepsze.

Fakt, czas dostępu w porównaniu z szybkim odczytem dużych plików widać, system się ładuje szybciej, tak samo gry. Ale nieszczęsny zapis małych plików też widać, dlatego wybrałem Velociraptory. Czas dostępu nie mają jak SSD ale odczyt małych plików jest nie do pobicia. Gry wczytują się wolniej od SSD, tak samo system ale i tak znacznie szybciej niż standardowe HD`ki. Róźnica na niekorzyść Velociraptorów minimalna.

 

SSD wcale nie biorą mniej prądu, znaczy się biorą mniej niż standardowy HD, ale SSD biorą tyle samo przez cały czas, a standardowy HDD tylko podczas odczytu/zapisu, sam kręcący się silnik talerzy bierze dużo mniej niż silnik krokowy głowic.

 

Najlepszym wyjście jest zaopatrzyć się w nowsze SSD na SLC, są nie do pobicia, ale kogo stać.

To nie jest kwestia SLC vs. MLC tylko zwalonego kontrolera Jmicrona.

SSD intela jest na MLC i radzi sobie bezproblemowo z zapisem plikow ponizej 4 kB.

 

Tylko , ze po obnizce kosztuje 390 USD za wersje 80 giga :(

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia SLC vs. MLC tylko zwalonego kontrolera Jmicrona.

SSD intela jest na MLC i radzi sobie bezproblemowo z zapisem plikow ponizej 4 kB.

 

Tylko , ze po obnizce kosztuje 390 USD za wersje 80 giga :(

Nie wątpie, tylko dlaczego producenci używają tego "zwalonego" Jmicrona ?

390$ to za nowego ?

 

ps.co sie ludzie tak uczepili tych małych plików ? w testach moze to wyglądać gorzej lub lepiej ale w normalnym użytkowaniu nie bedziecie w stanie tego uchwycić

Pisałem ci już że zwykły śmiertelnik tego nie wykorzysta, lecz nie piszemy tu o dyskach dla zwykłego Kowalskiego, taki Velociraptor to jest dysk dla entuzjasty, zwykły użytkownik nie wykorzysta go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wczoraj A-daty 32gb SSD i zastapilem Raptory 36GB

 

Jest duzo lepiej i syzbciej ...

 

Jak macie pytania co do tych dyskow to piszcie mam Viste 32bit moge po robic testy

 

Placilem za szt. 32GB 295zl.

 

HDtune 151MB avarege Dostep - 0.2 Proc obciazenie - 6.7%

 

System chodzi jak przeciag i reszta zreszta tak samo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wczoraj A-daty 32gb SSD i zastapilem Raptory 36GB

 

Jest duzo lepiej i syzbciej ...

Dziwisz sie, Raptory 36GB miały max. 60MB/s na 1 dysku.

 

Jak macie pytania co do tych dyskow to piszcie mam Viste 32bit moge po robic testy

..

HDtune 151MB avarege Dostep - 0.2 Proc obciazenie - 6.7%

To zrób dokładne testy. Napisz jaki kontroler RAID.

A dla porównania, 2x Velociraptor avg. read - 203MB/s, max. - 238MB/s.

 

System chodzi jak przeciag i reszta zreszta tak samo ...

To uważaj żeby ci kompa nie wywiało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi nazwy programow jakimi to mam zrobic siade pozniej i zrobie tak za 2h

 

Btw ... wole ssd aktualnie w dyskach czas dostepu jest powalajacy i mocno odczuwalny ..

 

A te transfery wiele daja ale duzo wiecej daje czas dostepu to moja opinia ...

 

I nie zamienie na zaden mechaniczny dysk ....

 

To jest silnik plyta i wymaga startu zwieksza czas itd. a wlasnie to jest odczuwalne a nie roznica 50mb miedzy Velocira... a SSD jak pisales wyzej ..

 

Ja mam pewnie mniej avarage ... ale czas dostepu jest luksusem ... klikasz i masz gry programy wsio sie szybciej odpala ... i nie ma wiekszej roznicy czy mam 150mb czy 200mb nie zauwaza sie tej roznicy na codzien przy grach ,www , gg tylko testy to okazuja ... czas dostepu jest podstawa ...

 

To moje odczucia i prosze mnie nie najeżdżać :D to tylko moja opinia ... :D nie powod do kłótni ..

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi nazwy programow jakimi to mam zrobic siade pozniej i zrobie tak za 2h

Hd tune, HD Tach - Long Bench, Atto Disk Benchamrk na 32MB i 256MB.

Do tego Jaki model płyty głównej i jaki posiada kontroler RAID.

 

Ps. Żadna kłótnia, twoja opinia, moja opinia, każdy powinien to wiedzieć. Tak samo jaki chce dyski i do czego.

 

Ps2. Czy mógłbyś poszanować trochę słowo pisane, ciężko się twoje odpowiedzi czyta, choć z interpunkcją się postaraj. Firefox na przykład ma modół sprawdzania pisowni, sam go używam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widać że na nic to sprawdzanie pisowni w FF bo modół pisze się MODUŁ

 

 

Dzieju mógłbyś zmierzyć czas startu visty?Od momentu jak zaczyna się wgrywać(bez śmieci z biosu) do momentu aż załaduje wszystko i przestanie mielić i drugi czas do momentu pokazania się pulpitu

szkoda że dolar skoczył bo też mi po głowie chodził taki SSD tylko 64 giga a najlepiej 128....

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widać że na nic to sprawdzanie pisowni w FF bo modół pisze się MODUŁ

No to bylo genialne :D sie wkopał bidula

 

 

Dzieju mógłbyś zmierzyć czas startu visty?Od momentu jak zaczyna się wgrywać(bez śmieci z biosu) do momentu aż załaduje wszystko i przestanie mielić i drugi czas do momentu pokazania się pulpitu

szkoda że dolar skoczył bo też mi po głowie chodził taki SSD tylko 64 giga a najlepiej 128....

 

Nie ma sensu bo ja nie robilem nowego systemu tylko Ghosta z Raptorow na SSD starego ...

 

Ale roznica jest zajebista .... wszystko lata klikasz i jest nie ma momentu zeby mi cos czekalo ... serio dla mnie to rewelacja za te cene ... mam to co chcialem ... prawie :D Chcialem OCZ v2 ale za drogie ..

 

Tuz po oknie logowania wpisuje haslo daje enter i pulpit wraz z programami a mam ich sporo jak widac na screenie i tuz po enterze logowania doslownie 2-3 sekundy i wszystko zaladowane .

 

 

silverato - ja nie pisze czcionka PL a bledow nie robie ... mam Ang. system i wiecej czasu pisze po ang . wiec meczy mnie uzywanie ogonków ...

 

 

SSD sa na INTELU nie na MARVELLU

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dzieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bylo genialne :D sie wkopał bidula

 

 

silverato - ja nie pisze czcionka PL a bledow nie robie ... mam Ang. system i wiecej czasu pisze po ang . wiec meczy mnie uzywanie ogonków ...

 

:blink: o co chodzi

 

zapis katastrofen jak na raid 0 :damage_wall:

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...