Skocz do zawartości
patryk39

Zestaw Bez Budy I Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem dostałem od znajomego 3200zł i mam mu złożyć komputer bo stary pentium D już mu nie domaga

Żeby to był dla mnie to nie było by problemu a tu jednak czyjaś gotówka to i lekka obawa przed wydaniem takich pieniędzy

Ale do rzeczy komputer wykorzystuje on głównie do (piszę w kolejności wykorzystywania ) internet/filmy/gry/muzyka/PS/Sony Vegas

Obudowa i monitor zostają ze starego komputera i z monitorem jest problem bo ma on 24" więc i grafika musi być w miarę dobra

Do głowy wpadły mi dwa odmienne zestawy

 

1:

LG GH22NP20 SecurDisc 90zł

Asus M3A-H/HDMI /AMD 780G/ 339zł Raczej będzie zmieniona na Asrocka a780gxe (świetnie wypda w recenzja wysokie o/c dobra jakość)

A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extr 279zł

Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S 290zł

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 959zł

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG1 (3,5g) 25zł

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core 839zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 225zł

Scythe Mugen II 169zł

Razem: 3215zł

 

2:

 

LG GH22NP20 SecurDisc 90zł

Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S 290zł

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG1 25zł

Intel Core 2 Duo E7400 499zł

Gigabyte EP35-DS3 379zł

Asus GeForce GTX 280 1024MB DDR3 1299zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 225zł

A-Data 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Extreme Edition 279zł

Scythe Mugen II 169zł

Razem: 3255zł

W tym zestawie z tego co mówił to na 24grudnia sprawił by sobie prezent i zakupił pod choinkę jakiegoś quada no ale to kupa czasu

 

 

I sam już nie wiem niby bawi się on w ps i sony vegas ale to tylko amatorskie zabawy reszta to tak jak pisałem intenet/gry/muza/filmy

wiec lepsza karta była by wskazana ze względu na gry i 24" jakie posiada no ale 4 rdzenie też dobry wynalazek do reszty opcji, ale czy na pewno podkręcony e7400 nie da rady w typowo domowych zastosowaniach wyżej wymienionych programów

 

No sam już nie wiem liczę na waszą pomoc bo obiecałem że jutro coś się zamówi

O/C będzie na pewno

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie 3200zł dobrym wyborem będzie:

 

SUMA: 3196zł

 

Zestaw będzie bardzo wydajny, szczególnie w nowszych grach korzystających z 4 rdzeni. Phenom II 920 powinien wysoko się kręcić, GTX280 zapewni płynną animacją nawet w najnowszych tytułach, 4GB ramu rodzimej produkcji z wieczystą gwarancją nie będzie sprawiać problemów. Do tego 500GB dysk od WD - szybki, wydajny, dość pojemny. Wg. testów bardzo dobra nagrywarka pioneera serii 216 i 620w zasilacz od Pentagrama... Komputer na pewno spełni oczekiwania kolegi ;]

 

Szczerze mówiąc mam tylko wątpliwości, czy podałem dobrą płytę główną - tu niech może wypowiedzą się specjaliści od AM2+ ;]

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestaw łączy 4rdzenie z 1 z kartą z 2 no ale raczej nie będzie on nic później dokładał a w nim jednak bieda z ramami (słabe do o/c) i brak chłodzenia

A jak coś to płyta będzie brana Asrocka a780gxe z innego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie no. :D Napisz to jakoś wyraźniej. ;) Które są słabe RAMy do kręcenia? Te GoodRAMy, czy A-Data? A-Data nie są słabe do kręcenia... na tych CL5 sobie ładnie pokręcisz, sporo powyżej 500 MHz. Możesz OCZ Reapery EPP 20 zł droższe też wrzucić. Ja do nowego komputera je sobie wrzucę.

Co do płyty i procesora nie wypowiem się. Ostatnio ze stajni AMD miałem Athlona 2000+. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ramy nie są takie złe. Mają 800Mhz CL5, udało mi się na nich osiągnąć 842Mhz CL4-5-4-13 @1,90v. Na a-datach z mojego siga wyciągam na CL-4-5-4-13 max. 834Mhz przy 2,30v. Nie jestem w stanie powiedzieć ile goodram poleci na CL5, ale wiem że na CL4 idzie wyżej i na niższym napięciu niż a-daty. A-data osiąga max. 1020Mhz CL5 na zabójczym dla tych kości napięciu 2,40v.

 

A co do płyty - przemyśl jednak zakup tej która podałem; głównie z 2 powodów - pierwszy to dobre o/c a drugi to zintegrowany GeForce 8200, którego można wykorzystać w taki sposób, że wkładasz GTX280 w PCI-E, ale monitor podłączasz do integry GeForce 8200 z płyty. Co to daje? Otóż na pasku koło zegarka pojawia się ikonka gdzie możesz wybrać m.in takie tryby - 1. oszczędzanie energii - jeśli nie jest potrzebne dużo mocy obliczeniowej karty graf. GTX 280 zostaje wyłączony i pracujesz np. przy www na GF8200. 2. tryb - boost performance - GTX280 jest wspomagany dodatkowo przez zintegrowanego 8200 - nie sądzę aby trzeba było wspomagać jeszcze GTX'a ale to może być o te kilka % wyższa wydajność.

 

Ale wracając do trybu oszczędzania energii - myślę że to się przyda, bo ten GTX 280 jest w stanie pożreć nawet 260w, w trybie 2D pewno ciągnie ze 180w; a jak przełączysz się na 8200 pewnie pobiera mniej niż 1W, a to kolosalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do propozycji Beereq bo goodramy do o/c odpadają

chodź i A-daty słabiutkie jak cholera teraz są no ale za takie pieniądze nia ma co wymagać

 

Dorzucić to ja mogę nawet CORSAIR DOMINATOR ale mam budżet którego nie mogę przekroczyć

A tak poza tym to co wniosłeś do tematu ??

 

Beereq

z tymi pamięciami to mnie zdziwiłeś wypada że są lepsze niż te cholerne A-daty (ostatnio ledwo co podniosłem je ze standardowych taktów takie sztuka się trafiła)

 

Te oszczędzanie Energi działa tylko na chipsetach nvidi, a jak ma się 8200 do 780g w sprawie o/c i obsługi phenomów II

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o sam układ zintegrowany to 8200 jest trochę słabszy od HD3200, a raczej integra nie będzie używana przy GTX 280 ;) Polecam tego ASRocka, naprawdę fajna płyta. I na bank na niej fajnie Phenoma podkręcisz. A jesli chodzi o tą energie to ta karta nie ciągnie żadnych 260W, tylko sporo mniej. Cały zestaw pod obciążeniem pociągnie może ze 350W (ale pewnie mniej). W 2D zaledwie 1/3 tego lub jeszcze mniej, bo Phenoma ma bardzo efektywny system oszczędzania energii.

 

Co do samych różnic między 8200 a 780G względem OC to raczej dużych nie ma, ale chipsety NV się grzeją dużo bardziej niż chipsety AMD i pobierają więcej energii.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

 

GTX 280 jest w stanie pociągnąć do 236W w max. stressie. To, że Phenom II jest energooszczędny nie ma znaczenia. Tu chodzi o fakt, że GTX 280 w idle też pociągnie spooooooro mocy w stosunku do integry 8200/8300 którą można wykorzystać (gdyby była).

 

Choć nie zaprzeczam, że płyty z chipsetem AMD są mniej "problematyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisali na Benchmarku to bzdura. Poczytaj testy tej karty i sprawdź pobór prądu. Według testu na PClolu cały zestaw z tą kartą pobiera 330W, a nie wierzę żeby podkręcony quad, pamięci, mobo, dyski i napędy pobierały "zaledwie" 100W.

 

Bezcelowe wydaje mi się porównanie GTX 280 do integry. Wiadomo, że integra pobiera znacznie mniej prądu, nawet w idle. Nie popadajmy w skrajną energooszczędność ;) Większość z nas nie zwróci uwagi na to, że na rachunku będzie te kilka złoty więcej do zapłaty ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem dzwoniłęm do znajomego i zostawił mi wolną rękę

ale chyba zdecyduje się na ASUS M3N78 jest dostępna w sklepie gdzie będę brał resztę części, no i komp chodzi u niego non stop więc myślę że przyda mu się trochę zaoszczędzić

Ale tak myślę przecież asrock ma wbudowaną kartę, to nie można w nim takiego myku również zrobić

 

I zapraszam tu http://forum.purepc.pl/Zasilacze-obudowy-f...xy-t288673.html

 

A i jeszcze jedno czy 500w starczy ??

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo w tym swoim poradniku napisałeś, że M3N78 to płyta z dobrym o/c - mógłbyś to rozwinąć? Ile ona HTT może wyciągnąć?

 

patryk ten myk możesz zrobić pod 1 warunkiem - jeśli zintegrowana grafika jest nvidii i karta na PCI-E nvidii, albo odpowiednio integra amd grafika amd ;P

 

Czy 500W starczy.. hmmm szczerze mówiąc nie wiem, ale brałbym 620...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc na jutro będziemy zamawiać części lecz potrzebuje jeszcze rady

bo doszły znaczne zmiany

 

Asus M3N78 /GeForce 8200/ <<<<----Do wymiany !!!

LG GH22NP20 SecurDisc 90zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 225zł

Pentagram 620W Silent Force CAV-620-A12S 290zł

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum 79zł

GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 190zł

Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP 959zł

Zalman Pasta termoprzewodząca ZM-STG1 25zł

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core 839zł

Razem: 2992zł

 

I potrzeba mi w miarę możliwie dobrej płyt do kwoty 350zł która obsłuży SLI

Znajomy wydumał sobie że zrobi prezent na swoje urodziny w czerwcu i dorzuci drugą kartę, no i całe moje czytanie znów poszło w d..... bo o SLI wiem niewiele więc liczę na waszą pomoc w doborze płyty

 

2xgtx260 powinno być wydajniejsze od gtx280??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się interesować SLI, przekonaj go, że lepiej będzie mu w czerwcu sprzedać tą 260 i kupić coś mocniejszego. Wyjdzie lepiej niż dokupowanie drugiej 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neo w tym swoim poradniku napisałeś, że M3N78 to płyta z dobrym o/c - mógłbyś to rozwinąć? Ile ona HTT może wyciągnąć?

 

patryk ten myk możesz zrobić pod 1 warunkiem - jeśli zintegrowana grafika jest nvidii i karta na PCI-E nvidii, albo odpowiednio integra amd grafika amd ;P

 

Czy 500W starczy.. hmmm szczerze mówiąc nie wiem, ale brałbym 620...

M3N78, od M3A78 rożni się głównie chipsetem. Różnica niby spora, ale pozostałem elementy, w tym sekcja zasilania, mozliwości w biosie są niemal identyczne. Z informacji jakie znalazłem w internecie dowiedziałem się, że takie Athlony można na niej podkręcić równie wysoko co na innych dobrych płytach. Niestety nie widziałem nigdzie żadnego opisu, testu, wyniku z OC z użyciem Phenoma. Co max HTT to nie wiem, ale pewnie powyżej 300 spokojnie poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znów ja niestety nic nie zamówiliśmy, mamy problem a właściwie wątpliwości które morze ktoś z was rozwieje

Tak jak pisałem komputer będzie wykorzystywany internet/filmy/gry/muzyka/PS/Sony Vegas te dwa ostatnie programy typowo amatorsko

 

więc czy te 4rdzenie na pewno dziś są mu potrzebne, tak sobie myślę że można jednak by było lepszą grafikę, chłodzenie,większy dysk kosztem 4 rdzeni bo czy przy normalnym użytkowaniu wykorzysta je

i do tych 3200zł w coś z e7400+ o/c MSI P43 NEO-F , grafike gtx 285 lepszy ram,większy dysk

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz drugi post w tym temacie.

 

Do 3200zł zmieścił się Phenom 4-rdzeniowy, GTX 280 (to samo co 285, tylko w troszkę starszej technologii, co na wydajność nie wpływa), 4GB ramu, dysk 500GB... To wszystko będzie śmigać; nie rozumiem problemu.

 

No chyba, że chodzi o kwestię sensu wydawania 3200zł. Jeśli kolega może pozwolić sobie na zmianę kiedyś tam na Quada - wtedy wiadomo - reszta zostaje, tylko zmiana procka i płyty na:

 

Ew. jak będzie kolega chciał w przyszłości mieć macierze RAID itp. to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=13037 za 395zł.

 

Generalnie nie warto kupować Intela serii e7x00 bo różnica w cenie sięga prawie 200zł, a wydajność niemal identyczna. Ten e5200 podkręcony na około 3,6Ghz to naprawdę szybki procesor i w zupełności wystarcza do gier. Ja na swoim @3,33Ghz nie mam na co narzekać. Crysis, Far Cry2, NFS Undercover i dużo innych nowych tytułów śmiga bardzo dobrze, a co będzie jak trafisz na e5200 robiącego 3,8-4Ghz? :)

 

I w/w sposobem jest 500zł więcej w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem na testy na pc.... to tam wypada gtx 285 jednak lepiej, i to sporo w wyższych rozdzielczościach no i rozchodzi się również o sens tych 4 rdzeni na dzień dzisiejszy w domowych zastosowaniach

gdzie nie oszukujmy się główna wydajność zazwyczaj kładziona jest na gry

przy pakowaniu pliku,przy konwersji wideo te 15-20sek nas nie zbawi za to w grze 25-40fps juz zrobi różnice

Edytowane przez patryk39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor. GTX 285 jest średnio o 10% szybszy, dlatego że ma wyższe taktowanie.

 

Kolego może ja powiem co zrobił bym na Twoim (Waszym) miejscu. Otóż kupiłbym dokładnie taki zestaw:

 

Intel DC e5200

Płytę Asusa P5QL-E

Grafikę GeForce GTX 260- core 216

Jakieś 2x2GB 1066Mhz CL5

Dysk jakieś tam 500GB od WD (AAKS)

Nagrywarkę Pioneer DVR-216D

Zasilacz Pentagram CAV-500 lub CAV-620

Chłodzenie na procka Pentagram karaokum

 

Całość kosztowałaby mnie ~2650zł

 

A teraz uzasadnienie dlaczego tak; do dzisiejszych gier wystarcza e5200 podkręcony na około 3,5Ghz - tu nie mam żadnych wątpliwości że procesor sobie poradzi. Nie ma sensu dopłacać do e7x00. Jak by się udało to może trafiłbym sztukę robiącą 4Ghz na sensownym napięciu. Płyta taka a nie inna, bo ma 8-fazowe zasilanie i będzie sobie dobrze radziła w przyszłości z quadem. Jest płytą bardzo stabilną, obsługuje macierze RAID itp. Grafika GTX 260-216 dlatego, że jest kartą wystarczajacą w 110%, może za rok, czy półtora kupiłbym coś lepszego. Pamięci te nie inne bo muszą wyciągać powyżej 900Mhz, żeby chociaż w 1:1 z podkręconym Quadem pracowały. Dysk to kwestia indywidualna, pojemność jaka komu wystarcza. Nagrywarka ta a nie inna, bo jest chyba najlepszą nową nagrywarką na rynku.

 

Jak staniałyby quady to kupiłbym Q9550 (a to by nastąpiło pewnie w okolicach lipca, sierpnia). GTX 260-216 wydajnością niewiele ustępuje GTX'owi 280 (może 15-20%), a cenowo znacznie. Co za różnica czy będziesz miał w Far Cry 2 (przykład) 70fps czy 60fps? Zauważysz to? nie sądzę, szczególnie że monitor LCD jest w stanie pokazać 60fps i raczej nie więcej. Tu liczy się zapewnienie płynności, a czy będzie 70 klatek czy nawet 50-55 - nie ma znaczenia bo i tak jest płynnie.

 

Pozostałe 550zł odłożyłbym sobie na później, gdybym zechciał dołożyć do Quada, czy coś tam zmienić w kompie.

 

Ale to tylko moje zdanie :P Zrobisz jak uważasz

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...